Paweł z Warszawy

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Paweł z Warszawy
Agent smith2.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Paweł Kołodziej
Pseudonim: Barnej, Sarnej, Srawełek, Chłopecek z Bliżyna, Git z Mokotowa, Jedi z Mokotowa, Kefir
Data i miejsce urodzenia: 2 października 1964
Skarżysko-Kamienna
Miejsce zamieszkania: Warszawa
Lata aktywności: od 2017 (z przerwami powodowanymi notorycznym odcinaniem się)
Specjalność: barnejoza, foliarstwo, teorie spiskowe, polska sztuka kulinarna, chroniczne odcinanie się od Szkolnej, kasowanie kont na Youtube
Kanał YouTube: Paweł wawa 2

Paweł z Warszawy, właśc. Paweł Kołodziej (ur. 2 października 1964 w Skarżysku-Kamiennej) – bohater drugoplanowy Uniwersum Szkolnej 17 i redaktor epizodyczny, brat bliźniak Piotra z Warszawy, korespondent wojenny.

Aktor-naturszczyk, koneser zacnej wódki Bocian, zaklozetowany foliarz, ukrainofob, chroniczny dłużnik, obieżyświat i birbant. Adept barnejozy, będącej techniką stosowaną przez mistrzów Ciemnej Strony Mocy, a także telepatycznego wykrywania skrytek, w których jego żona próbuje ukryć przed nim ostatnie grosze. Koneser dam pigalaka i baraniny midium rear, a także bardzo wylewny wróg kebabu i azjatyckich lokali gastronomicznych. W latach 2018–2022 członek stronnictwa gumofilskiego i poplecznik Sradka. Od maja 2022 roku zdeklarowany antylateks udający wylewnego, sympatycznego wujka, który nie potrafi znieść opinii które choć odrobinę odbiegają od jego narracji. Przed majem 2022 został podnóżkiem Mileny K., kobiety o nieokreślonej tożsamości zajmującej się rynsztokowym i zorganizowanym prześladowaniem osób nieporadnych życiowo oraz handlem lewymi środkami farmaceutycznymi.

Życiorys

Urodził się w 1964 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jego matka urodziła się w miejscowości Demmin w Niemczech, ojciec zaś pochodził z woj. świętokrzyskiego. Mieszkał we wsi Bliżyn, położonej ok. dwóch kilometrów od Skarżyska. Z zawodu jest kierowcą. Pod koniec lat 80. przeprowadził się do Warszawy, gdzie zaprzyjaźnił się z producentem muzycznym Krzysztofem „Kozanostrą” Kozakiem i – jak sam twierdzi – pracował jako kierowca m.in. Pershinga i Kylie Minogue. Ma żonę Elżbietę i dzieci, w tym syna Karola, który również pracuje w transporcie. Jest bratem bliźniakiem Piotra, również youtubera. 9 listopada 2021 został zatrzymany podczas jednego z ataków barnejozy przez Straż Graniczną, kiedy przyjechał na granicę z Białorusią, na której trwały napięcia z imigrantami i nagrywał funkcjonariuszy i zasieki graniczne[1].

Charakterystyka

Barnejoza – preludium.
Barnejoza – postludium.

Paweł z Warszawy zalicza się do jednych z najbarwniejszych orbiterów Uniwersum Szkolnej 17 oraz dostarczycieli świetnego contentu. Znany on jest w ze swoich napadów barnejozy, podczas których toczy pianę z pyska i ma pretensje do wszystkich o wszystko. Należy do osób, które nie zadają sobie trudu, aby pomyśleć, zanim cokolwiek powiedzą. Jego kolejną domeną są pijackie lajty, podczas których można zaobserwować, jak nisko może upaść człowiek nadużywający olkoholu (w tym przypadku wódeczki Bocian).

Mokotowski git wielokrotnie odcinał się od Szkolnej i oznajmiał zakończenie przygody z JuTubą. Za każdym razem kończyło się to jego powrotem. Wydaje się być osobą, która nie potrafi znaleźć wyjścia z matni, jaką jest fekalne uniwersum. Za każdym razem, gdy Mlekołak potrzebował pomocy, Paweł rzucał wszystko i pędził do Białegostoku ratować śmierdzącego i oszczanego donosiciela. W zamian otrzymywał od Knura jedynie pogardę i zafajdane siedzenia w aucie. Ostatnią deską ratunku zdaje się być dla niego Choroszcz.

