Piotr z Warszawy

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Piotr z Warszawy
Agent Smith.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Piotr Kołodziej
Pseudonim: Pjoter, Piotr WSW, Klon, Kasztelan, Drugi Barnej, Liquid Barnej, Chłopecek
Data i miejsce urodzenia: 2 października 1964
Skarżysko-Kamienna
Lata aktywności: od 2021
Specjalność: udziały w manifestacjach, krytyka i nienawiść wobec PiS-u, sprowadzanie brata na ziemię
Kanał YouTube: Idź w PISSdu

Piotr z Warszawy, właśc. Piotr Kołodziej (ur. 2 października 1964 w Skarżysku-Kamiennej) – bohater drugoplanowy i redaktor poboczny Uniwersum, brat bliźniak Pawła z Warszawy.

Piotr podobnie jak Paweł obecnie pracuje w transporcie, jeździ samochodem-chłodnią. Wraz z bratem wystąpił w kontrowersyjnym filmie Rafała Betlejewskiego pt. Lajkonik o tolerancji wobec gejów oraz w telewizyjnej reklamie sushi. Jest książkowym przykładem osoby, która z powodu swojej ingerencji w fekalne uniwersum padła ofiarą klątwy Warmianina, która w jego przypadku wywlokła na światło dzienne brudy z jego przeszłości i skłóciła go z rodziną.

Życiorys

Urodził się w 1964 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jest bratem bliźniakiem Pawła z Warszawy. Dzieciństwo i młodość spędził w Bliżynie. Uczył się w szkole o profilu górniczym. Pracował w PGR-ze, gdzie w 1985 roku zrobił prawo jazdy. W 1993 roku wziął ślub i zamieszkał z żoną w Gilowie. Ma dwóch synów i córkę. Należał do Wojskowych Służb Wywiadowczych – ma nawet wytatuowany napis „WSW” na prawej ręce. Ok. 2002 roku dzięki pomocy brata przeniósł się do Warszawy i osiadł tam na stałe, zatrudniając się w transporcie.

Rola w Uniwersum

Początki

Piotr jest jednym z wielu orbiterów Uniwersum Szkolnej 17. Jak większość bohaterów fekalnej sagi cieszył się początkowo sympatią ze strony widzów, nieporównywalnie większą niż jego brat bliźniak. Podczas lajtów z trasy komentował wydarzenia z US17 i opowiadał się po stronie frakcji antylateksowej. Po wybuchu przewrotu na Szkolnej stanął po stronie rebeliantów. Wielokrotnie cisnął Zielonego Geja i górską centralę, a także opierdalał Pawła za niezdrowe, prolateksowe sympatie, czym zaskarbił sobie uznanie widzów. Ci cenili go za jego trafne komentarze, prostolinijność i bezkompromisowość. Pjoter otwarcie wyrażał swoją pogardę względem pasożytów z domku drewnianego i ich treserów. Często był przez to stawiany jako wzór swojemu bratu.

Wejście do Uniwersum

Piotrek po raz pierwszy pokazał się przed kamerą dnia 2 października 2020 na wspólnym lajcie urodzinowym na kanale Daleka Droga, należącym do Pawła. Wczesną wiosną 2021 roku zaczął aktywnie uczestniczyć w życiu US17. Na fali pozytywnych komentarzy zaczął coraz częściej pojawiać się przejazdem pod bramką, pomimo tego, iż początkowo odżegnywał się od wizyt na Szkolnej. Nie wchodził przy tym w otwarte konszachty z Kononowiczem i Majorem, a ograniczał się jedynie do pyskówek z Knurowiczem lub performensów typu obwieszanie bramki srajtaśmą. W czasie jednej z takich eskapad padł ofiarą Klątwy Warmianina – w trakcie powrotu do domu pękła mu opona, co mogło być dla niego swoistym ostrzeżeniem od losu.

Utrata dobrej opinii

Piotr znany był ze swojej niechęci do kryptyd i lateksów, jednak z czasem pojawiły się ze strony widzów oskarżenia, iż zbytnio spoufala się ze Szkolniakami i resztą tałatajstwa. 19 stycznia 2022 on i Mr. Y spotkali się ze Strusiem, Szympansem i Krecikiem pod Zodiakiem. Przyjacielska rozmowa z tym ostatnim wzbudziła skrajne emocje wśród widzów, którzy zarzucili Piotrowi dwulicowość względem Grzebcia, którego wcześniej mocno krytykował (dla porównania Mr. Y wówczas skopał Ekowyłudzacza, natomiast Szczudlak wyśmiał go za grzebanie w śmietnikach). Drugi Barnej tłumaczył, że chciał tylko pokojowo porozmawiać, a oburzonym widzom przekazał, że nie odróżniają internetu od prawdziwego życia. Po tym wydarzeniu na światło dzienne zaczęły wychodzić niewygodne fakty z jego przeszłości. Wiosną 2022 roku na jaw wyszło, że Liquid Barnej to były funkcjonariusz Wojskowej Służby Wewnętrznej, która za komuny odpowiadała za trzymanie żołnierzy w ryzach. Otrzymał wówczas pseudonim „Piotr WSW”. Wkrótce po tym zaczął narastać konflikt między bliźniakami, którzy zaczęli wzajemnie krytykować się w sieci. Spór szybko przeniósł się na sferę prywatną.

