Adam Czeczetkowicz

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Adam Czeczetkowicz
Czeczet.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Adam Stanisław Czeczetkowicz
Pseudonim: Czeczet, Czeczot, Szczota, Hagrid, Adam Cze (bo RODO), Adam Stanisław, Neonazi, Radykał Prawicowy
Data i miejsce urodzenia: 11 września 1976
Białystok
Lata aktywności: 2006-2012, 2021-
Specjalność: heavy metal, władanie marionetkami, ksenofobia, antysemityzm, zniechęcanie ludzi do poglądów prawicowych
Kanał YouTube: P21TV - Białystok Podlasie XXI wieku Nasz Głos

Adam Stanisław Czeczetkowicz (ur. 11 września 1976 w Białymstoku) – prawicowy polityk, działacz i aktywista społeczny, bloger, muzyk heavymetalowy, współzałożyciel i prezes Komitetu Obywatelskiego Podlasie XXI wieku, twórca fenomenu Krzysztofa Kononowicza.

Uznawany jest za jednego z ojców Uniwersum Szkolnej 17. Pełnił funkcję pierwszego redaktora (2006-2012) oraz rzecznika Krzysztofa Kononowicza. Od lat 90. powiązany ze środowiskiem skrajnej prawicy. Frontman heavymetalowego zespołu Rzeczpospolita Polska Oi!. Wielokrotnie oskarżany o głoszenie rasistowskich i antysemickich poglądów, dwukrotnie skazany wyrokiem sądu. Arcywróg Gazety Wyborczej, stowarzyszenia Nigdy Więcej, Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i Tadeusza Truskolaskiego. Współpracownik Rafała Kosno, Marka Czarniawskiego i Andrzeja Pochylskiego.

Życiorys

Życie prywatne

Urodził się i wychował w Białymstoku. Ma starszego brata Piotra – działacza prawicowego mieszkającego w USA w Nowym Jorku[1]. Tam też mieszkał jego ojciec Arkadiusz (1951-2007)[2]. Jego matka zmarła w 2017 roku w wieku 65 lat. Jego dziadek Wiktor (1916-2014) brał udział w kampanii wrześniowej i był robotnikiem przymusowym w III Rzeszy[3].

To jest jakiś pan ciapaty. Białystok nie jest miastem tego pana (…) Wróci tam, skąd przyjechał (…) Białystok nie jest jego miastem, ponieważ ten pan nie jest biały.[4].
Adam Czeczetkowicz na temat hinduskiego imigranta

W dzieciństwie Adam Czeczetkowicz przyjaźnił się z redaktorem Jackiem od psa Arona – wspólnie byli ministrantami u ks. Henryka Szlegiera. Studiował na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie w Białymstoku, który ukończył w 2001 roku. Posiada tytuł magistra na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza[5] i licencjaty z resocjalizacji i politologii. Porozumiewa się w języku angielskim oraz rosyjskim. Jest dyslektykiem.

Kariera zawodowa

Czeczetkowicz pod koniec lat 90. pracował w firmie sprzątającej w Nowym Jorku. Po powrocie do kraju uzyskał wykształcenie wyższe i przez 4,5 miesiąca pracował w Domu Dziecka nr 1 w Białymstoku, a następnie przez 3 miesiące w Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Krasnem, gdzie nie przedłużono mu umowy. W listopadzie 2006 roku został wyrzucony z pracy w Leroy Merlin, gdzie handlował piecami i kominkami[6][7]. Według dziennika Rzeczpospolita jeden z klientów oskarżył go, że żartował, iż można w nich palić nawet Żydów[6][7]. Sam zainteresowany stwierdził, że to prowokacja polityczna[6]. Oficjalnym powodem zwolnienia było „niepoinformowanie przełożonego o przyczynie nieobecności”[6]. Czeczetkowicz po tym incydencie imał się różnych zajęć, pracował m.in. w sklepie monopolowym na warszawskim Śródmieściu, a także za granicą[8].

