King of the Diamond

Z Kononopedia, encyklopedia US17

King of the Diamond
King og the Diamond.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: nieznane
Pseudonim: King of the Diamond, sw-walenty, Św. Walenty, Walnienty, Walnięty, Cekinowy Paź, Stańczyk, Van Gogh Szkolnej, Piotr Fronczewski, Diament, King Diament, Kingoftche, Roi du Diamant, König des Diamant, Samozwańcza wyrocznia
Data i miejsce urodzenia: ok. 1980
Lata aktywności: od 2017
Specjalność: komentowanie wydarzeń w uniwersum, kronikarstwo, zrzeszanie społeczności, nawiązywanie do Sławka, psychodeliczne przeróbki, tworzenie awangardowej muzyki
Kanał YouTube: King of the Diamond

King of the Diamond (styl. jako King Of The Diamond) – kononolog i youtuber prowadzący kanał o tej samej nazwie, zajmujący się komentowaniem i archiwizowaniem dziejów Uniwersum Szkolnej 17.

Życiorys

O jego życiu prywatnym niewiele wiadomo, gdyż skrzętnie ukrywa swoją tożsamość. Jest mężczyzną urodzonym ok. 1980 roku. Mieszka we Wrocławiu – to miasto często widać na jego filmach. Należy do grupy chuliganów Ave Silesia reprezentującej Śląsk Wrocław, co przyznał nagrywając film wspierający strajk kobiet. Posiada wykształcenie związane z szeroko rozumianą sztuką – kiedyś wykładał muzykę i kulturę. Jak parokrotnie wspominał na filmach i w komentarzach, i na co wskazuje jego pseudonim, jest fanem oldskulowej muzyki rockowej i heavymetalowej (gra w jednej z niszowych kapel), gardzi natomiast disco-polo i hip-hopem. Jego partnerką życiową jest była doktor Mojka Diamentowska, również kononolożka, specjalistka od parazytologi układu pokarmowego kryptyd, badaczka olkoholizmu wśród psów oraz specjalistka wad wrodzonych oraz problemów połogowych kryptyd.

Charakterystyka

King jest osobą posiadającą koneksje wśród orbiterów i widzów Uniwersum Szkolnej 17 – dzięki nim może gromadzić i analizować ekskluzywne informacje, które w selektywny sposób, choć na niejasnych zasadach, udostępnia publice. Jego popularność sprawia, że jest kimś w rodzaju ośrodka wokół którego skupiają się widzowie o różnych poglądach – i jako ten ośrodek ma zdolność do wpływania na nastroje i opinie widzów. King deklaruje, że poza internetem nie przyznaje się do śledzenia Uniwersum. Twierdzi również, że nigdy nie był w Białymstoku i nie wchodził w interakcje ze Szkolniakami poprzez telefony, paczki albo korespondencję.

Często krytykuje donejterów, ludzi wysyłających paczki z darami bożymi oraz osoby oczekujące na audiencję (tzw. frajerów spod bramki). Absolutnie odradza swoim widzom przyznawanie się znajomym spoza internetu do tego, że śledzą perypetie Kononowicza, a także potępia wszelkie próby wdrażania „nieświadomych” w Uniwersum. Jest zadeklarowanym wrogiem lateksów, Moczopijcy z Boboli oraz Dziąślaka, który ma problem z wymówieniem jego pseudonimu. Jest negatywnie nastawiony do osoby Kononowicza. Oprócz Szkolnej King śledzi także perypetie Wronieckiej 9, Dariusza Kwietnia czy Jarka Mergnera, co świadczy o jego swoistej fascynacji nawiedzonymi lub upośledzonymi ludźmi.

Rola w Uniwersum

Jego pseudonim to zlepek nazw figury karcianej oraz heavymetalowego zespołu King Diamond. Twierdzi, że interesuje się on losami Uniwersum Szkolnej 17 od samego początku, czyli pojawienia się na polskiej scenie politycznej objawienia w postaci Krzysztofa Kononowicza, choć niektórzy wykopowicze uważają, że losy Nibembena zaczął śledzić ok. 2015 roku, po upadku uniwersum Dariusza Kwietnia i wyczerpaniu tematu Tomasza Sidora.

