Andrzej Geremek: Różnice pomiędzy wersjami

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Linia 28: Linia 28:
Wraz z zawartością gorzały w jego krwiobiegu, Geremek stawał się coraz bardziej uległy wobec [[Lateksy|gumofilców]] i zaczynał ćwierkać tak, jak mu kazano, byleby Aron nie zaniechał przynoszenia wódki. Po wybuchu [[Trzecia afera cukrzycowa|trzeciej afery cukrzycowej]] skompromitował się całkowicie, gdy odegrał oscarową scenkę jechania po [[Paweł z Warszawy|Pawle z Warszawy]] i bronienia [[Sradek|bielskiej centrali]]. Opowiedział się tym samym jednoznacznie za [[Sradek|bestią z gór]]. Najważniejszym powodem zastania Lateksem, jest wdzięczność za ogromne inwestycje dla jego centrali (noclegi w Hotelu, piwno-wino-wódka, taksówki, telefon komórkowy), jak i pilnowanie by wartościowe paczki trafiały do niego.
Wraz z zawartością gorzały w jego krwiobiegu, Geremek stawał się coraz bardziej uległy wobec [[Lateksy|gumofilców]] i zaczynał ćwierkać tak, jak mu kazano, byleby Aron nie zaniechał przynoszenia wódki. Po wybuchu [[Trzecia afera cukrzycowa|trzeciej afery cukrzycowej]] skompromitował się całkowicie, gdy odegrał oscarową scenkę jechania po [[Paweł z Warszawy|Pawle z Warszawy]] i bronienia [[Sradek|bielskiej centrali]]. Opowiedział się tym samym jednoznacznie za [[Sradek|bestią z gór]]. Najważniejszym powodem zastania Lateksem, jest wdzięczność za ogromne inwestycje dla jego centrali (noclegi w Hotelu, piwno-wino-wódka, taksówki, telefon komórkowy), jak i pilnowanie by wartościowe paczki trafiały do niego.


Od 31 maja 2022 jest [[Lateksy|lateksem]] i jednym z pomagierów [[Sradek|Bielszczanina]].
Od 31 maja 2022 jest [[Lateksy|lateksem]] i jednym z pomagierów [[Sradek|Bielszczanina]]. Wraz z jego zawartością Gumy, zmniejszyła się chęć do "pomocy" oraz widać większą pewność po jego komentarzach (czuje się jedynym z nadzorców, a nie aktorów) w stronę Knura.


== Galeria ==
== Galeria ==

Wersja z 10:11, 21 cze 2022

Andrzej Geremek
Andrzej Geremek.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Andrzej K.
Pseudonim: Geremek, Gieremek, Michnik, Pracownik Umysłowy, Pracownik Gumowy, Pracownik Lateksowy, Gangrenek, Gomułka, Gomuła, Goebbels, Liroy, Wół roboczy, Don Pedro, Dobropaczek
Data i miejsce urodzenia: 1973, Białystok
Miejsce zamieszkania: Białystok, ul. Szkolna 17
Lata aktywności: od 2021
Specjalność: praca umysłowa, alkoholizm, pomaganie Niemieckiemu, ochrona i popieranie Kononowicza, szczanie w nachy, niewolnicza praca w ogrodach Belewederskich

Andrzej Geremek, właśc. Andrzej K. (ur. 1973 w Białymstoku) – pracownik umysłowy, lokator, niewolnik, lateks i pomagier Sławka, a kiedyś szef ochrony prezydenta Kononowicza i jeden z jego najwierniejszych zwolenników.

Od 20 marca 2022 jedna z głównych postaci Uniwersum Szkolnej 17, obok Kśka Kononowicza i Majora Suchodolskiego. Podobnie jak Szczudlak początkowo cieszył się sympatią widzów i miał być w zamiarze jego następcą, jako przeciwwaga dla despotycznego Knura. W rzeczywistości okazał się zwykłym menelem bez polotu i charyzmy, który przymila się do tego, kto mu akurat polewa i który ulatnia się, gdy tylko grunt pali mu się pod nogami.

Życiorys

Yyyyy… ale yyyyyyy… no, yyyyyy… yyyyyyyyyyy… dziękuje za paczkę, yyyyyyyyyyy tego…

Andrzej Geremek

Błąd skryptu: Moduł zwrócił wartość nil. Oczekiwano, że zwróci tabelę eksportu.