Kariera polityczna

Ulotka wyborcza Adama Czeczetkowicza

W czasach akademickich obracał się w środowisku związanym ze skrajną prawicą. Wskutek tego został pobity do nieprzytomności przez Antifę w Parku Konstytucji 3 Maja[9]. Sprawcy napaści nie zostali ukarani[9]. Pod koniec lat 90. nawiązał współpracę z Młodzieżą Wszechpolską i po pewnym czasie stał się ważnym jej działaczem na Podlasiu[10][11]. W 2003 roku zerwał kontakt z organizacją z powodu konfliktu z frakcją Romana Giertycha[11]. W rewanżu wszechpolacy napadli go i złamali mu rękę[9]. W 2004 roku wstąpił do Polskiej Partii Narodowej. Rok później wystartował z jej list w wyborach parlamentarnych – z mizernym skutkiem (otrzymał 226 głosów)[11]. Gdy latem 2005 roku prowadził kampanię PPN, poznał na ulicy lokalnego historyka Marka Czarniawskiego, z którym się zaprzyjaźnił (wg Czarniawskiego był to protest Szczoty przeciwko niesprawiedliwości sądów)[12].

Jeżeli tylko będę miał taką możliwość, to nie dopuszczę do takich sytuacji. Pewien młody cyniczny człowiek, z nieco starszego, nieszczęśliwego człowieka, próbuje zrobić wizytówkę Białegostoku.
Donald Tusk o działaniach Czeczetkowicza

PPN prowadziła swą działalność polityczną w ciekawym okresie początku bieżącego stulecia, kiedy to bliżej nieokreślone siły promowały dziwaków typu Leszek Bubel, żeby przez to ośmieszyć idee prawicowe w Polsce. Sam Czeczet, mimo że był dynamicznym i ambitnym działaczem, znany był co najwyżej lokalnej prokuraturze, która przymykała go za ksenofobiczne i antysemickie wypowiedzi[10]. W połowie 2006 roku w niejasnych okolicznościach zakończył współpracę z Bublem, który stwierdził, że wyrzucił go z organizacji za faszystowskie poglądy. Gdy wkrótce po tym za działalność Polskiej Partii Narodowej wzięła się ABW i prokuratura[13], obaj dżentelmeni przez kilka kolejnych lat obrzucali się błotem w sieci i na salach sądowych[14]. Szczota nazywał Bubla „żydowskim agentem” i „zdrajcą” i oskarżał go o wrabianie, a Bubel w rewanżu określał go mianem „nazisty” i upubliczniał kompromitujące go materiały[14].

Czeczetkowicz pozdrawia fanów heavy metalu podczas koncertu kapeli Rzeczpospolita Polska Oi! w Nowym Jorku pod koniec lat 90.

Latem 2006 roku Czeczetkowicz zarejestrował z Markiem Czarniawskim KWW Podlasie XXI wieku, z myślą o starcie w wyborach na prezydenta miasta Białegostoku[15]. Koło nich kręcili się m.in. Axelio oraz Andrzej Pochylski, którzy stali się współpracownikami komitetu. Wkrótce po tym Czeczet zaczął kierować karierą polityczną Krzysztofa Kononowicza, stając się jego rzecznikiem prasowym i suflerem[10]. W marcu 2007 roku media poinformowały, że P21 może wystawić Konona w wyborach na prezydenta Warszawy, do czego ostatecznie nie doszło[16]. W maju 2007 roku P21, w tym Szczota, Konon i Axelio, wystartowało w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego[17]. Ugrupowanie otrzymało łącznie 529 głosów (0,26%)[18]. Jesienią tego samego roku komitet planował wystartować w wyborach parlamentarnych, jednak nie zebrano wystarczającej liczby podpisów[14][19]. Rozgoryczony Kononowicz namawiał do bojkotu głosowania, jednak ostatecznie zasiadł w komisji wyborczej[14]. W 2009 roku Czeczetkowicz pilotował nieudaną próbę wystawienia Nibembena przez Związek Słowiański w wyborach do europarlamentu[19][20].

