Wojciech "Major" Suchodolski

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Wersja z dnia 13:36, 23 lis 2022 autorstwa Strażnik Choroszczy (dyskusja | edycje) (Major z łysą głową wygląda jak jakiś potwór albo goblin z Władcy Pierścieni. I proszę tego nie usuwać, bo będę to przywracać.)

Wojciech "Major" Suchodolski
Major 2021.png
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Wojciech Paweł Suchodolski
Pseudonim: Major, J00r, Jajor, Pajor, Kajor, Kujajor, Gejor Chujajor, Laluś, Dziąślak, Ptasibrzuch, Struś, Suchy, Szczur, Szczur wodny, Orbit, Szczudlak, Żądlak, Wojciech De Nitro, Kościej, Nitrodolski, Nitrokukła, Nitroszczur, Nitromumia, Hrabia Nitrula, Nitruś, Nitroprzybłęda, Leśny druid, Pinokio, Ćpun, Ciajmada, Patyczak, Narkotykarz, Heniek ze Spychowa, Motylek, Kukła, Ping-Pong, Mistrz Ping-Pongów, Ptasie Mleczko, Kolanosceptyk, Żółw z Galipados, Adalbert Struzzo, Wąchacz, Gęś Gęgawa, Tuszyciel, Strusioszczur, Suchy Dołek, Chudzielec, Maszyna Losująca Sylaby, Sylabizująca Maszyna Losująca Słowa, Toluenowy Chłopczyk, Zodiakalny Idiota, Alfabeta, Spontaniczny Onanista, Szaman Leśny, Obwoźna Kukła
Data i miejsce urodzenia: 27 sierpnia 1974
Białystok
Miejsce zamieszkania: Białystok, ul. Szkolna 17
Lata aktywności: od 2015
Specjalność: dziąsłowanie, olkoholizm, nitroholizm, pszne jedzenie, bicie Krzysztofa kubkiem, płacenie podatków, nitro-survival, wyprowadzanie się, bycie sobq, jebanie komuny, chodzenie na szczudłach, robienie lajtów bożych, nagrywanie gniotów, palenie Cameli
Kanał YouTube: Wojtek z Bombasu (2021-obecnie)
Major Suchodolski z Bombasu (2021-obecnie)

Major Suchodolski, właśc. Wojciech Paweł Suchodolski (ur. 27 sierpnia 1974 w Białymstoku) – białostocki przedsiębiorca, youtuber, videobloger i osobowość internetowa, konkubent i współlokator Krzysztofa Kononowicza, wiceprzewodniczący Biura Interwencji Obywatelskich, astronom, antykomunista, artysta performatywny, ambasador marki Anser oraz regionu Suchodolszczyzny.

Obok Krzysztofa Kononowicza i Andrzeja Geremka główna postać Uniwersum. Specjalizuje się w robieniu lajtów oraz nagrywaniu tzw. psznego jedzenia, podczas których propaguje spożywanie pokarmów bez użycia zębów. Od 2015 (z przerwami od grudnia 2019 do marca 2020 oraz od marca do lipca i w sierpniu 2022) zamieszkuje Belweder, do którego przygarnął go Konon, pomagając mu wyjść z bezdomności.

Koneser rozpuszczalnika Nitro, olkoholu, bigosu z myndyrynkami, zupy porówkowej oraz kababa w kapuśniaku. Alfabeta, erotoman, weteran wojny w Bombasie, rokongrelowiec, były przyjaciel Nera. Zdarza mu się mieć lepszą wiadomość albo problemy gastryczne po wypiciu kwaśnego mleka albo zjedzeniu twarożku. Posługuje się językiem bombaskim. W maju 2019 roku założył działalność gospodarczą, przez co posiada NIP i podatki płaci, ugółem.

Charakterystyka twórczości

Major w mundurze Sił Zbrojnych BRL (koloryzowane)

Wojciech Suchodolski zajmuje się taśmową produkcją filmów edukacyjnych dla młodzieży (przestrzegających przed inhalacją toksycznych wyziewów chemii budowlanej) oraz utworów kabaretowych (reżyserowanie i odgrywanie scenek sytuacyjnych oraz nagrywanie autorskich videoblogów kulinarnych). Inicjator wielu pożytecznych kampanii społecznych, kilkukrotnie nagradzany na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Choroszczy za inwencję oraz niewyczerpany potencjał twórczy (nagrywa nawet do 8 filmów w ciągu doby). Potrafi perfekcyjnie wcielić się w żula, narkotykarza i całe te, jak również odgrywać zaburzonego erosomana i członka dysfunkcyjnej rodziny patologicznej.

ℹ️ Osobny artykuł: Lista wybranych nitroprodukcji Majora

Główną formą przekazu Heńka ze Spychowa są ok. 15-minutowe filmy, przedstawiające Lalusia spożywającego pszny posiłek. Ukazane w nich intelektualne zero bohatera oraz codzienne przytłaczające życie, balansujące na krawędzi absurdu, przyciąga widza do ekranu i sprawia, że chce on więcej. Filmy J00ra Suchodolskiego mogą być wpisane w nurt Dogmy 95, duńskiej awangardy filmowej. Do najwybitniejszych dzieł z jego udziałem należą m.in. filmy: Powrót Majora z Bombasu, Major nagral a kononowicz pozwolil to nagraci oraz Rąbanko, afery: stolcowa i widzowska, a także nitroperformensy z lepszą wiadomością i ostemplowaną brzozą.

Życiorys

Urodził się 27 sierpnia 1974 w Białymstoku jako syn Zenona Suchodolskiego (1949-2015) i Janiny z d. Borowskiej (1949/1950-1990). Mieszkał z rodzicami i starszym bratem Mariuszem początkowo przy ulicy Angielskiej, a następnie w bloku przy Świętojańskiej 13[1] w trzypokojowym mieszkaniu własnościowym, które kupiła jego mama za gotówkę. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 22. Wedle słów samego Wojtka był drugim lub trzecim najgorszym uczniem w szkole. Dwa razy powtarzał klasę – IV oraz V. W 1987 roku Janina wyjechała do pracy do Nowego Jorku, pozostawiając synów pod opieką uzależnionego od olkoholu męża. Pieniądze, które przesyłała do kraju, senior rodu przepijał. Sprzedał on większość mebli i zamienił rodzinny dom w melinę. Wychowaniem Wojtka i Mariusza zajęli się dziadkowie ze strony matki, którzy pod Łomżą prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne.

Major Suchodolski w młodości (rekonstrukcja)

W styczniu 1990 roku Janina Suchodolska powróciła z emigracji wycieńczona rakiem trzustki i nerek. 22 stycznia 1990 zmarła. Wojtek po jej śmierci przestał chodzić do szkoły i ostatnią klasę podstawówki skończył w zakładzie poprawczym w Kamienicy Elbląskiej, prawdopodobnie w trybie nauczania specjalnego. Kształcił się tam w zawodzie tokarza. W 1991 roku ojciec sprowadził do ich mieszkania konkubinę z jej dwiema córkami. Struś, dla którego nie było już miejsca w rodzinnym domu, zaczął spędzać większość czasu na ulicy i obracać się w szemranym towarzystwie.

Po osiągnięciu pełnoletniości Struś wyprowadził się do mieszkania na osiedlu Bema i trudnił się włamaniami, kradzieżami aut i ich akcesoriów i drobną przestępczością. W wieku 19 lat wstąpił w pierwszy poważny związek z rok młodszą od siebie dziewczyną, jednak sielankę zakończył prokurator rejonowy. W 1994 roku Suchy dostał pierwszy wyrok – 3,5 roku pozbawienia wolności za 16 udowodnionych kradzieży. W tym samym roku z pękniętym wrzodem jelita grubego trafił w ciężkim stanie do szpitala, gdzie w ostatniej chwili go odratowano.

