Miód ludzki

Z Kononopedia, encyklopedia US17

kibel w Belwederze
toaleta prezydencka

Miód ludzki – termin w dialekcie warmiańskim określający kał, jeden z głównych wątków Uniwersum Szkolnej 17.

Tematyka fekalna

Wątek kału, jak i szeroko pojęta tematyka fekalna, bardzo często poruszane są w zarówno w kononoskopiach, w rozmowach z redaktorami jak i w rozmowach telefonicznych (np. z Ewą Lipton). Mieszkańcy Belwederu, pomimo posiadania w domku drewnianym pełnowartościowego sanitariatu, od czasu do czasu defekują po ciężkiemu w miejscach do tego nieprzeznaczonych (na przykład w samochodzie), choć różni bohaterowie serialu robią to z odmiennych powodów. W przypadku Mlecznego Golema jest to najczęściej spowodowane przedawkowaniem nabiału, natomiast w przypadku Majora z Bombasu spontaniczna defekacja jest jednym ze skutków ubocznych inhalacji chemii budowlanej. W Pałacu Prezydenckim nierzadko odbywają się stojące na najwyższym poziomie i prowadzone w gronie eksperckim panele dyskusyjne na temat różnych aspektów fekalnych (np. omawianie problematyki wydalania z użyciem modelu zwierzęcego przy okazji wizyty pieska Wykrywacza). Towarzystwo nie ma problemu by mówić o tym przy jedzeniu. Ze względu na swoje koprofiliczne skłonności oraz fascynację ekskrementami, ton dyskusji nadaje zazwyczaj Kononowicz.

W czasie kłótni, Warmianin i Major często przerzucają się nawzajem zarzutami o niekontrolowaną defekację w nachy. Miód ludzki wysyłany był do Belwederu zarówno w paczkach (afera gówniana), jak i bezpośrednio wrzucany na posesję (w opakowaniu po serku „Prezydent”, kiedy to obrzucono nim III Asterkę Bożą).

Temat po raz pierwszy pojawił się na Szkolnej, kiedy pewna pani z Piaseczna która zaczęła w swoich liścikach miłosnych zalecać się do Majora. Bemben wypalił wprost, że Wojtek chodzi brudny i zafajdany bo popuścił w fontannie. Oburzony Major odpowiedział że to zdarzyło się tylko raz, a Żarłak wali non stop w majtki!

III Asterka Boża obrzucona gównem
Jeden z wielu aktów chuligaństwa na Szkolnej – Asterka ochrzczona chłopskim lub dziecięcym

Wątek fekalny był często poruszany w kontekście Boboli 10, kiedy to Potężny Warmianin przez długi czas okrutnie naśmiewał się z braku posiadania toalety przez redaktora Mexicano. Mazur słynie też z wyjątkowo obleśnych ataków fekalnych na swoich wrogów, polegających np. na rzucaniu gróźb wytarzania Wiewióry w odchodach (link) czy zmuszania Pato do spożywania ekskrementów (link). Atakował w ten sposób również m.in. Wieśka (link) i Rossy. Tematyka fekalna była również silnie obecna w rozmowach telefonicznych z Ewą Lipton (co prawdopodobnie było głównym czynnikiem, skłaniającym ją do definitywnego opuszczenia Uniwersum). Kononowicz namawiał też widza do wysyłki gówna dla redaktora Mexicano.

Najważniejsze defekacje

Krzysztof Kononowicz

Wojciech Suchodolski

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.