Bilguun Ariunbaatar

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Bill Ariunbaatar i Krzysztof Kononowicz w programie Puk, puk, to my! stacji Viva Polska (8 listopada 2013)

Bilguun „Bill” Ariunbaatar (mong. Ариунбаатарын Билгүүн, Ariunbaatryn Bilgüün, ur. 31 stycznia 1987 w Ułan Bator) – polski showman, satyryk i celebryta pochodzenia mongolskiego.

Życiorys

Urodził się w Ułan Bator w Mongolii, jest synem lekarzy. Ma brata (ur. 1990) i siostrę (ur. 2009). W wieku dziewięciu lat wraz z rodziną wyemigrował do Polski do Warszawy. Studiował na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie, który porzucił na drugim roku i zwrócił się w stronę show-biznesu. Zaczął studiować reklamę i marketing na prywatnej uczelni, na której uzyskał stopień licencjata.

W latach 2010–2012 współpracował z Szymonem Majewskim. Popularność przyniosła mu rola reportera fikcyjnej mongolskiej telewizji U1 BATOR w programie TVN Szymon Majewski Show. Od tego momentu łapie się każdej możliwej chałtury: brał udział w programach takich jak Taniec z gwiazdami, Twoja twarz brzmi znajomo, Celebrity Splash! i Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia. W 2013 roku prowadził programy na kanale Viva Polska: Spanie z gwiazdami i Puk, puk, to my!. W latach 2014–2015 współprowadził kulisy programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami na kanale Polsat Café. Oprócz tego dorabia jako konferansjer, radiowiec, piosenkarz, muzyk rockowy i aktor.

Rola w Uniwersum

Według Diamenta i części kononologów Ariunbaatar to protoplasta frajerów spod bramki. 8 listopada 2013 w ramach programu Puk, puk, to my! odwiedził Białystok i zawitał pod bramkę. Satyryk liczył, że będzie mógł zrobić przed kamerami idiotę z prezydenta śmietników, ten jednak okazał się elokwentnym i broniącym swej racji krasomówcą. Rozmowa zakończyłą się w momencie, gdy Knur nie zrozumiał słowa „demagog” i zamiast kasy dostał od Billa naklejkę. Odcinek wyemitowano na stacji Viva Polska 23 grudnia 2013 o godz. 19:30.

Linki zewnętrzne

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.