Paweł z Warszawy

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Paweł z Warszawy
Agent smith2.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Paweł Kołodziej
Pseudonim: Barnej, Srawełek, Chłopecek, git z Mokotowa, Jedi z Mokotowa, proboszcz, Bocian
Data i miejsce urodzenia: ok. 2 października 1964
Skarżysko-Kamienna
Miejsce zamieszkania: Warszawa
Lata aktywności: od 2017 (z przerwami powodowanymi notorycznym odcinaniem się)
Specjalność: barnejoza, foliarstwo, teorie spiskowe, polska sztuka kulinarna, chroniczne odcinanie się od Szkolnej
Kanał YouTube: paweł wawa

Paweł z Warszawy, właśc. Paweł Kołodziej (ur. ok. 2 października 1964 w Skarżysku-Kamiennej) – bohater drugoplanowy Uniwersum Szkolnej i redaktor epizodyczny.

Brat bliźniak Piotra z Warszawy, z zawodu kierowca. Aktor-naturszczyk, koneser wódki Bocian, foliarz i zaklozetowany fanatyk teorii spiskowych, adept barnejozy, będącej techniką stosowaną w Ciemnej Stronie Mocy.

Życiorys

Urodził się w 1964 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jego matka urodziła się w miejscowości Demmin w Niemczech, ojciec zaś pochodził z woj. świętokrzyskiego. Mieszkał we wsi Bliżyn, położonej ok. dwóch kilometrów od Skarżyska. Z zawodu jest kierowcą. Pod koniec lat 80. przeprowadził się do Warszawy, gdzie zaprzyjaźnił się z producentem muzycznym Krzysztofem „Kozanostrą” Kozakiem i – jak sam twierdzi – pracował jako kierowca m.in. Pershinga i Kylie Minogue. Ma żonę Elżbietę i dzieci, w tym syna Karola, który również pracuje w transporcie. Jest bratem bliźniakiem Piotra, również youtubera. 9 listopada 2021 został zatrzymany podczas jednego z ataków barnejozy przez Straż Graniczną, kiedy przyjechał na granicę z Białorusią, na której ówcześnie trwały napięcia z imigrantami i nagrywał funkcjonariuszy i zasieki graniczne[1].

Charakterystyka

Barnejoza - preludium
Barnejoza - postludium

Paweł z Warszawy zalicza się do jednych z najbarwniejszych orbiterów Uniwersum Szkolnej 17 oraz dostarczycieli świetnego contentu. Znany on jest w ze swoich napadów barnejozy, podczas których toczy pianę z pyska i ma pretensje do wszystkich o wszystko. Należy do osób, które nie zadają sobie trudu, aby pomyśleć, zanim cokolwiek powiedzą. Jego kolejną domeną są pijackie lajty, podczas których można zaobserwować, jak nisko może upaść człowiek nadużywający olkoholu (w tym przypadku wódeczki Bocian).

Mokotowski git wielokrotnie odcinał się od Szkolnej i oznajmiał zakończenie przygody z JuTubą. Za każdym razem kończyło się to jego powrotem. Wydaje się być osobą, która nie potrafi znaleźć wyjścia z matni, jaką jest fekalne uniwersum. Za każdym razem, gdy Mlekołak potrzebował pomocy, Paweł rzucał wszystko i pędził do Białegostoku ratować śmierdzącego i oszczanego donosiciela. W zamian otrzymywał od Knura jedynie pogardę i zafajdane siedzenia w aucie. Ostatnią deską ratunku zdaje się być dla niego Choroszcz.

JuTubowa kariera Chłopecka z Bliżyna jest dla niego odskocznią od problemów rodzinnych i próbą pokazania, że jest on kimś ważnym i nietuzinkowym. Barnej jest swoistą chorągiewką, która przechodzi z frakcji lateksowej do antylateksów w zależności od tego, kto ma aktualnie przewagę. Nie jest przez to brany na poważnie przez widzów, jak i członków Uniwersum Szkolnej. Jest przykładem osoby dotkniętej klątwą Warmianina. Przez jego parcie na szkło popsuły się jego relacje z żoną oraz bratem, a także pogłębiło się jego uzależnienie od olkoholu. Jego wizerunek został doszczętnie zszargany, gdyż przylgnęła do niego łatka sfrustrowanego Janusza, foliarza i bajkopisarza.

