Afera postrzałowa

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Moment zamachu na Krzysztofa Kononowicza

Afera postrzałowa – afera mająca miejsce 5 grudnia 2021, gdy przedstawiciel młodzieży bandyckiej dokonał nieudanego zamachu na Prezydenta, trafiając go z broni gazowej ostrej w oko.

Przebieg

W niedzielę 5 grudnia 2021 Major krótko po godzinie 15:00 rozpoczął swojego lajta. Knur wówczas gonił z pałką teleskopową widza z Białej Podlaskiej, który chciał z nim zrobić zdjęcie. Nieświadom był jednak tego, że ów widz był uzbrojony w gazówkę, której użył dwa razy na Kiernozie. O 15:17 Nibemben wpadł z płaczem do Belwederu, krzycząc, że został postrzelony w oko z broni ostrej.

Na miejsce zdarzenia zostały wezwane dwie jednostki policji, które natychmiast pochwyciły podlaskiego Ali Agczę. W tym momencie na Szkolnej zjawił się również Piotr z Warszawy, który śledził lajta i tego dnia orbitował wokół Pałacu Prezydenckiego. Po jego przyjeździe wywiązała się awantura z ostatnim chujem Polski i funkcjonariuszami. Policjant w rozmowie z Piotrem przyznał otwarcie, że Konon ma żółte papiery i przegonił go spod bramki.

Dziąślak od razu skontaktował się ze Sradkiem w celu uzyskania nagrań z monitoringu. O całym zdarzeniu poinformował też Arona, który w trybie pilnym został ściągnięty do Belwederu.

Jak się okazało, Warmianin to naprawdę twardy gość. Co prawda po postrzale uciekł z kwikiem, ale przeżycie headshota z broni ostrej to duży wyczyn. Kwadrans później robił już za koordynatora obławy policyjnej. Po całym zdarzeniu błyskawicznie wylizał się z ran i chrumkając, udał się do kuchni podłożyć do pieca.

Reperkusje

Całe zdarzenie zostało określone przez widzów jako oficjalny początek Czarnego Grudnia 2021. Sprawca ataku został zatrzymany przez policję i otrzymał mandat karny w wysokości 500zł. Knur, komentując zamach na swoje życie, oznajmił, że z bandyctwem trzeba walczyć i ocenił patrol policji na solidną 4-kę. Zapowiedział też rozpoczęcie walki z bronią palną wśród młodzieży.

Linki

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.