Aktywność na Wykopie

Pierwszych udokumentowanych prób udzielania się w społeczności śledzącej Kononowicza dokonywał za pośrednictwem tagu #kononowicz na portalu wykop.pl pod nickiem sw-walenty (obecnie konto jest usunięte) - do dzisiaj z tamtych czasów pozostał mu arcywróg, matador74, oraz kilka kontaktów, m.in. Docent_nauk i (rzekomo) boboli90210. Pod koniec 2019 roku ponownie założył konto jako DiamondKing w celu dołączenia się do trollowania Sławka. Robił to wraz z użytkownikiem mx-walnienty, którego nick w jasny sposób parodiował stary nick Kinga, przez co był odbierany przez społeczność Wykopu (w tym też i Sławka) za prawdziwego Kinga. Konto DiamondKing zostało usunięte po kilku miesiącach, prawdopodobnie dlatego, bo stracił zainteresowanie podpuszczaniem Rudego. Obecnie odcina się od jakiejkolwiek aktywności na wypoku, mimo iż regularnie śledzi tag Kononowicz i uzyskuje z niego informacje do swych filmów.

Działalność na YouTube

Jego pierwszym kanałem na YouTube był King of Diamond, który został spierdolony ze stanowiska przez użytkownika matador74 – jego arcywroga. Kolejny kanał pod nazwą King of the Diamond założył w listopadzie 2017 roku, wrzucając film Trzy Kolory: Pułkownik Starosiuk. Swoje produkcje od początku utrzymywał w psychodelicznej tonacji. Początkowo archiwizował, tworzył krótkie etiudy, kompilacje, rankingi i zamieszczał na kanale białe kruki z dziejów Uniwersum. W swoim intro umieszczał często roznegliżowane tancerki, z własnym skomponowanym dżinglem w tle z czego z czasem zrezygnował. W styczniu 2019 roku zaczął zamieszczać miesięczne podsumowania wydarzeń w Uniwersum.

13 listopada 2020 zainicjował na JuTubie format podobny do rozgłośni radiowej pod nazwą Fekalny Nieregularnik, a w nim Forum Kałorum (stylizowane przez samego Kinga jako Forvm Kałorvm), co przyniosło mu popularność w mainstreamowym nurcie widzów Uniwersum. Prezentuje w nim perypetie bohaterów Szkolnej, pokazując ich z perspektywy fenomenu socjologicznego, a także odpowiada widzom na pytania, które ci pozostawiają w komentarzach. King jest autorem wielu pseudonimów dla członków Uniwersum, które produkuje hurtowo, jak m.in. Fekalne Yeti, Spontaniczny Defekator, Kosnostumostów, Centrala z Bielska, Rudy, Koński Odwłok, Wojerysta, Mistrz Ping-Ponga czy Tołdi 207. W 2020 roku został przez Jana Łosia nominowany do popularnej akcji Hot16Challenge2. Filmy kończy zazwyczaj słowami: Oglądamy dalej oraz Pozdrawiam i polecam, Piotr Fronczewski.

Na piętnastolecie istnienia Uniwersum King opublikował swoją analizę stopni uzależnienia od Szkolnej 17, która w istocie jest niezbyt subtelną próbą znieważenia Końskiego Odwłoka.

Kariera muzyczna

Według spekulacji niektórych widzów Uniwersum, grający w jednej z niszowych blackmetalowych kapel King – koneser ciężkich brzmień – jest również odpowiedzialny za stworzenie projektu Knurzum. King parokrotnie wspominał o swojej karierze muzycznej, a video do niektórych kawałków youtubowego kanału Murowany Księżyc nagrywane było na Dolnym Śląsku. Wspominał również, że posiada drugi, niezależny kanał na YT. Sam King twierdzi, że nie ma z tym projektem nic wspólnego.

