Jarosław "Mexicano" Andrzejewski

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Jarosław "Mexicano" Andrzejewski
MexicanoTV (2021).png
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Jarosław Andrzejewski
Pseudonim: Mexicano, Mexikano, Mexico, Pedro, Perdcia, Czarny, Menel, Meksyk, Mex, Meksykanin, Bobolak[1], Jareczek, Serbiano, Peżot, Tołdi, Szczoch, najstarszy nastolatek w Polsce, Suwalak, Menelaos, Moczownik, Moczowy Goebbels, emerytowany kombajn do kiepów, 207-ka, oprawca domowy, Dzika kuna, Leśny wpierdalacz, Domowy Ninja, Bezkiblano, Moczopijano, Gaśpetano, Amnezjano, Uryniano, dowolna inwektywa + ano, (Chytry) Lisi pysk, Michael Douglas z Wisha, Bestia z Boboli, Dziad pijacki, Zwiedzacz hoboków/slumsów/zadupi
Data i miejsce urodzenia: 22 lutego 1976
Białystok
Miejsce zamieszkania: Suwałki Škoda Octavia Mk1
Lata aktywności: od 2017
Specjalność: picie moczu, bicie matki, gnioty, żubroholizm, zbieranie kiepów pod Carrefourem, łażenie po peronie, odcinanie się od Szkolnej, odnoszenie się, ból kręgosłupa, łażenie po dachach, żebranie, granie w F1 2021
Kanał YouTube: Wolny Meksyk Takie buty
Król sedesów

Mexicano, właśc. Jarosław Andrzejewski (ur. 22 lutego 1976 w Białymstoku) – podlaski youtuber, vloger, podróżnik, survivalowiec, streamer, gamer, raper, sommelier moczu, saper, ambasador marki Żubr, deko gangster, budowlaniec, były redaktor Uniwersum Szkolnej 17.

Gwiazda JuTuby i laureat jakże zacnej niebieskiej karty oraz Grand Prix de Paragraphe 207. Redaktor Uniwersum Szkolnej 17 w latach 2017-2020 (z przerwami). Za jego kadencji miały miejsce największe afery, m.in. afera widzowska czy afera paczkowa.

Początkowo odznaczał się dynamiką i pomysłowością. Pod koniec kariery dopadła go klątwa Szkolnej i skończył z opinią menela, olkoholika, naciągacza, bajkopisarza oraz moczopijcy. Jedyne, do czego dał radę dojść w swoim życiu to Zodiak. Jego specjalnością były hurtowo nagrywane gnioty, na których wyszarpywał pieniądze od widzów. Stał się przez to jedną z najbardziej znienawidzonych postaci związanych z Uniwersum. Żeby mieć gdzie mieszkać, w 2021 roku zrobił prawo jazdy.

Życiorys

Młody Jarek podczas nauki w technikum kolejowym (lata 90.)

Urodził się 22 lutego 1976 w Białymstoku jako syn Olgierda i Barbary z d. Rosław-Jarosławska. Jego imię prawdopodobnie wzięło się od nazwiska panieńskiego jego matki. Olgierd Andrzejewski na przełomie 1988 i 1989 roku odsiedział 3 miesiące w Zakładzie Karnym w Iławie za uchylanie się od pracy. Ojciec Olgierda, Antoni, pracował po wojnie jako referent w UB, skąd został zwolniony jako „nie nadający się do pracy”. Może to tłumaczyć, po kim Mexicano odziedziczył zapał do roboty. Młody Jarek ukończył szkołę podstawową na osiedlu Słoneczny Stok, a następnie technikum kolejowe, po którym pozostał mu pociąg, ale do olkoholu. Odbył zasadniczą służbę wojskową w jednostce w Orzyszu, okres unitarki spędził w I. Brzeskiej Brygadzie Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu w województwie Opolskim.

Po powrocie do cywila wstawał codziennie skoro świt, by udać się do pracy po Żubra. Żył na utrzymaniu matki, nie wstydząc się swego nałogu i braku toalety w domu przy ul. Boboli 10. Twierdził, że rodzicielka woli robić do dziury w ziemi, bo jest tradycjonalistką. Czasem pracował dorywczo i dorobił się wpisów do rejestru dłużników oraz komornika, zajmującego mu kasę z konta. Utrzymuje, że był wysokościowcem, saperem, barmanem i kucharzem.

Meksyk o swojej ukochanej matce Barbarze

W styczniu 2017 roku Mexicano rozpoczął współpracę z Kononowiczem. Od tego momentu pogorszyły się jego relacje z matką. Szczochowi wraz ze wzrostem popularności rosło ego i zawartość alkoholu we krwi. Na Boboli 10 wybuchały częste awantury. Barbara miała serdecznie dosyć naprutego menela wydzierającego się do kompa w pokoju obok.