Pod koniec lat 90. Kajor ponownie trafił do więzienia na 3,5 roku. W 2001 roku w Kamińsku został oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przewieziony do zakładu o zaostrzonym rygorze w Sztumie. Po kolejnej odsiadce, wraz z kamratami z pierdla, wymuszał na bazarze haracze od lokalnych handlarzy. W 2005 roku powrócił do więzienia na 3 lata za pobicie białoruskiego milicjanta, który sprzedawał spirytus i papierosy z przemytu. Łącznie w swoim życiu spędził w kryminale 10 lat, m.in. w Iławie, Kamińsku, Tarnowie, Siedlcach i Sztumie. Pracował tam jako fryzjer oraz pomoc kuchenna, gdzie nauczył się spaniale tuszyć potrawy. Jednoznacznie zadaje to kłam rozpuszczanej przez wrogów propagandzie, jakoby w kryminale był tzw. cwelem (zatrudnienie cwela w kuchni więziennej spowodowałoby bunt więźniów lub strajk głodowy). W 2011 roku wygrał od skarbu państwa 15 tys. złotych zadośćuczynienia za łamanie praw człowieka i niesłuszne oskarżenia z 2001 roku[2][3][4]. Większość z tej kwoty pochłonął adwokat, a część, jak sam twierdzi, od niego wyłudzono.

Po swoim ostatnim wyroku prowadził życie bezdomnego i przybłędy, choć jak sam utrzymuje – mieszkał wszędzie. Przestał wówczas utrzymywać kontakt z bratem, który podobno prowadzi w Anglii firmę budowlaną. Powodem tego może być to, że Mariusz oszukał go na spadku. J00r nie stronił też od wszelakich używek, które miały destrukcyjny wpływ na jego intelekt. Pod koniec 2015 roku zamieszkał w belwederskim przytułku. W 2019 roku założył działalność gospodarczą zajmującą się produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych – w skrócie dziąsłowaniem przed kamerą.

Rola w Uniwersum

Wojtek DeNitro oblany farbą lub smołą w Lesie Zwierzynieckim

2 kwietnia 2015 (10. rocznica śmierci papieża Polaka wydaje się tutaj nieprzypadkowa) ks. Edward Konkol i jego wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga" przekazywali na ul. Węglowej paczki świąteczne dla najuboższych białostoczan. Wśród potrzebujących znaleźli się bezdomny wówczas Suchodolski oraz Kononowicz. Prezydent chciał wcisnąć się bez czekania, jednak hołota, niewzruszona jego immunitetem, kazała mu czekać razem z innymi. Pewien znajomy wpuścił go do kolejki i wiedząc, że poszukuje on lokatora, zapoznał z Majorem. Knur, pytany później o to wydarzenie, podawał różne wersje, np. że miało to miejsce przed świętami Bożego Narodzenia na ul. Wojskowej. Istnieje też teoria, jakoby oficjalna wersja wydarzeń była wykreowana przez Odleżynowicza, który przygarnął przybłędę Suchodolskiego po jednej z licznych libacji olkoholowych w belwederskim przytułku. Potwierdzać może to fakt, że Major przyznał, iż znał Knurowicza wcześniej z widzenia.

Kandydat na kandydata poszukiwał parobka przyjaciela, gdyż po śmierci brata był samotny. Skupiony był na prowadzeniu Biura Interwencji Obywatelskich, przez co nie miał czasu rąbać drzewka ani odśnieżać chodnika. Obawiał się mieszkania w pojedynkę, gdyż nawiedzał go duch Leonardy Kononowicz. Szczudlak, zmęczony tułaczką i wieloletnią wojną w Bombasie, przystał na propozycję Warmianina i pojechał z nim na Szkolną 17, gdzie otrzymał honorową wersalkę naprzeciwko barłogu prezydenckiego. Z relacji J00ra wynika, że po przybyciu musiał przeznaczyć 4700 zł oszczędności na niezapłacone przez Knura rachunki.

Heniek ze Spychowa podczas nitrotripu w psznej rozdzielczości 4K (fot. Nitro Hunter)

Wkrótce po tym zaczął on pojawiać się na filmach Krzysztofa Niemieckiego, początkowo pełniąc rolę tła i dekoracji. W marcu 2016 roku został przedstawiony jako wiceprzewodniczący BIO i na filmiku ostro pojechał po komunie i po Wojciechu Loluzelskim. Na kolejnych nagraniach produkowanych przez reżysera Niemieckiego występował w mundurze wz. 69 kapitana Wojskowych Sił Powietrznych ZSRR, jednak błędnie otrzymał przydomek „Major”. Zasłynął z przejawiania swojej erotomanii i chęci żądlenia kobiet swym żądłem. Jako wtórny alfabeta dukał bez ładu i składu, w zależności od tego, jakie sylaby wyznaczyła maszyna losująca w jego głowie. Dużo lepiej szło dla jego posługiwanie się językiem bombaskim, którego jest propagatorem.

Wraz z nadejściem 2017 roku, z pomocą Niemieckiego, Major założył własny kanał na JuTubieSuchodolskiorginal, na którym psznie jadł posiłki i gotował dania kuchni bombaskiej. Rozpoczął również nadawanie własnych lajtów bożych, dzięki którym zorientował się, jaki zarobek jest w zasięgu jego ręki. Niepodległy Kajor przestał znosić pokornie nibembeństwo swego gospodarza. W tym okresie zaczęło następować pogorszenie jego relacji z Kononowiczem, która do tej pory wydawała się być dobra. Knur zarzucał mu pasożytowanie i brak pomocy w prowadzeniu domu. W trakcie wybuchu afery widzowskiej pojechał on po Dziąślaku jak po szmacie, oskarżając go o wąchanie nitro i myślenie jedynie o piździoszkach. Na Szkolnej zaczęły wybuchać kłótnie i awantury – czasem na prezydenckiej głowie lądował kubek. Na światło dzienne wychodziły spaniałe afery o to, kto więcej razy się zesrał czy też kto zeżarł kotleta. Struś zaczął otwarcie pokazywać, jaki Kononowicz jest, ten spaślak i zainicjował telenowelę w postaci kurwic bożych i wyprowadzania się z Belwederu kilka razy w tygodniu. Stracił też opinię przygłupiego, choć poczciwego chłopa i sympatię, którą początkowo darzyli go fani Uniwersum.

Wojtek manifestujący swój stosunek do widzów podczas lajta

W pierwszej połowie 2019 roku coraz mniej lubiany Major zmuszony był walczyć o miano konkubenta Kononowicza z Janem Euborodo, który został zainstalowany na Szkolnej przez reżysera Niemieckiego. Sympatyczny olkoholik zyskiwał coraz silniejszą pozycję w Uniwersum dzięki swojej pracowitości oraz prostolinijności i był początkowo poważnym kandydatem do zastąpienia majora jako współlokator Kononowicza. Między oboma dżentelmenami dochodziło często do szarpanin, głownie wtedy, gdy obaj byli na tyle pijani, że Strusiowi przybywało odwagi, a Łoś nie mógł się bronić. Zdołowany Szczudlak popadał coraz bardziej w nitroholizm, prowokując tym samym powstanie rzeszy nitrosafarystów. W sierpniu 2019 roku został po raz pierwszy nagrany przez Pato na wąchaniu w lesie.

Wkrótce po tym łowy na strusia stały się najpopularniejszym białostockim sportem. Internet zalała cała masa filmów z Wojciechem DeNitro odurzającym się rozpuchem w pięknych okolicznościach przyrody (chociaż czasem również i w chlewiku). Oprócz własnych ekskrementów i wydzielin zostawiał on też w swych legowiskach mnóstwo śmieci – głównie butelek sygnowanych logiem firmy Anser. Z tego powodu nitrotripy J00ra zaczęły budzić olbrzymie kontrowersje. Na całe szczęście po stronie najbardziej znanego podlaskiego youtubera stanęła tamtejsza policja, która poinstruowała go, jak wąchać, aby nie być wywąchanym.