W tym okresie zintensyfikowała się działalność Czeczeta w strukturach Obozu Wielkiej Polski[21][22]. Jako podlaski pełnomocnik OWP organizował m.in. prorosyjskie pikiety pod ambasadą tego kraju[22] i obronę Pomnika Bohaterów Ziemi Białostockiej[23]. Po katastrofie smoleńskiej Szczota i spółka brali udział w obronie krzyża na Krakowskim Przedmieściu[24]. W listopadzie 2010 roku Czeczetkowicz kandydował do Sejmiku Województwa Podlaskiego z ramienia KWW Krajowa Wspólnota Samorządowa (0,11% głosów)[25].

Jesienią 2018 roku stworzył z Rafałem Kosno KW Stowarzyszenia Innowacyjna Polska www.i.bialystok.pl, z którego ramienia ten drugi miał kandydować na urząd prezydenta Białegostoku[26]. Ugrupowanie nie zostało jednak zarejestrowane, gdyż zakwestionowano dwa podpisy z listy poparcia – zdaniem członków komitetu bezprawnie[27]. Na początku 2020 roku nawiązał współpracę z Polskim Centrum Dialogu Narodowego, gdzie jako przedstawiciel Podlasia XXI wieku zaproponował wystawienie m.in. Ekoparówy, Pochylskiego i Czarniawskiego na kandydatów na prezydenta RP[28]. Latem tegoż roku został koordynatorem regionalnym organizacji politycznej Antypartia[29].

Procesy i kontrowersje

Nie potrafią mówić po Polsku, zazwyczaj obca jest im higiena osobista. Obecnie wypierają nas z najgorszych jakie nam pozostały prac[8].
Adam Czeczetkowicz o Ukraińcach

W 2005 roku, gdy Czeczet był członkiem Polskiej Partii Narodowej, białostocka prokuratura postawiła mu pięć zarzutów dotyczących propagowania faszyzmu i antysemityzmu[10][30][21]. Dotyczyły one m.in. rozklejania antysemickich plakatów, wpisów w sieci oraz wydawania czasopisma Front Prawdy – zin patriotyczny[10][31]. Przez kilka lat miał sądowy zakaz opuszczania Polski, przez co w 2007 roku nie mógł wybrać się na pogrzeb ojca do Stanów Zjednoczonych[2][9]. W 2010 roku został uznany za winnego i skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata[21]. W 2013 roku prokuratura wnioskowała o odwieszenie wyroku[21]. Rozprawa sądowa zakończyła się zwycięstwem Czeczetkowicza[21].

W styczniu 2007 roku Czeczetkowicz został obsmarowany w Superwizjerze TVN[32]. Półtora roku później zdecydował się pozwać stację na kwotę 500 tys. zł[32]. Jesienią 2007 roku został oskarżony przez dziennikarzy Kuriera Porannego o nieprawidłowości przy zbieraniu list z podpisami przed wyborami parlamentarnymi[30]. W czerwcu 2013 roku został zatrzymany za rasistowskie komentarze pod adresem polsko-hinduskiego małżeństwa[4][33]. Został skazany na karę 6 miesięcy bezwzględnego więzienia (w 2015 roku wyrok zamieniono mu na 720 godzin prac społecznych)[34]. Oskarżenie wniósł sam prezydent Tadeusz Truskolaski, któremu nakazała to zrobić Gazeta Wyborcza[33].

Kariera muzyczna

Czeczetkowicz z zespołem R.P. Oi!