W styczniu 2019 roku Barbara podała syna na policję za znęcanie z art. 207 KK. Trzęsoręcano 21 stycznia trafił za to na dołek. Po wyjściu zgrywał troskliwego opiekuna i przejmował się losem rodzicielki. Jego największa fanka – prokurator rejonowa – zaoferowała mu zakaz zbliżania się na 150 metrów połączony z wyprowadzką, by mógł odciąć się od Barbary i skupić na swej karierze. Sprawa zakończyła się wyrokiem w zawieszeniu i nakazem podjęcia odwyku. W maju 2019 roku przepity Moczopijano trafił do szpitala z zapaleniem płuc i zniszczoną trzustką. Zmuszony był przez to rzucić olkohol, który do tej pory determinował wszystkie jego działania. W grudniu 2019 roku przeniósł się wraz z matkożoną do mieszkania w bloku przy ul. Upalnej, gdzie mógł do woli korzystać z toalety. Wiosną 2021 roku zamieszkał u Iwony z Suwałk, która przygarnęła go, bo nie miała co zrobić z ubraniami po zmarłym mężu.

Charakterystyka

Mexicano podczas tworzenia contentu

Pragnieniem Jareczka od zawsze było zostanie sławnym youtuberem, a za cel obrał sobie rozwalenie całej JuTuby. Jako człowiek o dobrym sercu współczuł ludziom, którzy muszą pracować. Jego pasji nie podzielała nieczuła matka, która wolała, by znalazł stałe zatrudnienie i założył rodzinę. W domu przy Boboli 10 dochodziło często przez to do awantur. Zwłaszcza wtedy, gdy syn. po powrocie ze spaceru po peronach, nagrywał najebany filmiki o 7. rano.

Mexicano początkowo odbierany był przez widzów Uniwersum pozytywnie. Z biegiem lat wyrobił sobie jednak opinię pachołka i oblęgora, który chciał tylko wybić się na Szkolnej. Okazał się pozerem, który znęcał się nad matką – osobą podeszłą – zbierał kiepy pod sklepem i menelał z miesiąca na miesiąc. Dla sławy pił szczyny, gasił pety na czole i pijany zachowywał się poniżej wszelkiej krytyki w miejscach publicznych. Pokryty łańcuchami i tatuażami zgrywał gangstera, który uciekał przed rozjuszonym Knurem, mimo iż mówił, że ciąłby się z Kononem.

Jareczek przed karierą jupitera

Bezkolegano, jako przegryw i obszczymur, który nic w życiu nie osiągnął, próbował za wszelką cenę podbudować się w oczach widzów. Starał się szpanować swoimi wymyślonymi historyjkami – o jego gangsterskiej przeszłości, pracy sapera, podbojach miłosnych czy posiadaniu znajomych. Jego wizerunek popsuł się doszczętnie, gdy obiecał wysyłać paczki do domu dziecka. Obietnica rzecz jasna nie znalazła pokrycia. Potem zbierał pieniądze na rzekomą protezę dla fanki i swoje nieistniejące dziecko. Prezenty, które otrzymywał od swoich widzów, najczęściej zanosił do lombardu. Chwalił się często wyimaginowanymi związkami z wieloma kobietami. Gdy nagrywał zdemonetyzowane filmy lub robił lajty bez donejtów, w tle słychać było trzask pękającej dupy. Wielokrotnie był przez Mlecznego Golema spierdalany ze stanowiska i wykopywany z Belwederu. Głównym powodem afer i konfliktów były zazwyczaj pieniądze z filmów i lajtów.

Chytry, lisi pysk i jego pierwszy drugi dom

Gdy w 2019 roku Nikaraguano powrócił z banicji, zgrywał największą gwiazdę Uniwersum i zagłuszał swym bełkotem prezydenckie exposé. Po ostatecznym spierdoleniu ze stanowiska notorycznie odcina się od Szkolnej. Jednak gdy tylko ma okazję nagrać coś na temat jej rezydentów, z podniecenia aż merda ogonem. Można domniemywać, że z radością wróciłby pod bramkę do Knura. Pomoc w „odcięciu się” oferowała mu też bielska centrala, która prowokowała Nibembena do jechania po Jarku, aby utrzymać jego zacny kanał przy życiu.

W styczniu 2022 dał piękny pokaz swoich umiejętności za kółkiem, najpierw dwukrotnie omijając znaki stopu przy przejeździe kolejowym, a kilka dni później wjeżdżając w rów swoją Mocztavią.