O dzień dobry o właśnie przyszedł Krzysztof o i pół włożyłem kababa na patelni żeby się podgrzał i pokrywkę żeby Krzysztof o ciepło żeby zjeść to właśnie wczorajszy kabab jeszcze przyprawy od picy ketchup dałem żeby lepszy był tam troche oleju wlałem ciepły piecyk jest to nagrzeje się ma sałatkę i cebulkę to pomidorek o mhhm… dobrze tak troche się podgrzało nie przypaliło tylko takie chrupiące się zrobiło. Mhm… i ogórek o i dziękujemy za tą osobę która wysłała kababy o traktor się odpalił się traktor albo ciągnik o a dobre właśnie jeszcze od pizzy była przyprawa to jeszcze dołożyłem zeby lepsze było o tak ta godzina to obiad druga będzie zaraz o miałem wcześniej kaprala pozdrawiam yyy… z jednostki z karwaryjskiej wszystkich żołnierzy pozdrawiam tam kaprala całe cały jednostkę kapitanów i kapitanów wszystko po prostu ich i życzę im ugółem jak to się mówi dzisiaj dzień wiosny mhm wszystkich żołnierzy pozdrawiam amm to w jednostce powinny być kababy i na stołówce powinni wszyscy żołnierze jeść kababy o bardzo dobry i chiero… chorąży też zdąży zjeść kababa jak będę biegać z jednostki na te i wszyscy będą kababy jeść o na wios… na wiosnę trzeba jeść kababa żeby była lepsza wiosna radosna ale już pół zjadłem i ugółem chcialem a dzisiaj a uczniowie mają wagary dzień wiosny z laskami uciekają ze szkół na będą jeść kababy do kina bo kiedyś uciekaliśmy do kina parę osób i siedzieliśmy w kinie i ugółem o słoneczko rozpogadza się trochę może będzie cieplej bo jak byłem w sklepie taki wiaterek chłodny był ale teraz będzie lepiej no wszystkiego dobrego wszystkim.
Major Suchodolski, treść etiudy kinematograficznej pt.
Kabab jest ok konon tesz dostal major polorzyl mu na patelnie

W grudniu 2019 roku wyprowadził się z Białegostoku do Krakowa i ponownie wrócił do niego w marcu 2020 roku. Wraz z przypływem gotówki i fejmu z JuTuby Laluś coraz bardziej zaczął stawać się marionetką w rękach Sradka – chorego umysłowo psychofana Szkolnej z Bielska-Białej. Przejął on kontrolę nad jego kanałami, okamerował Belweder i zainstalował gdzie się da oprogramowanie śledzące. Szczudlak za jego namową zarejestrował działalność i zaczął tytułować się przedsiębiorcą, który płaci podatki, całe te. Wypuszczał kilkadziesiąt gniotów tygodniowo, na których mielił dziąsłami i taśmowo pozdrawiał wszystkich.

Bezzębny, bezdomny menel, który niegdyś żebrał o węgiel i konserwy, zaczął chwalić się swoimi zarobkami i korzystać z życia. Ze zbytku kupił cztery samochody, mimo że nawet nie posiada prawa jazdy. Cała flota białostockich taksówkarzy czeka na każde jego skinienie, aby przywieźć mu paczkę fajek lub pszny obiadek z Zodiaka. Sam Dziąślak nie pokonuje dystansu większego niż 100 metrów bez taryfy. Poza funkcją knurzego konkubenta, awansował też na stanowisko prezydenckiego bankomatu, który wykłada gotówkę, gdy tylko przyjdzie zapłacić rachunki.

7 marca 2022 za sprawą patostreamerskiego kanału Speluna TV Nitrodolski wyjechał do Niemiec. Dwa dni później oświadczył, że już nigdy nie wróci na Szkolną. Spowodowało to znaczne uniezależnienie się J00ra od Sradka poprzez działania właściciela kanału i duże zmiany w Uniwersum Szkolnej – strusią wersalkę zajął Andrzej Geremek. 8 lipca 2022 Ciajmada powróciła do kraju i za sprawą Barneja i Olgierdano przeprowadziła się do Warszawy. 26 lipca tego samego roku wrócił na Szkolną, by już 6 sierpnia zamieszkać z Andrzejem Gangrenkiem w bloku przy ul. Warszawskiej 77 w Białymstoku. Sielanka nie trwała jednak długo, gdyż Nitroprzybłęda już dwa tygodnie później została wyrzucona z kwatery za wąchanie rozpuchu. Po krótkim pobycie w Białowieży u Adama Organisty Patyczak powrócił na swoją wersalkę.

Charakterystyka

Charakterystyka ogólna

Major Suchodolski podczas nitroperformensu Dyskutując z burzą, jednego z najlepiej przyjętych przez widzów i krytyków i nagrodzonego wieloma statuetkami

Kajor w porównaniu do Krzysztofa Kononowicza jest osobą miłą i przystępną. Znajduje czas dla widzów i nie odmawia napicia się z nimi olkoholu. Nie żądał on opłaty za zdjęcie i myta starosielskiego za wstęp na teren Belwederu. Podkreślał, że mimo swojej kryminalnej przeszłości jest normalną osobą. Jego najgorszą cechą jest traktowanie swoich widzów jak skarbonki, choć należy nadmienić, że był w taki sam sposób wykorzystywany przez Knura.

Wojtek, jako osoba upośledzona i wyniszczona nałogami, jest całkowicie niezaradny życiowo. Jest analfabetą. Przez dziesiątki lat picia i wąchania nitro jego mózg zamienił się w zupę toluenową. W jego głowie powstała maszyna losująca wyrazy, dysponująca zasobem ok. 200-300 słów. J00r nie radzi sobie z prostymi czynnościami jak sprzątanie, rąbanie drzewka czy prace w ogrodzie. Przez pierwsze 6 lat pobytu na Szkolnej nie korzystał z wanny, nim kurator nie nakazał wyszorować jej z dwudziestoletniego brudu. Kupno biletu na autobus czy pociąg jest dla niego wyzwaniem pokroju napisania pracy magisterskiej.

Z powodu swojej wrodzonej ułomności zmuszony był żyć w symbiozie z Kononowiczem, który wydzierał od niego nieustannie pieniądze i żerował na nim. Ze względu na to groźby Lalusia odnośnie wyprowadzki można było włożyć pomiędzy bajki. Po opuszczeniu Belwederu wylądowałby z powrotem na ulicy (lub na obsranej kłodzie), co też miało miejsce w sierpniu 2022 roku, gdy Ptasibrzuch został wyrzucony z mieszkania przy ul. Warszawskiej. Suchodolski również często był wyśmiewany za ciągłe zakładanie nowych kanałów, co przypominało jego perseweracje do ciągłego odgrażania wyprowadzką. Jego kanałem, który przetrwał najdłużej, był Major Suchodolski.

Więzienny git i gwiazda JuTuby skutecznie wyjaśniony przez meneli ze Speluna TV

Na swoich lajtach siedział na wersalce i czekał na donejty od naiwniaków, czasami zasypiając z przepracowania. Często narzekał na opiekę socjalną, jakoby ta dawała mu za mało, twierdząc, że za takie zasługi dla państwa polskiego należy mu się o wiele więcej. Ma innych za głupszych od siebie. Nieustannie wypiera się swego zamiłowania do nitro i olkoholu, mimo dziesiątek materiałów nagranych przez nitrosafarystów i redaktorów. Oprócz niezginających się kolan ma również dwie lewe ręce i słusznie jest nazywany przez Kononowicza „lalusiem”. Wydaje mu się, że jest Akira Kurosawą białostockiej kinematografii i że marzeniem wszystkich jest oglądanie, jak żre jak wieprz od 5. rano.

Szczur wodny ma niezwykle wysokie mniemanie o sobie. W celu zrekompensowania przegranego życia, jego strusi móżdżek stworzył dla niego fikcyjny świat, w którym jest on kimś. Swoją wyższość nad innymi pokazuje poprzez kupowanie oryginalnych dresów i chwalenie się, że pali Camele. Uważa, że ma wyższy status, bo siedział w więzieniu. Podczas pobytu u Speluna TV nieustannie wyzywał swoich kamratów od „zer”, bo on ma pieniądze i taksówkami jeździ. Jego rozumienie świata opiera się na tym, co zaobserwował podczas odsiadki – trzeba być maksymalnie agresywnym i podporządkowywać sobie wszystkich dookoła. Przez to po pijaku bez powodu startował do innych meneli z łapami. Gdy obskakiwał za to łomot, płakał i odgrażał się, że zadzwoni po nieistniejących kolegów z Pruszkowa i zrobi porządek.

