Afera widzowska

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Afera widzowska
Czas: 23 marca 2017
Miejsce: Szkolna 17, Piaseczno
Wynik: Mecenas zyskał opinię wśród widzów jako znakomity troll, a reakcja Kiernoza na listy zachęciła kolejnych trollów do prowokowania Mazura.
Strony konfliktu
Krzysztof Kononowicz Mecenas z Piaseczna

Afera widzowska, znana także jako Pierwsza afera widzowska – jedna z najsłynniejszych afer Uniwersum, w której głównym antagonistą był niejaki Mecenas z Piaseczna. Podczas słynnego nagrania związanego z aferą Konon po raz pierwszy publicznie oskarżył Majora o odurzanie się substancjami psychoaktywnymi.

Przebieg

23 marca 2017 na Szkolną 17 przyszedł list od Mecenasa, w którym zwyzywał on Kononowicza. W filmie będącym odpowiedzią na list Kononowicz po raz pierwszy użył zwrotów "Nibęben" i "Niżarłak". Prezydent zarzucił również Majorowi wąchanie narkotyków (rozpuszczalniki trawkę i tak dalej) oraz pracę dla Mecenasa. W odpowiedzi Major zarzucił, że Konon nigdy nie miał kobiety oraz, że kanał Krzysztofa powinien zostać usunięty. W liście znajdowały się również pozdrowienia dla Joanny Ł. i Marka K. Prezydent zagroził Mecenasowi wyciągnięciem konsekwencji oznajmił też, że zna prezesa wszystkich mecenasów. Jednak inicjatora afery to nie ruszyło, ponieważ w późniejszym terminie przyszły kolejne listy.

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.