Adam Czeczetkowicz w latach 90. był wokalistą i gitarzystą w heavymetalowych kapelach Dead Infection, Recrimination, Poseydon i Toxic Death[35]. W 1998 roku, podczas pobytu w Nowym Jorku, założył z bratem Piotrem zespół Rzeczpospolita Polska Oi![11][24]. Grupa ta ma w swoim dorobku siedem albumów. Początkowo był to zespół amatorski, w pełni apolityczny[11]. Oprócz własnych kompozycji miał w swoim repertuarze utwory grup antyrasistowskich, takich jak: The Analogs, Włochaty czy Sztywny Pal Azji[11]. Na swej niskonakładowej debiutanckiej kasecie zamieścili logo kampanii Muzyka Przeciwko Rasizmowi[11].

Po powrocie Szczoty do kraju w repertuarze RP Oi! znalazły się covery faszyzujących kapel Legion i Konkwista 88 (88 to symbol zawołania Heil Hitler)[11]. W 2001 roku R.P.Oi! wystąpiło na zgrupowaniu Młodzieży Wszechpolskiej w Lesznie[36][37]. Kilka lat po koncercie całej imprezie przyjrzała się lokalna prokuratura, jednak nie stwierdziła naruszenia prawa[36][37].

W lipcu 2021 roku Szczota wystąpił na imprezie antyszczepionkowców w Goniądzu, która miała być alternatywą dla festiwalu Rock Na Bagnie[38]. Były rzecznik Kononowicza wykonał cover zespołu Honor pod tytułem Urodzony Białym[38]. Na perkusji sekundował mu Rafał Kosno. Po koncercie muzycy zostali zgłoszeni do prokuratury przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych za rzekomo antysemicki wydźwięk tekstu utworu[38].

Rola w Uniwersum

Wspaniałe trio – radosny prezydent w otoczeniu swoich doradców politycznych z Podlasia XXI wieku. Od lewej: Adam Czeczetkowicz, Krzysztof Kononowicz oraz dr Marek Czarniawski (2006)

Wykreowanie Kononowicza

Adam Czeczetkowicz uznawany jest za twórcę i kreatora postaci Krzysztofa Kononowicza[10][39]. Poznał go w 2006 roku przez doktora Marka Czarniawskiego, którego przydupasem był właśnie starosielski defekator[5][10]. Czeczetkowicz zaproponował, aby w 2006 roku wystawić Knurowicza na kandydata na prezydenta Białegostoku z ramienia KWW Podlasie XXI wieku[5][10][39]. Jego start miał na celu wypromowanie stworzonego przez nich prawicowego komitetu[5]. Wkrótce po tym wyprodukowano legendarne wystąpienie wyborcze Kononowicza w studiu TV Jard, po którym zdobył on ogromną popularność[5][16]. Spot w trzy dni został obejrzany ok. 1,2 miliona razy[40], natomiast w tydzień zdobył 3,2 mln wyświetleń[41]. Łącznie oryginalny klip obejrzało około 7 milionów internautów. W rzeczonych wyborach Knur zajął przedostatnie, 6. miejsce z poparciem 1,89% głosujących[19]. Nie dostał się też do rady miejskiej Białegostoku (zdobył 102 głosy). Mimo słabego startu kandydat na kandydata na fali rosnącej popularności postanowił kontynuować swoją „karierę polityczną”. Za namową rzecznika zarejestrował Biuro Interwencji Obywatelskich.

Szczyt popularności

W listopadzie 2006 roku Nibemben, Czarniawski i Czeczetkowicz wystąpili w programie Tok2Szok stacji TV4[19]. Prowadzący pytali rzeczników, czy mają wyrzuty sumienia, wykorzystując chorego człowieka. Miesiąc później nastąpiła premiera klipu Grupy Operacyjnej pt. Nie będzie niczego[19]. O Kononowiczu mówiły wówczas największe polskie stacje telewizyjne i portale, a także niemiecki Der Spiegel oraz australijski The Sydney Morning Herald. Sam Czeczetkowicz zaczął umieszczać ogłoszenia, na których oferował wynajęcie Knurowicza jako Świętego Mikołaja lub atrakcji okolicznościowej[10][16][42]. Obwoził go po Polsce i w każdym klubie czy remizie z grubsza przerabiane było to samo: exposé, pytania z sali i gromkie „sto lat”[7][43]. Panowie Cze starali się też wciskać Odleżynowicza na każde możliwe stanowisko. Próbowano wystawić go w wyborach do parlamentu RP (2007) i do europarlamentu (2009) oraz w wyborach prezydenckich (2010). Po drodze było jeszcze przebąkiwanie o ataku na funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej (2008)[44].

