III Asterka Boża (zielona): Różnice pomiędzy wersjami

Z Kononopedia, encyklopedia US17

(Anulowanie wersji 11930 autorstwa Marjolka11 (dyskusja))
Znacznik: Anulowanie edycji
 
Linia 11: Linia 11:
==Zakup i eksploatacja==
==Zakup i eksploatacja==
[[Plik:III Asterka Boża - stłuczka.jpg|thumb|left|320px|Stłuczka randomowego pojazdu z III Asterką Bożą (fot. YT/STOPCHAM)]]
[[Plik:III Asterka Boża - stłuczka.jpg|thumb|left|320px|Stłuczka randomowego pojazdu z III Asterką Bożą (fot. YT/STOPCHAM)]]
Wóz został zakupiony przez Krzysztofa Kononowicza dnia 11 kwietnia 2019 w autokomisie w Sienkiewiczach za kwotę bliżej nieokreśloną. Z relacji [[Sławomir Nowak ps. Sradek|Kuli-Szpieguli]] wynika, że w samochodzie panował przez pewien czas niemiły odór, spowodowany przez pewną kwestię [[Wątki w Uniwersum Szkolnej 17|''po ciężkiemu'']]. W porównaniu do poprzedników, trzeci Astra Opel w historii [[Uniwersum]] ukazywał się od tego czasu jedynie epizodycznie.
Wóz został zakupiony przez Krzysztofa Kononowicza dnia 11 kwietnia 2019 w autokomisie w Sienkiewiczach za kwotę bliżej nieokreśloną. Z relacji [[Sradek|Kuli-Szpieguli]] wynika, że w samochodzie panował przez pewien czas niemiły odór, spowodowany przez pewną kwestię [[Wątki w Uniwersum Szkolnej 17|''po ciężkiemu'']]. W porównaniu do poprzedników, trzeci Astra Opel w historii [[Uniwersum]] ukazywał się od tego czasu jedynie epizodycznie.


Pewnego dnia sieć obiegło [https://www.youtube.com/watch?v=OQv7Tgqs7RM nagranie z wideorejestratora], na którym Potężny Warmianin wraz z [[Jarosław "Mexicano" Andrzejewski|Beztoaletano]] i [[Wojciech "Major" Suchodolski|Suchodolskim]] znajdowali się w samochodzie. W tym czasie nieuważna kobieta uderzyła z niezbyt dużym impetem w tył limuzyny BIO, a Krzysiek jak gdyby nigdy nic odjechał. Żadna z osób obecnych w Asterce nawet nie zorientowała się, że brali oni udział w drobnej kolizji. Wszyscy myśleli, że auto szarpnęło, po tym, gdy Odleżynowicz nieumiejętnie ruszał z miejsca.
Pewnego dnia sieć obiegło [https://www.youtube.com/watch?v=OQv7Tgqs7RM nagranie z wideorejestratora], na którym Potężny Warmianin wraz z [[Jarosław "Mexicano" Andrzejewski|Beztoaletano]] i [[Wojciech "Major" Suchodolski|Suchodolskim]] znajdowali się w samochodzie. W tym czasie nieuważna kobieta uderzyła z niezbyt dużym impetem w tył limuzyny BIO, a Krzysiek jak gdyby nigdy nic odjechał. Żadna z osób obecnych w Asterce nawet nie zorientowała się, że brali oni udział w drobnej kolizji. Wszyscy myśleli, że auto szarpnęło, po tym, gdy Odleżynowicz nieumiejętnie ruszał z miejsca.

Aktualna wersja na dzień 09:50, 21 cze 2022

III Asterka Boża (zielona)
III Asterka Boża.jpg
Dane techniczne
Marka i model: Opel Astra F
Typ nadwozia: 5-drzwiowy hatchback
Silnik i paliwo: 1.6 16V, 100 KM, benzyna
Rok produkcji: nieznany
Numer rejestracyjny: BI 3378P
III Asterka Boża obrzucona gównem
Jeden z wielu aktów chuligaństwa na Szkolnej – Asterka ochrzczona chłopskim lub dziecięcym

III Asterka Boża, właść. Opel Astra F – limuzyna prezydencka, radiowóz Biura Interwencji Obywatelskich, następca II Asterki Bożej.

Auto było swoistym obiektem dumy potomka Piłsudskiego. Cechą charakterystyczną jest brak emblematu na klapie bagażnika (przyczyniła się do tego seria ataków artystyczno-masarskich), a przede wszystkim brak klapki od baku paliwa oraz powstała wokół niego miejscowa korozja. Na dodatek od niedawna złuszcza się na nim miejscami lakier bezbarwny, przysłowiowy „klarlak”. Samochód ten zalicza się do miana męczennika bożego, a w szczególności jego rozrusznik. Na przykładzie tego pojazdu doskonale ukazują się zdolności mechaniczne Knura. Ujrzeć można tzw. piłowanie – długie odpalanie na rozruszniku, a następnie but w podłogę i trzymanie samochodu pulsacyjnie na wysokich obrotach. Wyraz dumy na twarzy właściciela jest przy tym bezcenny.