JuTubowa kariera Chłopecka z Bliżyna jest dla niego odskocznią od problemów rodzinnych i próbą pokazania, że jest on kimś ważnym i nietuzinkowym. Barnej jest swoistą chorągiewką, która przechodzi z frakcji lateksowej do antylateksów w zależności od tego, kto ma aktualnie przewagę. Nie jest przez to brany na poważnie przez widzów, jak i członków Uniwersum Szkolnej. Jest przykładem osoby dotkniętej klątwą Warmianina. Przez jego parcie na szkło popsuły się jego relacje z żoną oraz bratem, a także pogłębiło się jego uzależnienie od olkoholu. Jego wizerunek został doszczętnie zszargany, gdyż przylgnęła do niego łatka sfrustrowanego Janusza, foliarza i bajkopisarza.

Cykl życia Barneja.

Paweł z Warszawy jest osobą, która stale tonie w długach. Nie przeszkadza mu to jednak w wydawaniu znacznych sum miesięcznie na paliwo, codziennym posilaniu się w lokalach gastronomicznych oraz w konsumpcji ekstrawaganckich objętości alkoholu. Posługuje się lewą legitymacją policyjną, która pomaga mu w wymuszaniu różnych przywilejów i fantów, np. w zabieraniu papierosów małolatom. W celu zabicia czasu filmuje pogrzeby znanych osób i pcha się z kamerą w miejsca, gdzie zabrania się wstępu cywilom, np. na granicę z Białorusią, czy w miejsce wybuchu rakiet w Przewodowie.

Rola w Uniwersum

Barnej twierdzi, że śledził losy Krzysztofa Kononowicza od początku jego kariery medialno-politycznej. W Uniwersum pojawił się on po raz pierwszy dnia 22 grudnia 2017 podczas tzw. Czarnego Grudnia, przywożąc Odleżynowiczowi węgiel, czym zaskarbił sobie jego sympatię. Miesiąc później pobieżnie posprzątał z kryptydami posesję i przedłożył plan naprawy Lublina i założenia na Szkolnej firmy transportowej. Knur z wdzięczności obiecał mu, że wybiorą się wspólnie do notariusza, gdzie przepisze na Pawła swoją posiadłość.

Samozwańczy Chuck Norris z Bliżyna, mokotowski król ulicznych walk.

Niedługo po tym Barnej stał się głównym sponsorem pasożytów, chcąc w ten sposób wkupić się w łaski Kononowicza, a następnie Bielszczaka i uszczknąć dla siebie kawałek tortu. Zafundował im m.in. modem, dwa laptopy, komputer stacjonarny, telewizor, a także płacił ich rachunki. W zamian za dary boże próbował zaprowadzić na Szkolnej swój porządek, nakłaniając kryptydy do sprzątania posesji i domu i życia w higienie. Spotykało się to z furią śmierdziucha, który nie znosi aluzji do swego postępowania, ani też do warunków, w których żyje. W kwietniu 2018 roku – po tym, jak Odyniec chciał wydębić od niego znaczną sumę pieniędzy – Pawełek zdał sobie sprawę, że nie uda mu się niczego ugrać na Knurowiczu i rozpoczął maraton odcinania się i wracania do Uniwersum Szkolnej.

Definicja kryzysu wieku średniego.

Do najpopularniejszych akcji z udziałem bliżyńskiego chłopecka należy wycieczka z Barnejem, kiedy to Knur i Dziąślak zanieczyścili mu auto fekaliami, wskutek czego sam Paweł zanieczyścił je na dokładkę wymiocinami. Wraz z bratem Piotrem zamierzał powołać do życia swoje własne uniwersum – Barnejowo, ale potem zmienił zamiary i chciał stworzyć je pod kuratelą Sradka razem z małżonką Elżbietą. Plan spalił na panewce przez awanturę, jaką wywołał po Bocianie swojej żonie, kiedy to rzekomo King of the Diamond oraz Prorok z Wilkowa starali się go zdyskredytować w sprawie prawdy historycznej, czy Kazimierz miał dostęp do morza.

Paweł z Warszawy był członkiem stronnictwa lateksowego i pomiotem Końskiego Odwłoka. Podczas przewrotu na Szkolnej opowiedział się po stronie gumofilców, krytykując działania Olgierdano oraz Pawła z Knyszyna. Ostrzegał wszystkich, że Sradek to groźny przeciwnik i uważał, że najlepiej z nim nie zadzierać. Udostępnił mu swoje konta internetowe za pomocą TeamViewera, na które lateksowy lord wielokrotnie się logował. Po zmianie frontu Barnej wypiera się swojej przeszłości i pozostaje nieskruszony, przy okazji będąc książkowym przykładem tego, że człowiek może wyjść z lateksu, ale lateks nie wyjdzie z człowieka już nigdy, szczególnie gdy drzemie w nim od maleńkości.