Rola w Uniwersum

Cykl życia Barneja

Barnej twierdzi, że śledził losy Krzysztofa Kononowicza od początku jego kariery medialno-politycznej. W Uniwersum pojawił się on po raz pierwszy podczas tzw. Czarnego Grudnia, przywożąc Odleżynowiczowi węgiel, czym zaskarbił sobie jego sympatię. Od tego momentu przewijał się na Szkolnej i wielokrotnie się od niej odcinał. Próbował zaprowadzić tam swój porządek, co spotykało się wielokrotnie ze złością Odyńca, który nie znosi aluzji do swojego postępowania, ani do warunków, w których żyje.

Do najpopularniejszych akcji z udziałem gita z Mokotowa należy wycieczka z Barnejem, kiedy to Knur i Major zanieczyścili mu auto fekaliami, wskutek czego sam Paweł zanieczyścił je na dokładkę wymiocinami. Wraz z bratem Piotrem zamierzał powołać do życia swoje własne uniwersum - Barnejowo, ale potem zmienił zamiary i chciał stworzyć je pod kuratelą Sradka razem z małżonką Elą. Plan spalił na panewce przez awanturę, jaką wywołał po Bocianie swojej żonie, kiedy to rzekomo King of the Diamond i Prorok z Wilkowa starali się go zdyskredytować w sprawie prawdy historycznej, czy Kazimierz miał dostęp do morza.

Paweł z Warszawy był członkiem stronnictwa lateksowego i pomiotem Końskiego Odwłoka. Podczas przewrotu na Szkolnej opowiedział się po stronie gumofilców, krytykując działania Olgierdano i Pawła z Knyszyna. Ostrzegał wszystkich, że Sradek to groźny przeciwnik i uważał, że najlepiej z nim nie zadzierać. Udostępnił mu swoje konta internetowe za pomocą TeamViewera, na które lateksowy lord wielokrotnie się logował.

Pod koniec kwietnia 2022 roku Paweł zbuntował się przeciwko lateksom, co zostało przyjęte przez widzów z powątpiewaniem. Dnia 29 maja 2022 uczestniczył w kolejnej akcji ratunkowej Kononowicza, kiedy temu znów niebezpiecznie wzrósł poziom sypukcji cukru, co doprowadziło do wybuchu trzeciej afery cukrzycowej. Nawiązał współpracę z Olgierdano i oficjalnie przeszedł na stronę antylateksów. Zapowiedział również wyłączenie kamer w Belwederze oraz rozprawienie się ze Sławkiem i jego marionetkami.

Piotr: Dawaj, młody! Pałeczki w ruch, jadziem!
Paweł: Ej, Bruce Lee! Co jest grane!?
Piotr: *śmieje się*
Paweł: Dawaj, dawaj, dawaj te motorówki szybciej.
Paweł: Ee! Bruce Lee! Okej!
Paweł: Czemu to takie surowe?
Paweł: Jak to mam wziąść? Gdzie to mam wziąść?
Piotr: Nie rób trzody.
Paweł: Masz musztardę, keczap, bo to wszystko niesłone.
Sprzedawca sushi: Państwo pierwszy raz?

transkrypcja reklamy sushi

Błąd skryptu: Moduł zwrócił wartość nil. Oczekiwano, że zwróci tabelę eksportu.

Kariera aktorska

W 2010 roku Paweł wraz z Piotrkiem zagrali epizodyczne role w filmie Lajkonik w reżyserii Rafała Betlejewskiego. Wcielili się w nim w rolę typowych Januszy z Podkarpacia, do których przyjeżdża na święta wyoutowany syn (i bratanek) gej, przywożący w prezencie elegancką menorę i spotykający się z bardzo chłodnym przyjęciem z ich strony. Jako tzw. „wąsaci Janusze” (a praktycznie jako oni sami) wystąpili również w przaśnej reklamie telewizyjnej, w której nie umieli jeść sushi.

Kanały Barneja

Paweł z Warszawy znany jest ze swojego notorycznego odcinania się od Szkolnej. Zazwyczaj wynika to z nadużywania wódki Bocian oraz rozlicznych kompromitacji i wpadek. Jednak gdy już emocje ochłoną, zakłada on nowy kanał, zapoczątkowując cały cykl życia Barneja od nowa.

Lp. Nazwa kanału Okres funkcjonowania
1. paweł warszawa 08.2018–06.2019
2. życie to teatr 2019–2020
3. Daleka droga 05.2020–10.2020
4. PZW PLUS KNT od 05.2020
5. Barnejowo 11.2020
6. paweł wawa 11.2020–07.2021
7. F.i.k.s.j.a 2021
8. elka milionerka 2021–04.2022
9. cZaKu VaVa 11.2020–04.2022
10. paweł wawa od 04.2022

Linki zewnętrzne

Przypisy

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.