Jakub Szczęsny: Różnice pomiędzy wersjami

Z Kononopedia, encyklopedia US17

(Dodanie artykułu nt. Jakuba Szczęsnego, wpis przeznaczony do dalszych prac)
Nie podano opisu zmian
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Postać
{{Postać
|image=jakubszczesny.jpg
|image=Jakub.jpeg
|imię i nazwisko=Jakub Szczęsny
|imię i nazwisko=Jakub Szczęsny
|miejsce zamieszkania=Rzeszów|pseudonim=Kubunia, Szczęsny, Redaktor Szczęsny
|miejsce zamieszkania=Rzeszów
|pseudonim=
|data i miejsce urodzenia=21 lutego 1993<br>Sandomierz
|data i miejsce urodzenia=21 lutego 1993<br>Sandomierz
|lata_aktywnosci=od 2022
|lata_aktywnosci=od 2022
|specjalność=Burdy na Twitterze, copywriting, reportaże dotyczące spraw społecznych w przestrzeni internetowej, wykopywanie do góry nogami stolika przy którym stołuje się Centaur
|specjalność=burdy na Twitterze, copywriting, reportaże dotyczące spraw społecznych w przestrzeni internetowej
|kanałYT=Brak
|kanałYT=[https://www.youtube.com/channel/UC3WsmyWDijt2zJ0tYgcoE8A Ciemna Strona YouTube]
}}
}}'''Jakub Szczęsny''' (ur. 21 lutego 1993 w Sandomierzu) – dziennikarz i bloger technologiczny, redaktor serwisu Antyweb, arcywróg [[Lateksy|lateksów]].


'''Jakub Szczęsny (nazywany również: "Kubunia")''' - urodzony 21 lutego 1993 w Sandomierzu - redaktor serwisu Antyweb, gdzie pojawił się pierwszy obszerny artykuł na temat Uniwersum Szkolnej 17 oraz nadużyciach tam panujących. Prace nad materiałem prowadził od lutego 2022 roku, kiedy to pojawił się jego pierwszy tweet będący deklaracją zaangażowania się w sprawę. Po tym, sprawa odrobinę przycichła po to, aby ponownie nabrać rozpędu w czerwcu 2022 roku. Efektem tego wszystkiego był materiał, który - jak wynika z publikowanych przez niego informacji - mógł wygenerować ponad 100 000 odsłon. Konkretna liczba nie jest znana z uwagi na rozmiar serwisu Antyweb (generuje ok. 3 mln unikalnych użytkowników miesięcznie), a także z uwagi na fakt, iż Szczęsny nie podaje konkretnych liczb. Obowiązuje go umowa NDA, wedle której nie może publicznie ujawniać szczegółowych informacji o statystykach Antyweba.  
Szczęsny jest redaktorem serwisu Antyweb, na którym zajmuje się głównie tematyką nowych technologii, a także badaniem zjawiska patostreamingu. W czerwcu 2022 roku opublikował swój pierwszy obszerny artykuł na temat [[Uniwersum Szkolnej 17]] oraz nadużyć tam panujących. Wywołało to panikę w siedzibie [[Sradek|bielskiej centrali]], co skutkowało tym, że dziennikarz z miejsca stał się wrogiem [[Lateksy|gumofilców]] ze [[Sradek|Sradkiem]] i [[Jacek od psa Arona|Aronem]] na czele.


Prywatnie maniak samochodów Volvo. Posiada w tym momencie niesprawne Volvo S80 pierwszej generacji z silnikiem 2.9 oraz automatyczną skrzynią biegów. Fakt posiadania przez Szczęsnego zepsutego auta był często wykorzystywany przez Sradka do prób dopieczenia redaktorowi, jednak bez rezultatów. Jak mówi sam Jakub, takie sytuacje jedynie bardziej motywują go do tego, aby zakończyć sprawę Szkolnej 17 w wydaniu bielskiej centrali. Stojąc w jednym szeregu z Olgierdano, jest najbliżej wykopania wpływów Centaura z Belwederu. Spekuluje się o tym, że poza oczywistym korzystaniu z informacji Wójcika, ma z nim także prywatne i bardziej zażyłe kontakty. Szczęsny jednak unika komentowania takich informacji i jedynie wspomina o tym, że Olgierdano jest według niego "w porządku".  
== Życiorys ==
Jakub Szczęsny urodził się 21 lutego 1993 w Sandomierzu. Posiada tytuł magistra na kierunku socjologia (spec. badania rynku i opinii publicznej), który uzyskał na Uniwersytecie Rzeszowskim. Już w trakcie studiów pracował jako dziennikarz w serwisach Tabletowo.pl i Telepolis, a także w Grupie Wirtualna Polska, Ringier Axel Springer Polska. Od 2014 roku jest redaktorem serwisu Antyweb. Oprócz tego współtworzy pion marketingowy w firmie software'owej. Prywatnie maniak samochodów Volvo. Posiada w tym momencie niesprawne Volvo S80 pierwszej generacji z silnikiem 2.9 oraz automatyczną skrzynią biegów.
 
== Rola w Uniwersum==
Jakub Szczęsny oficjalnie zaangażował się w opisanie patologii panującej w [[Uniwersum Szkolnej 17]] w lutym 2022 roku, kiedy to pojawił się jego pierwszy tweet będący deklaracją zaangażowania się w sprawę. Wkrótce po tym sprawa odrobinę przycichła, aby ponownie nabrać rozpędu w czerwcu 2022 roku. Efektem tego wszystkiego był materiał, który – jak wynika z publikowanych przez niego informacji – mógł wygenerować ponad 100 000 odsłon. Konkretna liczba nie jest znana z uwagi na rozmiar serwisu Antyweb (generuje ok. 3 mln unikalnych użytkowników miesięcznie), a także z uwagi na fakt, iż Szczęsny nie podaje konkretnych liczb. Obowiązuje go umowa NDA, wedle której nie może publicznie ujawniać szczegółowych informacji o statystykach Antyweba.
 