Pogorszenie stosunków z Kononem

Czeczetkowicz w towarzystwie „ekologa” Rafała Kosno (2021), z którym przyjaźni się od dawna i nagrywa vlogi

W międzyczasie stosunki między nimi a Kononem pogorszyły się, gdy ten w 2008 roku zaczął nagrywać filmy z Markiem Kuleszą oraz Krzysztofem Niemieckim. Ponadto Knur robił się coraz bardziej roszczeniowy i nieznośny – kazał się wszędzie wozić, słuchać i nie znosił sprzeciwu. Gdy Podlasie XXI wieku nie wystawiło w 2010 roku Kononowicza jako kandydata na prezydenta Polski, ten wpadł w furię i zaczął jechać po komitecie[45]. Spontaniczny Defekator stał się przez to persona non grata. Od tego momentu mógł on liczyć jedynie na swojego rzecznika i redaktora, który odwiedzał go od czasu do czasu i pokazywał jego nędzę i niedolę. W grudniu 2010 roku nagrano legendarny film, na którym kandydat na kandydata płacze i modli się na kolanach. Wykop.pl w odpowiedzi na to zainicjował zbiórkę pieniędzy pod nazwą Karp dla Krzyśka, dzięki czemu Knurowicz uniknął zlicytowania dobytku. Do Czeczetkowicza przylgnęła jednak łatka osoby, która wykorzystuje upośledzonego człowieka do swoich celów[24][43].

Zakończenie współpracy

Kononowicz w czasach okupacji sprzedałby każdego. To typowy człowiek poprzedniego systemu[46].
Adam Czeczetkowicz o Kononowiczu

Czeczetkowicz ostatecznie zerwał kontakt z Niżarłakiem w grudniu 2012 roku, po tym, jak Knur doniósł na Andrzeja Pochylskiego, który wylądował przez to w Choroszczy[46]. W 2013 roku Szczota i Czarniawski ujawnili, że Kondonowicz przeżarł zasiłek pogrzebowy na brata Bogumiła. Spowodowało to wybuch gorszącej afery pogrzebowej. W marcu 2015 roku Mleczny Golem niespodziewanie wziął w obronę swojego byłego rzecznika, gdy usłyszał od Niemieckiego, iż ten prawdopodobnie siedzi w pierdlu. W 2021 roku Czeczetkowicz zaczął występować we vlogach Rafała Kosno, na których wspominali oni dawne czasy, wywołując wściekłość u grubasa. W tym samym roku zjawił się także w jego towarzystwie w domku drewnianym podczas lajta. Od tego momentu sporadycznie odwiedza swego byłego podopiecznego.

Stosunek do lateksów

Czeczetkowicz nie ma nic przeciwko wykorzystywaniu Kononowicza i Majora przez Sradka i gumofilców, mimo iż sam skwapliwie ganił internautów i kononopedystów za obrażanie biednego pana Krzysia i nazywanie go „knurem”. Wynika to głównie z tego, że członkiem frakcji gumofilskiej i podnóżkiem Centaura jest jego przyjaciel Rafał Kosno. Gdy we wrześniu 2022 roku program o patologii na Szkolnej nakręciła Sprawa dla reportera, Szczota pojawił się w studiu wraz z lateksami, broniąc ich interesów[47]. Na pytanie, czy to w porządku, aby Kononowicz na filmach oblewał się moczem lub pił go z butelki po Tymbarku, odpowiedział, że „małpy w zoo też piją mocz”.

