Jurek Hydraulik

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Główny element reprezentacyjny Jurka

Jurek Hydraulik (ur. 1973) – budowlaniec pracujący na przełomie czerwca i lipca 2022 roku nad remontem łazienki w domku drewnianym Krzysztofa Kononowicza.

Życiorys

O jego osobie nie wiadomo za wiele, gdyż nie ujawnił swojego wizerunku. Z wykształcenia jest ogrodnikiem. Jest spoza Białegostoku – podczas remontu łazienki mieszkał w wynajętym przez Centaura hotelu. Swój przydomek zawdzięcza Andrzejowi Gangrenkowi, który tytułował go „Jurkiem Hydraulikiem”. Wnioskując z jego wypowiedzi miał on obszerną wiedzę budowlaną i hydrauliczną, bez trudu przewyższającą tę posiadaną przez Odleżynowicza. Gorzej wyglądał jednak jego warsztat, gdyż okazał się wziętym z łapanki widzem Uniwersum Szkolnej.

Rola w Uniwersum

Po wybuchu trzeciej afery cukrzycowej na gumofilców spadła olbrzymia krytyka, że nieodpowiednio „opiekują” się Krzysztofem. Patologią na Szkolnej 17 zaczęli się również interesować dziennikarze: Jakub Szczęsny (Antyweb) i Bogumił Storch (Gazeta Krakowska). By odsunąć od siebie oskarżenia o wykorzystywanie Kśka, lateksy podjęły decyzję o odstawieniu szopki w postaci posprzątania Belwederu i remontu tamtejszej łazienki. Sradek ogłosił, że zatrudniono wykwalifikowanego fachowca. Okazał się nim Jurek, widz US17, który zgłosił się w komentarzu pod filmem na Mlecznym Człowieku.

Rozgrzebana łazienka i fachowo położona glazura

Jurek zadebiutował w Uniwersum na nagraniu Jacka z 10 czerwca 2022. Jego pierwszym zadaniem było położenie płytek na stelażach w łazience, co wyszło mu niespecjalnie dobrze. Potem zamontował on kabinę prysznicową i umywalkę, których gospodarz używać będzie co najwyżej do załatwiania się po letkiemu. Przez cały swój pobyt na Szkolnej zmuszony był użerać się z Knurowiczem, który skrzętnie wykorzystywał to, że wszyscy mu nadskakują, chcąc za wszelką cenę dociągnąć remont do końca. Grubas najpierw nie zgadzał się na zdjęcie starego bojlera, a następnie umyślnie sabotował prace, chodząc po nowo położonych płytkach. Na koniec prezydent nasrał jeszcze na deskę sedesową, pokazując, jaką pogardą darzy lateksowych „pomagaczy” i Jurka.

3 lipca 2022 deko budowlaniec zostawił rozgrzebaną łazienkę i zniknął. Wywołało to złość Odyńca, który stwierdził, że nie ma się gdzie wykąpać, choć ostatniej kąpieli zażył prawdopodobnie jeszcze za życia śp. Leonardy. Cała awantura okazała się być wyreżyserowana przez bielską centralę, gdyż dwie godziny przed tym Jacek rozliczył się z „fachowcem”. Ich rozmowa na filmie Przez ten remont wszyscy osiwieli była pożegnaniem Jurka ze Szkolną, gdyż miał on już serdecznie dosyć wyzwisk i humorów Knura. Ponadto w tym dniu w Belwederze zjawiła się sprzątaczka Ola, która miała za zadanie ogarnąć powstały po remoncie bałagan.

Linki

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.