Konflikty

Na początku czerwca 2022 roku, z powodu poważnej spiny z bratem, Piotrek ukrył wszystkie filmy z kanału Idź w PISSdu i zmienił jego nazwę. Trzy tygodnie później, zgodnie z tradycją rodu Kołodziejów, powrócił do nagrywania na nowym kanale IDZ W PISSDU ZEMSTA ZZA GROBU, który przetrwał również jedynie trzy tygodnie, po czym reaktywowany został Idź w PISSdu. Klon wówczas ostro pokłócił się z Barnejem, a także znalazł się na celowniku Olgierdano, który zarzucał mu zmianę frontu i przejście do frakcji gumofilskiej. W odpowiedzi na krytykę Pjoter coraz bardziej zanurzał się w odmętach szaleństwa, grożąc przeciwnikom rozpruciem flaków lub – jak to miało miejsce w przypadku Ola – popełnieniem czynu z art. 148. KK. 29 lipca 2022 nastąpiło pogodzenie się obu braci, jednak konflikt trwał nadal.

Charakterystyka

Pjoter początkowo unikał ingerencji w Uniwersum Szkolnej, ograniczając się do vlogów i komentarzy. Jego parcie na szkło nie pozwoliło mu jednak długo pozostawać na uboczu. Podobnie jak brat lubi być na świeczniku i chce obracać się wokół znanych osób, by móc chociażby cyknąć sobie z nimi fotkę. Choć początkowo krytycznie wyrażał się o Knurze, Majorze i lateksach, nie przeszkodziło mu to w warowaniu pod bramką lub telefonach do Arona o zgodę na nagrywanie. Mimo swojego krytycznego stosunku do Toluenowej Twarzy i Ekopeta z czasem nawiązał z nimi koleżeńskie stosunki.

Groźby Piotra WSW w kierunku Olgierdano.

Wąsaty chłopecek – jak na byłego komunistycznego funkcjonariusza przystało – jest osobą konfliktową i zacietrzewioną. Nagminnie używa wulgaryzmów. O swojej służbie w WSW opowiada ze swoistą dumą, z drugiej strony zaś boli go, że w Polsce obowiązuje wciąż mentalność z komuny i złodziejstwo.

Piotrek jest zdania, że jeśli państwo daje się okradać, to należy to robić. Swoim oponentom potrafi grozić śmiercią, ujawnieniem ich niewygodnych tajemnic z przeszłości lub zgłoszeniem ich na policję. Gdy trwał jego spór z Barnejem, Kasztelan jechał po bracie jak po mopru, wyzywając go od najgorszych, w tym „skurwysynów”, wywołując ogólne zgorszenie oraz politowanie ze strony widzów.

Konflikt z bratem

Od początku internetowej „kariery” Piotra i Pawła dało się dostrzec między nimi swoistą niechęć i rywalizację. Obaj nie szczędzili sobie docinków. Można było tłumaczyć to tym, że bracia (a tym bardziej bliźniacy) z reguły rywalizują między sobą. Sytuacja była jednak bardziej złożona. Dnia 13 maja 2022 doszło do eksplozji konfliktu, kiedy to Pjoter przyjechał na zajezdnię, by wpierdolić Pawłowi za obgadywanie go w internecie. Wściekły Barnej w odwecie na lajcie opowiedział całą prawdę o bracie, co zszokowało widzów Uniwersum. Gdy emocje opadły, konflikt został przez braci wyciszony, a oskarżenia zdementowano.

Wedle relacji Pawła jego brat bliźniak to długoletni alkoholik, chory na padaczkę alkoholową, który pod koniec lat 80. siedział za znęcanie się nad swoją rodziną (obecnie art. 207 KK). Z powodu jego nałogu jego rodziną opiekował się Barnej oraz ich matka, którzy czynili to również podczas pobytu Piotra w pierdelku. Zdaniem Pawła, Piotrek od zawsze żerował na swoim bracie i wykorzystywał jego pomoc oraz zrzucał na niego winę za swoje przewinienia. Oto pełna lista barnejowych zarzutów wobec Piotra WSW:

 • był zatwardziałym alkoholikiem
 • siedział w więzieniu za znęcanie się nad rodziną
 • Barnej i ich matka zmuszeni byli zajmować się jego dziećmi
 • groził nożem żonie Barneja, która zajmowała się 4-letnim wówczas synem (interweniował oddział antyterrorystyczny z Kielc)
 • rozbił związek swojej córki
 • kokosi się w mieszkaniu Pawła, które miało być dla jego syna Karola
 • próbował zrzucić na Pawła swój romans z Katarzyną Siewierską
 • spowodował po pijaku wypadek na ul. Żwirki i Wigury
 • został wyrzucony z zajezdni za kradzież katalizatorów
 • kręci się pod bramką, przez co policja omyłkowo czepia się Barneja
 • nie jest wdzięczny bratu za ściągnięcie go do Warszawy i pomoc w zrobieniu prawa jazdy
 • ma olbrzymie długi


2 grudnia 2022 na kanale Open Mind Polska Piotr odniósł się do zarzutów brata. Stwierdził, że jest to stek bzdur i że Barnejowi odbija od nadużywania alkoholu. Zdementował oskarżenia o znęcanie się nad rodziną, gdyż w latach 80. był jeszcze kawalerem – ożenił się dopiero w 1993 roku.

Linki zewnętrzne

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.