Jakub Szczęsny

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Wersja z dnia 22:30, 3 lip 2022 autorstwa Bezczelnybaklazan (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Postać |image=Olgierdano 2.jpg |imię i nazwisko=Łukasz Wójcik |pseudonim=Olgierdano, Olgierd, Olo, Oregano, Organo, Orengano, Oreo, Olgago, Olgano, Origano, Origami, Onen-gano, Trivago, Ojcowska Ręka, zakapior z Iławy, Iławski git, Iławski Mściciel, Piłkarz, Pizdooki bandyta, senior rodu A. bo RODO, Futbolowy Warmianin, Ani Mru Mru, Choroszczański Rycerz, ObsraneTYv, Prusak, Quasi Ojciec, Ojciec Mexicana, Leonid Breżniew |data i miejsce urodzenia=4 gr…")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Jakub Szczęsny
Olgierdano 2.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Łukasz Wójcik
Pseudonim: Olgierdano, Olgierd, Olo, Oregano, Organo, Orengano, Oreo, Olgago, Olgano, Origano, Origami, Onen-gano, Trivago, Ojcowska Ręka, zakapior z Iławy, Iławski git, Iławski Mściciel, Piłkarz, Pizdooki bandyta, senior rodu A. bo RODO, Futbolowy Warmianin, Ani Mru Mru, Choroszczański Rycerz, ObsraneTYv, Prusak, Quasi Ojciec, Ojciec Mexicana, Leonid Breżniew
Data i miejsce urodzenia: 4 grudnia 1989
Białystok
Lata aktywności: od 2021
Specjalność: jechanie po menelu, wyjaśnianie mendy z gór, studia przedmoczowe, antylateksizm, charytatywne lajty
Kanał YouTube: OlgierdanoTV
OlgierdanoTivi

Olgierdano, właśc. Łukasz Wójcik (ur. 4 grudnia 1989 w Białymstoku) – białostocki youtuber prowadzący kanał OlgierdanoTV, arcywróg Mexicano, Rafała Kosno, Sradka i Pampaliniego, od września 2021 także redaktor epizodyczny Uniwersum.

Jego pseudonim wziął się od imienia zmarłego ojca MexicanoOlgierda. Jest on największym wrogiem lateksów: Jareczka, Ekoparówy i Sradka. Swoją twórczość opiera na punktowaniu i wyjaśnianiu wyżej wymienionych kreatur. Na swoim koncie ma cztery lajty charytatywne, z których najpopularniejszym jest ten z Pampalinim, na którym zebrali ponad 17 200 zł. Pieniądze przeznaczono na dom dziecka w Suwałkach. Jest miłośnikiem piłki nożnej i muzyki rockowej.

Życiorys

Olgierd w trykocie Warmii Grajewo

O jego życiu prywatnym do pewnego czasu było wiadomo bardzo mało, ponieważ jedynym źródłem informacji były jego własne opowieści. W sierpniu 2021 roku Bobolaki z wykopu odkryły jego twarz i dane osobowe. Nazywa się Łukasz Wójcik, urodzony 4 grudnia 1989 w Białymstoku. Ma 183 cm wzrostu. Ukończył IX Liceum Ogólnokształcące, uczęszczając do klasy sportowej. W młodości był piłkarzem. Jego rodzice rozeszli się, gdy Olgierdano był dzieckiem. Jego matka pracuje w Anglii w Blackburn bądź w jego okolicach. Łukasz przez pewien czas mieszkał z nią za granicą, jednak po tym, gdy podczas urlopu w ojczyźnie poznał dziewczynę, powrócił do kraju.

Kariera piłkarska

Wójcik jest wychowankiem Jagiellonii Białystok, grającym w linii ataku. Jego trenerem w klubie był Mirosław Dymek. W 2006 roku z juniorami młodszymi Jagiellonii wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski. We wrześniu 2006 roku został powołany na konsultacje reprezentacji Polski U-17. Po skończeniu wieku juniora, jesienią 2008 roku wypożyczono do Znicza Suraż, dla którego zdobył 15 bramek. Po zakończonej rundzie odszedł do Supraślanki Supraśl.

Po wycofaniu się Supraślanki z rozgrywek, latem 2009 roku przeniósł się do Olimpii Zambrów, po czym po rozegraniu jednej rundy trafił do Hetmana Tykocin. Latem 2010 roku Wójcik został zawodnikiem Warmii Grajewo, z którą rywalizował na IV poziomie rozgrywkowym, najwyższym w swojej karierze. Po sezonie 2011/12 zakończył grę w piłkę z powodu kontuzji nogi.

