III Komisariat Policji

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Komisariat Policji III w Białymstoku

Komisariat Policji III w Białymstoku, pot. trójka – miejsce regularnych pielgrzymek Krzysztofa Kononowicza, w którym wyznaje (nieswoje) grzechy.

III Komisariat jest miejscem rytualnego rozgrywania partii gry papier, kamień, nożyce przed każdą interwencją na Szkolnej 17 – przegrany jedzie słuchać rozsierdzonego dyktatora starosielskiego i odbyć związaną z tym musztrę. Funkcjonariusze trójki włączeni zostali przez to w poczet męczenników Uniwersum. Istnieje teoria, że jeśli kiedyś którykolwiek z nich opublikuje zbiór donosów Fekalnego Yeti, to stanie się bogatym człowiekiem.

Rola w Uniwersum

III Komisariat Policji w Białymstoku mieści się przy ulicy Wrocławskiej 51A. Jest miejscem odnajdowania przez Nibembena oczyszczenia i spokoju duszy oraz źródłem pozyskiwania papieru toaletowego. Tu przychodzą wszystkie donosy, jak i sam Knurowicz, kiedy tylko ma informacje dla służb mundurowych – zdarzało się, że przynosił on całą torbę zawiadomień i nieokuratnych listów. Po każdej jego wizycie z niewiadomego powodu w budynku zostają otwarte wszystkie okna. Wraz z nadejściem 2022 roku funkcjonariusze, nie mogąc znieść woni warmiańskiej, zaczęli wypraszać Odyńca na zewnątrz.

Radiowóz BIO pod trójką

Biuro Interwencji Obywatelskich współpracuje ściśle z tą komendą, dlatego znajdują się w niej informacje na temat wszystkich członków Uniwersum Szkolnej 17. Najczęściej ofiarą knurzych zawiadomień pada lokalna młodzież bandycka i Major Suchodolski, choć ostatni chuj Polski najczęściej bywa na trójce z powodu otrzymywanych przez niego listów.

Na liście ofiar donosów składnych przez prezydenta śmietników znalazł się też Krzysztof Niemiecki, który wyciągnął go z przysłowiowej galicyjskiej biedy. Grubas nakablował również na swoich innych redaktorów – Ekoparówę, Mexicano i Jacka od psa Arona. Pokazuje to, że Konon jest skrajnie niewdzięcznym człowiekiem i nic nie powstrzyma go przed konfidenctwem.

Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych

Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych tego komisariatu gościło w dniach 21-23 stycznia 2019 roku redaktora Mexicano, a w dniach 21-22 marca 2019 roku samego Przewodniczącego.

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.