Afera rasistowska

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Kononowicz goszczący u siebie Murzyna

Afera rasistowska – afera mająca miejsce 4 stycznia 2017, kiedy to Krzysztof Kononowicz został oskarżony przez internautę o rasizm.

Przebieg

– Dzień dobry panu, panie Murzynie
– Umba, umba, umba, umba, umba!

dialog Kśka i Murzyna

Błąd skryptu: Moduł zwrócił wartość nil. Oczekiwano, że zwróci tabelę eksportu.

Na początku stycznia 2017 roku pod adresem Krzysztofa Kononowicza pojawiły się w internecie komentarze, że ten jest rasistą. Było to pokłosie niepochlebnych wypowiedzi Odleżynowicza na temat imigrantów po tragicznej bójce w kebabie w Ełku. 4 stycznia 2017 Knurowicz nagrał z reżyserem Niemieckim dwa filmy, na których próbował zaprzeczyć wszelkim oskarżeniom i zaprezentować się w korzystniejszym świetle. Oczywiście filmy przyniosły skutek odwrotny - pokazały jedynie zaściankowość i zacofanie Szkolniaków, mających Murzynów za dzikusów posługujących się językiem jaskiniowców i zbierających banany z drzew.

W swoim exposé zaprosił Murzynów do Polski i podał rękę Majorowi, który z pomalowaną na czarno twarzą udawał Afrykańczyka. W drugiej części swojego wywodu prezydent śmietników straszył imigrantów dożywociem za zabijanie białych ludzi i apelował do Beaty Szydło o zamknięcie granic. Kandydat na kandydata wystąpił na nagraniach w swoim charakterystycznym swetrze pieskowym.

Linki

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.