Patyczak leżący pod bramką

Widzowie Uniwersum starali się przypisać Majorowi rolę męża albo żony w związku z Knurem, jednak sytuacja była dosyć skomplikowana. Dualizm natury Kajora polega na przyjmowaniu różnych ról w zależności od sytuacji. Szczudlak jest najczęściej samcem alfa i stuprocentowym mężczyzną, gdy w strusim organizmie spada poziom nitro. Wtedy Krzysztof musiał być uległą żoną, która przyjmuje obelgi pewnego siebie (i płynnie wyzywającego) kochanka. Podobnie jest w kontaktach z kobietami na odległość – wtedy też jest zdecydowany, szarmancki i męski. Sytuacja odwraca się jednak w kontakcie bezpośrednim z kobietami, gdy siedzi cicho jak trusia, po powrocie z nitrowypadu, kiedy Konon jeździ po nim jak masełkiem po chlebie, a także enalnie w nocy. Kobieca natura wychodzi z Majora też przy fochach (Pozbędziesz się mnie), lalusiostwie oraz dwóch lewych rękach przy typowo męskich czynnościach (rąbanie drewka, odpalanie piły, naprawa roweru). Rola J00ra jest więc płynna, jak liczba sypukcji cukru u Konona i mogła zmieniać się z godziny na godzinę.

Erotomania

Jest niewyżytym jebaką, erotomanem i bohaterem kilku afer z masturbacją w tle. Już od samego początku swojej bytności w Uniwersum snuł nieustannie swoje erotyczne fantazje, wprawiając Kononowicza – zawsze dziewicę – w zakłopotanie. Do historii przeszły jego komentarze o wciskaniu żądła bożego tak, aby chlapało i o testowaniu fanek. Gdy tylko pojawi się temat kobiet, Majorowi podnosi się siurek do góry – ale to nie wstyd, ugułem. Gdy wiosną 2017 na Szkolnej zagościł WuWunio ze swoją dziewczyną, J00r nagrał obleśny film, na którym opisywał ze szczegółami, co zrobiłby z jego kobietą: Miałem ochotę ją zerżnąć (…) Mój ugułem kutas chciałby się tam dla niej w tę cudowną cipkę wcisnąć (…) żeby chlapało, całe te (…) Chciałbym tak wylizać cipkę, żeby ona aż bąka puściła z rozkoszy.

Niezmordowany J00r wciąż poszukuje dla siebie kobiety, ale jedynymi partnerkami które miał, to gumowa lala Karolinka i Asia z Rossy, której zapłacił 4 tysiące za pomasowanie kolan. Za podszeptem (i opłatą) Sradka ta druga wodziła go za nos i trollowała przez pół roku. Doprowadziła nawet do tego, że przygłup kupił pierścionek zaręczynowy, który ostatecznie wręczył w 2022 roku Dorotce, która zawinęła artefakt i go olała. Po tym, jak Laluś został wydymany przez Madzię z Holadji, zdecydował się przeprosić Dorotkę na kanale i ponowić zaręczyny.

Starosielski erotoman boży w fazie snucia fantazji
Kobiety Majora w Uniwersum

Higiena

Miska podwójnego zastosowania. Służy do „zmywania” naczyń oraz okazjonalnie jako nocnik Majora

W zestawieniu z Kononowiczem jest osobą stosunkowo schludną. Stara się chodzić w czystych ubraniach i zmienia bieliznę osobistą. Porządku zapewne nauczono go w więzieniu. Zapewne stamtąd pozostał mu nawyk codziennego golenia. Często robi pranie, o co miał do niego pretensje niedoszły prezydent, który uważa to za marnowanie energii elektrycznej. Mariusz Jejebak stwierdził po wizycie na Szkolnej, że Major w porównaniu do przewodniczącego BIO nie śmierdzi, choć od mieszkania w Pałacu Prezydenckim jest on siłą rzeczy przesiąknięty wonią belwederską. Sytuacja wyglądała zgoła inaczej, gdy Szczudlak wybiera się na inhalację do Lasu Zwierzynieckiego. Nurza się wtedy we własnych ekskrementach i wydzielinach i wraca do domu zabrudzony i zaśmierdzony. Zapach fekaliów ciągnie się za nim przez co najmniej kilka metrów. Czasem zdarzało mu się również narobić w nachy po kwaśnym mleku tudzież twarożku. Będąc pod wpływem olkoholu, zdarzało się, że szczał na podłogę lub do miski w której „myto” naczynia.

Infantylność

Major jest osobą infantylną, jednak w mniejszym stopniu niż Konon. Chwali się swoimi fantami przed widzami niczym dziecko przed wujkiem, tupie szczudłem a czasem zdarza mu się czymś rzucić w przypływie gniewu. Jego zdziecinniałość objawia się także specyficznym pojmowaniem spraw damsko-męskich co w ostatecznym rozrachunku dało popis trollom podszywającym się pod kobiety.

Nieuctwo

Szczur jest zdecydowanie osobą o najniższym ilorazie inteligencji wśród wszystkich bohaterów Uniwersum Szkolnej 17 – najoględniej mówiąc jest on zwykłym kretynem. Wieloletnie odurzanie się rozpuszczalnikiem i alkoholizm spowodowały nieodwracalne uszkodzenie jego mózgu poprzez jego zamianę w zupę toluenową. Motylek stale jest trollowany przez nieistniejące narzeczone, którym wyznaje dozgonną miłość po jednej rozmowie telefonicznej. Jeżeli owy troll jest kobietą i decyduje się pojawić przed Nitromumią, ten natychmiast się oświadcza. Suchodolski nie potrafi zrozumieć najprostszych zagadek ani rozwiązać najprostszych zadań umysłowych. Nie umie budować zdań złożonych. Jest wtórnym analfabetą, czego najwidoczniej bardzo się wstydzi. Gdy ma coś przeczytać zawsze odmawia, stwierdzając że jest niewyraźnie napisane (nawet gdy tekst jest drukowany). Na przytyki przewodniczącego, że nie umie czytać, reaguje agresją i obelgami. Zasób jego słownictwa ograniczony jest do kilkuset słów (co ciekawe, jest bardzo twórczy jeśli idzie o wulgaryzmy i wyzwiska). Uszkodzenie mózgu objawia się też charakterystycznym sposobem mówienia Wojtusia, tzw. mową skandowaną, przez co zyskał przydomek Maszyny Losującej Sylaby.

Nitroholizm

Motylek po otrzymaniu lepszej wiadomości

Pierwsze poważne oskarżenia Strusia o odurzanie się rozpuszczalnikiem pojawiły się 23 marca 2017 podczas afery widzowskiej. Wściekły przewodniczący w odezwie do Mecenasa z Piaseczna bez ogródek oznajmił, że Kajor wącha rozpuszczalniki, trawkę i tak dalej (o myśleniu jedynie o piździoszkach nie wspominając). 25 sierpnia 2017 Mexicano zarejestrował na kamerze pierwszą konsumpcję rozpuchu z reklamówki w tulipany, a także lepszą wiadomość. 1 stycznia 2018 na filmie Major mowi wam Dziąślak sam przyznał się, że nocuje w lesie albo na ławce – dlatego, by nie musieć wąchać Konona. 29 sierpnia 2019 Pato po raz pierwszy nagrał Majora na nitrotripie w leśnych ostępach. Zapoczątkowało to wysyp nitrosafarystów, którzy od tej pory wielokrotnie łapali nawąchanego Szczudlaka, często unurzanego we własnych ekskrementach lub z farbą na łbie. Produkcje z czasem zyskiwały coraz lepszą jakość. Nitro Hunter jako pierwszy nakręcił NitroSafari w spaniałej jakości 4K. Po wielokrotnie przerywanych rozmowach z bogiem i otrzymaniu kary finansowej za zaśmiecanie rezerwatu przyrody Kajor zmienił miejsce inhalacji na belwederski chlewik.

Struś przeznacza zazwyczaj na nitroinhalacje kilkanaście dni w miesiącu. Nie przejmował się nawet wizytą kuratora sądowego. Przez Pampaliniego zaprzestał tripów w lesie na rzecz wąchania na Szkolnej, pod czujnym okiem troskliwej małżonki. Szczytem absurdu było wypieranie się Nitrokukły, który utrzymywał, że wszystko to fiksja i przeróbki komputerowe. Bo dziś nie wąchał, a tak w ogóle to on siedzi cały czas w domu. A nawet jeśli wąchał, to było to kiedyś i teraz czegoś takiego ugółem nie ma.

