Mleczny Człowiek - Krzysztof Kononowicz (kanał)

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Awatar kanału Mleczny Człowiek

Mleczny Człowiek - Krzysztof Kononowicz (przed listopadem 2021 pod nazwą Mleczny Człowiek) – lateksowy kanał poświęcony perypetiom Krzysztofa Kononowicza, założony i zarządzany przez Bielszczaka.

Koński Odwłok wrzuca tam filmy nagrane przez psa Arona i czasem exposé nagrane „z ręki” przez Knura. Na dzień 29 maja 2022 Mleczny Człowiek osiągnął ponad 60,5 mln wyświetleń i 118 tys. sypukcji. Jest to drugi w historii najpopularniejszy kanał w Uniwersum Szkolnej 17 (po Kononowicz Orginal).

Historia

Kanał założono 25 czerwca 2020. Pierwszy film pod tytułem Dziwne listy do Krzysztofa Kononowicza ukazał się w dwóch częściach 4 lipca 2020. Pierwotnie były tam wrzucane jedynie redaktorskie filmy Jacka-Placka, ale w późniejszym okresie zaczęły pojawiać się tam pierwsze prezydenckie exposé.

Do 2022 roku Mleczny Człowiek rozwijał się w umiarkowanym tempie. Wiosną 2022 roku nastąpił gwałtowny wzrost popularności kanału, który przekroczył 100 tys. subów. Zaczął on wówczas zyskiwać w jeden dzień kilka tysięcy sypukcji i sześciocyfrowe wyświetlenia na filmach. Związane to było z ponownym umocnieniem się pozycji lateksów po niepowodzeniu działań podejmowanych przez Olgierdano i zastąpieniem Majora przez Andrzeja Geremka, co skutkowało pojawieniem się nowych wątków (m.in. content paczkowy). Nastąpiła swoista wymiana widowni kanału, którą od tego momentu stanowią dzieciaki i tiktokowe obszczymurki, pozdrawiające w komentarzach „najlepszego redaktora Jacka” i straszące się nawzajem Choroszczą. Uniwersum w tym czasie zainteresowało się także wielu znanych twórców internetowych, przyczyniając się pośrednio do wzrostu popularności kanału. 23 czerwca 2022 roku Sradek zapowiedział zakończenie działalności kanału z powodu rzekomego cofnięcia monetyzacji na kanale, okazało się to nieprawdą, a w rzeczywistości powodem może być strach przed konsekwencjami swojej nielegalnej działalności.

Charakterystyka twórczości

Jacek od psa Arona – naczelny statyw kanału Mleczny Człowiek

Kanał jest bardzo często krytykowany przez starych widzów Uniwersum z uwagi na wkład centrali z Bielska w publikowane materiały. Chodzi o duże opóźnienie uploadów, długie i nudne filmy, clickbaitowe tytuły i miniaturki, niepotrzebne, żałosne i bandyckie efekty graficzne wydłużające filmy, intra lateksowego twórcy ZeZ Band, skrajną cenzurę w obawie przed obcięciem zasięgów i monetyzacji, zakaz robienia szotów oraz nabijanie kabzy pobocznymi kanałami Mleczna Dolewka i Mleczne Shoty. Najlepsze materiały jak choćby nagranie z motoringu z Majorem wiszącym na bramce nie są wrzucane - są one zarezerwowane jedynie do zacnych członków srawkowego discorda premium.

Filmy na kanale mają tytuły oraz miniaturkę, która ma sugerować jakieś niesamowite wydarzenie oraz zachęcać do obejrzenia, pod tym jednak głównie kryją się denne i nudne 10-20 minutowe monologi grubasa. Mimo to ludzie oglądają ten kanał, nakręcając biznes rudzielcowi, z czego Ksiek otrzymuje nędzne ochłapy w postaci 400 zł i zakupów. Aron zawsze tłumaczy ten proceder w taki sam sposób jak Ekozjeb, mówiąc, jak bardzo to pomaga i co to on nie zrobił dla Knura. Cenzura obejmuje również listy przysyłane na Szkolną, gdzie duża część korespondencji nie jest odczytywana na kanale. Pierwsze w drodze do utylizacji są listy w których wspomnieni są Srawek oraz Aron, niezależnie czy treść na ich temat jest pozytywna czy negatywna.

Pod koniec 2021 roku, gdy Odyńcem i Dziąślakiem coraz bardziej zaczęły interesować się służby w postaci opieki społecznej, treści na kanale zmieniły się w content family friendly. Nastąpiła całkowita cenzura wulgaryzmów, awantur (w tym zakaz szczekania podnoszenia głosu dla Jacka) i lamentów bembeńskich oraz drobiazgowe dopasowanie się do wytycznych i algorytmów JuTuba. Zwyczajowe perypetie Szkolniaków zastąpiły nagrania z żenującymi Q&A i scenki typu „przywożenie Knurowi gołąbków” czy „oględziny nowych zasłonek” – darów od zacnych opiekunów. Miało to na celu ochronę kryptyd przed sądem i MOPR-em przy jednoczesnej maksymalizacji zysków.

Linki

Kanały Krzysztofa Kononowicza 
Kononowicz w olejku lub pomidorkach (2015-2016) ◼️ Kononowicz Orginal (2016-2020) ◼️ Kononowicz i Suchodolski (2017) ◼️ Krzysztof Kononowicz (2020) ◼️ Mleczny Człowiek - Krzysztof Kononowicz (2020-) ◼️ Mleczna Dolewka (2021-) ◼️ Mleczne Szoty (2021-) ◼️ Krzysztof Warmianin (2021)
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.