Paczka boża

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Naćpany Major w trakcie rozwalania zalegającej na podwórku paczki bożej

Paczka boża - jeden z rodzajów darów bożych, otrzymywanych przez bohaterów Szkolnej. Dary przychodzą w paczkach lub też są przynoszone osobiście przez frajerów spod bramki pielgrzymów (pod warunkiem, że nie odbiją się oni od bramki i dostąpią zaszczytu audiencji w Belwederze).

Rola w uniwersum

Dawniej paczki zawierały żywność, potem wysyłano im śmieci, a nawet rozrobione gówno chłopskie lub dziecięce. Pod koniec 2017 roku, w związku z przychodzącymi na Szkolną tonami żywności (których nie było gdzie składować i które się marnowały), wybuchła afera, kiedy to redaktor Mexicano wezwał społeczność do zaprzestania dalszej wysyłki jedzenia ("(...) i tak tego nie zeżrą"), o czym za pośrednictwem redaktora Balerona dowiedział się wściekły Kononowicz. Ujawnienie apelu Meksyka, wraz z równoległą aferą paczkową, doprowadziło do spierdolenia Mexicana ze stanowiska przez Potężnego Warmianina.

Wysyłanie paczek z jedzeniem na Szkolną jest w społeczności powszechnie uważane za działalność wyjątkowo nieokuratną, ponieważ nawet posiadając tony zalegającej (i lądującej w hoboku) żywności, pies Nero głodował, a mieszkańcy Belwederu i tak kupowali obiady w Zodiaku.

Od dłuższego czasu, w związku z kolejną falą paczek w Uniwersum, paczki boże - szczególnie te zawierające ubrania - zalegają na podwórku, gdzie stopniowo ulegają gniciu i degradacji, lądując prędzej czy później w śmietniku. Obecnie trzon Uniwersum gardzi paczkami od widzów, preferując raczej pomoc finansową (gotówkę wysyłaną w listach).

O paczkach wypowiada się kanał Obszar Badawczy Szkolna XVII w swoim materiale traktującym o nich.

W końcówce marca 2022 wraz z pojawieniem się nowego lokatora na Szkolnej, w Uniwersum znów zaczęło się pojawiać wiele różnorakich paczek z żywnością, środkami higienicznymi, ubraniami sprzętem elektronicznym skierowanymi głównie do Andrzeja Geremka adresowane na pobliski paczkomat co doprowadza Knura na skraj rozpaczy i zachowywania się jak dziecko z zazdrości z racji tego że to nie on jest głównym ich adresatem. Widząc zazdrość przewodniczącego widzowie zaczęli adresować listy i paczki do Andrzeja bezpośrednio nierzadko wspominając o złym charakterze Kśka i jego niewdzięczności co powoduje jeszcze większą furię u mlecznego człowieka co stało się tematem wielu filmów realizowanych przez redaktora Jacka od psa Arona.

Najsłynniejsze paczki

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.