Rola w Uniwersum

Jarosław „Mexicano” Andrzejewski – sommelier moczu, malwersant i chytry lisi pysk, początkowo główny kontent filmów OlgierdanoTV

Łukasz prowadzi na YouTube kanał OlgierdanoTV, założony 14 stycznia 2021. Jego kontent opiera się głównie na komentowaniu „twórczości” menela z Boboli i jego zachowań. Piętnuje on i wyśmiewa jego chciwość i pazerność. Określa go często jako „chytry lisi pysk”, „czterozębny, zaszczany menel” lub też „emerytowany kombajn do kiepów”. Stał się wskutek tego arcywrogiem Matkobijano. Za najbardziej udany najazd na Szczocha można uznać odkrycie i nagłośnienie sprawy nieprzelania przez Jareczka pieniędzy przeznaczonych na dom dziecka. Słowem – magia. Z czasem zaczął też komentować wybryki lateksów - Sradka, Rafała Kosno, Jarka od psa Arona, Pato i Pawła z Warszawy. 26 kwietnia 2022 roku w wyniku jego działalności Szczoch 207 zakończył swoją działalność na youtube.

Parodie muzyczne

Olgierdano publikuje również utwory muzyczne lub parodie znanych piosenek, oczywiście zmienione w taki sposób, aby wyśmiewać Tołdiego 207. Wykonuje je bliżej nieznana wokalistka (ochrzczona jako Ola), teksty pisze sam Olgierd, który jest miłośnikiem polskiej muzyki rockowej.

Przewrót na Szkolnej

🔘 Osobny artykuł: Przewrót na Szkolnej

5 września 2021 Olo dzięki Pawłowi z Knyszyna po raz pierwszy pojawił się na Szkolnej i spotkał z Majorem i Kononem. Na materiale Coś miałaś ale już tego nie masz wszyscy zgromadzeni pojechali po psycholu z Bielska i Aronie. Założono kanał Krzysztof Warmianin, na którym Knur miał od tej pory nagrywać filmy. Małżonkowie zapowiedzieli też, że ich współpraca ze Sradkiem dobiegła końca, gdyż mają już dosyć okradania, poniżania i inwigilacji. Spowodowało to wybuch przewrotu na Szkolnej, który jednak został szybko i skutecznie zdławiony przez gumofilców.

Olgierdano na boisku (po prawej stronie)

Odejście i powrót

Po solidnym namieszaniu w Uniwersum Szkolnej 17, 10 września 2021 Olgierd oznajmił odejście z JuTuby. 18 września niespodziewanie wrzucił kolejny filmik wyjaśniający jakże zacnego deko-youtubera. Poinformował przy tym, że jest to jednorazowa akcja, jednak niedługo później stwierdził że Moczopijano (dla przypomnienia: deko-gangster) zgłosił go za stalking na policję, co miało być usprawiedliwieniem pełnoetatowego powrotu. Łukasz jednak nie zdecydował się na niezwłoczne uwiarygodnienie tej wersji dowodami – uczynił to dopiero po trzech miesiącach.

Konflikt z Pampalinim

Olgierd wiosną 2021 roku nawiązał współpracę z Pampalinim, z którym przeprowadził dwa lajty charytatywne. Po niedługim czasie stosunki między nimi popsuły się. Pampaliniemu nie podobało się, że Olgierd zarabia na swoich streamach, przez co skumał się na wykopie z frakcją bobolską. Według Łukasza pomógł im on w ustaleniu jego prawdziwej tożsamości. Gdy Olo chciał od niego dane jednego z użytkowników wykopu Opałki, z którym miał na pieńku, Pampalini odmówił i ostrzegł o tym Opałkę.

Olgierd na swoich streamach oznajmił, że Pampalini to mitoman, który twierdził, że ma pół miliona złotych w Bitcoinach, wpłacił 10 tys. na chorego Nikosia i że kupi Forda Mustanga za 120 tys., a w rzeczywistości pożyczał 100 zł na paliwo i nie oddał 420 zł Pawłowi z Knyszyna. Z czasem Olgierdano pogodził się z Pampalinim.

