Biuro Interwencji Obywatelskich

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Samozwańczy przewodniczący Krzysztof Kononowicz w kamizelce Biura Interwencji Obywatelskich
Przewodniczący Kononowicz odbierający telefon w biurze w latach świetności BIO fot. Agencja East News
Andrzej Geremek - bojówkarz, szef ochrony Przewodniczącego Kononowicza oraz całego BIO

Biuro Interwencji Obywatelskich – społeczna organizacja pozarządowa założona i kierowana przez Krzysztofa Kononowicza Mariusza Chodora, zajmująca się kontynuacją działalności UB i ZOMO.

Oficjalna pieczątka organizacji

Zakres działania

Siedzibą Biura interwencji Obywatelskich jest dom należący do Krzysztofa Kononowicza, zlokalizowany przy ul. Szkolnej 17 w Białymstoku. Biuro Interwencji Obywatelskiej działa w szerokim zakresie tj. edukacji, kultury i sztuki, kombatantów, młodzieży, pomocy społecznej, ochrony środowiska, zwierząt, niepełnosprawnych i zdrowia, turystyki oraz współpracy międzynarodowej. Prowadzi także zakrojone na szeroką skalę działania profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania olkoholizmowi i zażywaniu środków oburzających. Jest to pic na wodę, ponieważ w rzeczywistości Knur pisze tam donosy na wszystkich i na wszystko. Sam zainteresowany uważa, że jest on wielkim społecznikiem działającym na korzyść ogółu i powinien być za to noszony na rękach.

Historia

Rozbity radiowóz BIO (fot. piracidrogowi.pl)

Organizacja została założona w 2006 roku z inicjatywy Krzysztofa Kononowicza oraz Adama Czeczetkowicza. Miała ona służyć do ocieplenia wizerunku niedoszłego prezydenta i pokazania go od strony dynamicznego działacza społecznego. Obecnie nie jest ona oficjalnie zarejestrowana. Do jej największych sukcesów należy wysłanie na terapię olkoholową Majora Suchodolskiego, Mexicano i Mariusza z Krzaków. Organizacja objęła także kuratelę nad dysfunkcyjną rodziną Łosiów z ul. Rzemieślniczej.

Od początku istnienia Biura Interwencji Obywatelskiej jego szefem był Krzysztof Kononowicz, natomiast funkcję zastępcy pełnił Wojciech Suchodolski. Najbardziej charakterystycznym symbolem organizacji jest żółta kamizelka, którą Nibemben otrzymał kiedyś od widza. Nie zdejmuje jej nigdy, nawet do spania, gdyż pełni służbę dla społeczeństwa przez 24h na dobę i zawsze jest gotów do podjęcia interwencji. Dziwnym trafem 100% z nich dotyczy interesów Niżarłaka.

W czerwcu 2021 roku rolę szefa organizacji przejął Mariusz Chodor – arcywróg Nibembena. Oficjalnie zarejestrował ją w Urzędzie Miasta Białystok jako Biuro Interwencji Obywatelskich. Pierwotnie stowarzyszenie miało nosić imię Krzysztofa Kononowicza, jednak zgody na to nie wyrazili urzędnicy (jak i rzecz jasna sam Mleczny Golem).

Kontrowersje

Biuro Interwencji Obywatelskich bywa oskarżane o niejasne powiązania z bombaskim rządem oraz tamtejszymi służbami specjalnymi w związku z zażyłą znajomością Przewodniczącego Kononowicza z premierem BRL - mjr. Wojciechem Suchodolskim.

Inne informacje

Kononowicz posiadał własną stronę internetową: http://kononowicz.pl, która zawierała materiały promocyjne na kandydata prezydenta Białegostoku, zdjęcia z wypadów interwencji BIO, oraz wszelkie artykuły i ciekawostki związane z tą osobą.

Jak Kononowicz wyobrażał sobie polską złotówkę?
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.