Klątwa Warmianina

Czeczetkowicz może być książkowym przykładem osoby, która padła ofiarą klątwy Warmianina. Wiele lat spędzonych u boku Kononowicza musiało się zemścić. Nie zrobił kariery politycznej i był uznawany jedynie za margines i folklor polskiego życia politycznego. Został znienawidzony przez lewicowe media. Był gnębiony przez prokuraturę, ciągany po sądach i finalnie skazany na 1,5 roku w zawiasach, a potem na pół roku odsiadki, co zamieniono mu na prace społeczne. Po odejściu z życia publicznego popadł w zapomnienie. Utył, zapuścił się i przewalał beton na budowach. Na początku 2018 roku JuTuba usunęła jego kanał TheP21TV (co łącznie dało co najmniej trzy kanały spierdolone ze stanowiska), na którym zgromadzone było wiele bezcennych materiałów z Kononowiczem.

Kalendarium

Krzysztof Kononowicz ze swoim rzecznikiem na pogrzebie Lecha i Marii Kaczyńskich w Warszawie
 • 2006 – Czeczetkowicz dzięki Markowi Czarniawskiemu poznaje Krzysztofa Kononowicza
 • 25 października 2006 – Szczota kręci exposé Knura po napadzie na Leonardę (link)
 • 7 listopada 2006 – na YouTube pojawia się spot wyborczy Konona ze studia TV Jard
 • 14 listopada 2006 – Czeczetkowicz wyrzucony z pracy w Leroy Merlin
 • 15 listopada 2006 – Konon, Czeczet i Czarniawski w programie Tok2Szok (link)
 • 6 grudnia 2006 – Ksiek po raz pierwszy chałturzy jako Święty Mikołaj, początek tournée
 • 8 grudnia 2006 – Kononowicz Live Show w Gdańsku
 • 31 grudnia 2006 – Konon na sylwestrze w klubie Michała Wiśniewskiego Extravaganza
 • 14 stycznia 2007 – Kononowicz i Szczota bohaterami Superwizjera w TVN (link)
 • 19 stycznia 2007 – Club 70 w Warszawie
 • 28 stycznia 2007 – dyskoteka we Wrocławiu
 • 3 lutego 2007 – Club Corrado w Suchowoli
 • 13 lutego 2007 – koncert z Grupą Operacyjną w Lesznie (link)
 • 20 lutego 2007 – klub Sema4 w Lublinie (link)
 • 25 lutego 2007 – Nibemben i jego rzecznik bronią Doliny Rospudy (link)
 • 7 marca 2007 – Konon składa życzenia z okazji „imienin kobiet” (link)
 • 31 marca 2007 – debata Tusk-Kononowicz
 • 18 kwietnia 2007 – Grupa Operacyjna i Kononowicz dają koncert w klubie Winiarnia w Zielonej Górze
 • 3 maja 2007 – Kononowicz i Czeczet na festynie trzeciomajowym „Dumni z Polski” (link)
 • 5 maja 2007 – Knur kandydatem na marszałka województwa (link)
 • 7 maja 2007 – TVP3 Białystok emituje spot wyborczy Konona, Czeczeta i Axelio (link)
 • 14 maja 2007 – Nibemben na konferencji prasowej Romana Giertycha w Łomży
 • 16 maja 2007 – Czeczet i Konon agitują na juwenaliach w Kielcach (link)
 • 17 maja 2007 – próba wdarcia się na wiec Jarosława Kaczyńskiego w Grajewie (link)
 • 20 maja 2007 – Ksiek kandyduje w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego
 • 22 maja 2007 – Knur za podszeptem sztabowców oznajmia, że wybory do Sejmiku sfałszowano (link)
