Czarny Maj

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Czarny Maj – określenie maja 2019 roku w Uniwersum Szkolnej 17, obfitującego w afery i konflikty.

Charakteryzował się mnogością afer zaburzających ład w US17, włącznie z poważnym zagrożeniem życia i zdrowia głównych bohaterów oraz poważnym konfliktem pomiędzy Szkolną i Boboli w ramach wojny meksykańsko-warmińskiej. Rozpoczęcie czarnego miesiąca ogłosił oficjalnie na jednym z filmików Sławek, choć podobne głosy pojawiały się także na Wykopie, Facebooku, YouTube i Discordzie.

Podczas Czarnego Maja Krzysztof Kononowicz trafił do szpitala z bardzo wysokim poziomem cukru i zdiagnozowano u niego cukrzycę. Od tego czasu stan zdrowia prezydenta znacznie się pogorszył i w niedługim czasie kolejne dwa razy trafił na oddział. Oprócz tego Mexicano trafił do szpitala z powodu skrajnego zapijaczenia, a po wyjściu z niego udawał trzeźwego i statecznego pana w średnim wieku, co negatywnie wpłynęło na jego umiejętności redaktorskie. Wyszła też na jaw prawdziwa natura Sradka podczas zarzygania przez niego Belwederu. Czarny Maj trwale zmienił Uniwersum i był kolejnym dla niego wstrząsem po niedawnym Czarnym Marcu.

Przebieg

Początki sięgają 22 kwietnia, kiedy to oficjalnie wybuchła III wojna meksykańsko-warmińska. Krzysztof Kononowicz oskarżał przeciwnika z Boboli o alkoholizm, na co Nikaraguano odpowiedział błyskawiczną ripostą wobec niego i Majora. Dochodziło nawet do potyczek bezpośrednich. Na przełomie kwietnia i maja Jan Łoś lawirował pomiędzy obiema stronami konfliktu, pozostając najdłużej jak to możliwe bezstronnym i odnosząc korzyści z dostępu do dwóch darczyńców.

29 kwietnia na arenie youtubowej pojawił się niejaki POZIOMKA 13, podstarzały aktor-menel, który co prawda kilka miesięcy wcześniej nagrał już kilka filmików (w tym próbował wybić się na atakowaniu Szkolnej), jednak dopiero gdy od tego dnia wznowił działalność i algorytmy YouTube proponowały go na stronie głównej, zdobył w kilka dni popularność i liczbę subów większą od wszystkich bohaterów US17.

5 maja Mexicano trafił do szpitala w związku z zapaleniem trzustki, wywołanym przez nadmiernie hulaszczy tryb życia. Tego dnia Biuro Interwencji Obywatelskich wybrało się także do domu Janka przy ul. Staszica, gdzie byli jego matka Teresa Korol i brat Wiesław Choiński.

8 maja Jarek opuścił szpital mocno osłabiony, został zmuszony do restrykcyjnej diety i zakończenia picia alkoholu, czego rzeczywiście zaczął przestrzegać. Zaczął on nagrywać trzeźwe gnioty, w których przeważnie atakował obżarstwo i pijaństwo mieszkańców Szkolnej, czym szybko zaskarbił sobie sympatię widzów. Jego twarz uległa wyraźnej zmianie, jest wyraźniejsza, ma naturalny kolor, da się dostrzec oczy Mexicana, wszystko to wskazuje na to, że Jareczek faktycznie tymczasowo rzucił alkohol.

9 maja miała potężna chtyja po tym, gdy ktoś przysłał Krzyśkowi list, w którym było napisane, że Major Suchodolski musi spłacić dług w wysokości 19 200 złotych za mieszkanie na Szkolnej przez ostatnie 4 lata.

12 maja na skutek obżarstwa i hektolitrów wypitego mleka rozpoczęła się pierwsza afera cukrzycowa. Kononowicz trafił do szpitala w związku z atakiem cukrzycy (600 jednostek cukru w organizmie). Major wykorzystuje ten okres na rozmowę z Bogiem, podczas której został pobity zapewne przez jednego z pracowników banku. Jedynymi osobami dającymi jakiekolwiek informacje przez ten czas byli Sławek i Mexicano. Ostatecznie Krzysztof opuścił szpital 17 maja. Doszło też do chwilowej zgody z Jarkiem, która zakończyła się już po 2 dniach.

21 maja zaczęło się zainicjowane wcześniej przez Wojtka Wielkie Sprzątanie Belwederskie. Z domku drewnianego zniknęły olbrzymie ilości jedzenia, śmieci i przedmiotów, które skończyły w kontynerze. Następnego dnia do pomocy przyjechał Sławek.

23 maja miała miejsce spina na linii Kononowicz-Suchodolski, która zakończyła się ucieczką tego drugiego do banku. Krzysiek, Janek i Sławek udali się na poszukiwania do Lasu Zwierzynieckiego, gdzie zostali zaatakowani przez tajemniczego agresora. Podczas wieczornego lajta Sławek zaliczył zgona, nie dało się go dobudzić, przyjechała policja i karetka, jednak nie został zabrany do szpitala i spał na Szkolnej. Trzy dni później Centaur został oficjalnie spierdolony ze stanowiska

Osoby biorące udział

Afery

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.