Piotr z Warszawy

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Piotr z Warszawy
Agent Smith.jpg
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Piotr Kołodziej
Pseudonim: Pjoter, Piotr WSW, Klon, Kasztelan, Drugi Barnej, Barnej 2, Józef Stalin, Liquid Barnej
Data i miejsce urodzenia: ok. 2 października 1964
Skarżysko-Kamienna
Lata aktywności: od 2021
Specjalność: udziały w manifestacjach, krytyka i nienawiść wobec PiSu, sprowadzanie brata na ziemię
Kanał YouTube: IDZ W PISSDU ZEMSTA ZZA GROBU

Piotr z Warszawy, właśc. Piotr Kołodziej (ur. ok. 2 października 1964 w Skarżysku-Kamiennej) – bohater drugoplanowy i redaktor poboczny Uniwersum, brat bliźniak Pawła z Warszawy.

Podobnie jak Paweł obecnie pracuje w transporcie, jeździ samochodem-chłodnią Renault Master. Wraz z bratem wystąpił w kontrowersyjnym filmie Rafała Betlejewskiego pt. Lajkonik o tolerancji wobec gejów oraz w reklamie sushi. Jest książkowym przykładem osoby, która z powodu swojej ingerencji w fekalne uniwersum padła ofiarą Klątwy Warmianina, która w przypadku Pjotera wywlokła na światło dzienne brudy z jego przeszłości i skłóciła go z rodziną.

Życiorys

Urodził się w 1964 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jest bratem bliźniakiem Pawła z Warszawy. Dzieciństwo i młodość spędził w Bliżynie. Po ślubie z pierwszą żoną zamieszkał w Gilowie. Łącznie był dwukrotnie żonaty, ma dwóch synów i córkę. Należał do Wojskowych Służb Wywiadowczych. Ok. 2002 roku dzięki pomocy brata przeniósł się do Warszawy i osiadł tam na stałe, pracując w transporcie.

Rola w Uniwersum

Piotr po raz pierwszy pokazał się przed kamerą dnia 2 października 2020 na wspólnym lajcie urodzinowym na kanale Daleka Droga, należącym do Pawła. Zaczął aktywnie uczestniczyć w życiu Uniwersum wczesną wiosną 2021 roku. Jest obecnie postacią, która nie weszła jeszcze w otwarte konszachty z Kononowiczem, ogranicza się jedynie do okazjonalnych pyskówek z Knurem oraz wypadów pod Belweder, spod którego nagrywa vlogi. W czasie jednej z takich eskapad padł ofiarą Klątwy Warmianina – w trakcie powrotu do domu pękła mu opona. Posiada własny kanał w serwisie YouTube, na którym publikuje materiały z trasy, podczas których omawia aktualne wydarzenia z Uniwersum.

Piotr znany był ze swojej niechęci do kryptyd i lateksów, jednak z czasem pojawiły się ze strony widzów oskarżenia, iż zbytnio spoufala się ze Szkolniakami i resztą tałatajstwa. 19 stycznia 2022 spotkał się z Majorem, Pato i Ekoparówą pod Zodiakiem. Rozmowa z tym ostatnim wzbudziła skrajne emocje wśród widzów na czacie, którzy zarzucali Piotrowi dwulicowość względem Krecika, którego wcześniej krytykował. Drugi Barnej tłumaczył, że chciał tylko pokojowo porozmawiać, a oburzonym widzom przekazał, że nie odróżniają internetu od prawdziwego życia. Na początku czerwca 2022 roku, z powodu konfliktu z bratem, ukrył lub usunął wszystkie filmy z kanału Idź w Pissdu. Trzy tygodnie później, zgodnie z tradycją rodu Kołodziejów, powrócił do nagrywania na nowym kanale.

Charakterystyka

Piotrek cieszy się dużo większą sympatią ze strony widzów w porównaniu z jego bratem bliźniakiem, mimo że wielokrotnie rzucane mu są oskarżenia, że jako żołnierz w stanie wojennym, należący do WSW strzelał i rozjeżdżał robotników. Może pochwalić się nieco większą jasnością umysłu i logiczniejszą oceną faktów. W przeciwieństwie do Pawła nie jest lateksem. Wynika to prawdopodobnie z niepicia aż tak ogromnej ilości bocianów co brat. Jednak jak przystało na bliźniaków, mają pewne podobieństwa – od Piotrka również zalatuje foliarstwem, jednak nie w takim stopniu jak od Barneja.

Należy do stronnictwa antylateksowego. Podczas przewrotu na Szkolnej opowiedział się po stronie rebeliantów. Wielokrotnie cisnął Zielonego Geja i górską centralę, a także opierdalał Pawła za niezdrowe, prolateksowe sympatie czym zaskarbił sobie uznanie widzów. Z czasem zarzucano mu jednak zbyt pobłażliwe podejście do Majora i Ekoparówy i zbyt częste wizyty pod bramką, pomimo tego, iż początkowo odżegnywał się od wizyt na Szkolnej.

Konflikt z bratem

Od początku internetowej „kariery” Piotra i Pawła dało się dostrzec między nimi swoistą niechęć i rywalizację. Obaj nie szczędzili sobie docinków. Można było tłumaczyć to tym, że bracia (a tym bardziej bliźniacy) z reguły rywalizują między sobą. Sytuacja była jednak bardziej złożona. Dnia 13 maja 2022 doszło do eksplozji konfliktu, kiedy to Pjoter przyjechał na zajezdnię, by wpierdolić Pawłowi za obgadywanie go w internecie. Wściekły Barnej w odwecie na lajcie opowiedział całą prawdę o bracie, co zszokowało widzów Uniwersum. Gdy emocje opadły, konflikt został przez braci wyciszony, a oskarżenia zdementowano.

Wedle relacji Pawła jego brat to długoletni alkoholik, chory na padaczkę alkoholową, który pod koniec lat 80. siedział za znęcanie się nad rodziną (art. 207 KK). Z powodu jego nałogu jego rodziną opiekował się Barnej i ich matka, którzy czynili to również podczas pobytu Piotra w pierdelku. Zdaniem Pawła, Piotrek od zawsze żerował na swoim bracie i wykorzystywał jego pomoc oraz zrzucał na niego winę za swoje przewinienia. Oto pełna lista zarzutów wobec Piotra WSW:

 • był zatwardziałym alkoholikiem
 • siedział w więzieniu za znęcanie się nad rodziną
 • Barnej i ich matka zmuszeni byli zajmować się jego dziećmi
 • groził nożem żonie Barneja, która zajmowała się 4-letnim wówczas synem (interweniował oddział antyterrorystyczny z Kielc)
 • rozbił związek swojej córki
 • kokosi się w mieszkaniu Pawła, które miało być dla jego syna Karola
 • próbował zrzucić na Pawła swój romans z Katarzyną Siewierską
 • spowodował po pijaku wypadek na ul. Żwirki i Wigury
 • został wyrzucony z zajezdni za kradzież katalizatorów
 • kręci się pod bramką, przez co policja omyłkowo czepia się Barneja
 • nie jest wdzięczny bratu za ściągnięcie go do Warszawy i pomoc w zrobieniu prawa jazdy
 • ma olbrzymie długi

Linki zewnętrzne

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.