 • 16 września 2007 – Kurier Poranny oskarża Czeczeta o nieprawidłowości przy zbieraniu podpisów
 • 19 października 2007 – Nibemben namawia do bojkotu wyborów parlamentarnych
 • 27 września 2007 – Knur wybrany do okręgowej komisji wyborczej na wybory do parlamentu (link)
 • 21 października 2007 – Konon zasiada w okręgowej komisji wyborczej (link)
 • 10 stycznia 2008 – Podlasie XXI wieku protestuje przed zamykaną cukrownią Łapy
 • 22 sierpnia 2008 – Czeczet organizuje z Obozem Wielkiej Polski pikietę Solidarni z Rosją
 • 29 października 2008 – Niżarłak ogłasza chęć kandowania na prezesa PZPN (link)
 • 17 marca 2009 – Krzysztof ogłoszony kandydatem na europosła (link)
 • 6 kwietnia 2009 – reportaż z ataku na posesję Kononowicza (link)
 • 18 lipca 2009 – Nibemben i jego rzecznik gośćmi festiwalu muzycznego Basowiszcza
 • 24 lipca 2009 – Konon na planie zdjęciowym filmu Ciacho (link)
 • 7 stycznia 2010 – wystawny bankiet i premiera filmu Ciacho (link)
 • 10 kwietnia 2010 – Kononowicz składa kondolencje po katastrofie smoleńskiej (link)
 • 16 kwietnia 2010 – ratowanie Wietnamki w Warszawie (link)
 • 17 kwietnia 2010 – Podlasie XXI wieku na pogrzebie Lecha i Marii Kaczyńskich (link)
 • 26 kwietnia 2010 – Marek Czarniawski wypina się na Konona i Szczotę (link)
 • 3 grudnia 2010 – Bogumił zabrany do Choroszczy, reportaż Czeczetkowicza (link)
 • 12 grudnia 2010 – Czeczet nagrywa rozpaczającego Kononowicza (link)
 • 21 maja 2011 – Konon gościem na meczu Legia Warszawa-Wisła Kraków (link)
 • 25 stycznia 2012 – Niżarłak i Czeczetkowicz protestują przeciwko ACTA (link)
 • 6 września 2012 – fllm TRAGEDIA KONONOWICZA - Ostatnie ekspoze (link)
 • 22 grudnia 2012 – wywiad z Andrzejem Pochylskim po uwolnieniu go z Choroszczy (link)
 • grudzień 2012 – Czeczetkowicz kończy współpracę z Kononowiczem
 • 23 lutego 2013 – Podlasie XXI wieku oskarża ośrodek w Ciechanowie o eutanazję na Bogumile (link)
 • 23 czerwca 2013 – publikacja filmu Szczoty Żydowska Gazeta wspiera arabską kolonizację Europy w Polsce
 • 24 czerwca 2013 – radni donoszą na film Czeczeta do prokuratury za rasistowskie treści
 • 25 czerwca 2013 – Czeczetkowicz zatrzymany przez policję
 • 10 lipca 2013 – Czeczet opuszcza areszt śledczy
 • 30 czerwca 2014 – Czeczetkowicz skazany na pół roku bezwględnego więzienia
 • 5 marca 2015 – Szczota po apelacji skazany na prace społeczne (link)
 • 3 lipca 2021 – Czeczet i Kosno grają na festiwalu antyszczepionkowców w Goniądzu
 • 10 września 2021 – policja wszczyna postępowanie wobec Szczoty z powodu wygłaszania antysemickich tekstów podczas wyżej podanego festiwalu
 • 12 marca 2022 – Czeczetkowicz po długiej przerwie pojawia się w Belwederze i bierze udział w lajcie Krosty
 • 13 września 2022 – Czeczet i lateksy biorą udział w Sprawie dla reportera, broniąc interesów Sradka