Kontrowersje

Komentarz Kinga pod jednym ze swoich filmów

Według części społeczności materiały Kinga straciły z czasem na wartości. Powodem tego jest zbytnie skupianie się na własnej osobie, popadanie w narcyzm i zabawa w samozwańczą wyrocznię. Tworzy ankiety, w których nie liczy się ze zdaniem głosujących i nie omieszkuje też podkreślić każdej wzmianki o sobie, która pada z ust członków Uniwersum. Upust swojej hegemonii, dał po publikacji jednogo z filmów o Leonardzie Kononowicz, w którym kazał widzom nie obrażać seniorki, samemu później nabijając się z tego że rzekomo Leonarda leży na strychu. Często bawi się w przewidywanie losów bohaterów US17 i podawanie niesprawdzonych, zakulisowych informacji, tak jak to było m.in. w przypadku rzekomego udaru Kononowicza i umieszczeniu go w DPS-ie, czy też wielokrotnie zapowiadanych trzęsień ziemi po akcjach służb. Również fałszywą informacją okazał się rzekomy fakt że Mariusz Chodor ma zdiagnozowaną chorobę psychiczną, jest ubezwłasnowolniony, którym orzeczeniem rzekomo chwalił się na Facebooku. Sam Mariusz odgrażał się że pociągnie go za to do odpowiedzialności karno-sądowej z artykułu 212 lub 216 kodeksu karnego. Gorliwie podawał informację że Major podczas lajta sylwestrowego z szmatławcami, brał twarde narkotyki, mimo że była to niepotwierdzona, wysnuta w komentarzach teoria. Zarzucano mu również bezbectwo takie jak wiele jego sformułowań, czy samo zakończenie filmów tekstem "Polecam i pozdrawiam, Piotr Fronczewski". Potrafi sam sobie zaprzeczyć w tym samym filmie. Jego skrajna niechęć do Ekologa powoduje, że w prawie każdej wypowiedzi niezależnie od tematu czy osoby o której mówi, musi nawiązać i zdyskredytować himmlera, czym takie zachowanie przypomina zachowanie samego Kosno, co zdaniem wielu głosów krytyki staje się już nudne. Krytykowana jest również jego partnerka, Mojka Diamentowska, której oskarżane jest przytakiwanie Kingowi bez wkładu własnego do materiału i niska znajomość Uniwersum. Jak na ironię Diament potępia wszelkie próby wdrażania „nieświadomych” w Uniwersum, po czym wciągnął w komentowanie swoją partnerkę. Powielał nieprawdziwą, wykreowaną przez upośledzonych widzów plotkę, że w latach 2018-2019 Struś podczas akcji Stop donejt, przestał zarabiać na lajtach, przez co nasilała się u niego agresja, co było kompletną bzdurą ponieważ dla Bajora były to złote czasy kiedy zarabiał najwięcej, a agresja była wywołana przeklinaniem Kononowicza podczas transmisji, przez co Wojtek wpadał w szał w obawie przed zbanowaniem kanału.

Większość jego odpowiedzi na pytania widzów w Fekalnych Nieregularnikach jest tylko jego własnymi wnioskami i teoriami, nie będącymi podpartymi żadnymi faktami ani dowodami. Podpiera się on również wiedzą pozyskaną z tej Kononopedii. Same jego podsumowania oraz plebiscyty wzbudzają kontrowersje z uwagi na nominacje. Za przykład uchodzi przyznanie nagrody najlepszego trolla Olgierdano, który w istocie nigdy nikogo nie trollował, ani nie miał takiego zamiaru, jak również przyznanie Diamentowego Łosia Paulince i Abdulkowi, którzy byli niewiele znaczącym, nieśmiesznym i jednorazowym żartem z Majora, po czym w podsumowaniu 2021 sam stwierdził, że wszystkie te dziwadła, nie są ani śmieszne, ani potrzebne ani sensowne. W samym podsumowanie nie wspomniał nawet o pożarze paki od lublina na podwórku.

Po odejściu z wykopu Cekinowy Paź skonfliktował się z częścią jego użytkowników. Obie strony wytykają sobie niewystarczające działania w celu obalenia Ryżego i pozytywne nastawienie do Zielonego-Pierdolonego po jego powrocie na Szkolną. Diament twierdził, że Kosno jest dobrym staroszkolnym redaktorem, wprowadza nowy i ciekawy format, ma dystans i jest ironiczny. Był pewny, że lateksy nigdy nie przejmą Ekoparówy, po czym stwierdził, że nic takiego nie mówił. Kingowi zarzuca się też bezkrytyczność i wyniosłość w dyskusji z fanami Uniwersum. Na jego niekorzyść przemawiają też pijackie naloty na tag Kononowicz i discord Kononopedii (choć należy podkreślić, że Kingowi często niesłusznie przypisuje się wysrywy wypisywane na Wykopie przez jego "sobowtóra", mx-walnientego). 1 lutego 2019 roku nagrał podsumowanie miesięczne, na którym ewidentnie był pod wpływem piwawinawódki. Mylił się również twierdząc że "stara gwardia" jest nastawiona antygumofilsko po czym okazało się że ekokretyn uważa sradka za przyjaciela a Aron wychowywał się z Adamem Czeczetkowiczem.