Rola w Uniwersum

Przykładowy content Meksyka, człowieka urodzonego w 1976 roku

Początki działalności

Mexicano (a właściwie Czarny, bo taką ksywkę nosił w młodości) już jako dziecko rzekomo miał do czynienia z rodem Kononowiczów, gdyż Knur wraz z bratem Bogumiłem pacyfikowali w stylu ZOMO bawiące się na Szkolnej dzieci, w tym nastoletniego Jarka. Tołdi gubi się przy tym w zeznaniach, ponieważ na filmie Moje technikum kolejowe stwierdził, że w późniejszym czasie szkoły kolejowej na pewno wtedy jeszcze Konona nie znał. W latach 2009-2017 Bezkiblano pod swoim nazwiskiem nagrywał nic nieznaczące filmy i nie był znany szerszej publiczności. Na początku stycznia 2017 roku przypadkowo spotkał Konona u zbiegu ulic Boboli, Lawendowej i Wrocławskiej (Jarek utrzymuje, że spotkali się pod sklepem Zodiak) i zaproponował mu nagranie filmiku. Niżarłak zgodził się na współpracę, gdyż był wówczas pokłócony z reżyserem Krzysztofem Niemieckim. Nowy redaktor przyjął pseudonim Mexicano, od potocznej nazwy dzielnicy Starosielce. Bobolak niejako kontynuował dorobek mistrza Owsiaka, tworząc codzienne videoblogi z życia Uniwersum. Wspomniał, że na początku współpracy musiał siedzieć w Belwederze w kurtce, gdyż brakowało węgla na opał. Dzięki apelowi na jednym z filmików udało się pozyskać kilka worków bezcennego surowca, co zaskarbiło mu sympatię Majora Suchodolskiego i Kononowicza.

Rozwój pierwszego kanału

4 lutego 2018 – Jarek podczas legendarnej degustacji moczu, który pił dwa razy (wiadomo, z jakiego powodu)

W lipcu 2017 roku jego kanał po raz pierwszy uzyskał rozgłos po aferze terkowej, po której dostał premierowego bana. W sierpniu tegoż roku stworzył kolejną udaną produkcję, kręcąc igraszki Knura w ogrodowym basenie, które zdobyły pół miliona odsłon. Po tym, jak basen został przedziurawiony przez kły wygłodniałego Nera, Ksiek zażądał stanowczo od Jarka odkupienia go, mimo iż był to prezent.

W tym okresie nibembeństwo i chciwość Knurowicza zaczęły rozrastać się do niebotycznych rozmiarów. Na Szkolną spływały pieniądze z JuTuby i rekordowa ilość paczek od widzów (choć niektóre z gównem, chłopskim lub dziecięcym). Meksyk od tej pory nauczył się dzielnie znosić humory oraz pociski Warmianina. Jednocześnie przeliczał imponujące wyświetlenia na Żubry i puchł od olkoholu.

Wkrótce po tym w Uniwersum pojawili się Paweł i Beata z Lublina i Natinawesoło, którzy zapoczątkowali erę lajtów. Meksykowi pękała z zazdrości stuleja, że zarabiali oni w godzinę tyle, co on w cały miesiąc. Zaczął kręcić się wokół nich, by spierdolić ich ze stanowiska, argumentując to troską o Konona i J00ra. Na jego szczęście ugięli się oni pod naporem hejtu i sami odeszli. Sam Jarek posiadł wreszcie umiejętność tworzenia lajtów i – dla dobra mieszkańców Belwederu rzecz jasna – zajął miejsce po lubelskim trio.

Lajt z gaszeniem peta na czole

Okres wzlotów i upadków

Jesienią 2017 roku na Bobolano spadł deszcz ponad 20 tys. sypukcji oraz pieniążków z reklam. Rozliczał się z Kononem najuczciwiej, jak tylko potrafił, czyli zachowując 70% przychodów dla siebie. Zaczął się przedstawiać jako redaktor, youtuber oraz opiekun. Pod koniec 2017 roku, podczas Czarnego Grudnia, wrzucił film Komentaż polityczny, na którym Kononowicz chce powiesić zdrajców ojczyzny na pasku od spodni. Kanał Jarosław Andrzejewski (29 tys. subów, 13,5 mln wyświetleń) spadł za to z rowerka. Pech nie ominął również samego Jarka, który wkrótce po tym został po raz pierwszy spierdolony ze stanowiska. Ponadto musiał rywalizować o względy Nibembena z Redaktorem Baleronem. Nie mogąc pogodzić się z utratą sławy, zaczął jeść surowe mięso oraz pić mocz (i to dwa razy, bo za pierwszym się nie nagrało). Prawdopodobnie dlatego, że przefiltrowany Żubr prosto z kija wciąż miał ok. 4% alkoholu.