W czasie swojego pobytu w Niemczech zostawił ukochany rozpuch w Belwederze, zamieniając go na olkohol i niemieckiego skuna. Wskutek detoksu u Reklamówczaka poprawiła się sprawność fizyczna (co udowodnił na bokserze) oraz dykcja. W momencie jego powrotu do kraju widzowie mieli nadzieję, że to koniec z wyniszczającym nałogiem i całe te. Ich nadzieje okazały się jdnak płonne – Szczudlak podczas pobytu w hotelu w Horodnianach okłamał Szympansa i wrócił do raczenia się rozpuchem, przez co ten wyrzucił go z samochodu. Po powrocie na łono Knura wpadł w prawdziwy cug inhalacyjny, który kontynuował mieszkając z Geremkiem w bloku na Warszawskiej, co skutkowało dla niego eksmisją.

Obżarstwo

Major psznie je na ogródku. Dziąsłowanie to główny, a w zasadzie jedyny kontent jego kanału

Właściwie jedyny kontent kanału wielkiego biznesmena stanowi jego dziąsłowanie przeróżnych brei i ich ocenianie (wszystkie są oczywiście bardzo dobre). Nitromumia nagrywa większość swoich posiłków, stąd w części społeczności wytworzyło się mniemanie, jakoby Szczur pożerał niespotykane ilości pożywienia. Jest to prawdopodobnie pozostałość po pierwszej fazie jego pobytu w Belwederze, kiedy to reżyser Niemiecki podstawiał mu do testowania różne konserwy boże. Suchy debil jest zbyt głupi żeby wymyśleć cokolwiek swojego, stąd od siedmiu już ponad lat wciąż nagrywa testowanie kolejnych i kolejnych posiłków. Do tego dochodzi u niego jedzenie o przedziwnych porach, na zapas (przed rozmowami z Bogiem lub wizycie u księgowej) lub na gastrofazie. Wisienką na torcie jest obrzydliwy sposób jedzenia: pochłanianie niczym jakieś zwierzę ogromnych kęsów, rozwierając przy tym bezzębną paszczę najszerzej jak się da. Należy dodać, że Nitruś oczywiście nie dorównuje swym obżarstwem Knurowi.

Olkoholizm

Motylek, jak niemal każdy szanujący się bohater Uniwersum, jest osobą uzależnioną od olkoholu. Często lądował na izbach wytrzeźwień, zarówno gdy był bezdomny, jak i po zamieszkaniu w Belwederze. Zdarzało mu się po pijaku wpadać mordą w pokrzywy lub sikać na klęczkach. Jego ulubionym piwem jest Żubr, który jak powszechnie wiadomo jest dobry jak rosół (Jedno piwko dziennie mogę wypić). J00r po zakończonym dniu zdjęciowym nagminnie chlał z Jackiem od psa Arona. Podobnie jak w przypadku nitro, nie przyznawał się do swojego nałogu, mimo iż setki razy pokazywał się napruty jak szpadel (W moim życiu olkoholu nie ma, ugółem). Pod naporem oskarżeń widzów zdarzało się, że wylewał olkohol, lub coś, co go imitowało, do zlewu. W listopadzie 2017 roku i czerwcu 2018 roku został przez szefa BIO wysłany na detoks do Choroszczy. W styczniu 2020 roku odbył terapię za 13 tys. w ośrodku w Krakowie, po której nie pił (i nie wąchał) kilka ładnych dni, całe te. Podczas pobytu w Niemczech często łoił gorzałę z menelami na kanale Speluna TV, co owocowało regularnymi wywrotkami na podłogę oraz strusiobiciem.

Religijność

Major jest wyznania katolickiego, choć nie potrafi wydukać poprawnie żadnej modlitwy. Zna tylko jedną - modlitwę bombaską, którą najprawdopodobniej sam ułożył. Podczas jednego ze swoich licznych nitrotripów przyznał, że się nie modli. Często odnosił się do nauk Jana Pawła II, którego liczne wizerunki wiszą w Belwederze, choć pod względem udawanej pobożności nie dorasta Nibembenowi do pięt. Podczas nagrywania pierwszych filmów z Niemieckim podłapał od Konona dodawanie przymiotnika „boży” do każdej konserwy lub kromki chleba. Struś raz na ruski rok odwiedzi kościół, ale tylko po to, aby nagrać filmik. Udaje purytanina, który nie przeklina w niedzielę i święta oraz nie jada mięsa w piątek. Dekalog szedł jednak w odstawkę, gdy trzeba było pojechać po grubasie jak masełkiem po chlebku lub gdy w lodówce zalegała pszna kiełbaska boża.

