Azorek

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Azorek jako szczeniak na samym początku służby u odleżynatora.

Azorek – młody piesek, mieszaniec, którego Kononowicz otrzymał od Debila z Orzysza. Następca Nera na stanowisku psa obronnego Biura Interwencji Obywatelskich oraz męczennik boży. Według powszechnej opinii widzów, mimo niezbyt długiego stażu, jeden z mądrzejszych i sympatyczniejszych bohaterów Uniwersum. Imię otrzymał po byłym psie Kononowiczów z rodzinnego Wilkowa. Przyjaźnił się szczególnie z Aronem.

Pobyt na Szkolnej

Azorek tuż przed wyzwoleniem. fot. wykop.pl/tag/kononowicz

W czasie odbywania katorgi służby latem 2020 roku na posesji przy ul. Szkolnej 17 bywał obiektem niezdrowych, koprofilnych fascynacji Kononowicza. Względnie ograniczano mu dostęp do pożywienia i świeżego powietrza. Mimo deklarowanej miłości i przywiązania, Konon krzyczał na czworonoga i go bił (co można było usłyszeć w niektórych nagraniach). Raz nawet - szczęście w nieszczęściu - udało mu się go przygnieść jeszcze wtedy nieodleżynowym zadem, co wzbudziło agresję u jego ukochanego... przyjaciela po drugiej stronie stołu. Były również plany uwiązania psa na linie lub łańcuchu, aczkolwiek nic z tego nie wynikło. 19 lipca 2020 roku doszło do spontanicznego zaginięcia zwierzęcia, lecz tego samego dnia zdołano go odnaleźć - pod drewnem składowanym w pace po Nysie, zaraz obok rozwalonego czerwonego parawanu. Taka nieporadność względem psa była więc kwestią czasu.

Stopniowe zaniedbywanie oraz nieodpowiednia opieka nad najnowszym mieszkańcem Domku Drewnianego zaczęły powodować zaniepokojenie u widzów, którzy chcieli jak najlepiej dla niewinnego pupila.

Azorek już po wyzwoleniu z kazamatów na Szkolnej. fot. Facebook/Mleczny Człowiek

Apogeum tego nastąpiło w drugiej połowie września. Późnym popołudniem, 18 września 2020 roku, Pato zorganizował spontanicznego lajta z karmienia wygłodzonego i wychudzonego od pewnego czasu Azorka, podczas gdy nieświadomy niczego Major był w ścisłych relacjach z orbitem. Widać było, jak łapczywie futrzak zabierał się za jedzenie, którego mu brakowało - nie z jego winy zresztą.

Porwanie/Wyzwolenie

Podczas trwającej hospitalizacji Posiadacza Swojej Posiadłości, w wyniku II Afery Cukrzycowej, Azorek został wyzwolony przez okuratnego widza 20 września 2020 roku. Nastąpiło to podczas jednoczesnej nieuwagi i trwającym (rekordowym) nitrociągu toluenowego domownika. W tym samym czasie rozerwano już i tak wcześniej zniszczoną siatkę (przez którą półtora dnia wcześniej Pato karmił zwierzę) na tyle, że wydostanie psa było formalnością. Czworonoga przekazano w ręce dobrych ludzi na zachodzie Polski, którzy zapewnili pieskowi troskliwą opiekę i godne warunki.

Domniemana śmierć

14 kwietnia 2021 Debil z Orzysza (utrzymujący, że to do niego trafił pies) opublikował na swoim kanale Maverick film, w którym stwierdził, jakoby to Azorek został otruty przez jakichś widzów i walczył o dalsze życie. Na dniach wleciało parę kolejnych materiałów mających ukazywać mękę psa, a 17 kwietnia - jego pogrzeb. Mimo to większość fanów Uniwersum uważa całą tę sytuację za fikcyjną i ustawioną, przez co Azorek nie został powszechnie uznany za zmarłego.

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.