Mocz

Z Kononopedia, encyklopedia US17

4 lutego 2018 – Bobolak podczas legendarnej degustacji moczu, który pił dwa razy (wiadomo, z jakiego powodu)

Mocz (łac. urina) – płyn ustrojowy wytwarzany w nerkach i wydalany z organizmu, obok Żuberka ulubiony trunek Jarosława Andrzejewskiego.

Rola w Uniwersum

Na początku 2018 roku Jarosław Andrzejewski ze względu na coraz to większą krytykę od widzów, że nakręca głównie gnioty z samym sobą, postanowił wszystkich zaszokować. 4 lutego 2018 stwierdził, że znane białostockie piwo Żubr można wypić po raz kolejny, aby odzyskać z niego procenty olkoholiczne. Jak sam powiedział na materiale filmowym, sikanie na zawołanie, nie jest wcale taka prostą rzeczą. Zwłaszcza jak już wcześniej nasikało się do butelki i wypiło, ale nagranie się nie udało. Jak sam to określił później, mocz jest lekko słonowaty w smaku i strasznie śmierdzi. Można nim o dziwo również leczyć korzonki w ramach tzw. recyklingu piwnego.

Najważniejsze w piciu moczu jest jego degustacja jak najszybciej ze względu na powstawanie bakterii po kilku godzinach. Równie ważne jest unikanie picia cudzego moczu, gdyż jest to bardzo niezdrowe.

Drugim degustatorem moczu w Uniwersum został Odyniec, który spróbował płynu z butelki przysłanej w paczce w maju 2022 roku.

Cytaty

  • Znowu będę musiał mocz pić, magia! (Mexicano po pierwszej, nieudokumentowanej degustacji)
  • Cholera jasna, powiem wam szczerze, że się nie nagrało nic (Mexicano po pierwszej, nieudokumentowanej degustacji)
  • Słonowate (Mexicano podczas drugiej, udokumentowanej degustacji)
  • Z mordy tylko strasznie wali potem (Mexicano po drugiej, udokumentowanej degustacji)
  • Cudzego moczu nie wolno pić (Mexicano po drugiej, udokumentowanej degustacji)

Ciekawostki

  • Nibemben publicznie oddał mocz za sklepem Kometa, należącym do PSS Społem, mieszczącym się przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6. Fakt ten został żartobliwie skomentowany przez Majora w filmie autorstwa Nati
  • Odyniec oddał mocz podczas wizyty na grobie Jana Łosia na cmentarzu w Szczuczynie
  • w dniu 16 października 2018 Major oddał mocz podczas deklamacji wiersza przez profesora Tomasza. Fakt ten został uwieczniony w filmie majora pt. TOMEK MÓWI WAM PRAWDĘ. Mocz został oddany po raz drugi 15 stycznia 2019 roku w okolicach bramki
  • według przewodniczącego mocz jest jednym ze środków (obok denaturatu) wstrzykiwanych w pomidory celem przyspieszenia dojrzewania (link)

Linki

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.