Kalendarium

Afera stolcowa – wzajemne oskarżenia, kto się więcej razy zesrał w nachy. Legendarny kadr Strusia z ręki, który jest rozpoznawany przez każdego fana Uniwersum Szkolnej 17
 • 2 kwietnia 2015 – Major poznaje Kononowicza i zamieszkuje w Belwederze
 • 10-19 kwietnia 2015 – J00r debiutuje przed kamerą trzymając transparent (link)
 • 21 czerwca 2015 – afera na spacerze w ZOO
 • 11 września 2015 – Konon bity po jądrach (obu), Major salwuje się ucieczką
 • 1-4 marca 2016 – Struś przedstawiony jako wiceprzewodniczący BIO (link)
 • 23 lipca 2016 – libacja na Szkolnej 17
 • 15 sierpnia 2016 – do kin wchodzi Powrót Majora z Bombasu
 • 11 września 2016 – wybuch afery gównianej
 • 25 grudnia 2016 – założenie kanału Suchodolskiorginal
 • 4 stycznia 2017 – wybuch afery rasistowskiej
 • 12 stycznia 2017 – Pucz Suchodolskiego
 • 20 stycznia 2017 – Major Suchodolski skaleczył się przy obieraniu ziemniaka (klasyk od Niemca) (link)
 • 28 stycznia 2017 – test rybki bożej ze Szwecji
 • 28 stycznia 2017 – żołnierka z Bombasu przyjechała zakosztować żądła Majora (link)
 • 30 stycznia 2017 – wybuch afery mopsowej
 • 21 lutego 2017 – odcinek pilotażowy Major psznie je (link)
 • 23 marca 2017 – wybuch afery widzowskiej
 • 31 marca 2017 – detektyw Kononowicz przesłuchuje Adama Suchodolskiego-Miknika (link)
 • 8 kwietnia 2017 – Ksiek i Dziąślak konstruują szafę do robienia pieniędzy (link)
 • 9 kwietnia 2017 – awantura o zaginione 200 zł od widza ze Szwecji (link)
 • 18 kwietnia 2017 – WuWunio kręci materiał na Szkolnej (link)
 • 19 kwietnia 2017 – Major obgaduje Sex Masterkę (link)
 • 23 kwietnia 2017 – kryptydy odgrywają scenkę z lekarzami (link)
 • 11 maja 2017 – Krzysztof maluje łazienkę, kuszenie Majora rozpuszczalnikiem (link)
 • 12 maja 2017 – WuWunio publikuje wywiad z Kśkiem i J00rem (link)
 • 16 maja 2017 – Szczudlak opisuje, co zrobiłby z dziewczyną WuWu (link)
 • 19 maja 2017 – Struś dissuje WuWunia (link)
 • 21 maja 2017 – Major przeprasza WuWunia i jego partnerkę (link)
 • 10 czerwca 2017 – Wojtuś bawi się w parku rozrywki (link)
 • 24 czerwca 2017 – wizyta Małgorzaty Niemczyńskiej w Belwederze
 • 25 czerwca 2017 – pszny gryl z Markiem z Belgii (link)
 • 28 czerwca 2017 – Struś zamyka konto w banku, bo opieka czepia się go o żebranie na filmach
 • 30 czerwca 2017 – Major przywitał żołnierza z Bombasu (link)
 • 1 lipca 2017 – syn Majora na Szkolnej (link)
 • 23 lipca 2017 – wykład Majora o płaskiej Ziemi (link)
 • 3 sierpnia 2017 – film Major nagral a kononowicz pozwolil to nagraci - klasyka fekaliady
 • 6 sierpnia 2017 – wybuch afery stolcowej
 • 18 sierpnia 2017 – wybuch afery kartkowej
 • 19 sierpnia 2017 – PedoStruś nazywa jedenastoletnią córkę widza „niezłą szprychą” (link)
 • 23 sierpnia 2017 – Major nie zgłasza się na komisję alkoholiczną i ucieka ze Szkolnej
 • 25 sierpnia 2017 – lepsza wiadomość z reklamówki w tulipany, pierwsza publiczna konsumpcja nitro (link)
 • 29 sierpnia 2017 – awantura o zaginiony kotlet boży
 • 1 września 2017 – wściekły Major wylewa wódkę do zlewu (link)
 • 7 września 2017 – kradzież laptopa i kamery Kajora
 • 11 września 2017 – pierwszy lajt ze Szkolnej 17 na kanale Natinawesoło, pijany Major chce zabić Kononowicza, trzymiesięczny ban Suchodolskiorginal, ostatecznie zdjęty po 19 dniach
 • 21 października 2017 – stream z Natinawesoło z hotelu w Wasilkowie
 • 31 października 2017 – Major dostaje toster wysmarowany miodem ludzkim
 • 31 października 2017 – kanał Suchodolskiorginal ponownie zbanowany
 • 5 listopada 2017 – powstanie kanału Major z Bombasu
 • 6 listopada 2017 – do kin wychodzi Intermajor
 • 8 listopada 2017 – wybuch afery donosowej
 • 12 listopada 2017 – tuszenie McDonald's na smalcu bożym
 • 15 listopada 2017 – Struś czyta list od widza, który obdarował go odzieżą - klasyk
 • 15 listopada 2017 – Major po donosach Knura trafia na detoks do Choroszczy
 • 19 listopada 2017 – pszne ognisko w lesie i powstanie pieśni Żołnierze i Żołnierki, kanał Suchodolskiorginal odblokowany
 • 21 listopada 2017 – kabab w kapuśniaku
 • 25 listopada 2017 – J00r daje hasło widzom z Gdańska, na kanale wyłączono komentarze i pojawił się link do ShowUp
 • 30 listopada 2017 – andrzejki na Szkolnej
 • 2 grudnia 2017 – Konon i Major żebrzą o węgiel na filmie Rąbanko
 • 7 grudnia 2017 – prośba do prezesa JuTuby o zwrot kanału Jarosław Andrzejewski (link)
 • 10 grudnia 2017 – Suchodolskioriginal zawieszony za rasistowskie komentarze
 • 11 grudnia 2017 – wybuch afery koszulkowej
 • 14 grudnia 2017 – Suchodolskioriginal z 710 filmami ostatecznie spierdolony ze stanowiska
 • 15 grudnia 2017 – kłótnia o krzanik przy śniadanku bożym (link)
 • 15 grudnia 2017 – tymczasowy ban kanału zastępczego Major z Bombasu
 • 16 grudnia 2017 – powstanie kanału major żołneż (początkowo wojcech suchodols)
 • 20 grudnia 2017 – tuszenie picy bożej na patelni
 • 21 grudnia 2017 – poranna próba zabójstwa prezydenta za pomocą plaskacza (link)
 • 21 grudnia 2017 – wybuch afery paczkowej
 • 22 grudnia 2017 – wybuch afery kubkowej
 • 31 grudnia 2017 – spaniała kłótnia małżeńska z wejściem do pieca i zepsutą kiełbasą w tle (link)
 • 8 stycznia 2018 – powstanie kanału Generał Suchy
 • 10 stycznia 2018 – trzymiesięczny ban i usunięcie kanału Generał Suchy (2530 subów)
 • 12 stycznia 2018 – założenie kanału Wojciech Suchodolski
 • 15 stycznia 2018 – Major gardzi Kononem, bo ten śmierdzi i majtek nie zmienia
 • 15 stycznia 2018 – założenie kanału Bombaska Telewizja Narodowa (MajorVlog)
 • 21 stycznia 2018 – Stream Żenady
 • 24 stycznia 2018 – Budyniowie za pomocą filmu porno usuwają kanał MajorVlog (5256 subów)
 • 24 stycznia 2018 – Struś zakłada kanał Major Suchodolski
 • 28 stycznia 2018 – Kononowicz chuj - klasyka awantur w Uniwersum
 • 2 lutego 2018 – pierwszy stream Nitrodolskiego ze Szkolnej
 • luty 2018 – Major rozpoczyna romans z kobietą z Łomży
 • 9 lutego 2018 – Dziąślak zakłada kanał Major Lajt
 • 14 lutego 2018 – tymczasowy ban kanału Major Suchodolski
 • 25 lutego 2018 – tymczasowy ban kanału Major Lajt
 • 25 lutego 2018 – J00r zakłada kanał Major Suchodolski i Kononowicz
 • 3 marca 2018 – powstanie kanału Lajty Boze1
 • 4 marca 2018 – Major czyta Nienorzycę (link)
 • 23 marca 2018 – film Kabab jest ok konon tesz dostal major polorzyl mu na patelnie
 • 11 lipca 2018 – lajt boży z Zuzią i Julią, wybuch afery małolatowej
 • 4 sierpnia 2018 – Mariusz z Krzaków za namową Mexicano oskarża J00ra o gwałt na 14-latce
 • 23 września 2018 – wybuch afery dzwonkowej
 • 8 października 2018 – Major w Uniwerstalu kupuje za 1700 złotych Asterkę G 2.0
 • 25 października 2018 – zgoda Majora z Mexicano - pokój meksykańsko-bombaski
 • 15 listopada 2018 – Konon oskarża Majora o praktyki homoseksualne
 • 21 grudnia 2018 – najazd Szkolnej na Boboli - kulminacyjna bitwa II wojny meksykańsko-warmiańskiej
 • 5 stycznia 2019 – powrót Majora z Turnieju Czterech Skoczni podczas pojednawczego lajta Mexicano i Konona
 • 23 lutego 2019 – polowanie na pluszowego tygrysa
 • 5 marca 2019 – Sradek po raz pierwszy ujawnia legowisko Strusia
 • 5 marca 2019 – film Kononowicz mówi wam całą prawdę o Majorze
 • 6 marca 2019 – Knur ujawnia, że Major ma zdiagnozowaną schizofrenię