Konflikt z Ekoparówą

Rozbita tylna lampa w ekodieslu – główna poszkodowana wojenki Olgierdano z Ekoparówą

W sierpniu 2021 roku rozpoczęła się wojenka Ola z Rafałem Kosno, który zaczął stawać w obronie Azerbejdżano. Zielony nazwał Łukasza pedofilem, za co musiał go potem przeprosić. W trakcie przewrotu na Szkolnej konflikt eskalował, gdy Krosta starał się za wszelką cenę zdławić pucz. Obaj panowie zaczęli obrzucać się fekaliami w internecie i przez telefon. Psychiczny Rafałek wyzywał go od zaszczanych meneli, nierobów i (a jakże) pedofili. Iławski zakapior odpalał się coraz bardziej i tracił nad sobą kontrolę, przez co wyrachowany Zielony za każdym razem usadzał go siłą spokoju, co Olo zresztą sam przyznał na swojej społeczności na YT. 11 października 2021 osobnik przypominający Łukasza zbił kopniakiem lampę w ekodieslu. Skwara wycenił szkody na 700 zł, po czym naprawił reflektor za pomocą kleju.

Mandat, jaki otrzymał Olo po szarpaninie z Kosno

Między 26 a 31 października na kanale OlgierdanoTV pojawiło się 5 filmów wyjaśniających całą działalność Krosty, polegającą na wyłudzaniu dotacji i żerowaniu na publicznych pieniądzach. 10 listopada ukazało się nagranie pod tytułem Koniec żartów, na którym Olgierd przystępuje do frontalnego ataku, który tak często zapowiadał i co do którego część widzów straciła nadzieję, że kiedykolwiek nastąpi. W Urzędzie Miejskim złożył on wniosek o kontrolę pseudofundacji Rafałka, a także podkablował do ZUS-u jego fikcyjną firmę, mieszczącą się w starej, rozpadającej się stodole we wsi Gnieciuki. O działalności Kosno poinformował też reporterkę TVP3 Białystok oraz europosła Tomasza Frankowskiego.

23 listopada 2021 piłkarz odpowiedział na kolejną prowokację Rafała - wpis na społeczności JuTuby, pomawiający Olgierda o tchórzostwo i łatwą możliwość "znokautowania". Wyśledził Zielonego na parkingu przy Wierzbowa Park, kiedy ten siedział w samochodzie, otworzył mu drzwi od auta i zaczął prowokować go do rękoczynów. Wystraszony Rafał zatrzasnął drzwi i pokazał mu telefon z wykręconym numerem alarmowym. Ostatecznie potyczka zakończyła się dobrowolnym rozejściem obydwu osób – całe zajście trwało nieco ponad minutę.

4 lutego 2022 doszło do kolejnej konfrontacji na linii Iława-Rumiankowa. Były piłkarz tego dnia towarzyszył Pawłowi z Knyszyna podczas jego wizyty w Belwederze. Gdy Knyszon prowadził lajta z kryptydami, Olo czekał na niego w aucie. Na miejscu pojawił się też Kosno – prezes honorowy frajerów spod bramki – którego ściągnął tam Sradek. Między oboma absztyfikantami wywiązała się gwałtowna szarpanina o względy fekalnego mitomana, która zakończyła się konsultacją VAR przez policję, po której otrzymali oni po żółtej kartce, czyli mandacie karnym w wysokości 200 zł.

Konflikt ze Sławkiem i lateksami

🔘 Osobny artykuł: Wojna iławsko-lateksowa

Kontrowersje

Olgierdano jest postacią, która jest na ogół odbierana przez widzów Szkolnej pozytywnie. Jego działalność wzbudza jednak kontrowersje wśród niektórych użytkowników portalu wykop.pl. Pojawiały się zarzuty, że Olo wybija się na łatwym przeciwniku pokroju menela z Boboli, składał szumne zapowiedzi zniszczenia górskiej kurwy (bez pokrycia), powrócił na YouTube mimo deklaracji o odejściu i obruszał się, że ktoś wyszukuje informacji o nim i jego rodzinie, tak jak on robił to w przypadku Jareczka i Ekogrochówy. Za porażkę Ola trzeba uznać nieudany pucz na Szkolnej, który okazał się nieprzemyślany i został łatwo zdławiony przez lateksów.

Bytność Olgierda w Uniwersum Szkolnej 17 zaowocowała powstaniem na wykopie frakcji tzw. Bobolaków – kilkuosobowej grupki złożonej z wszelkiej maści atencjuszy, nolife'ów, multikonciarzy i beneficjentów brytyjskiego systemu socjalnego. Ich działalność polega na jechaniu po Łukaszu jak po mopru i obronie gumofilców. Przez pewien czas, jesienią 2021 roku, ich wojenka z Olgierdano zawłaszczyła niemal całkowicie tag Kononowicz na wykopie, zaśmiecając go dennymi postami.