Piotr: Dawaj, młody! Pałeczki w ruch, jadziem!
Paweł: Ej, Bruce Lee! Co jest grane!? Dawaj, dawaj, dawaj te motorówki szybciej.
Piotr: *śmieje się*
Paweł: Ee! Bruce Lee! Okej!
Paweł: Czemu to takie surowe?
Paweł: Jak to mam wziąść? Gdzie to mam wziąść?
Piotr: Nie rób trzody…
Paweł: Masz musztardę, keczap? Bo to wszystko niesłone.
Kucharz: Państwo pierwszy raz?
Piotr i Paweł Kołodziejowie,
transkrypcja reklamy sushi

Pod koniec kwietnia 2022 roku Paweł zbuntował się przeciwko lateksom, co zostało przyjęte przez widzów Szkolnej z dużym powątpiewaniem. 29 maja 2022 uczestniczył w kolejnej akcji ratunkowej Kondonowicza, kiedy temu znowu niebezpiecznie wzrósł poziom sypukcji cukru, co doprowadziło do wybuchu trzeciej afery cukrzycowej. Nawiązał współpracę z Olgierdano i oficjalnie przeszedł na stronę antylateksów. W napadzie barnejozy zapowiedział również wyłączenie kamer w Belwederze oraz rozprawienie się ze Sławkiem i jego marionetkami. We wrześniu 2022 roku jako antylateks wziął udział w programie Sprawa dla reportera, jednak gdy nie dopuszczono go do głosu, obraził się i opuścił studio.

Kariera aktorska

W 2010 roku Paweł wraz z Piotrkiem zagrali epizodyczne role w filmie Lajkonik w reżyserii Rafała Betlejewskiego. Wcielili się w nim w rolę typowych Januszy z Podkarpacia, do których przyjeżdża na święta wyoutowany syn (i bratanek) gej. Mężczyzna chce poprawić swoje stosunki z rodziną i przywozi w prezencie elegancką menorę, jednak spotyka się on z bardzo chłodnym przyjęciem. Mniej więcej w tym samym okresie bracia wzięli udział w castingu do reklamy telewizyjnej portalu gruper,pl, który wygrali. W trzydziestosekundowym klipie zagrali ponownie wąsatych Januszy (czyli siebie samych), którzy nie potrafili jeść sushi, rozsiewając w restauracji konsternację i poczucie żenady.

Kanały Barneja

Kanały Pawła z Warszawy
Lp. Nazwa kanału Okres funkcjonowania
1. paweł warszawa 08.2018–06.2019
2. życie to teatr 2019–2020
3. daleka droga 05.2020–10.2020
4. PZW PLUS KNT od 05.2020
5. Barnejowo 11.2020
6. paweł wawa 11.2020–07.2021
7. F.i.k.s.j.a 2021
8. elka milionerka 2021–04.2022
9. cZaKu VaVa 11.2020–04.2022
10. paweł wawa 04.2022–09.2022 (ukryty)
11. Paweł wawa 2 04.2022–
12. caryca katarzyna 11.2022–

Paweł z Warszawy znany jest ze swojego notorycznego odcinania się od Szkolnej. Zazwyczaj wynika to z nadużywania wódeczki Bocian oraz rozlicznych kompromitacji i wpadek. Proces odcięcia się poprzedza zazwyczaj barnejoza i usunięcie kanału na JuTubie. Jednak gdy już emocje ochłoną, chłopecek powraca do nagrywania i zakłada nowy kanał, zapoczątkowując cały cykl życia Barneja od nowa.

Kanałem mokotowskiego gita, który przetrwał najdłużej, bo aż rok i pięć miesięcy, był kanał pod nazwą cZaKu VaVa. Został on założony w listopadzie 2020 roku i usunięty w kwietniu 2022 roku. Gwoli ścisłości należy nadmienić, że wciąż aktywny jest kanał PZW PLUS KNT, założony wraz z Krzysztofem „Kozanostrą” Kozakiem w maju 2020 roku, jednak funkcjonował on jedynie przez dwa tygodnie. Kanałem Barneja, który osiągnął największą liczbę sypukcji, był paweł wawa (założony w 2022 roku), który w momencie dezaktywacji przekroczył 9 tys. subów.

Linki zewnętrzne

Przypisy

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.