Państwo Budyniowie

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Państwo Budyniowie
Państwo Budyniowie.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Kamil Kuryłowicz (pseudonim Budyń), Mateusz Lech (pseudonim Lechuu2k)
Pseudonim: Czekoladowe Budynie
Data i miejsce urodzenia: 2000, Białystok
Specjalność: przejmowanie kanałów J00ra, usuwanie filmów bożych, merchandising
Kanał YouTube: Budyń

Państwo Budyniowie (właśc. Kamil Kuryłowicz i Mateusz Lech) – redaktorzy epizodyczni Uniwersum Szkolnej 17, arcywrogowie Majora Suchodolskiego.

Życiorys

Państwo Budyniowie to dwa małolaty z Białegostoku – na zdjęciu od lewej: Mateusz Lech (Lechuu2k) oraz Kamil Kuryłowicz (Budyń). Uczęszczali razem do XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego i urodzili się w 2000 roku. Kamil pochodzi ze Starosielc. Jest właścicielem małej firmy transportowej „Brok”. Oprócz tego nagrywa własne rapsy i umieszcza je na kanale DIL Do It Label.

Rola w Uniwersum

W grudniu 2017 roku przejęli oni hasła Szczudlaka do kanałów Suchodolskiorginal i Major z Bombasu, zapoczątkowując wybuch afery koszulkowej. Razem z nimi w Belwederze pojawił się tabun wrzaskliwych małolatów, co rozsierdziło fanów Uniwersum. Gimby rozpoczęły nadawanie żenujących lajtów ze Szkolnej, z których najszerszym echem odbił się stream na 55. urodziny przewodniczącego Krzysztofa Kononowicza.

Dnia 16 grudnia 2017 Dziąślak z pomocą Redaktora Balerona założył kanał major żołneż. Po niespełna miesiącu dostęp do niego przejęli Budyniowie i załatwili mu bana. 19 stycznia 2018 wykopowicze odkryli, że ktoś przejął kolejny kanał Szczudlaka pod nazwą Bombaska Telewizja Narodowa (MajorVlog) i usuwa z niego filmy. Za całą sprawą stały rzecz jasna dzieciaki, które 24 stycznia zamieściły nagranie pt. Major z rzolnierkami, na którym mężczyzna stroi gitarę, po czym zabawia się z dwiema laskami. MajorVlog spadł po tym z rowerka. W tym samym okresie w niejasnych okolicznościach bana od JuTuby dostały również kanały Generał Suchy i Wojciech Suchodolski. W sumie dało to dwa kanały spierdolone ze stanowiska oraz dwa przejęte.

Budyniowie byli bardzo szkodliwymi dla Uniwersum postaciami. Ich działalność wpisała się w burzliwy okres Czarnego Grudnia. Ich ostatnie ślady bytności na Szkolnej datowane są na luty 2018 roku. Po wyrugowaniu ich z US17 osoba podpisująca się jako Mateusz Lech zgłaszała do JuTuby lajty Suchodolskiego. Co ciekawe, Kuryłowicz na początku kwietnia 2019 roku pojawił się pod Belwederem. Uciął sobie pogawędkę z Kononowiczem i dał Nitrodolskiemu posiedzieć w swoim aucie. W maju 2020 roku małolaci ponownie odwiedzili Nibembena, aby Budyń mógł nominować sam siebie do akcji #hot16challenge2.

Wojna z Wykopem

Budyniowie z miejsca stali się głównymi wrogami wykop.pl, który zwalczał ich we wszelki możliwy sposób. Użytkownicy, broniąc dwóch upośledzonych ameb, zgłaszali masowo youtubowe kanały dzieciaków. William2290 pokusił się nawet o okuratny donos do szkoły oraz do kuratorium, którego nie powstydziłby się sam Nibemben. Sąd rodzinny wszczął po nim postępowanie w związku z przejawem demoralizacji.

Major Suchodolski – główny poszkodowany w aferze koszulkowej. Szczudlak w wyniku współpracy z gimbusami utracił bezpowrotnie swoje dwa kanały.
Donos na Budyniów, złożony przez Williama2290
Dnia 21 stycznia 2018 roku najprawdopodobniej uczniowie szkoły adresata w osobach: Mateusz Lech (pseudonim Lechu), Michał Głowacki, Kamil Kuryłowicz (pseudonim Budyń), Kuba Koncewicz pojawili się na ul. Szkolnej 17 u Pana Krzysztofa Kononowicza, którego to gnębili, namawiali do spożywania alkoholu, wykorzystali jego wizerunek do celów prześmiewczych i umieścili w internecie.
Istotne dla powyższego jest fakt, że Pan Kononowicz dnia 9 stycznia został zabrany na obserwację psychiatryczną z powodu prób samobójczych oraz wygłaszanych często oświadczeń iż takowe popełni. Po wizycie wymienionych w wstępie osób stan Pana Krzysztofa pogorszył się, a na prowadzony przez jego współlokatora kanał w serwisie YouTube doszło do włamania i umieszczania tam obraźliwych treści (…) Zachodzi również obawa iż mogą oni być powodem składanych przez Pana Kononowicza oświadczeń o ewentualnym samobójstwie.

Dla powyższego warte uwagi jest iż Mateusz Lech oświadczył idąc do Pana Krzysztofa Kononowicza iż zabiera ze sobą paralizator (co przedstawia jeden z poniższych załączników) chwalił się również, że jest gotowy na każdą ewentualność poprzez publikację swoich zdjęć z przedmiotem przypominającym broń (w załączniku).

Kalendarium

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.