NitroSafari

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Jedno z legowisk NitroStrusia
Jedno z legowisk NitroStrusia

NitroSafari – białostocka odmiana afrykańskiego Safari, wyprawa zazwyczaj do Lasu Zwierzynieckiego. Forma wypoczynku i rekreacji polegająca na nagrywaniu naturalnej przyrody, zwłaszcza jedynego okazu Strusia Leśnego, który zazwyczaj jest w stanie lepszej wiadomości - dzięki zażywaniu rozpuszczalnika Nitro, czasem także Olkoholu.

Obecnie forma wymarła, gdyż Nitrokukła została skutecznie przepędzona z lasów przez Pampaliniego. Major prawdopodobnie od września 2021 roku uzyskiwał lepszą wiadomość na terenie Belwederu, choć nie można jednoznacznie ustalić daty ze względu na to (jak sam NitroStruś przyznaje) że wielokrotnie wykupywał dostęp do legowiska od samego knura w kuchni letniej w domku drewnianym w cenie około 100zł w celu inhalacji toluenu.

Po emigracji ostatniego endemitu do Weißenfels w dniu 7 marca 2022 do 30 lipca 2022 nie zaobserwowano żadnego okazu na terenie Białegostoku.

Od 30 lipca Nitrokukła ponownie zaczęła pojawiać się w Banku, po raz pierwszy po przerwie została zaobserwowana przez Gumowców. Na początku sierpnia 2022 nowym Nitrosafarystą został PodjeżdżanoTV.

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.