15 listopada 2021 r. ukazał się film 15 Lat Uniwersum Kononowicza | Iceberg, hucznie zapowiadany przez samego Kinga, z którym wielu widzów wiązało wielkie nadzieje, na wyjątkowy film z okazji 15 lecia uniwersum Szkolnej, jednak okazał się on tylko kolejnym przytykiem skierowanym do rudej kurwy.

4 kwietnia 2022 r. ukazał się film podsumowywujący marzec gdzie King informuje o zdarzeniach z Jackiem w tym telefonach do Piotra z Warszawy i kolejnym ataku na Jacka młodzieży bandyckiej. Spotyka się to z atakiem Gumowych i oskarżeniami o hejt i fałsz.

Formaty na kanale King of the Diamond

Fekalny Nieregularnik

Format pojawiający się w różnych odstępach czasu – zdarza się, że King publikuje ich dużo, ale bywa, że na kolejny Nieregularnik trzeba czekać kilka tygodni. Składa się z dwóch segmentów: Forum Kałorum czyli części filmiku w której King odpowiada na pytania zadane pod poprzednim Nieregularnikiem, oraz właściwej części materiału, w której pokrótce porusza on i dokumentuje głównie sprawy bieżące Uniwersum. W 48 oraz 54 odcinku Fekalnego Nieregularnika sam autor polecił naszą Kononopedię.

Kononowicz - Podsumowanie miesiąca

Filmy z tej serii pojawiają się pod koniec każdego miesiąca. King porusza tam najważniejsze i najciekawsze wątki, które wydarzyły się w minionym miesiącu. Okrasza to osobistymi przemyśleniami na temat obecnego stanu Szkolnej. We wrześniu 2021 roku Diament spóźnił się 5 dni z sierpniowym podsumowaniem – wrzucił je dopiero 5 września o 23:50. Jak później tłumaczył, był to skutek przejściowego wypalenia i innych spraw na głowie. Podobna sytuacja miała miejsce w maju 2022 – podsumowanie kwietnia King wrzucił 5 maja przed południem.

Kwartalnik Uniwersum Kononowicza

Stosunkowo nowy w ramówce Kinga. Produkcje z tego formatu ukazują się mniej więcej co 3 miesiące. Jest to podsumowanie danego kwartału (premiery w następujących miesiącach: kwiecień, lipiec, październik i wyjątkowo grudzień - w okolicach Sylwestra). Ponownie w towarzystwie Mojki, ujawnia on nominacje z danego miesiąca do nagród, które rozdane zostaną pod koniec roku. Poniżej znajduje się tabela wszystkich oddanych nominacji.

I kwartał 2021 (data premiery 05.04.2021)
Nominacja Kategoria Nominowany
Złota Odleżyna Żenada kwartału Wycieczka z Barnejem
Złota Odleżyna Największy przegrany Barnej
Złota Odleżyna Najgorszy redaktor Jacek od psa Arona
Diamentowy Łoś Przełom kwartału Skasowanie kanału Strusia
Diamentowy Łoś Największy wygrany Pampalini
Diamentowy Łoś Najlepszy redaktor Radek ze Szrotu
Diamentowy Łoś Najważniejsza postać kobieca Pani Pielęgniarka
Diamentowy Łoś Najlepszy troll Olgierdano
Diamentowy Łoś Najlepszy nitrosafarysta Pampalini
II kwartał 2021 (data premiery 13.07.2021)
Nominacja Kategoria Nominowany
Złota Odleżyna Żenada kwartału MOPR i wyroki sądowe
Złota Odleżyna Największy przegrany Major
Złota Odleżyna Najgorszy redaktor Rafał Kosno
Diamentowy Łoś Przełom kwartału Lajt charytatywny Olgierdano i Pampaliniego
Diamentowy Łoś Największy wygrany Krzysztof Kononowicz
Diamentowy Łoś Najlepszy redaktor Krzysztof Niemiecki
Diamentowy Łoś Najważniejsza postać kobieca Pani Pielęgniarka
Diamentowy Łoś Najlepszy troll Nieznany
Diamentowy Łoś Najlepszy nitrosafarysta Major
III kwartał 2021 (data premiery 13.10.2021)
Nominacja Kategoria Nominowany
Złota Odleżyna Żenada kwartału Wycieczka na cmentarz z Jackiem
Złota Odleżyna Największy przegrany Rafał Kosno
Złota Odleżyna Najgorszy redaktor Rafał Kosno
Diamentowy Łoś Przełom kwartału Przewrót na Szkolnej
Diamentowy Łoś Największy wygrany Krzysztof Kononowicz
Diamentowy Łoś Najlepszy redaktor Radek ze Szrotu
Diamentowy Łoś Najważniejsza postać kobieca Paulinka i Abdulek
Diamentowy Łoś Najlepszy troll Pato TV
Diamentowy Łoś Najlepszy nitrosafarysta Major
IV kwartał 2021 (data premiery 31.12.2021)
Nominacja Kategoria Nominowany
Złota Odleżyna Żenada kwartału wożenie Knura po eventach
Złota Odleżyna Największy przegrany Rafał Kosno
Złota Odleżyna Najgorszy redaktor Rafał Kosno
Diamentowy Łoś Przełom kwartału zabranie prawa jazdy Knurowi
Diamentowy Łoś Największy wygrany sąd
Diamentowy Łoś Najlepszy redaktor Perski
Diamentowy Łoś Najważniejsza postać kobieca nie przyznano
Diamentowy Łoś Najlepszy troll Pato TV
Diamentowy Łoś Najlepszy nitrosafarysta Major

