Kononowicz Orginal

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Awatar kanału (od 11 listopada 2016)

Kononowicz Orginal – drugi z kolei i zarazem najpopularniejszy kanał Krzysztofa Niemieckiego poświęcony perypetiom Krzysztofa Kononowicza.

Kononowicz Orginal jest drugim najpopularniejszym w historii kanałem związanym z Uniwersum Szkolnej 17, który osiągnął 135 tysięcy sypukcji oraz 36,5 miliona wyświetleń. Powstał on w kwietniu 2016 roku, na długo przed utworzeniem się stronnictwa lateksowego i pozwolił rezydentom domku drewnianego na wejście do jutubowego mainstreamu. Jest niewyczerpaną kopalnią kultowych afer, nagrań, dialogów i cytatów.

Kanał ten jest obiektem westchnień większości fanów Uniwersum, którzy utożsamiają go ze starymi, dobrymi czasami na Szkolnej w 360p. Obecnie Kononowicz Orginal jest nieaktywny – ostatnie treści pojawiły się na nim w styczniu 2020 roku. Jest to wynikiem wojenek między redaktorami i kontrolą nad kryptydami narzuconą przez Sradka. Nie wiadomo, kto obecnie ma dostęp do kanału i czerpie zyski ze starych filmów.

Historia kanału

Powrót Majora z Bombasu – dobre, stare kino niemieckie i jeden z wieku klasyków na kanale Kononowicz Orginal

Okoliczności powstania

W latach 2015-2016 reżyser Niemiecki nagrywał Nibembena na kanale Kononowicz w olejku lub pomidorkach. 3 kwietnia 2016 powołał on do życia nowy twór pod nazwą Kononowicz Orginal. Latem 2016 roku skasował całą zawartość Kononowicz w olejku lub pomidorkach.

Reżyser astmatyczny zdecydował się otworzyć nowy rozdział w erze Uniwersum Szkolnej 17 po tym, gdy odkrył potencjał drzemiący w nowym lokatorze belwederskiego przytułku. Był nim Wojciech Suchodolski – do niedawna bezdomny narkoman, niewyżyty erotoman, wtórny analfabeta oraz weteran wojny w Bombasie. Struś wyrastał powoli na postać równorzędną prezydentowi śmietników i miał w zamyśle stanowić kontrast dla jowialnego i rubasznego grubaska, którym był wówczas Kononowicz.

Początki

Żałoba w siedzibie Biura Interwencji Obywatelskich. Kononowicz i Szczudlak opłakują rosyjskiego separatystę Arsena „Motorolę” Pawłowa – bohatera walki o niepodległość Bombasu

Pierwsze filmy pojawiły się w połowie kwietnia 2016 roku, jednak zostały po jakimś czasie usunięte i nie można dokładnie ustalić, które nagranie było pierwsze. Mogło być to najprawdopodobniej któreś z exposé Konona z lipca 2014 roku, nakręcone w ogrodzie przy Glinianej 5, lub seria, na której Szkolniacy psioczą na swego sąsiada Kargula. 17 kwietnia 2016 na kanale pojawiła się pierwsza wyreżyserowana scenka, na której to Major kusi Mlecznego Golema woreczkami z białym proszkiem. Miesiąc później, w maju 2016 roku, Dziąślak po raz pierwszy przywdział radziecki mundur, zaś na Szkolnej zadebiutował nieodżałowany Wojciech „Akcent” Starosiuk.

Wojciech DeNitro początkowo traktowany był przez widzów jako zło konieczne. Fani w komentarzach narzekali, że jest irytujący, zakłóca jedynie prezydenckie wypowiedzi i nie okazuje szacunku swojemu gospodarzowi. Niektórym przeszkadzało nawet używanie przez Strusia wulgaryzmów, co daje obraz, jak diametralnie zmieniła się Szkolna i jej grono odbiorców w porównaniu do okresu Sradka czy Azerbejdżano.

Rozwój

Lejtnant Wojciech Starosiuk i major Wojciech Suchodolski

W sierpniu 2016 roku osiągnięto pierwszy sukces komercyjny dzięki filmowi pod nazwą Mix warzywny ze śmietanką, wstępna konsumpcja (ponad ćwierć mln odsłon) Miesiąc później powstał najpopularniejszy film na kanale - Pan Krzysztof zachęca młodzież do uprawiania sportu, który zdobył ponad 1,9 mln wyświetleń. Pod koniec października 2016 roku kanał z ok. 145 nagraniami przekroczył skromne 3 tysiące sypukcji. Niemiecki eksperymentował w tym okresie z formatami typu Koncert życzeń czy Co się śniło się, chcąc jak najlepiej dopasować treści do widzów. Czas ten był również prawdziwym maratonem testowania produktów na tle kaflowego pieca i zarazem schyłkiem ery tzw. „starej Szkolnej”.