"Dospuściliście się do subordynacji"

W lutym 2018 roku redaktor Niemiecki nagrał unboxing paczki, na którym Kononowicz przywłaszczył portfel przeznaczony dla Meksyka. W odpowiedzi na to Bobolak nagrał niezapomnianą serię Historia z Knurem, gdzie pojechał po Warmianinie jak po szmacie. Sprawy zaszły tak daleko, że Brazyliano podał w wątpliwość sens swojej kariery i rozważał pójście do normalnej pracy. Ponadto skonfliktował się z Majorem Suchodolskim, któremu nie oddał 600 zł za wspólnego lajta. Sam dług u Knurowicza został wyceniony przez przewodniczącego na 9600 zł. 4 sierpnia 2018 Watykano ustami Mariusza z Krzaków oskarżył Majora o gwałt na czternastolatce. Wkrótce po tym miarka się przebrała i za filmik z rzucaniem nożami stracił bezpowrotnie kanał mexico tv, na którym miał 28 tys. sypukcji i ok. 500-600 filmów. Prawdopodobnie przyczyniły się do tego międzynarodowe kontakty Biura Interwencji Obywatelskich.

Powstanie mexicano tv

Proteza nogi zakupiona dla Ilony z Bydgoszczy. Nie wiadomo, czy prawa, czy lewa. Zresztą, nieważne

Po założeniu kanału mexicano tv 6 sierpnia 2018 roku Tołdi nagrywał nudne filmy o łażeniu po dachach, peronach i zalanych piwnicach, odczytywał napisane przez siebie listy lub obleśnie gotował na ogródku. Czasem sam ze sobą grywał w piłkę. Towarzyszył mu jedynie pluszowy misiek – substytut Konona – lub napruty Mariusz z Krzaków, jego jedyny kolega. Przez cały ten czas Meksyk był nieustannie najebany i napuchnięty, wychylając pierwszego Żubra z samego rana. Jego frustrację potęgowało to, że nie potrafił nawet ustawić na lajtach donejtów.

Jesień 2018 roku obfitowała w odcinanie się Uryniano od Uniwersum w postaci obrzucania się fekaliami na linii Szkolna-Boboli. Major jechał po Meksykanie za to, że ukradł mu 600 zł i pije sobie Żuberki, a Konon za to, że nie ma kibla, jest bandytą, mordercą podlaskim, pijakiem i menelem, który chodzi o 5. rano po piwo. Podczas rozbratu ze Szkolną 17 Jarek stopniowo zdawał sobie sprawę, że nikogo nie interesują nagrywane przez niego gnioty i że nie istnieje on bez Strusia i Knura.

Cipkooki Bobolak – legendarne zdjęcie Szczocha jeszcze za menelskich czasów

II wojna meksykańsko-warmiańska

15 listopada 2018 Szczoch próbował zainicjować zbiórkę pieniędzy na protezę nogi dla fanki, nie wiedząc czy lewej, czy prawej. Zresztą według niego to chyba bez różnicy. Jego koleżankę Ilonę z Bydgoszczy pobito tak, że aż odpadła jej noga. Chciał też założyć fundację i miał zamiar skontaktować się w tej sprawie z TVN. Na szczęście mierna próba wyłudzenia spaliła na panewce. Kilka dni później, dzięki wysiłkom BIO, dostał wezwanie na Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i został skierowany na przymusową terapię.

8 grudnia Meksyk w filmie pod tytułem Deko prawdy oskarżył Kononowicza i jego brata Bogumiła o seksualne wykorzystywanie matki. Konflikt zaogniał się coraz bardziej. 21 grudnia nastąpił atak na dom przy Boboli 10 – czyli kulminacyjna bitwa II wojny meksykańsko-warmiańskiej – podczas której obsrany deko gangster chował się przed najazdem warmiańskim, wspieranym przez siły bombaskie.

4 stycznia 2019, za sprawą redaktora Fiodora, nastąpił II pokój meksykański. Już tego samego dnia Konon w rozmowie z widzem stwierdził, że powrót Jarka nie jest mu w smak. Beztoaletano natomiast nie przeszkadzało, że Knur dwa tygodnie wcześniej wyzywał jego matkę Barbarę od kurew i od razu zabrał się za rąbanie drzewka. 5 stycznia w Belwederze nastąpił pojednawczy lajt boży, podczas którego miał miejsce legendarny powrót Majora z Turnieju Czterech Skoczni. Burkinafasano piekła dupa, że wziął w nim udział za darmo i oznajmił on, że po raz ostatni zrobił to charytatywnie.