Olgierdano krótko po przewrocie deklarował zakończenie działalności w Uniwersum – by powrócić do niego po ośmiu dniach. Łukasz twierdzi, że zmienił zdanie z powodu donosu, jaki Mexicano i Rudy złożyli na byłego piłkarza na trójce. Wezwanie na komisariat ujawnił dopiero po 3 miesiącach, przez co niektórzy widzowie uważali, że Olgierdano specjalnie zorganizował zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne, by wybielić swój wizerunek i odsunąć na dalszy plan temat swego powrotu. Podobne zarzuty o odwracanie uwagi od problematycznych kwestii i granie na poprawienie własnej reputacji pojawiały się również w przypadku innych lajtów charytatywnych.

11 listopada 2021 na swoim lajcie Olgierdano stwierdził, że założyciel Kononopedii jest „nieogarnięty”, gdyż umieszcza na niej informacje na temat jego życia prywatnego (w istocie zawodowego) oraz działalności w Uniwersum, oraz że informacje te są pozyskiwane w wyniku stalkingu. Dwa dni później wyjaśnił to nieporozumienie na swoim kolejnym streamie.

Wiele kontrowersji budzi też fakt, że Olo rzadko myśli o tym co postuje na swojej karcie społeczności, przez co potem po wytrzeźwieniu po przemyśleniu skutkuje usuwaniem postów.

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych wśród widzów Olgierda afer jest afera gazetowa, w połowie grudnia 2021 senior rodu zapowiedział artykuł w gazecie krakowskiej, który miał pojawić się w połowie stycznia 2022 i opisywać działalność górskiego centaura. Olgierdano zabrał głos odnośnie artykułu dopiero 6 kwietnia 2022 w filmie na swoim drugim kanale, gdzie oskarża dziennikarza o brak profesjonalizmu i olanie sprawy artykułu.