Linki

Przypisy

 1. Dziś są 40-ste urodziny Piotra Czeczetkowicza
 2. 2,0 2,1 Dziś jest siódma rocznica śmierci mego Ojca
 3. Zmarł mój dziadek Wiktor Czeczetkowicz - bohater września 1939
 4. 4,0 4,1 Białystok: Autor ksenofobicznego filmu zatrzymany
 5. 5,0 5,1 5,2 5,3 5,4 Kto stoi za Kononowiczem
 6. 6,0 6,1 6,2 6,3 Ludzie Krzysztofa Kononowicza
 7. 7,0 7,1 7,2 Krzysztof Kononowicz ku uciesze gawiedzi
 8. 8,0 8,1 Ukraińcy wypierają Polaków z Polski!
 9. 9,0 9,1 9,2 9,3 Kononowicz - dlaczego nie? (cz. 6.)
 10. 10,0 10,1 10,2 10,3 10,4 10,5 10,6 10,7 10,8 Chciał wypłynąć na Kononowiczu
 11. 11,0 11,1 11,2 11,3 11,4 11,5 11,6 11,7 Nazi-rockowi kandydaci
 12. Kononowicz - dlaczego nie? (cz. 3.)
 13. Czeczetkowicz stracił Bubla
 14. 14,0 14,1 14,2 14,3 Archiwum newsów Komitetu Podlasie XXI wieku: październik 2007
 15. O komitecie Podlasie XXI wieku
 16. 16,0 16,1 16,2 "Rzeczpospolita": Kononowicz do stolicy
 17. Adam Stanisław Czeczetkowicz: okręg 3, miejsce 1 (Łomża i okolice)
 18. Protokół Wojewódzkiej Komisji Wyborczej z wyborów do Sejmiku Województwa Podlaskiego
 19. 19,0 19,1 19,2 19,3 19,4 Krzysztof Kononowicz startuje w wyborach do europarlamentu
 20. Krzysztof Kononowicz powraca, będzie kandydować do PE
 21. 21,0 21,1 21,2 21,3 21,4 Białystok: Bezkompromisowy działacz OWP pozostaje na wolności
 22. 22,0 22,1 Krzysztof Narodowcy kontra… "Solidarni z Gruzją"
 23. Białystok: Obrona napisu „Bóg, Honor, Ojczyzna”
 24. 24,0 24,1 24,2 Dziwni obrońcy krzyża
 25. Wybory Samorządowe 2010: Komitet Wyborczy Wyborców Krajowa Wspólnota Samorządowa
 26. Rafał Kosno na prezydenta Białegostoku!
 27. Konferencja KW Innowacyjna Polska
 28. Znani kandydaci na kandydatów!
 29. 24 Białystok - Antypartia
 30. 30,0 30,1 Senator Kononowicz?
 31. Katalog wypadków - Brunatna Księga 2005
 32. 32,0 32,1 Czeczetkowicz kontratakuje
 33. 33,0 33,1 Adam Czeczetkowicz zatrzymany
 34. Rasizm: celebryci uniewinnieni, robotnik skazany
 35. The Metal Archives: Adam Czeczetkowicz
 36. 36,0 36,1 Nie będzie śledztwa w sprawie koncertów w Lesznie
 37. 37,0 37,1 Tak się bawił Wojciech Wierzejski
 38. 38,0 38,1 38,2 Policja prowadzi postępowanie w sprawie orędownika Łukaszenki. Miał nawoływać do nienawiści na koncercie
 39. 39,0 39,1 Kariera mechanika, który kandydował na prezydenta Białegostoku
 40. Krzysztof Kononowicz podbija internet
 41. Kto i dlaczego głosował na Kononowicza?
 42. Kononowicz został Świętym Mikołajem
 43. 43,0 43,1 Trochę chory jestem
 44. Kononowicz prezesem PZPN
 45. Kononowicz jednak nie kandyduje
 46. 46,0 46,1 Andrzej Pochylski na wolności
 47. Sprawa dla reportera TVP: Kononowicz u Jaworowicz. O co chodzi w tej sprawie?
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.