Jego rodzice pochodzą ze wsi Bondary w woj. podlaskim, on sam urodził się w Białymstoku. Jego matka zmarła, gdy miał 6 lat. Ojciec pracował jako strażak, przez co jego rodzina zajmowała kiedyś lokum przy ul. Warszawskiej, należące do PSP. Geremek ma za sobą 15-letni związek, z którego ma córkę urodzoną w 2005 lub 2006 roku. Przed wprowadzeniem się do Belwederu mieszkał kątem u znajomych. Z racji jego zamiłowania do piwowinowódki można wnioskować, że prowadził dosyć nieuporządkowany tryb życia i imał się wielu dorywczych zajęć, zanim zaczął pracować jako pomocnik pomnikarza u Niemieckiego. Alkohol prawdopodobnie przyczynił się również do rozpadu jego związku oraz do tego, że z racji posiadanych długów zmuszony jest pracować w szarej strefie.

Rola w Uniwersum

Jego nazwisko to pseudonim – początkowo przedstawiał się również jako Andrzej Michnik. Na Szkolnej zaczął pojawiać się w 2020 roku. Oficjalnie zadebiutował w Uniwersum 7 kwietnia 2021 na kanale Profesor Tomasz w filmie Andrzej Geremek nowy redaktor Krzysztofa Kononowicza (debiut). W zamyśle reżysera Niemieckiego Geremek miał być następcą Jana Euborodo na stanowisku prezydenckiego giermka i zarazem niewolnika. O ile udało mu się zostać knurzym parobkiem, o tyle nie uzyskał nawet promila takiej sympatii i poważania, jakimi darzony był przez widzów Janek.

Andrzej Geremek tłumaczący przed kamerą Jacka trudy bycia pracownikiem umysłowym

Pracownik umysłowy często prowadził polityczne dysputy z kandydatem na kandydata, którego popierał w całej swej rozciągłości. Czasami słodził Kononowiczowi tak bardzo, że Knurowi niebezpiecznie rosła liczba sypukcji cukru we krwi. Pomagał również grubasowi w koszeniu trawy i innych drobnych pracach. Jak każdy szanujący się członek Uniwersum Szkolnej 17 nie unika olkoholu, co widać m.in. na tym nagraniu. Dzięki swojej otwartości szybko uzyskał akceptację Arona, Heńka ze Spychowa oraz widzów. W lipcu 2021 roku, z powodu zaniku działalności reżyserskiej Niemca, Geremek przestał pojawiać się na Szkolnej.

21 lutego 2022 wraz z Owsiakiem ponownie odwiedził Pałac Prezydencki i zaaplikował o posadę u Odleżynowicza. 20 marca oficjalnie wprowadził się do Belwederu w miejsce Majora i zajął jego wersalkę. Już dwa dni później Knurwa nakazała mu porzucenie fuchy u Niemieckiego, aby mógł służyć wyłącznie prezydentowi – wszak nie da się pogodzić pracy zawodowej z niewolnictwem.

Pod koniec marca 2022 roku na Szkolną zaczęły przychodzić bogate paczki tylko dla Gieremka. Z powodu ataków zazdrosnego Odleżynowicza, lateksy przekierowały wysyłanie przesyłek na specjalny adres do paczkomatu przy Zodiaku. Content z paczkami okazał się zbawieniem dla gumofilców, gdyż przysporzył im kilkadziesiąt tysięcy nowych sypukcji na Mlecznym Człowieku od nowoszkolnej dzieciarni. W międzyczasie nasiliło się spożywanie przez Andrzeja piwowinowódki. 23 kwietnia 2022 pierwszy raz odnotowano wypełnienie nach przed bramką, zgodnie z prastarą tradycją Uniwersum. W tym okresie rozpoczęła się również niekończąca się saga z malowaniem domku drewnianego, która również miała wysoką oglądalność.

Wraz z zawartością gorzały w jego krwiobiegu, Geremek stawał się coraz bardziej uległy wobec gumofilców i zaczynał ćwierkać tak, jak mu kazano, byleby Aron nie zaniechał przynoszenia wódki. Po wybuchu trzeciej afery cukrzycowej skompromitował się całkowicie, gdy odegrał oscarową scenkę jechania po Pawle z Warszawy i bronienia bielskiej centrali. Opowiedział się tym samym jednoznacznie za bestią z gór. Najważniejszym powodem zastania Lateksem, jest wdzięczność za ogromne inwestycje dla jego centrali (noclegi w Hotelu, piwno-wino-wódka, taksówki, telefon komórkowy), jak i pilnowanie by wartościowe paczki trafiały do niego.

Od 31 maja 2022 jest lateksem i jednym z pomagierów Bielszczanina. Wraz z jego zawartością Gumy, zmniejszyła się chęć do "pomocy" oraz widać większą pewność po jego komentarzach (czuje się jedynym z nadzorców, a nie aktorów) w stronę Knura.

Galeria

Linki zewnętrzne

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.