Antylateksy

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Antylateksy – grupa orbiterów Uniwersum Szkolnej 17 działająca w sposób niezorganizowany, która deklaruje nieprzychylność Centaurowi i jego pomocnikom.

Ruch ma na celu obalenie władzy lateksów, którzy od 25 czerwca 2020 trzymają pieczę nad Kononem, a także Majorem do 7 marca 2022 (Andrzej Geremek, który zajął miejsce Strusia, jest lateksem), a co za tym idzie, sprawują całkowitą kontrolę nad Belwederem.

Do tej pory skuteczność działań przeciwko Sławkowi spotkała się z bardzo umiarkowanym sukcesem – jego machlojki są stale monitorowane i w większości wyciekają, jednak w mainstreamowym nurcie widzów Szkolnej nie ma dużej świadomości tego, co Centaur robi ze Szkolną. Wiedzę tą posiadają tylko adepci stadium trzeciego wzwyż. Nie ma też jakiejś wyrazistej perspektywy na obalenie jego reżimu.

Członkowie

Nie ma ścisłej definicji antylateksa, toteż nie można w sposób konkretny przedstawić jego członków. Warunkiem członkostwa jest zadeklarowana publicznie niechęć do lateksów - podejmowane działania przeciwko Sławkowi (nie mówiąc już o ich skuteczności) mają drugorzędne znaczenie, przynajmniej dla większości widzów.

Obecni

Członkowie Okres działalności Uwagi
Olgierdano od 25 czerwca 2021 roku prowadzi wojnę antylateksową
Paweł z Knyszyna od 25 czerwca 2021 roku po przewrocie na Szkolnej tymczasowo zrezygnował z przychodzenia do Belwederu
Redaktor Perski od 2020 roku tymczasowo zrezygnował ze przychodzenia ze Szkolną
Marcin Fiodorczuk od lipca 2020 roku zawiesił karierę redaktorską w styczniu 2020, obecnie nie ma śladów jego aktywności w Uniwersum - niektórzy widzowie spekulują, że Fiodor sam został lateksem po aferze kokokolowej, a jako argumentu używają faktu, że siedząc wspólnie z Aronem w Belwederze, nagrywał po kryjomu pielęgniarkę zmieniającą opatrunek na odleżynie Kononowicza. Inna teoria głosi, że trzyma pieczę nad kanałem Kononowicz Orginal, będąc w posiadaniu haseł do niego
Speluna TV od marca 2022 roku oczyścili sprzęt z TeamViewera oraz odbili kanał Wojtek z Bombasu z lateksowych wtyków
Paweł z Warszawy od 29 maja 2022 roku wcześniej był lateksem i sojusznikiem Sławka, podczas trzeciej afery cukrzycowej przeszedł ostatecznie na stronę antylateksów
Piotr z Warszawy od 15 listopada 2021 roku -
Vincent Vega od lipca 2020 roku
Nitro Hunter od marca 2021 roku
Paweł ze Zwolenia od lipca 2020 roku
Podjeżdżano TV od listopada 2021 roku
King of the Diamond od stycznia 2021 roku w celach prześmiewczych wykreował wizerunek "Koalicji Antylateksowej"
To jest Fiksja od lipca 2020 roku tworzą filmiki, w których wyjaśniają lateksy
Sebastian Gałecki od lutego 2021 roku
Bombaska Telewizja Boża i jej pracownicy od sierpnia 2020 roku prowadzi politykę Bombasu niepodległego od lateksów, kanał rozpowszechniony nieświadomie przez Jaculę, jednak gdy Rada Nadzorcza BTB odcięła się od próby "współpracy", kanał dostał tygodniowego bana
administracja Kononopedii w poprzednim wcieleniu - od lipca 2020,

w obecnym wcieleniu - od 2021 roku

kononopedystą może zostać dosłownie każdy - nie ma zatem możliwości zweryfikowania, czy każdy użytkownik jest przeciwnikiem lateksów, ani czy jego edycje nie stanowią propagandy którejkolwiek ze stron, jednakże administracja nie zataja faktów, które są dla lateksów niewygodne.

Obecna Kononopedia (od 2021 roku) była wielokrotnie atakowana przez lateksów, m.in. przez Rafała Kosno oraz przez samego CEO - Sradka, który zgłaszał artykuł na swój temat do usługodawców hostingowych.

Messi od lipca 2020 roku tymczasowo zbanowany z YouTube'a za umieszczenie filmu, w którym Major trzepał kapucyna ze zbyt słabą cenzurą, lecz niedługo potem założył konto drugi raz
Gacuś od lutego 2022 roku Psina-Pijaczyna zagroził mu, że jeśli chociaż Gacuś wspomni jego osobę, zostanie zablokowany (prawdopodobnie również reportowany przez lajtosy)
Jakub Szczęsny od lutego 2022 roku Redaktor serwisu technologicznego Antyweb, który przyjrzał się sprawie Uniwersum Szkolnej 17. Po niemal sześciu miesiącach oczekiwania na materiał, wreszcie został opublikowany wpis dotyczący wykorzystywania Krzysztofa Kononowicza przez stronnictwo Antylateksowe, który wywołał ogromne poruszenie: trzask dupy "CEO" bielskiej centrali był słyszalny w Białymstoku, o czym donosił iławski git. O sprawie powiadomiono Google, gdzie zaangażowano dział odpowiadający za moderację kanałów. Aktywnie prowokuje Sradka - na tyle skutecznie, że ostatecznie ten przyznał się do posiadania Audi: mimo, że w rozmowach ze Szczęsnym oraz we wpisach w mediach społecznościowych (także rękami Ekodiesla) zarzekał się, iż nie jest to jego auto.
tzw. "stare dobre nicki", m.in:
  • SFH1920
  • Chlebek boży (stary)
  • LukeMike88
  • Federacja Mielonych

i wielu innych

od 2021 roku prowadzą walkę z lateksami w komentarzach

Dawni

Członkowie Okres działalności Uwagi
Pampalini 2020-2021 zakończenie kariery, wcześniej lateks, należał do grupy premium
Pato 2020-2021 współpracował z Fiodorem i chciał walczyć ze Sradkiem, jednak potem się z nim ułożył
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.