Pucz Suchodolskiego

Na początku stycznia 2017 roku na ulicy Szkolnej niespodziewanie pojawił się nowy redaktorJarosław „Mexicano” Andrzejewski, co spowodowało podzielenie strefy wpływów i wybuch sławetnego puczu Suchodolskiego. Ptasibrzuch, który stawał się powoli postacią kultową, rozpoczął nagrywanie na własny rachunek. Do kwietnia 2017 roku Niemiec współtworzył Kononowicz Orginal ze Szczochem, po czym usunął się w cień i od tej pory pojawiał się sporadycznie. Powodem tego był konflikt z Odleżynowiczem, do którego według niektórych widzów mógł doprowadzić sam Mexicano. Nibemben pisał wtedy na Niemca donosy, że ten prowadzi zakład kamieniarski bez rejestracji w skarbówce, apelował do widzów o niekorzystanie z jego usług i czepiał się też Szczudlaka za jego kontakty z „żubrem na dwóch nogach z Glinianej”.

Odleżynator na swoim najpopularniejszym filmie bożym promuje tężyznę fizyczną oraz lipomastię

Wynikiem sporu było usunięcie przez Herr Redaktora niemal wszystkich filmów z 2016 roku, w tym m.in. legendarnej libacji na Szkolnej 17. Drogi obu dżentelmenów zeszły się ponownie na początku 2018 roku wskutek wybuchu I wojny meksykańsko-warmiańskiej, kiedy to w niełaskę Odyńca popadł z kolei Jareczek zasrany. Kononowicz Orginal pod okuratnym kierownictwem ponownie rozłożył żagle i dalej zyskiwał na popularności. W maju 2019 kanał dobił do 80 tys. syprukcji, natomiast w styczniu 2020 do równych 100 tys.

Schyłek

Kononowicz Orginal podczas swojej aktywności przechodził od redaktora do redaktora. Każdy z nich chciał spijać śmietankę z popularności, którą uzyskała Szkolna. Dostęp do niego, oprócz Niemca i Uryniano mieli też Sradek, Dominiczek, Pato i Fiodor. Tarcia pomiędzy redaktorami doprowadzały często do usuwania filmów – łącznie zniknęło ich ok. 250. W samym okresie wrzesień-listopad 2019 usuniętych zostało ok. 100 nagrań. Kanał często zmieniał też nazwy. W latach 2018-2019 funkcjonował jako „Kononowicz Orginal kononowicz” (w kwietniu 2019 roku powrócił do starej nazwy) oraz „Ko non” (to akurat za sprawą Końskiego Odwłoka).

Od grudnia 2019 roku na kanale pojawiały się jedynie lajty produkowane przez red. Fiodorczuka; w styczniu 2020 roku Kononowicz Orginal finalnie zakończył swoją aktywność. Winnym tego jest prawdopodobnie właśnie Fiodorczuk, który po aferze kokokolowej zmienił hasło, choć istnieje wiele różnych teorii na ten temat. Wśród społeczności Uniwersum Szkolnej istnieją podejrzenia, że zyski z kanału może obecnie czerpać bielska centrala.

Charakterystyka twórczości

Niemiecki miał w zwyczaju nagrywać filmiki w weekendy lub dni wolne od pracy. Zdecydowaną ich większość tworzono w jakości SD (Starosielce Definition) na posesji przy Szkolnej 17. Od czasu do czasu Owsiak zabierał swoich milusińskich w plener, jednak dbał o to, by nie wchodzili w interakcję z postronnymi ludźmi. Astmatyk wiedział, że dałoby to efekt komiczny, który jednak prędko przerodziłby się w trudne do pozbycia uczucie żenady.

Gadający odbyt – książkowy przykład kononoskopii

Tematyka filmów nie zmieniła się znacząco w porównaniu z kanałem Kononowicz w olejku lub pomidorkach. Były nią głównie komentarze polityczne i testowanie produktów, jednak pojawiło się odgrywanie wyreżyserowanych scenek. Niemiec miał wyczucie i był swoistym cenzorem, bo kończył nagrywanie, gdy Knurowicz schodził na grząskie tematy. Po puczu Suchodolskiego i pojawieniu się na scenie Azerbejdżano, najbardziej chodliwym contentem stały się wszelakie kłótnie, afery i sprzeczki, a także unboxing paczek bożych. Pojawienie się w Uniwersum Fiodora zapoczątkowało na kanale Kononowicz Orginal maraton lajtów.

Reżyser astmatyczny umiejętnie wprowadzał na Szkolną 17 postacie drugoplanowe, takie jak Wojciech Starosiuk, profesor Tomasz czy Jan Łoś, które niezwykle ubogaciły fabułę (ten ostatni stworzył nawet swoje własne uniwersum). Do kanonu Szkolnej przeszły dziesiątki powiedzonek i cytatów, jak słynne majorowe „przepraszam, że tak powiedziałem” lub „muszę panią stestować” czy „baby się nie czyści się” Odleżynowicza. Na kanale we wrześniu 2018 roku pojawiły się też kononoskopie – autorski sposób realizacji exposé przez prezydenta. Za pierwszą uchodzi Cała prawda teologiczna i kilka słów o alkoholu z 29 września 2018.

Najważniejsze filmy

Linki

Kanały Krzysztofa Kononowicza 
Kononowicz w olejku lub pomidorkach (2015-2016) ◼️ Kononowicz Orginal (2016-2020) ◼️ Kononowicz i Suchodolski (2017) ◼️ Krzysztof Kononowicz (2020) ◼️ Mleczny Człowiek - Krzysztof Kononowicz (2020-) ◼️ Mleczna Dolewka (2021-) ◼️ Mleczne Szoty (2021-) ◼️ Krzysztof Warmianin (2021)
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.