Jakub Szczęsny: Różnice pomiędzy wersjami

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Nie podano opisu zmian
(dodanie zdjęcia z FB)
Linia 1: Linia 1:
{{Postać
{{Postać
|image=Jakubszczesny.jpeg
|image=Jakub.jpeg
|imię i nazwisko=Jakub Szczęsny
|imię i nazwisko=Jakub Szczęsny
|miejsce zamieszkania=Rzeszów|pseudonim=Kubunia, Szczęsny, Redaktor Szczęsny
|miejsce zamieszkania=Rzeszów|pseudonim=Kubunia, Szczęsny, Redaktor Szczęsny

Wersja z 22:57, 3 lip 2022

Jakub Szczęsny
Jakub.jpeg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Jakub Szczęsny
Pseudonim: Kubunia, Szczęsny, Redaktor Szczęsny
Data i miejsce urodzenia: 21 lutego 1993
Sandomierz
Miejsce zamieszkania: Rzeszów
Lata aktywności: od 2022
Specjalność: Burdy na Twitterze, copywriting, reportaże dotyczące spraw społecznych w przestrzeni internetowej, wykopywanie do góry nogami stolika przy którym stołuje się Centaur
Kanał YouTube: Brak


Jakub Szczęsny (nazywany również: "Kubunia") - urodzony 21 lutego 1993 w Sandomierzu - redaktor serwisu Antyweb, gdzie pojawił się pierwszy obszerny artykuł na temat Uniwersum Szkolnej 17 oraz nadużyciach tam panujących. Prace nad materiałem prowadził od lutego 2022 roku, kiedy to pojawił się jego pierwszy tweet będący deklaracją zaangażowania się w sprawę. Po tym, sprawa odrobinę przycichła po to, aby ponownie nabrać rozpędu w czerwcu 2022 roku. Efektem tego wszystkiego był materiał, który - jak wynika z publikowanych przez niego informacji - mógł wygenerować ponad 100 000 odsłon. Konkretna liczba nie jest znana z uwagi na rozmiar serwisu Antyweb (generuje ok. 3 mln unikalnych użytkowników miesięcznie), a także z uwagi na fakt, iż Szczęsny nie podaje konkretnych liczb. Obowiązuje go umowa NDA, wedle której nie może publicznie ujawniać szczegółowych informacji o statystykach Antyweba.

Prywatnie maniak samochodów Volvo. Posiada w tym momencie niesprawne Volvo S80 pierwszej generacji z silnikiem 2.9 oraz automatyczną skrzynią biegów. Fakt posiadania przez Szczęsnego zepsutego auta był często wykorzystywany przez Sradka do prób dopieczenia redaktorowi, jednak bez rezultatów. Jak mówi sam Jakub, takie sytuacje jedynie bardziej motywują go do tego, aby zakończyć sprawę Szkolnej 17 w wydaniu bielskiej centrali. Stojąc w jednym szeregu z Olgierdano, jest najbliżej wykopania wpływów Centaura z Belwederu. Spekuluje się o tym, że poza oczywistym korzystaniu z informacji Wójcika, ma z nim także prywatne i bardziej zażyłe kontakty. Szczęsny jednak unika komentowania takich informacji i jedynie wspomina o tym, że Olgierdano jest według niego "w porządku".

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.