Kalendarium

 • 14 stycznia 2021 – powstaje kanał OlgierdanoTV na którym Łukasz wciela się w rolę Olgierda Andrzejewskiego
 • 20 stycznia 2021 – pierwszy film pt. Vampirano
 • 21 marca 2021 – zostaje wrzucony najpopularniejszy film na kanale - Bestia z Boboli wśród ludzi
 • 21 maja 2021 – piłkarz ujawnia, że Mexicano przywłaszczył donejt przeznaczony na dom dziecka
 • 22 maja 2021 – Szczoch po raz pierwszy wspomina o Olgierdano
 • 8 lipca 2021 – powstaje pierwsza muzyczna przeróbka pod nazwą Bobolski dom (Akcent cover)
 • 28 lipca 2021 – Łukasz oficjalnie rozpoczyna wojnę z Ekoparówą i wrzuca pierwszy film o nim (link)
 • 9 sierpnia 2021 – Ekogroszek przeprasza Olgierda za oskarżenie go o pedofilię
 • 5 września 2021 – Wójcik razem z Pawłem z Knyszyna wzniecają Przewrót na Szkolnej. Wrzucają materiał na którym kryptydy wypowiadają się niepochlebnie o lateksach (link)
 • 6 września 2021 – Olgierd spożywa zacny obiad ze Szkolniakami
 • 7 września 2021 – utworzenie kanału Krzysztof Warmianin
 • 7 września 2021 – zostaje wrzucony kolejny materiał, na którym Knur jedzie po lateksach jak po szmatach, skupiając się na Kośniaku
 • 8 września 2021 – Iławski Git ogłasza „koniec naszej przygody” na karcie społeczność i zapowiada koniec materiałów
 • 10 września 2021 – Łukasz wrzuca pożegnalny filmik, wieczorem odpala pożegnalnego lajta
 • 12 września 2021 – umowny koniec Przewrotu na Szkolnej
 • 18 września 2021 – po zaledwie ośmiodniowej przerwie Olo wraca z filmem Zacny Pan Hitler,gość nie z tej ziemi Göring,Pan Bismarck i jego zacna wieża, twierdząc, że jest to jedynie jednorazowa reakcja
 • 23 września 2021 – Olgierd ogłasza, że Szczoch i Sradek złożyli na niego skargę na policji i oficjalnie wraca na JuTubę
 • 29 września 2021 – Olo oznajmia, że pisma zostały umorzone
 • 11 października 2021 – osobnik przypominający Łukasza zbija kopniakiem lampę w ekodieslu (link)
 • 26 października 2021 – zostaje wrzucone nagranie pt. Eko nieudacznik, wojna z pseudoekologiem nabiera tempa
 • 10 listopada 2021 – piłkarz składa szereg zawiadomień na fundacje oraz firmę Krosty (link)
 • 16 listopada 2021 – kanał Meksykana spada z rowerka, Olgierd świętuje w plenerze z zacnym Heinekenem
 • 23 listopada 2021 – Olo konfrontuje się z Kosno na parkingu - Ekokleszcz zamyka się w aucie, robi w nachy i wzywa policję (link)
 • 9 grudnia 2021 – Olgierdano na swojej społeczności oficjalnie ujawnia swoją tożsamość
 • 23 grudnia 2021 – Łukasz odpala świątecznego lajta, pomimo wcześniejszego stwierdzenia, że w 2021 nie będzie już live'ów
 • 7 grudnia 2021 – Olgierd wrzuca filmik Sławomir Nowak bezrobotny żyjący z wykorzystywania psychicznie chorych, który kilka dni później komentuje Centrala
 • 3 stycznia 2022 – dochodzi do rozmowy telefonicznej pomiędzy Olem a Sradkiem (link)
 • 6 stycznia 2022 – rekordowy zarobkowo lajt Oregano (10 tys. zł), na tym samym streamie rozmawia z Ekogroszkiem przez telefon (link)
 • 7 stycznia 2022 – Kosno stara się zdyskredytować Ola rozmową z podstawioną kobietą, która „widzi w oczach piłkarza chorobę” (link)
 • 10 stycznia 2022 – Olgierdano zapowiada, że gdy jego kanał na YouTube zostanie zbanowany, przeniesie się na PornHub, gdzie będzie kontynuował krucjatę przeciwko Sławkowi. Podkreśla, że posiada materiały przedstawiające zbliżenie Sławka z transseksualną Moniką.
 • 12 stycznia 2022 – Kanał Sradka zostaje skasowany/ukryty niemal miesiąc po reaktywacji celem „wyjaśnienia” Wójcika, a konta trzech przewodnich bobolskich circlejerkerów tagu Kononowicz (w tym jedno należące do samego Centaura) zostają zdjęte z serwisu. Olgierd i jego sympatycy świętują
 • 15 stycznia 2022 – iławski mściciel powraca na Szkolną po 4 miesiącach
 • 20 stycznia 2022 – Olo otrzymuje pismo od Bielszczaka z żądaniem usunięcia filmów z jego wizerunkiem i przeprosin (link)
 • 25 stycznia 2022 – Olgierdano przekazuje Kononowiczowi teczkę z dokumentami obciążającymi Sławka
 • 29 stycznia 2022 – Łukasz oskarża Obszar o lateksiarstwo, duży spadek PR-owy Ola
 • 30 stycznia 2022 – piłkarz pod naporem krytyki ze strony własnych widzów zakopuje topór wojenny z Obszarem, sprawa zostaje obrócona w żart
 • 4 lutego 2022 – Olgierd i Krecik szarpią się pod bramką i dostają po 200 zł mandatu za zakłócanie porządku publicznego (link)
 • 11 lutego 2022 – Jacek od psa Arona dzwoni pijany do partnerki piłkarza i umawia się z nim na solówę
 • 12 lutego 2022 – Olgierd na Zielonych Wzgórzach spuszcza łomot naprutemu Jackowi
 • 20 lutego 2022 – kanał OlgierdanoTV zostaje usunięty przez swojego właściciela; Łukasz nie zostawia żadnej pożegnalnej wiadomości ani nie podaje przyczyny tego wydarzenia
 • 25 lutego 2022 – kanał OlgierdanoTV zostaje przywrócony przez właściciela, z wyczyszczonymi subskrybcjami. Łukasz ponownie zapowiada wielkie rewolucje w Uniwersum, lecz pytania o powód tak skrajnego ruchu jak usunięcie kanału pozostawia bez odpowiedzi
 • 28 lutego 2022 – Olgierdano wraca do nagrywania na YouTube i przywraca subskrypcje
 • 25 marca 2022 – tygodniowy ban głównego kanału, założenie kanału zastępczego OlgierdanoTivi
 • 11 kwietnia - usunięcie przez youtube głównego kanału Olgierda
 • 14 kwietnia – publikacja wywiadu z Mariuszem z Krzaków

Linki

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.