Obszar Badawczy Szkolna XVII

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Logo kanału

Obszar Badawczy Szkolna XVII – kanał na bandyckiej, morderczej jutubie, opisujący pod kątem popularnonaukowym życie i zjawiska socjologiczne w Uniwersum Szkolnej 17. (link). King of the Diamond polecał ten kanał na jednym z filmów. Obecnie najbardziej popularny fanowski kanał okołoszkolny.

Charakterystyka

Na początku swojej kariery, gdy jeszcze nie był szerzej znany, w swoich materiałach patrzył na Szkolną od bardziej naukowej, można rzec medycznej strony, zadając takie pytania jak "Czy Major Suchodolski się postarzał?", lecz z czasem zaczął skupiać się stricte na socjologiczno-psychologicznym aspekcie Szkolnej, biorąc pod lupę bardziej zachowania Szkolniaków niż ich fizys. Od jakiegoś czasu robi też filmiki z serii "To się musi tuszyć" w których odtwarza dania kuchni bombaskiej oraz kuchni warmiańskiej. Wielokrotnie na filmach przyznawał się, że woli Kolanosceptyka od Knura. Z czasem w swoich materiałach zaczął wklejać na początku i końcu filmów przydługie, luźno związane z tematem urywki z materiałów dobrze znanych przez większość fanów. Jest to oczywiście taktyka na wydłużenie filmów - rekord Obszaru to film Szkolna językowa - Bombas , na który przypada 3,5 minuty urywków i niecałe 3 minuty faktycznego filmu.

Krytyka

Jest powszechnie lubiany wśród bardziej normickiej części społeczności, lecz kontrowersje budzi m.in jego celowe omijanie tematu Centaura w strachu przed masowym zgłaszaniem filmów i w ostateczności zbanowaniem kanału. Obszar uważa, że ma prawo do neutralności, która według niektórych objawia się celowym zatajaniem roli Centaura w kluczowych wydarzeniach, takich jak wyciek upokarzających nagrań nitrokukły. Na swoim filmie pt. "Przegląd redaktorów na szkolnej cz.3" przy okazji opisywania redaktora Arona pobieżnie poruszył temat lateksowej dyktatury i przybliżył postać Centaura, najprawdopodobniej w świetle narastających oskarżeń o celowe wymijanie tego tematu. Wyraził jednak pogląd, że Uniwersum wręcz prosperuje pod panowaniem Wojerysty, co można łatwo obalić statystykami czy ankietami.

Stwierdził również, że fakt, że druga afera końska wybuchła tylko i wyłącznie z powodu jednej z zainteresowań miłosnych majora, pomijając kompletnie fakt, że owe wybranki serca są nasyłane przez Centaura i są z nim w stałym kontakcie. W tym samym materiale wyśmiał również posądzających go o sympatię z lateksami. Również podczas filmu omawiającego psychikę Majora pominął temat negatywnego wpływu działań Centaura na psychikę Majora. Warty zauważenia jest fakt że na kanale Mleczny Człowiek ma on nabite ponad 250 komentarzy, a 19 z nich spodobało się górskiemu lordowi do tego stopnia, że przypiął im serduszka.

Krytykowany jest również za jego nazbyt pozytywne nastawienie do Nitromumii objawiające się kształtowaniem w swoich filmach recydywisty, byłego przestępcy który trudnił się kradzieżami i włamaniami jako postać pozytywna, sympatyczna i przyjaciela wszystkich widzów. Jak jest naprawdę - każdy wie.

Z kolejną falą krytyki spotkał się przy okazji filmu Szkolna językowa - Bombas, który według głosów krytyki jest bezczułym sposobem na zarobienie na ówcześnie trwającej tragedii na Ukrainie - użycie nośnego obecnie tematu celem większej ilości kliknięć.

Od czerwca 2022 widać u niego jednak wyraźną tendencję do przechodzenia z pozycji neutralnej na antylateksową gdzie ostro krytykuje w kilku filmach Centaura i Jacka.

Konflikt z Olgierdano

29 stycznia nagrał odpowiedź dla Olgierdano, w której ostatecznie zabiera głos i odrzuca wszelkie oskarżenia stwierdzając, że "koło chuja latają mu wojenki", i nagrywa filmy głównie dla części społeczności której również takie akcje nie obchodzą, walkę z Centaurem zostawia seniorowi rodu Moczopijano, sam jednak nie chce brać w niej czynnego udziału.

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.