Lateksy

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Rafałek (po prawej) - protoplasta lateksiarstwa

Lateksy (warm. Lajtosy, bomb. Loteksy), gumofilce, lateksiarze – pejoratywne, aczkolwiek nieścisłe określenie na osoby, które próbują usilnie ingerować w Uniwersum i/lub współpracują z bielską centralą.

Osoby deklarujące sprzeciw wobec lateksów są w społeczności nazywane antylateksami.

Objaśnienie

Pierwszy raz pojawili się w Uniwersum pod koniec 2018 roku. Kiedyś lateksami nazywane były osoby bezpośrednio współpracujące z grupką premium komputerowców Dominiczka i Rafałka. Natrętnie ingerowali oni w wydarzenia na Szkolnej w celu uzyskania jakichś korzyści lub atencji (np. Sradek kradnący zapasowy kanał Strusia z 10 tys. subów czy Dominiczek i jego kanał z shotami i zapisami lajtów). Do tego były to osoby silnie promujące Szczudlaka na czołową postać Uniwersum swoimi streamami.

Charakterystyczne było dla nich stwierdzenie, że wyprowadzka Majora to koniec Szkolnej. Sama nazwa „lateksy” jest eponimem: wzięła się od Rafałka, który lubił się malować i nosił skórzane lub lateksowe ubrania. Później Rafałek i Dominiczek zniknęli z Uniwersum. Obecnie głównym lateksem w Uniwersum jest Sradek – bielski władca marionetek i cenzor. Jego głównym współpracownikiem jest białostocki redaktor znany jako Jacek od psa Arona. Od czerwca 2020 roku trwa ich okupacja Szkolnej, nad którą sprawują absolutną władzę.

Charakterystyka

Lateksy to klika przesadnie zainteresowanych Uniwersum Szkolnej 17 i jego orbiterami niedojrzałych emocjonalnie osobników, którzy po pierwszej ingerencji w życie Szkolnej, zaczęli notorycznie dorzucać swoje trzy grosze. Skuszeni medialnym potencjałem i specyficznym stylem życia postaci Uniwersum, zaczęli je eksploatować dla pieniędzy. Uważają się za menedżerów lub wręcz pełnomocników mieszkańców Belwederu oraz jego postaci pobocznych, np. Mexicano. Zamiast dzielić się materiałem ze wszystkimi, niektóre treści udostępniają tylko na „grupkach premium”, których już samo istnienie jest absurdem. Zakładają multikonta na wykopie i YT, za których pomocą utrwalają mit o „Wojtku spaniałym człowieku” oraz „Krzysiu biednym, uciemiężonym wioskowym głupku" oraz "hejtowanym i niewinnym Sławku i Mexicano".

Lateksy kiedyś, jak i obecnie nie mają żadnych zdolności twórczych, ani barier moralnych i etycznych – ot ingerują, by ingerować, co prowadzi do bezdennie nieśmiesznych sytuacji: od korekt tytułów filmów J00ra, które niemal zniszczyły język bombaski, przez pogłębianie jego uzależnienia od rozpuszczalnika i bawienie się jego uczuciami, aż po narażanie go na problemy zdrowotne i utratę życia poprzez zamarznięcie w lesie lub eskalację przemocy fizycznej. Ich absolutna władza nad Szkolną trwająca od końca czerwca 2020 roku jest przez znaczną większość społeczności uważana za najgorszy, najnudniejszy oraz jednogłośnie patologiczny okres w historii Uniwersum, który Szkolną zmienił w książkowy przykład patostreamów. To wyjątkowo szkodliwe, egocentryczne i socjopatyczne typy. Poziomem i humorem nigdy nie przekraczają gimnazjum, w dodatku podobnie jak ich idol, nie są w stanie spojrzeć na siebie krytycznym okiem.

Największym i zarazem najbardziej rozpoznawalnym z nich jest Centaur, który reprezentuje sobą wszystkie lateksowe cechy. Jest ślepo zapatrzony w Dziąślaka i co chwila ingeruje w wydarzenia na Szkolnej, którą oplótł swymi mackami. Wydzwania, pisze, strofuje i steruje bohaterami US17. Nastawia folwark białostocki przeciwko innym redaktorom i nie dopuszcza żadnych niezaakceptowanych przez siebie osób do Uniwersum. Jest bardzo zazdrosny i zaborczy, układa niedorzeczne, niskopoziomowe intrygi, kłamie i nieustannie mąci, wyzyskuje bohaterów i pozbawia ich możliwości samodzielnego decydowania o swoim życiu. Nie omieszkuje też promować siebie na popularności kryptyd. Kwintesencją jego działalności jest zainstalowanie w telefonach Kononowicza i Suchodolskiego podsłuchów i urządzeń śledzących. Na posesji z jego polecenia zamontowano też kamery. Sławek też wyniósł z Belwederu starą kamerę Suchodolskiego i umieścił ją w szczelnie zamkniętym woreczku strunowym.