 • 15 marca 2019 – Konon nagrywa legendarny film Major sprzedaje Opla i chce się wymeldować
 • 18 marca 2019 – Major sprzedaje Asterkę
 • 7 kwietnia 2019 – film Kononowicz mówi całą prawdę dla właścicieli o wynajeciu mieszkań dla ludzi i patologicznych
 • 6 maja 2019 – rejestracja firmy Major Wojciech Suchodolski
 • 20 czerwca 2019 – Major trafia na izbę wytrzeźwień, skąd odbiera go Paweł z Warszawy
 • 29 czerwca 2019 – film Pszny gryl obraża mnie Konon - gimbaza i Major zmieszani przez Kononowicza z błotem
 • 12 lipca 2019 – pijany Szczudlak szczy do wiadra na lajcie
 • 22 lipca 2019 – Major zbanowany na 2 tygodnie za homofobię, nowy kanał Major Zapasowy usunięty
 • 26 sierpnia 2019 – Major w asyście Konona rąbie drzewko (Ty jesteś nienormalny człowiek!)
 • 29 sierpnia 2019 – Pato po raz pierwszy nagrywa Strusia na nitrotripie w lesie
 • 5 września 2019 – pijany w sztok Major wpada w pokrzywy i sika na klęczkach
 • 17 września 2019 – Major poturbowany i oblany farbą podczas nitrotripu
 • 6 października 2019 – Paweł ze Zwolenia ciśnie Majora przez telefon
 • 9 października 2019 – Dziąślak udaje się do Choroszczy zapisać się na detoks
 • 28 października 2019 – Major kupuje Audi A4
 • 4 listopada 2019 – wybuch afery bigosowej
 • 15 listopada 2019 – kamera Majora rozbita podczas afery grabarskiej
 • 25 listopada 2019 – wybuch afery narkotykowej
 • 29 listopada 2019 – na Szkolnej 17 pojawia się Monika z Krakowa
 • 30 listopada 2019 – Major za sprawą Knura dostaje wezwanie na komisariat z art. 207 KK
 • 5 grudnia 2019 – Struś oskarża Pato o pobicie podczas nitrotripu
 • 8 grudnia 2019 – wizyta u Szwagrów w Mońkach
 • 13 grudnia 2019 – J00r wyjeżdża na 5 tygodni do Moniki z Krakowa
 • 20 stycznia 2020 – Nitrodolski rozpoczyna terapię za 13 tys. w ośrodku w Krakowie
 • 8 marca 2020 – Major kończy terapię i powraca na Szkolną
 • 10 marca 2020 – widz znajduje Szczudlaka wąchającego w lesie rozpuch
 • 16 marca 2020 – Audi Majora pomalowane farbą
 • 20 marca 2020 – Pato nagrywa Majora na tripie i ostemplowaną brzozę
 • 2 kwietnia 2020 – nitroperformens bez spodni na kłodzie
 • 2 maja 2020 – Laluś siedzi w lesie w podartych spodniach, tym razem oblany tuszem
 • 29 maja 2020 – Sradek odpala na kanale Majora lajt z pielęgniarkami z Podlasia
 • 4 czerwca 2020 – Major kupuje dla Kśka VW Passata B5
 • 21 czerwca 2020 – J00r sprzedaje Audi w Uniwerstalu
 • 19 lipca 2020 – zaginięcie Azorka - lament bembeński i pijany w sztok Motylek
 • 24 lipca 2020 – wybuch afery motylkowej
 • 30 sierpnia 2020 – Major i Konon w filmie Była kradzież w Belwederze - klasyka kina kryminalnego
 • 9 września 2020 – Heniek ze Spychowa kolejny raz oblany farbą (lub smołą)
 • 29 września 2020 – Major napadnięty w Belwederze - napastnicy podbijają mu oko i wybijają szybę
 • 17 grudnia 2020 – wybuch afery maszynkowej
 • 31 grudnia 2020 – sylwestrowy lajt z Rossami
 • 2 stycznia 2021 – Major wraca z zabawy sylwestrowej, sceny zazdrości wściekłej żony
 • 24 stycznia 2021 – kanał Major Suchodolski (113200 subów) usunięty przez intrygę widza z Mercedesa
 • 24 stycznia 2021 – powstanie nowego kanału pod nazwą Wojtek z Bombasu
 • 3 lutego 2021 – wybuch afery penesowej
 • 18 lutego 2021 – Paweł ze Zwolenia puszcza porno na lajcie Majora, lateksy błyskawicznie wyłączają transmisję
 • 19 lutego 2021 – wycieczka z Barnejem
 • 22 lutego 2021 – wybuch afery słomianej
 • 23 marca 2021 – Nitrodolski ukarany mandatami na kwotę 1600 złotych
 • 22 kwietnia 2021 – Szczudlak ściągany z płotu przez policję
 • 27 kwietnia 2021 – Nitrodolski otrzymuje dotację 5 tys. zł od państwa
 • 2 maja 2021 – katastrofa dobrzyniewska - Konon rozbija Passata z Majorem i Jackiem na pokładzie
 • 19 maja 2021 – egipskie ciemności na Szkolnej, Struś płaci 1340 zł za światło
 • 7 czerwca 2021 – Major w sądzie broni Kononowicza przed MOPR-em
 • 12 czerwca 2021 – J00r nauczył się skipować donejty, Sradek cenzuruje przekleństwa
 • 3 lipca 2021 – nabożeństwo na Szkolnej
 • 31 lipca 2021 – Wojtek z Bombasu tymczasowo zawieszony, założenie Major Suchodolski z Bombasu
 • 10 sierpnia 2021 – wyjazd na Mazury
 • 3 września 2021 – Major kupuje na firmę Mazdę 323 (link)
 • 10 września 2021 – Struś zamienia Mazdę na Opla Astrę (link)
 • 15 października 2021 – Kajor sprzedaje Opla Astrę za kwotę 1500zł dla Kononowicza za pieniążki Arona
 • 22 listopada 2021 – kanał Wojtek z Bombasu traci monetyzację
 • 27 lutego 2022 – wybuch afery hotelowej
 • 7 marca 2022 – Struś wyjeżdża do Niemiec do patostreamerskiego kanału Speluna TV (link)
 • 9 marca 2022 – Prezes wyrzuca lateksowych moderatorów i zdejmuje bany na kanale Wojtek z Bombasu
 • 10 marca 2022 – Szczur prowadzi pierwszego lajta z Niemiec i jedzie po Knurze i Ekoparówie
 • 13 marca 2022 – Major i ekipa na pierwszym pijackim lajcie
 • 22 marca 2022 – Szczur nieudolnie okłada Krzywego i Padaczkę, którzy nie reagują
 • 24 marca 2022 – Wojtuś i Adaś demolują pokój przy dźwiękach Macareny, potem pijany Kajor szczy w nachy (link)
 • 25 marca 2022 – Krzywy sprzedaje Nitrokukle legendarnego plaskacza (link)
 • 31 marca 2022 – J00r z chłopakami odwiedza niemiecki sklep budowlany, kuszenie nitro
 • 2 kwietnia 2022 – Major bije się z Padaczką i Adasiem, po wszystkim chłopaki odprowadzają go do domu z opuszczonymi spodniami
 • 4 kwietnia 2022 – gumofilce oświadczają że popierają wyjazd J00ra do NRD i nie współpracują już z nim
 • 9 kwietnia 2022 – Krzywonos podczas libacji spuszcza wpierdol Strusiowi (link)
 • 10 kwietnia 2022 – Major obiera potulnie ziemniaki, płacze na lajcie i chce wracać taksówką do Polski (link)
 • 2 czerwca 2022 – J00r na gali Speluna MMA dostaje oklep od Adasia (link)
 • 16 czerwca 2022 – Aron odradza Strusiowi powrót do Polski, aby ten nie bruździł gumofilcom
 • 26 czerwca 2022 – wybuch trzeciej afery końskiej, Major negocjuje z Jackiem powrót na Szkolną
 • 28 czerwca 2022 – Laluś dostaje ciężki wpierdol od Padaczki i plaskacza od Prezesa, po czym oznajmia, że wraca do kraju (link)
 • 8 lipca 2022 – Dziąślak powraca do Polski i wynajmuje pokój w hotelu w Horodnianach
 • 13 lipca 2022 – Barnej zabiera J00ra do Warszawy (link)
 • 14 lipca 2022 – Ciajmada przyznaje, że Centaur wypłacał jego pieniądze z Tipply i PayPala (link)
 • 15 lipca 2022 – Major z pomocą Pawła z Warszawy wynajmuje mieszkanie w Raszynie
 • 25 lipca 2022 – Laluś jedzie na sprawę do Bielska i oznajmia o zaręczynach z Dorotką
 • 26 lipca 2022 – powrót Majora na Szkolną
 • 29 lipca 2022 – Suchodolski dostaje w łypę od Pato
 • 30 lipca 2022 – pierwsza od dłuższego czasu inhalacja
 • 5 sierpnia 2022 – J00r podczas pobytu w lesie pomalowany niebieską substancją (link)
 • 6 sierpnia 2022 – Major i Andrzej Geremek przeprowadzają się do bloku na ul. Warszawskiej (link)
 • 14 sierpnia 2022 – J00r po prawie 60 godzinach inhalowania wraca do domu i publikuje dementi co do pobytu w Choroszczy
 • 22 sierpnia 2022 – Nitroprzybłęda zostaje wyrzucony z mieszkania i ląduje z całym dobytkiem pod bramką
 • 23 sierpnia 2022 – Adam Onanista przygarnia przygłupa pod swój dach w Białowieży
 • 27 sierpnia 2022 – Nitromumia ponownie powraca na Szkolną 17 (link)
 • 31 sierpnia 2022 – Patyczak wyjeżdża na Mazury do lateksowych widzów
 • 5 września 2022 – Struś przeprasza Dorotkę z Warszawy (link)

