Cukier

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Przykładowy cukier boży, obiekt pożądania Potężnego Warmianina i jednocześnie przyczyna jego zguby

Cukier – obok tłuszczu ulubiony składnik spożywczy Kśka Kononowicza, katalizator wielu afer, awantur i ataków furii Warmianina.

Rola w Uniwersum

Cukier jest bardzo lubiany przez Konona, dla którego jest nieodłącznym elementem codziennej diety. Jest jedną z najistotniejszych przyczyn jego problemów zdrowotnych, szczególnie cukrzycy oraz napadów furii (szczególnie kiedy jego stężenie we krwi spaślaka wynosi ponad 600 syprukcji). Był również katalizatorem afery cukrowej oraz pierwszej i drugiej afery cukrzycowej. Największe jego ilości Odleżynowicz spożywa w swoich ulubionych napojach, czyli mleku i Kokokoli. Brak tej ostatniej spowodować może istne trzęsienie ziemi w Belwederze i spierdalanie redaktorów ze stanowisk, jak w przypadku Fiodora (afera kokokolowa).

Według wielu obserwatorów Uniwersum Szkolnej 17 Knurowicz katuje się bombami cukrowymi, ponieważ popełnia on w ten sposób spowolnione samobójstwo, chcąc zemścić się na swoim niegodnym kochanku Wojciechu Suchodolskim. Nibemben czyni to również z bardziej przyziemnych przyczyn, czyli ze względu na swoje niepohamowane obżarstwo, polegające na kompulsywnym zapychaniu kałduna czym popadnie.

Notacja w układzie SI

W Bombasie jednostki cukru podaje się w syprucjach - w przeciwieństwie do reszty świata, gdzie wartość cukru mierzy się w miligramach na decylitr[1]. Niemożliwe jest dokładne określenie wartości jednej syprucji w przeliczeniu na nasze jednostki, można jednak przyjąć, że niebezpieczne dla życia stężenie cukru zaczyna się przy około trzystu syprucjach.

Afery z cukrem w tle

Krzysiek testuje zawartość cukru w cukrze
  • Afera cukrowa – na Szkolnej zjawił się zaaferowany prof. Tomasz, który pyta Niżarłaka, dlaczego cukier dostępny na rynku ma coraz gorszą jakość. Nibemben, uznany ekspert od cukru, bada organoleptycznie produkt z czterech cukrowni.
  • Pierwsza afera cukrzycowa – w maju 2019 roku prezydent został hospitalizowany wskutek zbyt małej ilości krwi w cukrze (600 syprukcji). Leżał on na swoim barłogu z wywróconymi oczami i stękał, że w głowie się kręci się. Gdyby nie pomoc Pawła z Warszawy, to grubas prawdopodobnie zostałby spalony na chruście.
  • Druga afera cukrzycowa – dokładnie rok później Odleżynowicz ponownie trafia do szpitala z tego samego powodu. W jego krwi ponownie buzowało 600 syprukcji cukru, spowodowanych niepohamowanym zapełnianiem kałduna mleczkiem i Kokokolą.
  • Afera kokokolowa – w styczniu 2020 roku, podczas urodzinowego lajta, Konon oskarżył Fiodora o kradzież butelki Kokokoli. Wskutek tego Fiodorczuk zrezygnował ze stanowiska redaktora.
  1. Syprucja jest zbliżona do tej jednostki, następują jednak pewne odstępstwa
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.