Marcin Fiodorczuk

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Marcin Fiodorczuk
Marcin Fiedorczuk.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Marcin Topczewski
Pseudonim: Marcin Fiodorczuk, Fiodor, Fiedorczuk, Fiutorczuk
Data i miejsce urodzenia: 1992, Białystok
Lata aktywności: od 2018
Specjalność: doprowadzanie Kśka do płaczu
Kanał YouTube: Belweder Warmianina ul.Szkolna 17[1] (kanał) (archiwum)

Marcin Fiodorczuk, właśc. Marcin Topczewski – redaktor Uniwersum w latach 2018-2020, uczestnik przewrotu na Szkolnej po stronie antylateksów.

W 2018 roku zastąpił Mexicano na stanowisku redaktora. Włada on potężnym zaklęciem o nazwie Nie płacz Krzysiek, dzięki któremu jest w stanie w ciągu kilku sekund doprowadzić Kiernoza do łkania. Na co dzień pracuje jako strażnik graniczny. Lubi pizzę hawajską, często na lajtach dostawał ową od widzów, którzy często powtarzali: „Fiodor, ufam dla Ciebie”. Materiały i streamy ze Szkolnej tworzył czasami razem ze swoim operatorem Mateuszem. Za zasługi dla Uniwersum i niesztampowy styl materiałów, niektórzy widzowie nadają mu tytuł "Nadredaktora", który wcześniej przysługiwał jedynie Astmatykowi.

Charakterystyka

Topczewski vel Fiodorczuk jest redaktorem, który cieszy się bardzo pozytywnym odbiorem wśród widzów Uniwersum. Wszystko to ze względu na umiejętność kreowania komediowych sytuacji, troskę o życie Knura, pomimo zapieczętowanej waśni między nimi, charakterność i nieuginanie się pod Kononowiczem, a także na troskę o widza, który przeskoczył przez płot na działkę Kononowicza. W odróżnieniu od Barneja i Szczocha, nie boi się rudego, tylko rudy boi się jego, co można łatwo wywnioskować z sytuacji w której to bielska kurwa dzwoniła do Barneja żeby ten poprosił Fiodorczuka aby nie bił centaura gdy ten przyjedzie do Białegostoku. Jedną z sytuacji która zaostrzyła jego nienawiść do bielskiej lordozy, było podanie przez inwigilatora numeru telefonu Fiodora na wykopie, przez co Marcin non stop dostawał telefony od ludzi z całej Polski.

Rola w Uniwersum

Redaktorem został w listopadzie 2018 roku. Fiodor jest uznawany przez społeczność za drugiego (zaraz po reżyserze Niemieckim) najlepszego redaktora w historii Uniwersum. Potrafił wyśmienicie podpuszczać i triggerować Ksieka np. do mitomaństwa, płaczu czy najazdu na kaźnie Barbary przy Boboli 10.

Do jego najbardziej znanych redaktorskich wyczynów można zaliczyć najazd Szkolnej na Boboli oraz legendarny lajt z listopada 2019 roku, kiedy w sali plenarnej Belwederu zebrała się cała śmietanka Uniwersum w składzie: Konon, Major, Mexicano i śp. Jan Łoś. Fiodor wprowadził też do Uniwersum Szkolnej 17 pierwsze mobilne streamy, takie jak na przykład wyprawa do Choroszczy i wspomniany najazd Szkolnej na Boboli. Przed Fiodorem były tylko lajty stacjonarne z Belwederu lub z hoteli. Jego twórczość charakteryzował brak jakiejkolwiek cenzury i zahamowań, podobnie jak w przypadku Pawła i Natalii z Lublina. Ostro walczył z lateksami i tłumił ich ambicje przejęcia kontroli nad Szkolną.

Fiodor odszedł z posady w wyniku sprzeczki z Kśkiem podczas lajta urodzinowego Knura w styczniu 2020 roku. Jego ewentualny powrót do redaktorstwa jest obecnie uniemożliwiony przez władający Szkolną reżim lateksów, którego Fiodor jest zdeklarowanym wrogiem. Prawdopodobnie gdyby nie jego odejście ze szkolnej, lateksy nigdy nie doszły by do władzy w uniwersum. Wśród społeczności krążą teorie jakoby posiadał dane logowania do kanału Kononowicz Orginal, jednak po sprzeczce z kandydatem, nie chce mu ich oddać. Wziął udział we wrześniu 2021 w nieudanym puczu na Szkolnej gdzie razem z Olgierdano, Pawłem z Knyszyna i redaktorem Perskim zostali odprawieni z kwitkiem spod bramki.

Mimo wycofania się z aktywnego udziału w Uniwersum Fiodor udziela się w sekcjach komentarzy u antylateksowych twórców takich jak Olgierdano, Paweł z Knyszyna, Messi czy King of the Diamond. Daje to widzom nadzieję na jego ewentualny powrót gdy zagrożenie ze strony lajtosów zostanie zneutralizowane.

Uwagi

  1. Wszystkie filmy są obecnie ukryte
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.