Adam Organista

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Adam Organista
Adam Toma.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Adam Patryk Toma[1]
Pseudonim: Adam Organista, Abdul Suchodolski, Adam Akordeonista, Organisty, syn Majora, Gumowy Adaś, Ciepły Adaś, Gremlin, Bill Clinton
Data i miejsce urodzenia: 2003
Łódź
Miejsce zamieszkania: Chocianów
Lata aktywności: od 2021
Specjalność: gra na akordeonie, nadpobudliwość
Kanał YouTube: Moje Sprawy 24

Adam Organista, właśc. Adam Patryk Toma (ur. 2003 w Łodzi) – psychofan Uniwersum, bohater i redaktor epizodyczny, który pojawił się na Szkolnej z nadania górskiej centrali.

Życiorys

Adam pochodzi ze wsi Czarnocin w woj. łódzkim. Chodził do szkoły podstawowej w Łodzi, a następnie w Chocianowie, dokąd się przeprowadził. Potem uczył się w tamtejszym gimnazjum oraz w Technikum Obsługi Turystycznej. Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej i organistą zastępczym (gra dorywczo). Zajmuje się motohandlem i sprowadzaniem chemii i słodyczy z Niemiec. Posiada konto na Fejsbuku i JuTubie.

We wrześniu 2021 roku Adam został bohaterem chocianowskiej afery podsłuchowej i zarazem ofiarą klątwy Warmianina[2]. Ktoś nagrał go, gdy ten chwalił się, jakie chody ma u miejscowego wójta. Za to, że wystawił jego popleczników w swoim komitecie KWW Adama Tomy podczas wyborów do Rady Miejskiej, miał on otrzymać fuchę w lokalnym Centrum Kultury[2]. Porad przy rejestracji owego komitetu udzielał akordeoniście Rafał Kosno.

Rola w Uniwersum

Adam Akordeonista wraz z przewodniczącym BIO w białostockim klubie FAMA (fot. red. Ekoludek)

Latem 2021 roku Adam nawiązał kontakt z Jackiem i zapytał, czy może odbyć audiencję u Knura. Pochwalił się przy tym swoimi talentami muzycznymi. Otrzymał akceptację centrali z Bielska, która przez jego wizytę chciała wprowadzić jakieś urozmaicenie na Szkolną. 5 sierpnia 2021 Knurowicz na filmie Jak organista z organistą dyskutował z nim telefonicznie o pracy organisty i zaprosił do siebie.

7 sierpnia Adam pojawił się na Szkolnej. Aby dostać się do Białegostoku, przejechał 700 km na skuterze. Tego samego dnia zabrał Suchodolskiego na koncert i piwo. Zaprezentował również umiejętności w zakresie psznego spożywania kababa na nagraniu Zobacz ten wilm. Dzień później zadebiutował na kanale Mleczny Człowiek na filmie pt. Syn otrzymuje Pismo Święte od Majora. Knur wyłudził wówczas od niego rzadki album Krzysztofa Obłockiego o Starosielcach, warty około 300 zł. Przez większość nagrania prezydent wyzywał się z Aronem, dając młodemu przedsmak tego, co czeka go na Szkolnej 17.

Adam w 2021 roku odwiedził Szkolną dwukrotnie. Pokazywał się wtedy w swoim garniturze kupionym w Białymstoku za 500 zł. Wystąpił w wielu filmach nagranych w posiadłości oraz urodzinowym lajcie swego domniemanego ojca – majora Wojciecha Suchodolskiego. Sam nakręcił również kilka filmików na swój kanał, m.in. uliczną kłótnię Odleżynowicza z Pato. Jego bytność ograniczała się głównie do kręcenia się wokół kryptyd i rzucania tekstów z Uniwersum. Zasłynął z pięknego wykonania utworu Barka na akordeonie. Z obecności małolata skorzystał również Kosnostumostów, który obwoził go z Nibembenem po mieście, hurtowo kręcąc gnioty. Zabierał ich na koncerty, protesty KOD-u czy do centrów handlowych.

Adam wykonujący na akordeonie Barkę, ulubioną pieśń Jana Pawła II i jego byłego osobistego ochroniarza Krzysztofa Kononowicza

30 sierpnia Krosta i Knur pożegnali organistego na dworcu PKP w Białymstoku. Mogliśmy być świadkami niezwykłej sytuacji, kiedy to prezydent dorzucił młodemu 5 zł do biletu. Odjazd pociągu wywołał lament bembeński za utraconym piątakiem przyjacielem. W drodze powrotnej Konon uporał się ze smutkiem i w rozmowie z Ekoparówą obgadał Adama. Dwa miesiące później Adaś był już dla Mlecznego Golema pijakiem i persona non grata na Szkolnej.

Wśród widzów Uniwersum powstała teoria, że Adaś jest tak naprawdę synem Pauliny z Holandii – Abdulem Suchodolskim, którego miał zamiar przysposobić Wojciech DeNitro.

21 stycznia 2022 Adam Organista wrócił na Szkolną i wyjebał się na śniegu pod bramką. 8 marca 2022 Adaś, wykorzystując nieobecność Majora, który przebywał w Niemczech u patostreamerskiego kanału Speluna TV, przyjechał po raz kolejny na Belweder i zajął strusią wersalkę. Jego pobyt polegał głównie na parodiowaniu Dziąślaka i pajacowaniu, jednak dostarczył on widzom bezcennych materiałów z lamentami bembeńskimi Knura, który opłakiwał wyjazd współmałżonka. 11 marca Organista uznał, że jego misja została zakończona i zwiał ze Szkolnej, przeskakując bramkę.

Przypisy

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.