Klątwa Warmianina

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Potężny starosielski mag na levelu 207 – sprawca klątwy

Klątwa Warmianina, Klątwa Warmiańska, Klątwa Szkolnej – seria niewyjaśnionych niepowodzeń, które trapią większość osób mających styczność z Mlecznym Golemem.

Klątwa Warmianina jest jednym z przejawów wątku paranormalnego wśród głównych wątków Uniwersum. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że za klątwą stoją nieustalone siły nieczyste (wątek paranormalny może być skorelowany z wątkiem fekalnym w jakiś sposób).

Znane ofiary Klątwy Warmianina

 • Mexicano – żył sobie dogodnie jako redaktor, nagrywając Prezydenta Bożego za minimalną opłatą. Wszystko zaczęło się sypać, gdy został spierdolony ze stanowiska. Stał się pośmiewiskiem całego Uniwersum, mając wyświetlenia na swoim kanale kilkukrotnie gorsze od swojego największego wroga.
 • Adam Czeczetkowicz – według wielu widzów człowiek, którego klątwa sponiewierała najbardziej. Po kilku latach sławy u boku Kononowicza, został zepchnięty na bok polskiego życia politycznego i społecznego, jeszcze bardziej niż był przed wybuchem sławy Konona. Przybrał na wadze, zapuścił brodę i zamieszkał w jakiejś norze, w której wraz z Rafałem Kosno nagrywa death metalowe kawałki.
 • Krzysztof Niemiecki – w 2015 roku, czyli okresie, w którym Owsiak odwiedzał Szkolną bardzo często, w jego domku na ulicy Glinianej 5 wybuchł pożar – najprawdopodobniej za sprawą wadliwej instalacji elektrycznej.[1] Na szczęście szkody nie były za duże i Astmatyk dalej tam mieszka.
 • Axelio – dawny członek sztabu wyborczego Podlasia XXI wieku, w wieku 19 lat Oskar miał przed sobą całe swoje życie i złudzenie, że czeka go świetlana przyszłość w polityce oraz życiu społecznym Białegostoku. Po zerwaniu kontaktu z Kononowiczem jego życie jakby zastygło w miejscu – mieszka z babcią w pokoju, gdzie piętrzą się płyty i kartridże ze starymi grami, stara makulatura, sprzęt RTV starszy od niego, a w 2019, startując w wyborach samorządowych z ramienia Konfederacji, zebrał niecałe 0,5% głosów[2]. Oskar w 2021 nieco odbił się od klątwy, gdyż udało mu się zrobić prawo jazdy i zakupić samochód marki FSO Polonez, jednak kosztem zdrowia psychicznego (musi sobie farbować włosy na dzikie kolory). Od 25 kwietnia 2022 roku odczuwa silną potrzebę białorycerstwa w ocaleniu i pomocy dla jego, dziwnym trafem dzieje się to w momencie publikacji Sylwestra Wuborodo oraz Agaty Efborodo o prawdopodobnych wpływach finansowych z kanału Mleczny Człowiek.
 • Major Suchodolski – chociaż de facto jego zamieszkanie w Belwederze uratowało mu życie, to przebywanie z Knurem dzień w dzień od kilku lat musiało się na nim odbić. Wrócił do ćpania nitro, tracąc szacunek w oczach widowni, postradał już zwyrodnione zdolności kognitywne i ruchowe, przez co z postaci neutralnej przerodził się w negatywną.
 • Piotr z Warszawy – po powrocie z wizyty na Szkolnej pękła mu opona w samochodzie, natomiast od maja do lipca 2022 r. był pokłócony z bratem. Jest on świadom tego, że jest naznaczony klątwą.
 • Gomyiashki Experto – kilka tygodni po zakończeniu afery kempingowej, Gomyiashki poczuł klątwę z oddali - podobnie jak u Piotra, pękła mu opona - tym razem w przyczepie. Oprócz tego dostał zaproszenie na pobyt w kurorcie wypoczynkowym w Choroszczy.
 • Kargul – od lat musi znosić libacje i awantury na Szkolnej wywoływane przez prezydenta i jego współlokatora. Robi to jednak na własne życzenie, gdyż na Szkolną 15 wprowadził się już po tym, jak Kononowicz został osobą medialną. Jest możliwe, że kupiona przez niego działka to forma inwestycji, a jej wartość wzrośnie po śmierci Kononowicza.
 • o. Edward Konkol – kilka lat po organizacji akcji dobroczynnej, na której Konon poznał Majora, ksiądz Konkol został oskarżony o nadużycia seksualne i ukarany.
 • Loki – w listopadzie 2020 roku miał poważny wypadek. Jego stan po wypadku to śpiączka farmakologiczna, dwie operacje neurochirurgiczne, amputacja prawej nogi powyżej kolana, poważny uraz tętnicy lewej nogi oraz uszkodzenia głowy i ciała.
 • Adam Organista – niedługo po wizycie na Szkolnej stał się bohaterem lokalnej afery podsłuchowej[3], a w okolicach lutego 2022 został zwolniony z pozycji kościelnego organisty, prawdopodobnie z powodu swoich popisów na Szkolnej.
 • Młody Redaktor – po jednym z lajtów na Szkolnej w końcu schwytała go policja i tym akcentem wszedł w ścieżkę kryminału.
 • Rafatus – kilka miesięcy po wizycie w Belwederze usunięto mu kanał i skazano go na więzienie.
 • DanielMagical – trzy lata po lajcie z Przewodniczącym został skazany na rok więzienia za publiczne pochwalenie zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
 • Grupa Operacyjna – sześć lat po wydaniu piosenki Nie będzie niczego zespół zakończył działalność.
 • Andrzej Geremek – po wizycie El Defecatore na nowej melinie Geremka i Majora, doszło do awarii telewizora. Jeszcze wcześniej, zapewne przez rzucenie złego zaklęcia, ćpun został dotkliwie pogryziony przez kleszcze, a mieszkanie było nachodzone przez młodzież bandycką.
 • Zielony Rafcio – przez konflikt z Centralą i Ekowyłudzaczem, nagrywanie wielu osób ze swojego otoczenia bez ich zgody i z ukrycia (w tym znanego aktora Michała Koterskiego) oraz donos jego koleżanek do wychowawcy klasy, w której się uczy, zakończył swoją działalność na Jutubie.

Przypisy

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.