Cytaty

Major psznie je kiełbaskę
 • No dzień dobry (rozpoczęcie każdego filmu)
 • Przepraszam, że tak powiedziałem (obawa przed banem)
 • Piwko to jest jak rosół (o ulubionym trunku)
 • I ugułem źle robisz, kurwa, że gadasz na mnie (do Kononowicza)
 • Kurwa, debil, jak on mnie wkurwia (o Kononowiczu)
 • Prezydent? Jaki to prezydent - to wieśniak (jak wyżej)
 • Zamknij, kurwa, tą dupę (do Kononowicza)
 • Ty nigdy kobiety nie miałeś! (do Kononowicza)
 • Moje żądło czeka, muszę panią chyba stestować (do widzki Karoliny)
 • W moim życiu olkoholu nie ma, ugułem!
 • Aj kurwa mało brakowało (podczas rozgrywki w bilarda)
 • Żeby ona była non stop mokra (fantazje erotyczne)
 • Po to jest ten świat, żeby żyć na tym świecie
 • I to właśnie chciałem na ten temat powiedzieć
 • Krzysztof mi jajka przygotowuje na zgodę'
 • Idź sobie do samochodu, swojego Opla, starego rzęcha i tam siedź (do Kononowicza)
 • A co ty, kurwa, srasz w majtki, kurwa! Ile razy się zesrałeś, to nieprawda? (do Kononowicza)
 • Jaką narkomanię??? Jak ja trzeźwy jestem! O, wczoraj piwo wypiłem! (unikanie tematu nitro)
 • Ugółem precz z tą osobą (o nadawcy paczki z gównem)
 • Ja mogę powiedzieć coś na ten temat, że po prostu… że ja na ten temat nic za bardzo nie mogę powiedzieć
 • Chcesz zobaczyć, jak to leci?! Pierdolony sczurze! (szantaż w kierunku współmałżonka)
 • Jaki ty kurwa mądry jesteś, to uciekaj do Moskwy, tam do swojej rodziny (podczas śniadania)
 • On chciał prezydentem być, śmiechu warte! Chyba śmietników! (o Kononowiczu)
 • Twój kanał powinien być zbanowany (do Kononowicza)
 • O, debilizm, o, kutasa! (jak wyżej)
 • To w taki sposób jak ty sie zachowujesz nie dziwne, że mówią jakieś, że my jesteśmy kurwa gejami (jak wyżej)
 • No tak siurek mój szaleje, że nie może się doczekać
 • Chce mnie do Choroszczy wysłać, ciekawe za co (o Kononowiczu)
 • Rodzina twoja poumierała (pocieszanie swojego przyjaciela Ksieka)
 • Nie masz rodziny, masz tylko mnie (jak wyżej)
 • Tak wylizać cipkę, żeby ona aż bąka puściła z rozkoszy (o dziewczynie WuWunia)
 • Dobrze się stało, że nic się nie stało (o wypadku premier Beaty Szydło)
 • Ale proszę bliżej, kurwa bliżej! Do pieca może wejdź! (do Kononowicza)
 • Lubi śmierdzieć, myśli, że ja go będę wąchał, kurwa, śmierdziucha (o Kononowiczu)
 • Mówię, jaki ten świat jest, jacy ludzie są, jaki Kononowicz - ten spaślak (o Kononowiczu)
 • Proszę nie przeklinać, śmieciu pierdolony! (do Kononowicza)
 • Ja uwielbiam wszystkie wspaniałe kochające kobiety, samotne. Może któraś będzie chciała się zapoznać bliżej ze mną na gogiel-mogiel na coś jeszcze, na lizanie niewiadomo czego jeszcze
 • Ja nagrywam, a ty, kurwa, przeklinasz, psie jebany! (do Kononowicza)
 • Facet dla chłopa konia walił
 • Jebnąć ci, kurwa, jebany chuju, pospolita kurwa wiedźma (do Kononowicza)
 • Czegoś takiego na pewno nie było
 • Znów na film, pierdolony kurwa kutasie pierdolona kurwa, komunistyczny chuju!!!
 • Takie mamy życie, jakie mamy życie
 • Bądźcie ugułem sobą
 • Muszę w jakiś sposób odpocząć od tego wszystkiego (wstęp do inhalacji)
 • A co, nie mogłem być, kurwa, w więzieniu!? Chciałem być w więzieniu, to byłem w więzieniu (do Kononowicza)
 • Jak zapierdoliłem z liścia, to z wersalki spadali (o swoim szacunku na dzielnicy)
 • Jak mi się śniło, to siurek się podnosił… To nie wstyd jest (o żołnierkach z Bombasu)
 • Muszę mieć lepszą wiadomość (podczas konsumpcji nitro)
 • Pachnie dupą… A jaką dupą??? To ja nie wiem! (podczas konsumpcji nitro)
 • Całą noc grzmiało i padało, a wy mówicie, że ja olkoholik
 • Moim pragnieniem jest się stąd wyprowadzić (codzienna formułka)
 • To proszę mnie, kurwa, wymeldować! (do Kononowicza)
 • Od dawna chciałeś się mnie pozbyć, to się pozbędziesz (jak wyżej)
 • Żeby żyć trzeba jeść, a żeby jeść trzeba żyć (motto życiowe)
 • Chcecie zniszczyć nas, ale wam się to nie uda (odezwa do młodzieży bandyckiej i ludzi nieokuratnych)
 • Ty diable grogaty, gdzie twoje rogi? (do Kśka)
 • Precz z komuną!!! (częsty motyw gdy Major nie wie co powiedzieć)
 • Szmato jebana kurwa szmato, przeklinaj! Non-stop przeklinasz! (do Knura)
 • Jebana kurwo zamknij tą mordę szmato pierdolony (jak wyżej)
 • No baw się, tak jak swoimi jajkami się bawisz (jak wyżej)
 • Bądź sobą, a nie kimś (podczas kontemplacji)
 • Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak
 • Ucz się, bo nie będziesz się uczył, to pójdziesz na ulicę, i będziesz łopatą po dupie dostawał, jak nie będziesz chciał robić nic
 • Kim ty straszysz kurwa policją? (…) No kogo zawołasz, kogoś?
 • Jesteś chujem i już!
 • Psie jebany, kurwa (częste określenie na swojego ukochanego przyjaciela)
 • Ja tylko raz w życiu musiałem tfaroszek zjeść albo kwaśne mleko (legendarna dyskusja o defekacji)
 • Od Tereski wracałeś, kurwa, wziełeś całe te i kurwa napierdoliłeś w mach, bramke otwierałeś i srałeś (jak wyżej)
 • To odpoczywaj, odpoczywaj sobie, odpoczywaj (do leżącego na barłogu Knura)
 • A ty wreszcie jak idziesz spać o dwudziestej drugiej to wyjmuj butelkę z dupy (podczas lajta powyborczego)
 • Brawo!!! (coraz częściej pojawiająca się reakcja wynikająca z braku argumentów)
 • Zobaczcie, jak on wygląda (o współmałżonku)
 • Sławek dostanie te całe pieniądze? (pytanie do Ekoparówy podczas lajta)
 • Umięśniony tłuszczem (o figurze swojego partnera)
 • Niech mu ziemia będzie lekka i niech pójdzie do Boga
 • Pocałuj mnie w dupe, aż mi się paznokcie na nogach przywraacają i będą ciepłe (pocisk w kierunku donejtera)
 • Ja jestem osobą prywatną, nie państwową
 • Kupiłem nowy telefon… Najnowszy. A, i zegarek do tego. Promocja - musiałem dopłacić (haul zakupowy Wojtka)
 • Się spasłeś, kurwa, jak rekin, kurwa, z eceanu! (o Kononowiczu u Speluna TV w trakcie pobytu w Niemczech)
 • Ja przez dwa lata w Polsce paliłem Camele! (Struś wyjaśniający meneli ze Speluna TV)
 • Każdy odchodzi. A co będzie ze mną, to ja też nie wiem… Chyba jajka jakieś usmażę (po śmierci królowej Elżbiety II)
Kanały Majora Suchodolskiego 
Suchodolskiorginal (2016-2017) ◼️ major z bombasu (2017) ◼️ Wojtek piłkarz (2017) ◼️ major żołneż (2017-2018) ◼️ Generał Suchy (2018) ◼️ Wojciech Suchodolski (2018) ◼️ Bombaska Telewizja Narodowa (MajorVlog) (2018) ◼️ Major Suchodolski (2018-2021) ◼️ Major Lajt (2018) ◼️ Major Suchodolski i Kononowicz (2018) ◼️ Lajty Boze1 (2018) ◼️ Major Zapasowy (2019) ◼️ Wojtek z Bombasu (2021-) ◼️ Major Suchodolski z Bombasu (2021-)

Przypisy

 1. Pod podanym adresem mieści się urząd skarbowy, w związku z czym Suchodolscy musieli mieszkać w jednym z pobliskich bloków pod adresem Świętojańska 13A lub 13B
 2. Suchodolski v. Polska - Decyzja Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
 3. Case of Orchowski v. Poland
 4. Akta sprawy Orchowski - Polska
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.