Bombaska Telewizja Boża

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Logo Bombaskiej Telewizji Bożej S.A

Bombaska Telewizja Boża (BTB) – kanał fanowski (link) działający od 2020 roku, tworzący artystyczną imitację programów telewizyjnych. Osiągnął on 2,44 tys. subskrypcji (stan na 18 czerwca 2022).

Określa się jako bombaski telewizyjny nadawca pobliczny, należący do państwowej spółki Bombaska Telewizja Boża S.A. i główny nadawca telewizji w Bombasie. W istocie jest tworem oddzielnym od Uniwersum i żadna ze stron nie ma wpływu na drugą.

Twórczość

Bombaska Telewizja Boża tworzy swoje własne sub-uniwersum (pozostające odrębną twórczością od właściwego Uniwersum, które nie ma większego wpływu na żadną z postaci), w którym Bombas jest rzeczywistym państwem z siedmioma województwami, na terenie których oferuje za darmo możliwość oglądania kanału, każdy odbiornik nastrajany jest na odbieranie między innymi tej stacji.

eBTB

W ramach programu eBTB kanały są transmitowane na żywo całodobowo (link). Jest to nawiązanie do usługi telewizji kablowej opłacanej w tym wypadku jedynie abonamentem (bom. ananamentem).

eBTB Mobile

(planowana) Aplikacja mobilna telewizji BTB powalająca na łatwe oglądanie kanałów BTB na urządzeniu mobilnym oraz korzystanie z BTB VoD.

BTB VOD

Programy ze stacji są również dostępne w formie VOD na stronie btb.bbas.ml/vod. Urywki ze wszystkich stacji są publikowane także na YouTube.

Archiwum

BTB posiada własne archiwum reuploadów ciekawszych filmów z Uniwersum Szkolnej 17 o nazwie BTB Archiwum (link).

BTB S.A.

BTB S.A. jest fikcyjną spółką-matką wobec Grupy BTB. Przedstawia się jako bombaski koncern telekomunikacyjny - do jego szeregów należą wyżej wspomniana Grupa BTB, eBTB oraz Choroszcz GSM. Sesje korporacji odbywają się na Discordzie - kwestionariusz znajduje się na stronie BTB (link).

Logo Wiadomości BTB (głównego serwisu informacyjnego BTB do 2022 roku)
Logo Lepszych Wiadomości BTB (od 2022)

Wiadomości i publicystyka

 • Lepsze Wiadomości (BTB, BTB Info, BTB International, BTB Warmia)
  • 19:30 - wydanie główne - codziennie
  • 8:00, 12:00, 15:00 - wydania boczne - poniedziałek-piątek
  • 22:00 - wydanie wieczorne (jako Lepsze Wiadomości Dnia) - codziennie (tylko w BTB Info)
 • Lokalne Wiadomości BTB3 (BTB3)
 • Lepsze Wywiady BTB (BTB Info)
 • Serwis Info (BTB Info)
 • Wojna Info (BTB Info)

Głównym serwisem informacyjnym BTB są Lepsze Wiadomości BTB (do 2022 roku Wiadomości BTB), wychodzące w trzech edycjach - pełnych, specjalnych oraz anglojęzycznych. 21 lutego 2022 do sprawy tego serwisu informacyjnego odniósł się na Twitterze zajmujący się US17 dziennikarz Jakub Szczęsny, z którym następnego dnia BTB przeprowadziło wywiad (link).

Lepsze Wiadomości BTB jako narodowy serwis informacyjny Bombasu

Programy rozrywkowe

 • Kiranie na Śniadanie
 • Memy - przerywniki

Seriale

 • Na Szkolnej (BTB, BTB2)
 • NitroFAZA (BTB)
 • NitroFAZA EXTRA (BTB Biba)
 • Szkolna 17 (BTB)

Transmisje sportowe

Rola w Uniwersum

Wpis o BTB u pijaczyny

Kanał cieszy się dużą rozpoznawalnością w środowisku kanałów fanowskich (Messi, Karuś, Choroszcz Studios, Gacuś), był także wspomniany przez Adama Tomę oraz Pawła z Warszawy na jego kanale komentarz napisał także Radek ze Szrotu.

Szantaż Sradka

30 marca 2022 roku na kanale Mleczny Człowiek został opublikowany post promujący transmisję na żywo głównej stacji - BTB, co diametralnie zwiększyło liczbę stałych widzów stacji. Jako że BTB należy do Koalicji Antylateksowej, tego samego dnia prezes stacji oświadczył że nie współpracuje z lateksami, a BTB to telewizja antylateksowa. Komunikat został obwieszczony na karcie Społeczność, na przewijanym pasku informacyjnym na głównej antenie i na Discordzie BTB S.A. 31 marca 2022, podczas testów stacji BTB Info kanał BTB dostał ostrzeżenie i tygodniowego bana. Interesującą okolicznością tej sytuacji jest momentalne zniknięcie wyżej wspomnianego wpisu - najprawdopodobniej Sradek zgłaszał lajta z multikont jako "kara" za niepodjęcie "współpracy" (w istocie wpakowania całego BTB w bielskie łapska). To wydarzenie otworzyło nowy rozdział w historii BTB, które zwiększyło swoje zasięgi i podjęło współpracę z jeszcze większymi twórcami.

Portfolio

Kanały telewizyjne

Logo Nazwa Lata Opis Na żywo?
BTB2022.png BTB 1980- Główny kanał telewizyjny, emisja najważniejszych i najnowszych programów. Tak
Btb2New.png BTB2 2000- Kanał poboczny, emisja formatów dodatkowych i powtórek. Tak
BTB3.png BTB3 2022- Kanał z pasmem lokalnym dla Białegostoku, Choroszczy, Czcina, Moczałek, Wilkowa, Tomaszowa Opolskiego i Bielska-Centauri (opozycyjnie, bez cenzury lateksowej). Nie
BTB Archiwum.png BTB Archiwum 2022- Kanał prezentujący archiwalne nagrania z Uniwersum, które spadły z Jutuby. Nie
BTBINFO2022.png BTB Info 2021- Kanał informacyjny, nadaje 24/7. Tak
BTBInternationalLepsza.png BTB International 2021- Kanał anglojęzyczny dla zagranicznej widowni nierozumiejącej Uniwersum Szkolnej 17. Nie
BTBMusic update.png BTB Music 2022- Celem kanału jest promowanie Rokongrelu. Tak (emisja testowa)
Btbnitro.png BTB Nitro 2022 (plan.) Kanał o motoryzacji, limuzynach prezydenckich i wyścigach. Nie
BTB Szprycha.png BTB Szprycha 2022 (plan.) Kanał dla bombaskich kobiet. Nie
BTBDB.png BTB DB 2022 (plan.) Kanał dziecięcy, DB to akronim od Dla Bombasów. Nie
Brak loga. BTB Fiksja 2022 (plan.) Kanał z filmami fabularnymi. Nie
Brak loga. BTB Sport 2022 (plan.) Kanał emituje różne bombaskie transmisje sportowe. Nie
BIBA.png BTB Biba 2022 (plan.) Kanał o libacjach olkoholowych oraz nitrofiksjach. Nie

Podane lata funkcjonowania jedynie fikcyjnie, w Bombasie. Faktyczna "retransmisja" w Polsce dopiero od 2020 roku.

Kanały radiowe

Nazwa Logo Lata Opis Na żywo?
BRN FM BRN.png 2022- BRN to akronim od Bombaskie Radio Narodowe. Tymczasowo nie.

Przypisy

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.