Skład frakcji lateksowej

Obecni członkowie

Osoba Okreś działalności Uwagi
Sradek Od 2018 roku Dowódca lateksów, zarządca kanału Mleczny Człowiek, cenzor w Uniwersum.
Jacek od psa Arona Od 25 czerwca 2020 roku Główny pomagier Sradka i redaktor US17 od czerwca 2020 roku na kanale Mleczny Człowiek.
Rafał Kosno Od 9 lutego 2021 roku Naczelny przydupas i poplecznik Sradka. Pójdzie za każdym, kto da mu od czasu zarobić ze 100 zł. Obok swojego górskiego pana najbardziej znienawidzony lateks, a z pewnością najbardziej odpychający. Działał na Szkolnej również w latach 2006-2012.
Mexicano Od 2018 roku Jako pierwszy przyprowadził Sradka na Szkolną, a ten odpłacił mu się zdradą i wykopaniem go ze stanowiska redaktora. Mimo to Jarula cały czas liże odwłok Rudemu, który przez to promuje gównokanaliki Meksyka.
Pato Od 2021 roku Dawniej rzekomy antylateks. Z czasem jednak na światło dzienne wyszła jego współpraca z centralą, która uczyniła go czołowym nitrosafarystą.
Adam Organista Od 2021 roku Wykreowany przez centralę orbiter, skrajny atencjusz. Od 7 do 11 marca 2022 roku mieszkał na Szkolnej po wyprowadzce Majora do Niemiec. Wystąpił w Sprawie dla reportera, w której bronił interesów górskiego psychopaty.
Andrzej Geremek Od 31 maja 2022 roku Lateks za wódkę – najniższa forma życia w Uniwersum. Wprowadzony przez redaktora Niemieckiego, który także jest lateksem i pomagierem Sradomira. Od 20 marca do 2 sierpnia 2022 roku mieszkał na Szkolnej. Od lipca do listopada 2022 roku nagrywał swoje vlogi, które ukazywały się na kanale Mleczny Człowiek.
Krzysztof Niemiecki Od czerwca 2022 roku Sztylet w sercu staroszkolnych. Wprowadził postać Andrzeja Geremka, który także jest lateksem i pomagierem Sradomira. Uważa, że gumofilce właściwie opiekują się śmierdziuchem i nie ma nic przeciwko ich procederowi.
Adam Czeczetkowicz Od 13 października 2022 roku Twórca postaci Kononowicza, znajomy Arona z dzieciństwa, przyjaciel i główny obrońca Ekośmiecia. Uważa, że gumofilce właściwie opiekują się Odleżynatorem.
Messi Od października 2022 Shoter i dawny antylateks. Jesienią 2022 roku dokonał aktu zlizania śmietany i zawarł układ z Neptunem, przez co był krytykowany przez wielu swoich widzów.
Mysza Od 2018 roku Lateksiara poboczna, żona Centaura i jego obrończyni.
Vornest Od 2019 roku Lateks poboczny. Od początku swojej obecności w Uniwersum był dogadany ze Sradkiem, któremu przekazywał nagrane przez siebie materiały. Jesienią 2022 roku dołączył do frajerów z intra, niezrażony smrodem powstałym wokół Szkolnej po emisji Sprawy dla reportera.
mec. Piotr Kaszewiak Od 13 października 2022 roku Lateks poboczny, łódzki adwokat, ekspert w programie Sprawa dla reportera. Opowiedział się za dalszym kręceniem przygód Knura na Mlecznym Człowieku.

Dawni członkowie

Osoba Okreś działalności Uwagi
Paweł z Warszawy Od 2018 do 29 maja 2022 roku Po trzeciej aferze cukrzycowej zmienił front, formalnie przechodząc na stronę antylateksów. W praktyce zastąpił Sławka innym, równie socjopatycznym władcą marionetek - Mileną - i z zażartością wściekłego muflona broni jej do ostatniego tchu.
Rafałek Od 2018 do 11 lutego 2019 roku Protoplasta lateksów, dokonał samospierdolenia ze stanowiska.
Dominiczek Od 2018 do 2019 roku Drugi po Rafałku protoplasta lateksiarstwa.
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.