Kultowa, nieistniejąca już sławojka przy ul. Boboli 10, gdzie Jarek i jego matka Barbara załatwiali przez wiele lat swoje potrzeby fizjologiczne

Odejście ze Szkolnej

Jarek od tego momentu znowu zaczął pojawiać się na Szkolnej 17, ale jego rola była marginalna. W marcu 2019 nagrano menelskiego lajta z hotelu, na którym Bobolano gasi sobie peta na czole. W kwietniu został ponownie zwolniony przez niewłaściwe rozliczanie się z Kononem. Knur miał już parobka w postaci Jana Euborodo (tańszego i wydajniejszego) i redaktora – Marcina Fiodorczuka.

W maju 2019 roku Moczopijano zmuszony był rzucić olkohol ze względu na tragiczny stan zdrowia. Wraz z nadejściem lata nastąpiło oblężenie Boboli przez Kononowicza i Jana Euborodo (III wojna meksykańsko-warmiańska). W odpowiedzi, trzeźwy Jarek swymi celnymi ripostami bombardował Szkolną, powodując tam niemałe spustoszenie. 15 lipca 2019 doszło do zawarcia III pokoju meksykańskiego. Przez kolejny rok Tołdi 207 ponownie pełnił funkcję pachołka i redaktora, do momentu, gdy Nibemben za namową Sradka definitywnie spierdolił go ze stanowiska.

Ostateczny upadek i marginalizacja

21 stycznia 2022 – dzień 59. urodzin Kononowicza i skutki klątwy Warmianina

Finalnie Mexicano przegrał z klątwą Szkolnej i skończył z opinią krętacza, menela, matkobijcy, nieroba, pasożyta, hańby Białegostoku i konesera moczu. Ponadto, jak każdy, kto przestąpił próg Belwederu, ma olbrzymi dług u Knurowicza. Po rzuceniu olkoholu kupił okulary i zgrywał statecznego pana w średnim wieku. Seryjnie nagrywał gnioty, byleby tylko nie musieć iść do pracy. Dalej łoił olkohol, o czym niejednokrotnie świadczyła na filmikach jego przepita morda, z tym że chlał poza kamerą, nie chcąc narażać na szwank swego medialnego wizerunku trzeźwego alkoholika. Na swoich filmach zazwyczaj pokazywał, jak wygląda las, eksplorował toalety albo słuchał radia w samochodzie. Widzowie podejrzewali, że na lajtach wysyłał do siebie fejkowe donejty w wysokości 1000 złotych. W styczniu 2021 roku zakupił zdezelowaną Škodę Mocztavię, dzięki czemu wyłudzał pieniądze na fikcyjne naprawy.

Również w styczniu 2021 roku na JuTubie pojawił się Olgierdano, który z miejsca wyrósł na największego antagonistę menela. Niemiłosiernie wyjaśniał i punktował on 207-kę. Z powodu jego karcącej, ojcowskiej ręki, w marcu 2021 roku Jarek wyłączył na swoim kanale komentarze. Prawdziwym majstersztykiem było udowodnienie Meksykowi, że w 2020 roku przywłaszczył sobie donejt od widza, który przeznaczony miał być na dom dziecka. Jednym słowem – magia!. We wrześniu 2021 roku, jak na deko gangstera przystało, podjął nieudaną próbę rozprawienia się z Olgierdem, składając na niego zawiadomienie na policję, za poleceniem bielskiej centrali. Donos został zignorowany, a sam menel wyśmiany przez funkcjonariuszy. 26 kwietnia 2022 zakończył karierę youtubera, gdyż dobrał się do niego urząd skarbowy. Plany rozwalenia JuTuby zakończyły się kompletną klapą.

Wegetacja poza Uniwersum

Napisy końcowe jednego z filmów na menelskim kanale Takie buty. Do dziś nie ustalono, kim był enigmatyczny Input Title

16 listopada 2021 jego kanał mexicano tv z ponad 42 tysiącami subskrypcji został spierdolony ze stanowiska za rzekome podszywanie się pod inne osoby. Starosielcano powrócił do nagrywania 17 listopada 2021 na swoim zapasowym kanale Wolny Meksyk. Po upadku kanałów Warmianin orzekł, że jeżeli Jarosław uważa się za męczennika z powodu usunięcia kanału, to ten przyjmie go ponownie do Belwederu. 30 listopada 2021 Watykano oznajmił, że podjął pracę zarobkową z powodu coraz większej biedy, ale już 17 grudnia 2021 z niej zrezygnował, bo uznał, że będzie mu przeszkadzać w nagrywaniu jakże zacnych materiałów na swoim kanale i robi to z szacunku do widzów. Jego opowieść okazała się kłamstwem.