Zakup i eksploatacja

Stłuczka randomowego pojazdu z III Asterką Bożą (fot. YT/STOPCHAM)

Wóz został zakupiony przez Krzysztofa Kononowicza dnia 11 kwietnia 2019 w autokomisie w Sienkiewiczach za kwotę bliżej nieokreśloną. Z relacji Kuli-Szpieguli wynika, że w samochodzie panował przez pewien czas niemiły odór, spowodowany przez pewną kwestię po ciężkiemu. W porównaniu do poprzedników, trzeci Astra Opel w historii Uniwersum ukazywał się od tego czasu jedynie epizodycznie.

Pewnego dnia sieć obiegło nagranie z wideorejestratora, na którym Potężny Warmianin wraz z Beztoaletano i Suchodolskim znajdowali się w samochodzie. W tym czasie nieuważna kobieta uderzyła z niezbyt dużym impetem w tył limuzyny BIO, a Krzysiek jak gdyby nigdy nic odjechał. Żadna z osób obecnych w Asterce nawet nie zorientowała się, że brali oni udział w drobnej kolizji. Wszyscy myśleli, że auto szarpnęło, po tym, gdy Odleżynowicz nieumiejętnie ruszał z miejsca.

Dnia 28 grudnia 2019 Posiadacz Swojej Posiadłości skontaktował się z wulkanizatorem, który to miał wymienić przebite w tym czasie opony. Po pojawieniu się lawety przed posesją belwederską, Nibemben zaczął opowiadać o rzekomej sprzedaży wehikułu. Z jego wypowiedzi wynikało, iż ze względu na wyprowadzkę toluenowego domownika (12 grudnia 2019) do Moniki z Krakowa oraz nadchodzące podjęcie terapii odwykowej, postanowił przejąć jego samochód, którym było w tym czasie Audi A4. Interpretacje są różne, lecz była to najprawdopodobniej prowokacja, która miała za zadanie striggerować Majora i jego ewentualny (szybszy) powrót na Szkolną.

5 czerwca 2020 III Asterka Boża została zabrana przez laweciarza do Uniwerstalu, a jej miejsce zastąpił VW Passat B5. Spowodowane było to problemami z rozrusznikiem, które ujawniły się w drugiej połowie maja. 29 maja 2020 powstał z tego materiał na kanale Pato, pokazujący próby reanimacji samochodu. W międzyczasie, po dostarczeniu delikwenta lawetą, Radek ze Szrotu przy pomocy kilku innych kolegów zdołał naprawić limuzynę i w niedługim czasie zwrócić ją Mlecznemu Katowi Rozruszników. Relację z tego wydarzenia można znaleźć pod tym linkiem.

Samochód służy w Belwederze do dziś, jednak od czasu drugiej afery cukrzycowej głównie pasywnie, w formie dekoracji, stojąc opodal Lublina po tatusiu. Jest sprawny, mimo długich postojów i mimo stosunkowo rzadkiego odpalania - nie zawodzi. Do dziś Konon nie jest w stanie znaleźć do niego dokumentów, ale zapewnia, że pojazd ten „pali z kopyta, bez nogi na gazie”. Chciałby go ewentualnie odremontować i doprowadzić do stanu używalności. Jego ukochany... przyjaciel po drugiej strony stołu wypomina mu co jakiś czas zgubę tychże papierów, jak i tych od skasowanego w wypadku Passata.

Obecność III Asterki we flocie prezydenckiej budziła zazdrość Majora Suchodolskiego i nadal tworzy zalążek do niektórych kłótni. Szczudlak, nie mając prawa jazdy, zapragnął mieć swoje auto na wyłączność i zakupił 3 września 2021 Mazdę 323. Samochód ten miał służyć jako wabik do znalezienia życiowej partnerki, a ta z kolei jako osobisty szofer. Okazało się jednak, że dla Wojtka remont nowo nabytego wehikułu nie wchodził w grę i się to „ogółem nie opłaca”. Dokładnie po tygodniu został więc wymieniony na IV Asterkę Bożą, która po serii konfliktów i spin została odkupiona przez jego lokatora 15 października 2021 za kwotę 1500 zł. Na dzień dzisiejszy Wieczny Kandydat posiada więc dwie sztuki samochodu marki Astra Opel.

Zobacz też

Linki

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.