Lepsza wiadomość

Z Kononopedia, encyklopedia US17

(Przekierowano z NitroFaza)

Lepsza wiadomość, nitrofaza, wizyta w banku, wizyta u księgowej, rozmowa z Bogiem – odurzenie, odmienny stan umysłu i świadomości wywołany przy pomocy substancji psychoaktywnej.

W Uniwersum Szkolnej 17 odbywa się to dzięki inhalacji rozpuszczalnika nitro marki Anser, który zawiera substancję czynną – toluen. W romantycznej adaptacji US17 jest to przeniesienie do innego świata.

Pierwsze symptomy lepszej wiadomości można zaobserwować już po kilku wdechach. Początkowo na to uczucie wpływa także niedotlenienie mózgu, które ma na niego wpływ destrukcyjny. Stan lepszej wiadomości trzeba podtrzymywać bez przerwy, gdyż kilkuminutowe przerwy znacznie osłabiają efekt – stąd tak długie tripy wizyty Majora w banku czy u księgowej. Powszechnie uważa się, że inhalacja prosto z reklamówki, jak robi to Nitroszczur jest najwydajniejsza i wystarcza na względnie długi efekt. Typowymi efektami inhalacji są na przykład: euforia, pisk w uszach, uczucie rozluźnienia oraz później: uczucie drętwienia poszczególnych części ciała, znieczulica (np. twarzy, co powoduje ślinotok), odrealnienie, omamy słuchowe, uczucie ciepła, rozluźnienie zwieracza.

Kiedyś, gdy Nitroczłowiek zaglądał jeszcze do Lasu Zwierzynieckiego, kilkoro śmiałków uprawiało dyscyplinę zwaną NitroSafari. Polegała ona na wytropieniu w leśnych chaszczach Majora w stanie lepszej wiadomości, bądź podczas rozmów z Bogiem.

Stan lepszej wiadomości

Jedyny okaz NitroStrusia w środowisku naturalnym

Gdy stan odurzenia, odrealnienia sięga zenitu najczęściej pojawiają się omamy słuchowa oraz euforia, rzadziej halucynacje. Kwestia doznań jest jednak bardzo indywidualna. Wszystko zależy głównie od umysłu osoby kirającej - nastroju, samopoczucia, wspomnień czy miejsca inhalacji. Na tej podstawie mózg może generować rozmaite wizje. Major często wspomina o rozmowach z Bogiem, czy dziękuje dla papieża św. Jana Pawła II że się przyśnił dla jego. Może wskazywać to, że Wojciech jako osoba wierząca ma wizje o charakterze religijnym. Apogeum mija szybko - już po około 15 minutach. Całkowite wytrzeźwienie zajmuje ok. 2 godzin.

Etymologia zwrotu: na pierwszym udokumentowanym filmie z reklamówką pełną rozpuszczalnika (w tulipany), Major - zastanawiając się, w jaki opisać zapach wydobywający się z siatki - zwraca się do redaktora Mexicano słowami: Muszę mieć lepszą wiadomość!.

Zjazd

W zależności od zaawansowania czy częstotliwości inhalacji zjazd może trwać od kilku godzin do kilku dni. Najczęściej towarzyszą temu takie objawy jak: senność, apatia, zmęczenie, depresyjne myśli. Spowodowane jest to głównie niedoborem dopaminy, która podczas tripu wybija po za skalę. Po zakończeniu przygody organizm źle znosi jej gwałtowny spadek i musi się na nowo przyzwyczaić. W późniejszym okresie może wystąpić tzw. gastrofaza, czyli zwiększenie apetytu co objawia się psznym jedzeniem.

Chcę spróbować tego sam

Zastanów się poważnie nad swoim życiem, człowieku. Major nie potrafi samodzielnie egzystować: ma problemy z czytaniem, chodzeniem, mową oraz nawiązywaniem trwałych relacji interpersonalnych. Ogólnie mówiąc: nie potrafi przeżyć swojego życia. Nie wynika to wyłącznie z inhalowania się rozpuszczalnikiem, ale na pewno odgrywa ono w tym wszystkim istotną rolę. Gdyby nie fakt, że jest on osobą medialną, potrzebną Sławkowi do zarabiania kasy i że czuwa nad nim nadgorliwa inkwizycja starosielska (co samo w sobie jest już ogromną uciążliwością), to już dawno by leżał bezwładnie pod ziemią albo paprociami w Lesie Zwierzynieckim, otoczony reklamówkami i białymi butelkami. Rozpuszczalnik bezpośrednio by go nie zabił, ale będąc pod jego wpływem człowiek nie przejmuje się tym, co dzieje się z jego organizmem, wskutek czego można się przeziębić albo zakazić rany. Major się hamuje tylko dlatego, bo ktoś mu próbuje przeszkodzić w odurzaniu się.

Udokumentowane NitroFazy

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.