Od tamtej pory wyświetlenia Jarka oscylowały wokół 1-2 tys. na jeden film. Jest on na wpół bezdomny i przebywa w Suwałkach. Pomieszkuje trochę w swojej Škodzie, a trochę u Iwony z Suwałk. W skutek działalności Olgierdana, który swymi celnymi ripostami ostro siadł mu na banię, pod koniec kwietnia 2022 roku ogłosił zawieszenie swojej kariery youtubera na czas nieokreślony. Został niemal jednogłośnie uznany przez widzów za postać upadłą, niemającą już żadnego znaczenia w linii fabularnej Uniwersum. Nie posiada żadnych szans na poprawienie swojej sytuacji i przynajmniej częściowego odbudowania dawnej pozycji z czasów pierwszej kadencji redaktorskiej, chyba, że któregoś razu zamelduje się pod bramką i na kolanach będzie błagał Krzyśka o ponowne przyjęcie go pod opiekuńcze warmiańskie skrzydła.

8 lipca 2022 Szczoch wrzucił na swojego Instagrama nagranie, na którym mówił od rzeczy, a w dodatku zastosował swoją starą bobolską stylówkę. Po obejrzeniu materiału można było wywnioskować, że najbardziej prawdopodobnym powodem takiego zwrotu akcji było ponowne rozpoczęcie picia przez niego piwowinowódki (w ilościach takich, jak na prawdziwego Bobolaka przystało). Rozgłos, który spowodował materiał skutkował uruchomieniem trybu „tylko dla obserwujących” na menelskim Instagramie. Jednakże nie było pewności, czy owa akcja nie była sprytnym chwytem Jarka, który miał spodowować nagły powrót zainteresowania jego osobą.

11 lipca 2022 wyciekły niepubliczne nagrania Pedro z JuTuby, które miał zamiar wrzucić jesienią. Wskazywało to na posiadanie przez niego bliskiej rzeszy słonowatych donejterów, którzy płacą za nowe gnioty bez jakiejkolwiek wartości intelektualnej czy artystycznej (coś w stylu OnlyFans). Nasz cipkooki enterpreneur miał nadzieję, że w ten sposób sprytnie ominie hejt, który ciągle mu doskwierał, nie musząc przy tym iść do pracy. Niestety niezbyt wielkie rozgarnięcie Jarka w zakresie działania internetu spowodowało, że nie potrafił on przewidzieć istnienia oprogramowania, które najprawdopodobniej pozwoliło na wyciek jego zacnych produkcji, obalając teorie pracującego Jarka. 16 lipca 2022 menelisko powróciło na YouTube, wrzucając nagrane w czerwcu filmy z podróży.

