Andrzej Geremek

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Andrzej Geremek
Andrzej Geremek.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Andrzej (nazwisko nieznane)
Pseudonim: Gieremek, Michnik, Pracownik Umysłowy, Gomułka, Gomuła, Goebbels, Liroy, Wół roboczy, Don Pedro, Dobropaczek
Data i miejsce urodzenia: 1973, Białystok
Miejsce zamieszkania: Białystok, ul. Szkolna 17
Lata aktywności: od 2021
Specjalność: praca umysłowa, pomaganie Niemieckiemu, ochrona i popieranie Kononowicza, niewolnicza praca w ogrodach Belewederskich

Andrzej Geremek – pracownik umysłowy, lokator i szef ochrony prezydenta Kononowicza i zarazem jeden z jego najwierniejszych zwolenników, od 20 marca 2022 również główna i najważniejsza postać Uniwersum, obok Krzysztofa Kononowicza, Majora Suchodolskiego oraz Kartelu Łosiów.

Życiorys

Jego rodzice pochodzą ze wsi Bondary w woj. podlaskim, on sam urodził się w Białymstoku. Jego matka zmarła, gdy miał 6 lat. Ojciec pracował jako strażak, przez co jego rodzina zajmowała kiedyś lokum przy ul. Warszawskiej, należące do PSP. Geremek ma za sobą 15-letni związek, z którego ma córkę urodzoną w 2005 lub 2006 roku. Przed wprowadzeniem się do Belwederu mieszkał kątem u znajomych. Z racji jego zamiłowania do piwowinowódki można wnioskować, że prowadził dosyć nieuporządkowany tryb życia i imał się wielu dorywczych zajęć, nim zaczął pracować jako pomocnik pomnikarza u Niemca. Alkohol prawdopodobnie przyczynił się również do rozpadu jego związku oraz do tego, że z racji posiadanych długów zmuszony jest pracować w szarej strefie.

Rola w Uniwersum

Jego nazwisko to pseudonim – początkowo przedstawiał się również jako Andrzej Michnik. Na Szkolnej zaczął pojawiać się w 2020 roku. Oficjalnie zadebiutował w Uniwersum 7 kwietnia 2021 na kanale Profesor Tomasz w filmie Andrzej Geremek nowy redaktor Krzysztofa Kononowicza (debiut). W zamyśle reżysera Niemieckiego Geremek miał być następcą Jana Euborodo na stanowisku prezydenckiego giermka i zarazem niewolnika.

Geremek często prowadził polityczne dysputy z kandydatem na kandydata, którego popiera w całej rozciągłości. Czasami słodził Kononowi tak bardzo, że Knurowi niebezpiecznie rosła liczba sypukcji cukru we krwi. Pomagał również grubasowi w koszeniu trawy i innych drobnych pracach. Jak każdy szanujący się członek Uniwersum Szkolnej 17 nie unika olkoholu, co widać m.in. na tym nagraniu. Dzięki swojej otwartości szybko uzyskał akceptację Arona, Heńka ze Spychowa oraz widzów. W lipcu 2021 roku Geremek przestał pojawiać się na Szkolnej, co jest wynikiem zaniku działalności reżyserskiej Niemieckiego.

W dniu 21 lutego 2022 wraz z Owsiakiem ponownie odwiedził Pałac Prezydencki i zaaplikował o posadę u Odleżynowicza. 20 marca oficjalnie wprowadził się do Belwederu w miejsce Majora i zajął jego wersalkę. Już dwa dni później Knurwa nakazała mu porzucenie fuchy u Niemca, by mógł służyć jedynie prezydentowi – wszak nie da się pogodzić pracy zawodowej z niewolnictwem. Od końca Marca 2022 r. zaczynają przychodzić bogate paczki tylko dla Gieremka. Z powodu ataków zazdrosnego Knura, Lateksy proszą o wysyłanie paczek na specjalny adres do paczkomatu przy Zodiaku.

Pod koniec kwietnia 2022 prawdopodobnie z powodu większych dochodów i darów z paczek, nasila się jego spożywanie piwowinowódki. 23 kwietnia pierwszy raz odnotowano wypełnienie nach przed bramką, zgodnie z tradycją Uniwersum.

Galeria

Linki zewnętrzne

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.