I kwartał 2022 (data premiery 03.04.2022)

Nominacja Kategoria Nominowany
Złota Odleżyna Żenada kwartału Druga afera końska
Złota Odleżyna Największy przegrany Paweł z Warszawy
Złota Odleżyna Najgorszy redaktor Adam Organista
Diamentowy Łoś Przełom kwartału wywózka Strusia do Niemiec
Diamentowy Łoś Największy wygrany Speluna TV
Diamentowy Łoś Najlepszy redaktor Perski
Diamentowy Łoś Najważniejsza postać kobieca kobieta, której Struś wysłał walenie konia (podczas drugiej afery końskiej)
Diamentowy Łoś Najlepszy troll Podjeżdżano TV
Diamentowy Łoś Najlepszy nitrosafarysta Wojciech "Major" Suchodolski

Kononowicz - Wielkie Podsumowanie Roku

Ukazuje się w ostatnich dniach roku. Razem ze swoją partnerką Mojką rozdają nagrody dla poszczególnych postaci i zdarzeń w Uniwersum. Te pozytywne mogą liczyć na nobilitującą nagrodę Diamentowego Łosia, zaś negatywne na bardzo hańbiącą Złotą Odleżynę. Poniżej znajduje się tabela wszystkich rozdanych nagród i antynagród.

Rok 2019 (data premiery 26.12.2019)
Nagroda Kategoria Laureat
Złota Odleżyna Najgorszy redaktor Pato
Diamentowy Łoś Największy wygrany Fiodor
Diamentowy Łoś Najważniejsza postać kobieca Monika z Krakowa
Diamentowy Łoś Najlepszy troll Mecenas z Piaseczna
Rok 2020 (data premiery 31.12.2020)
Nagroda Kategoria Laureat
Złota Odleżyna Żenada roku Struś bez gaci w lesie
Złota Odleżyna Przegrany roku Wojciech "Major" Suchodolski
Złota Odleżyna Najgorszy redaktor Jacek od psa Arona
Złota Odleżyna Fekalny sweter roku Sweter jubileuszowy
Diamentowy Łoś Najważniejsze wydarzenie roku Śmierć Jana Łosia
Diamentowy Łoś Największy wygrany Krzysztof Kononowicz
Diamentowy Łoś Najlepszy redaktor US17
Diamentowy Łoś Najważniejsza postać kobieca Pani Pielęgniarka
Diamentowy Łoś Najlepszy troll Krzysztof Runkot
Rok 2021 (data premiery 31.12.2021)
Nagroda Kategoria Laureat
Złota Odleżyna Żenada roku Wycieczka z Barnejem
Złota Odleżyna Największy przegrany Rafał Kosno
Złota Odleżyna Najgorszy redaktor Rafał Kosno
Złota Odleżyna Dzban roku ?
Diamentowy Łoś Najważniejsze wydarzenie roku zabranie prawa jazdy Knurowi
Diamentowy Łoś Największy wygrany sąd
Diamentowy Łoś Najlepszy redaktor Radek ze Szrotu
Diamentowy Łoś Najważniejsza postać kobieca Pani Pielęgniarka
Diamentowy Łoś Najlepszy troll Pato TV
Diamentowy Łoś Najlepszy nitrosafarysta Major
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.