Kalendarium

Główna bitwa III wojny meksykańsko-warmiańskiej, mająca miejsce 28 kwietnia 2019 na ul. Szkolnej
O dwa Żubry za daleko
 • 28 grudnia 2017 – współpracę z Kononem rozpoczyna Redaktor Baleron, antagonista Meksyka
 • 28 grudnia 2017 – wybuch afery meksykańskiej, Mexicano oficjalnie spierdolony ze stanowiska
 • 3 stycznia 2018 – I pokój meksykański
 • 9 stycznia 2018 – Bobolak nagrywa zabranie Konona do Choroszczy
 • 12 stycznia 2018 – Knur ciśnie Jarka na lajcie u Magicala
 • 21 stycznia 2018 – Kononowicz wyrzuca z domu Meksyka i nie przyjmuje od niego pieniędzy
 • 4 lutego 2018 – degustacja moczu (link)
 • 7 lutego 2018 – wybuch afery portfelowej (link)
 • 8 lutego 2018 – Mexicano wypuszcza serię Historia z Knurem
 • 8 marca 2018 – 30-dniowy ban, założenie kanału zastępczego
 • 6 kwietnia 2018 – pijany Jarek żebrze o pieniądze z powodu urojonej ciąży Ewy z Krakowa
 • 3 czerwca 2018 – pijany Jarek nagrywa na festynie małe dziewczynki w przebieralni
 • 6 czerwca 2018 – założenie kanału zastępczego tv mexicano 176
 • 16 czerwca 2018 – wybuch afery krzakowej
 • 25 czerwca 2018 – ban kanału mexico tv
 • 11 lipca 2018 – Jarek na dachu wsadza ręcę w gacie menelowi Andrzejowi [link]
 • 4 sierpnia 2018 – Mariusz z Krzaków za namową Beztoaletano oskarża Majora o gwałt na 14-latce (link)
 • 6 sierpnia 2018 – kanał mexico tv usunięty za oskarżenie Majora o gwałt lub film z rzucaniem nożami
 • 6 sierpnia 2018 – założenie kanału mexicano tv
 • 8 sierpnia 2018 – założenie zapasowego kanału Wolny Meksyk
 • 12 września 2018 – Mexicano oskarża Ewę z Krakowa o wyłudzenie od niego pieniędzy (link)
 • 25 października 2018 – zgoda z Majorem Suchodolskim – pokój meksykańsko-bombaski
 • 9 listopada 2018 – Krzysztof Kononowicz herbu Piłsudski rzuca rękawicę hetmanowi bobolskiemu Jarosławowi Andrzejewskiemu
 • 14 listopada 2018 – degustacja Surströmming przez Mariusza z Krzaków
 • 15 listopada 2018 – akcja wyłudzania pieniędzy na protezę dla koleżanki
 • 22 listopada 2018 – Uryniano za sprawą Konona skierowany na przymusową terapię olkoholową
 • 28 listopada 2018 – Meksyk wypowiada wojnę Szkolnej, początek II wojny meksykańsko-warmiańskiej
 • 8 grudnia 2018 – Szczoch na filmie Deko prawdy oskarża Kononowicza o wykorzystywanie seksualne matki
 • 21 grudnia 2018 – najazd Szkolnej na Boboli – kulminacyjna bitwa konfliktu
 • 22 grudnia 2018 – Konon podczas lajta wyzywa matkę Meksyka od kurew
 • 4 stycznia 2019 – II pokój meksykański
 • 5 stycznia 2019 – pojednawczy lajt w Belwederze
 • 21 stycznia 2019 – Mexicano po imprezie urodzinowej Konona zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad matką
 • 22 lutego 2019 – pijany Jarek po swoich urodzinach zamknięty w składziku na wózki inwalidzkie na SOR-ze
 • 23 lutego 2019 – polowanie na pluszowego tygrysa
 • 30 marca 2019 – menelski lajt z hotelu, gaszenie peta na czole
 • 14 kwietnia 2019 – Mexicano wyjada darmowy chleb w restauracji – wyżyny cringe'u
 • 22 kwietnia 2019 – wybuch III wojny meksykańsko-warmiańskiej
 • 28 kwietnia 2019 – szarża wściekłego Knura na Mexicano, główna bitwa III wojny
 • 29 kwietnia 2019 – film Łoś mówi prawdę
 • 29 kwietnia 2019 – organizm Jarka z przepicia odmawia posłuszeństwa
 • 2 maja 2019 – apogeum zapijaczenia, Meksyk w szpitalu, odwyk olkoholowy (link)
 • 31 maja 2019 – wybuch afery laptopowej
 • 3 czerwca 2019 – sławojka zastąpiona przez Toi Toi
Okres złotej ery w życiu Jareczka, gdy dzień zaczynał się od wypicia kilku Żuberków
 • 13 lipca 2019 – najstarszy nastolatek w Polsce rapuje (link)
 • 15 lipca 2019 – III pokój meksykański
 • 16 sierpnia 2019 – randka ze Sradkiem w Energylandii
 • 28 października 2019 – nagranie materiałów z Gracjanem
 • 4 listopada 2019 – wybuch afery bigosowej
 • 19 grudnia 2019 – zakończenie przeprowadzki do bloku na ul. Upalnej
 • 10 czerwca 2020 – ostatni film z Kononowiczem
 • 14 stycznia 2021 – powstanie antagonistycznego kanału OlgierdanoTV
 • 28 stycznia 2021 – zakup Škody Mocztavii
 • 4 marca 2021 – Konon obwinia Meksyka o wysłanie paczki z gównem i wrobienie Kargula
 • 5 marca 2021 – Mexicano wyłącza komentarze pod filmami
 • 12 marca 2021 – zapowiedź testu szwedzkich produktów – bratwursta i chorizo
 • 25 kwietnia 2021 – Mexicano ujawnia, że za śmiercią Tupaca stał Notariusz Biajdżi
 • 8 maja 2021 – Powrót Mexicano TV wygrywa lateksową ankietę na ożywienie Uniwersum
 • 21 maja 2021 – Olgierdano ujawnia, że Meksyk przywłaszczył donejt 150 zł na dom dziecka
 • 24 września 2021 – założenie zapasowego kanału Mexicano TV
 • 29 września 2021 – Olgierdano wezwany na trójkę po donosach Bobolaka i Centaura
 • 16 listopada 2021 – kanał mexicano tv zostaje zbanowany
 • 17 listopada 2021 – Mexicano tworzy zapasowy kanał Wolny Meksyk, który promowany jest na Mlecznym Człowieku
 • 18 listopada 2021 – Meksyk zakłada nowy kanał Takie buty, przemianowany później na Świat Mexicano Tv
 • 30 listopada 2021 – Moczopijano kłamie, że podjął pracę zarobkową
 • 17 grudnia 2021 – Moczopijano kłamie, że zrezygnował z pracy zawodowej
 • 21 stycznia 2022 – menel jedzie na Litwę nagrać w Škodzie recenzję kebabów
 • 21 stycznia 2022[2] – Jarek, jadąc po prostej drodze, wpada swoją Mocztavią do rowu
 • 30 stycznia 2022 – Krewetkano przypływa do Nynäshamn, by pokazać okolicę w pobliżu promu i kibel na pokładzie
 • 2 marca 2022 – Jarek wybiera się do Rzymu nagrywać tamtejszy trotuar
 • 2 kwietnia 2022 – Jarek pokazuje Pizę i Florencję
 • 20 kwietnia 2022 – Szczoch wraca do Polski
 • 21 kwietnia 2022 – Meksyk pokazuje lotnisko w Göteborgu
 • 22 kwietnia 2022 – Jarek zapowiada koniec kariery na czas nieokreślony
 • 26 kwietnia 2022 – ostatni film Mexicano na JuTubie, koniec kariery
 • 8 lipca 2022 – podejrzanie czerwony i opuchnięty Jarula nagrywa Insta Story – fani US17 modlą się o powrót starego, dobrego menela
 • 16 lipca 2022 – Jarula wraca na YouTube i wrzuca filmy z podróży do Włoch i Grecji

