Olkohol

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Uradowany Wojciech Suchodolski podczas degustacji Żuberka, swojego ulubionego trunku

Olkohol (z bomb. Alkohol), znany również jako piwowinowódka – znany napój zawierający etanol (w stężeniu min. 5%), jedna z najpopularniejszych używek i zarazem jedna z głównych przyczyn problemów w Uniwersum, katalizator wielu afer, kłótni i awantur.

Olkohol wraz z rozpuszczalnikiem Nitro należy do kategorii belwederskich środków oburzających. Jednym z zaprzysięgłych jego przeciwników jest szef BIO Krzysztof Kononowiczpiwowinowódka jest jednym z najczęstszych wątków przewijających się w kononoskopiach. Olkohol ma jednak w Uniwersum Szkolnej grono za-gorzałych zwolenników, stanowiących zdecydowaną większość. Jak wiadomo, według Szczudlaka, piwko to jest jak rosół.

Rola w Uniwersum

Olkohol to substancja, którą raczą się wszyscy szanujący się bohaterowie Uniwersum Szkolnej 17. Najzagorzalszym jego koneserem jest J00r Suchodolski, który pod jego wpływem wywołał setki awantur z Knurem. Innymi osobami uzależnionymi od procentów byli lub są m.in. Mexicano, Jacek od psa Arona, Jan Euborodo, profesor Tomasz, Andrzej Geremek, Paweł z Warszawy, lejtnant Starosiuk, menele z kanału Speluna TV czy menele z kanału LumpyTV. Białoruską gorzałą z przemytu nie gardził również redaktor Niemiecki, przez co w 2008 roku wylądował na krótko w pierdelku. Daje to dosyć pokaźną grupę osób, z których zdecydowana większość zniszczyła sobie życie przez nadużywanie olkoholu, lub wręcz zmieniła miejsce zamieszkania (Łosiek i Starosiuk do nieba, prof. Tomasz do DPS-u).

Najbardziej znaną marką olkoholu na Szkolnej jest piwo Żubr, nazywany też przez Szczudlaka Żuberem. Struś zarzeka się, że nie jest olkoholikiem i że jedno piwo dziennie może wypić. Swego czasu Beztoaletano konsumował około 10 Żuberków dziennie, zaczynając degustację już z samego ranka, zaraz po otwarciu Zodiaka. By zdobyć pieniądze na piwo upadlał się często katorżniczymi pracami u prezydenta. Honorowe miejsce na liście zacnych trunków zajmuje też wódka Bocian – ulubiony trunek Pawła z Warszawy. Git z Mokotowa jest książkowym przykładem jak stoczyć może się osoba zaglądająca do kieliszka. Jego pijackie lajty są przestrogą dla młodzieży przed sięganiem po olkohol.

Na całe szczęście, dla równowagi, w Belwederze są również abstynenci. Najbardziej zagorzałym z nich jest kandydat na kandydata, który jak wiadomo nie pije od maleńkości. Można było to zaobserwować m.in. podczas libacji na Szkolnej lub andrzejek 2017, co również kiedyś podsumował Major słowami "Goły lata, wódke pije" oraz "Ja narkoman, a ty pijak jesteś". W Uniwersum istniały próby zerwania z nałogiem, jak np. tarapia Majora za 13 tys. zł, piwa zerówki Moczopijano czy wylewanie nalewek od widzów do zlewu, jednak nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów.

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.