Donos

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Kononowicz podczas pisania donosu

Donos – zawiadomienie o (rzekomym) popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia, często składane do służb przez Krzysztofa Kononowicza z zemsty lub ze złośliwości, obok smrodu najgroźniejszy oręż Potężnego Warmianina.

Według relacji samego Knura, złożył on pierwszy donos jako dziecko, gdy zgłosił do kuratorium, iż jest gnębiony przez rówieśników w szkole podstawowej. Należy zaznaczyć, że niektóre z donosów dotyczyły faktycznie popełnionych wykroczeń (jak np. dewastacja posesji), choć wskazywane przez Kononowicza osoby raczej nie dopuściły się zarzucanych im czynów. Często pojawiają się niezweryfikowane zapowiedzi złożenia donosów, jak w przypadku Bogdana Kubali z Borowskich Ciborów (afera gospodarska). Ze względu na wrodzone upodobanie ostatniego chuja Polski do szkodzenia ludziom, w odwecie, na samego Kondonowicza również składane są liczne donosy zawiadomienia.

Donosy złożone przez Kononowicza

Poniższe zestawienie zawiera zbiór wybranych donosów złożonych przez Knurowicza. Z racji tego, że Odleżynowicz donosi od maleńkości i prawdopodobnie będzie kablował do ostatniego tchu, lista ta będzie przez bardzo długi czas niepełna:

Krzysztof Kononowicz – ostatni chuj Polski i najgrubsza ryba na rynku donosów

Skuteczność donosów składanych przez Kononowicza

Z upływem czasu skuteczność składanych donosów obniża się. W przeszłości donosy składane przez Warmianina skutecznie uprzykrzały innym życie – np. redaktor Niemiecki (w związku z rzekomą kradzieżą spodni, paska oraz pieczątki) był trzykrotnie przesłuchiwany, oskarżonemu o rzekome posiadanie materiałów wybuchowych Andrzejowi P. przeszukano mieszkanie, a samochód rzekomo pijanego Mariusza Chodora był wielokrotnie zatrzymywany przez policję w celu sprawdzenia trzeźwości kierującego. Policja zarekwirowała mu też trzy akumulatory. Wydaje się, że obecnie III Komisariat Policji w Białymstoku nie traktuje już pieniactwa Kononowicza poważnie i nie przywiązuje większej wagi do hurtowo słanych przez niego fałszywych donosów i zawiadomień, co wywołuje lamentacje w licznych exposé.

Donosy złożone na Kononowicza

  • donos złożony przez Mariusza Chodora za grożenie mu dekapitacją za pomocą maczety
  • donos złożony przez nieustalonych widzów za demoralizację nieletnich dziewczyn
  • donos złożony przez nieustaloną osobę za palenie przez Kononowicza w piecu śmieciami
  • donos złożony przez nieustaloną osobę o rzekome pobicie Majora na lajcie (20 lutego 2022)
  • liczne donosy składane przez niezidentyfikowane osoby do straży miejskiej za nieodśnieżenie posesji przed Belwederem
  • liczne donosy składane przez niezidentyfikowane osoby do Białostockiego TOZ za znęcanie się nad psem Nero
  • liczne donosy składane przez sąsiadów na rodzinę Kononowiczów z powodu hałasów i smrodu (z okresu, gdy hodowali oni na terenie posesji trzodę chlewną)

Skuteczność donosów składanych na Kononowicza

Donosy składane na Kononowicza za każdym razem wzbudzają istną furię u Mlecznego Golema, dlatego każde zawiadomienie skierowane przeciwko grubasowi jest na wagę złota. Przynoszą one czasem również inne wymierne rezultaty, np. donos złożony przez Chodora zmusił Konona do zapłacenia 150 złotych kary (pod groźbą licytacji komorniczej Lublina), rezultatem donosu śmieciowego była kontrola pieca (pobranie próbki pyłu do analizy), rezultatem donosu do TOZ było odebranie mu psa, a zawiadomienia o nieodśnieżonym chodniku spowodowały przyjazd straży miejskiej, co poskutkowało odśnieżeniem przez małżonków trotuaru przed posesją.

Zobacz też

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.