Szczęsny jest miłośnikiem samochodów Volvo. Fakt posiadania przez niego zepsutego auta był często wykorzystywany przez [[Sradek|Sradka]] do prób dopieczenia redaktorowi, jednak bez rezultatów. Usterki: awaria elektronicznej przepustnicy, sond lambda (4x) oraz uszkodzonego katalizatora z powodu zbyt bogatej dawki paliwa, powodują że wszelkie naprawy są absolutnie nieopłacalne. Porusza się elektrycznym fatbike'em.
 
Jak mówi sam Jakub, takie sytuacje jedynie bardziej motywują go do tego, aby zakończyć sprawę Szkolnej 17 w wydaniu bielskiej centrali. Stojąc w jednym szeregu z [[Olgierdano]], jest najbliżej wyrugowania Centaura z [[Belweder Warmianina|Belwederu]]. Spekuluje się o tym, że poza oczywistym korzystaniu z informacji Wójcika, ma z nim także prywatne i bardziej zażyłe kontakty. Szczęsny jednak unika komentowania tego typu informacji i jedynie wspomina o tym, że Olo jest według niego „w porządku”.
 
==Linki zewnętrzne==
* [https://antyweb.pl/krzysztof-kononowicz-mleczny-czlowiek-youtube Artykuł Jakuba Szczęsnego na stronie Antyweb dotyczący Uniwersum Szkolnej]


[[Kategoria:Postacie]]
[[Kategoria:Postacie]]
[[Kategoria:Ofiary klątwy warmiańskiej]]

Wersja z 06:36, 2 sie 2022

Jakub Szczęsny
Jakub.jpeg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Jakub Szczęsny
Data i miejsce urodzenia: 21 lutego 1993
Sandomierz
Miejsce zamieszkania: Rzeszów
Lata aktywności: od 2022
Specjalność: burdy na Twitterze, copywriting, reportaże dotyczące spraw społecznych w przestrzeni internetowej
Kanał YouTube: Ciemna Strona YouTube

Jakub Szczęsny (ur. 21 lutego 1993 w Sandomierzu) – dziennikarz i bloger technologiczny, redaktor serwisu Antyweb, arcywróg lateksów.

Szczęsny jest redaktorem serwisu Antyweb, na którym zajmuje się głównie tematyką nowych technologii, a także badaniem zjawiska patostreamingu. W czerwcu 2022 roku opublikował swój pierwszy obszerny artykuł na temat Uniwersum Szkolnej 17 oraz nadużyć tam panujących. Wywołało to panikę w siedzibie bielskiej centrali, co skutkowało tym, że dziennikarz z miejsca stał się wrogiem gumofilców ze Sradkiem i Aronem na czele.

Życiorys

Jakub Szczęsny urodził się 21 lutego 1993 w Sandomierzu. Posiada tytuł magistra na kierunku socjologia (spec. badania rynku i opinii publicznej), który uzyskał na Uniwersytecie Rzeszowskim. Już w trakcie studiów pracował jako dziennikarz w serwisach Tabletowo.pl i Telepolis, a także w Grupie Wirtualna Polska, Ringier Axel Springer Polska. Od 2014 roku jest redaktorem serwisu Antyweb. Oprócz tego współtworzy pion marketingowy w firmie software'owej. Prywatnie maniak samochodów Volvo. Posiada w tym momencie niesprawne Volvo S80 pierwszej generacji z silnikiem 2.9 oraz automatyczną skrzynią biegów.

Rola w Uniwersum

Jakub Szczęsny oficjalnie zaangażował się w opisanie patologii panującej w Uniwersum Szkolnej 17 w lutym 2022 roku, kiedy to pojawił się jego pierwszy tweet będący deklaracją zaangażowania się w sprawę. Wkrótce po tym sprawa odrobinę przycichła, aby ponownie nabrać rozpędu w czerwcu 2022 roku. Efektem tego wszystkiego był materiał, który – jak wynika z publikowanych przez niego informacji – mógł wygenerować ponad 100 000 odsłon. Konkretna liczba nie jest znana z uwagi na rozmiar serwisu Antyweb (generuje ok. 3 mln unikalnych użytkowników miesięcznie), a także z uwagi na fakt, iż Szczęsny nie podaje konkretnych liczb. Obowiązuje go umowa NDA, wedle której nie może publicznie ujawniać szczegółowych informacji o statystykach Antyweba.

Szczęsny jest miłośnikiem samochodów Volvo. Fakt posiadania przez niego zepsutego auta był często wykorzystywany przez Sradka do prób dopieczenia redaktorowi, jednak bez rezultatów. Usterki: awaria elektronicznej przepustnicy, sond lambda (4x) oraz uszkodzonego katalizatora z powodu zbyt bogatej dawki paliwa, powodują że wszelkie naprawy są absolutnie nieopłacalne. Porusza się elektrycznym fatbike'em.

Jak mówi sam Jakub, takie sytuacje jedynie bardziej motywują go do tego, aby zakończyć sprawę Szkolnej 17 w wydaniu bielskiej centrali. Stojąc w jednym szeregu z Olgierdano, jest najbliżej wyrugowania Centaura z Belwederu. Spekuluje się o tym, że poza oczywistym korzystaniu z informacji Wójcika, ma z nim także prywatne i bardziej zażyłe kontakty. Szczęsny jednak unika komentowania tego typu informacji i jedynie wspomina o tym, że Olo jest według niego „w porządku”.

Linki zewnętrzne

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.