Andrzej Geremek

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Andrzej Geremek
Andrzej Geremek.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Andrzej Kuźmiński
Pseudonim: Geremek, Gieremek, Gangrenek, Michnik, Pracownik Umysłowy, Pracownik Gumowy, Pracownik Lateksowy, Dobropaczek, Gomuła, Tegołak
Data i miejsce urodzenia: 1973, Białystok
Miejsce zamieszkania: Białystok, ul. Warszawska 77/22
Lata aktywności: od 2021
Specjalność: praca umysłowa, alkoholizm, pomaganie Niemieckiemu, ochrona i popieranie Kononowicza, szczanie w nachy, niewolnicza praca w ogrodach Belewederskich, gumowa propaganda

Andrzej Geremek, właśc. Andrzej Kuźmiński (ur. 1973 w Białymstoku) – pracownik umysłowy, były lokator, szef ochrony i niewolnik Krzysztofa Kononowicza, lateks i pomagier Sławka.

Od 20 marca 2022 jedna z głównych postaci Uniwersum Szkolnej 17, obok Krzysztofa Kononowicza i Majora Suchodolskiego. Podobnie jak Szczudlak, początkowo cieszył się sympatią widzów i miał być w zamiarze jego następcą, jako przeciwwaga dla despotycznego Knura. W rzeczywistości okazał się zwykłym menelem bez polotu i charyzmy, który przymila się do tego, kto mu akurat polewa i który ulatnia się, gdy tylko grunt pali mu się pod nogami.

Życiorys

Yyyyy… ale yyyyyyy… no, yyyyyy… yyyyyyyyyyy… dziękuje za paczkę, yyyyyyyyyyy tego…
Andrzej Geremek

Jego rodzice pochodzą z niewielkiej wsi Bondary w woj. podlaskim, on sam urodził się w Białymstoku. Jego matka zmarła, gdy miał 6 lat. Ojciec pracował jako strażak, przez co jego rodzina zajmowała kiedyś lokum przy ulicy Warszawskiej, należące do PSP. Gangrenek ma za sobą 15-letni związek, z którego ma córkę urodzoną w 2005 lub 2006 roku.

Przed wprowadzeniem się do Belwederu mieszkał kątem u znajomych. Z racji jego zamiłowania do piwowinowódki można wnioskować, że prowadził dosyć nieuporządkowany tryb życia i imał się wielu dorywczych zajęć, zanim zaczął pracować jako pomocnik pomnikarza u Niemieckiego. Alkohol przyczynił się również do utraty jego prawa jazdy, rozpadu jego związku oraz do tego, że z racji posiadanych długów zmuszony jest pracować w szarej strefie.

Rola w Uniwersum

Na Szkolnej 17 zaczął pojawiać się w 2020 roku, kiedy to po pracy przyjeżdżał wraz ze swym szefem Niemieckim odwiedzić Knura. Oficjalnie zadebiutował w Uniwersum 7 kwietnia 2021 na kanale Profesor Tomasz w filmie pt. Andrzej Geremek nowy redaktor Krzysztofa Kononowicza (debiut). Początkowo przedstawiał się również jako Andrzej Michnik. W zamyśle reżysera Niemieckiego Geremek miał być następcą Jana Łosia na stanowisku prezydenckiego giermka i zarazem niewolnika. O ile udało mu się zostać knurzym parobkiem, o tyle nie uzyskał nawet promila takiej sympatii i poważania, jakimi darzony był przez widzów Janek.

Andrzej Geremek tłumaczący przed kamerą Jacka trudy bycia pracownikiem umysłowym

Pracownik umysłowy często prowadził polityczne dysputy z kandydatem na kandydata, którego popierał w całej swej rozciągłości. Czasami jednak przesadzał on z ironią i słodził Kononowiczowi tak bardzo, że Knurowi niebezpiecznie rosła liczba sypukcji cukru we krwi. Pomagał również grubasowi w koszeniu trawy oraz innych drobnych pracach. Jak każdy szanujący się członek Uniwersum Szkolnej 17 nie unikał olkoholu, dzięki czemu szybko uzyskał akceptację Arona oraz Heńka ze Spychowa. Dzięki swojej otwartości i prostolinijności zyskał również sympatię widzów. W lipcu 2021 roku, z powodu zaniku działalności reżyserskiej Niemca, Geremek przestał pojawiać się na Szkolnej.

21 lutego 2022 wraz z Owsiakiem ponownie odwiedził Pałac Prezydencki i zaaplikował o posadę u Odleżynowicza. 20 marca oficjalnie wprowadził się do Belwederu w miejsce Majora i zajął jego wersalkę. Już dwa dni później Knurwa nakazała mu porzucenie fuchy u Niemieckiego, aby mógł służyć wyłącznie prezydentowi – wszak nie da się pogodzić pracy zawodowej z niewolnictwem.

Pod koniec marca 2022 roku na Szkolną zaczęły przychodzić bogate paczki tylko dla Gieremka. Z powodu ataków zazdrosnego Odleżynowicza, lateksy przekierowały wysyłanie przesyłek na specjalny adres do paczkomatu przy Zodiaku. Content z paczkami okazał się zbawieniem dla gumofilców, gdyż przysporzył im kilkadziesiąt tysięcy nowych sypukcji na Mlecznym Człowieku od nowoszkolnej dzieciarni. W międzyczasie nasiliło się spożywanie przez Andrzeja piwowinowódki. 23 kwietnia 2022 pierwszy raz odnotowano wypełnienie nach przed bramką, zgodnie z prastarą tradycją Uniwersum. W tym okresie rozpoczęła się również niekończąca się saga z malowaniem domku drewnianego, która również miała wysoką oglądalność.

Wraz z zawartością gorzały w jego krwiobiegu, Geremek stawał się coraz bardziej uległy wobec gumofilców i zaczynał ćwierkać tak, jak mu kazano, byleby Aron nie zaniechał przynoszenia wódki. Po wybuchu trzeciej afery cukrzycowej skompromitował się całkowicie, gdy odegrał oscarową scenkę jechania po Pawle z Warszawy i bronienia bielskiej centrali. Opowiedział się tym samym jednoznacznie za bestią z gór i stał się nadzorcą Kiernoza i gumowym uchem. Powodem zastania przez niego lateksem była wdzięczność za ogromne inwestycje centrali dla jego (piwowinowódka, noclegi w hotelu, taksówki, telefon komórkowy).

14 lipca 2022 Geremek nagrał swoją pierwszą GoMułę (vlog), która została wrzucona na Mlecznego Człowieka, aby zapełnić pustkę powstałą w wyniku chwilowego buntu śmierdziucha. 6 sierpnia 2022 Gangrenek i Suchodolski wynieśli się z Belwederu i za sprawą Niemieckiego i gumofilców zamieszkali w wynajętym mieszkaniu przy ul. Warszawskiej w Białymstoku. 22 sierpnia Dobropaczek pozostał na kwaterze sam, gdyż ćpun został wyrzucony przez właściciela za wąchanie. Na początku września 2022 roku Geremek stał się właścicielem sympatycznego pieska Majlo, który posiada więcej zębów niż on sam.

Galeria

Linki zewnętrzne

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.