Cytaty

 • Mexicano TV otwiera Wam drzwi (dżingiel powitalny)
 • Słonowate (podczas degustacji moczu)
 • Cześć! Staracie się? (podryw)
 • I znowu będę musiał mocz pić. Magia! (podczas degustacji moczu)
 • Piję, piłem i pić będę
 • Głupio się czuje, jak trochę mało piję
 • Wbrew pozorom, piwo wcale nie jest takie smaczne
 • Nie wiem jak od Was pieniędzy wziąść (do widzów)
 • Jakie plany mam na przyszłość? Rozwalić JuTub. Pójdę do góry na maksa, a potem odejdę (podczas rozmowy telefonicznej)
 • Mam stulejkę, przyznaję się
 • Mam wyjebane na robotę
 • Wspołczuje dla ludzi, ktorzy muszą pracować
 • Masz co jeść? Nie? A pozdrowisz widzów? (do Mariusza z Krzaków)
 • Ja nie jestem bezrobotny, ja jestem z Wami (do widzów)
 • Muszę być cicho, bo mama śpi (podzas tworzenia contentu)
 • Ta osoba wie, o kogo chodzi (częsty bełkot podczas nagrywania)
 • Boję się, że się prześpimy (podczas czatu z fanką)
 • Do mojego to papryczki japaczo (podczas zamawiania kababa)
 • Może jestem mniej niż zero, ale pewnie większe niż ty (riposta podczas lajta)
 • Dospuściliście się do subordynacji (do Konona)
 • Trzymajcie się, rest in peace (żegnając się z widzami)
 • Studiowałem ekonomikę i komputerostwo (w rozmowie telefonicznej z Ewą Lipką)
 • Byłem w lesie na kolanach, dwa razy ze spluwą (o swoich gangsterskich fantazjach)
 • Będziesz bez nogi, jeszcze cie wkurwię to ci ją to obetnę i cie znajdę na ulicy (pogróżki podczas wymuszania na protezę dla wymyślonej fanki)
 • Byli chłopacy w potrzebie, ja tam trochę miałem tych znajomości (o swoich mafijnych koneksjach)
 • Dobra weź spierd… (do mamy podczas grania w komputer)
 • No to będą musieli widzieć, że to jest prawdziwy Mexicano, że ma te dziary, więc będę miał zdjąć pewnie koszulkę (atrakcje które chciał zaprezentować podczas wizyty w przedszkolu)
 • Pozdrawiam cię, Stefan Bandera (207 pozdrawia swojego „zacnego” widza)
 • Kiedyś żyłem biednie. Teraz żyję dostojnie (menelskie fanaberie)
 • Do widzenia i thank you (do ekspedientki w szwedzkim sklepie)
 • A gdzie kamerka GoPro? W dupie, kurwa (pozdrowienia dla donejterów)
 • Do roboty byś poszedł, jeden z drugim (Bezczelnano po przywróceniu monetyzacji)
 • Tylko problem jest w tym, ja bym chciał w ten sam dzień wrócić, w który przylecę, na przykład do… Osło, nie?

Uwagi

 1. Określenie to odnosi się również do zwolenników Mexicano
 2. 59. urodziny Kononowicza
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.