Pucz Suchodolskiego

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Pucz Suchodolskiego
Czas: 12 stycznia 2017
Miejsce: Szkolna 17
Wynik: Założenie pierwszego kanału Majora przez Niemieckiego, objęcie posady naczelnego prezydenckiego redaktora przez Toudiego, usamodzielnienie się Majora od Kononowicza i stanie się równorzędną postacią
Strony konfliktu
Major Suchodolski, Niemiecki Krzysztof Kononowicz, Mexicano

Pucz Suchodolskiego - umowna nazwa mającego miejsce 12 stycznia 2017 stanu napięcia pomiędzy pomiędzy Kśkiem a Szczudlakiem. Wynikiem puczu był rozpad Unii Starosielskiej i początek działalności osobistego kanału Majora Suchodolskiego - Suchodolskioriginal, którego redaktorem stał się Owsiak. Doprowadziło to też do schizmy redaktorskiej. Majora przejął Niemiecki, a Ksieka Mexicano. Przewrót rozpoczął się wraz z wygłoszeniem tego legendarnego expose przez Kajora. Pucz symbolizuje początek rozpadu niegdyś dobrych relacji między naszymi bohaterami. Wydarzenie to znacząco zmieniło format Szkolnej i rozpoczęło stopniowy proces coraz większej "patostreamizacji" Szkolnej. Od tej pory ciągłe kłótnie i bluzgi pomiędzy parą prezydencką stały się powszechne, co dotychczas zdarzało się rzadko. Pucz Suchodolskiego spowodował uniezależnienie się Majora od Kononowicza i stanie się przez niego główną i równorzędną wobec niego postacią uniwersum. Taki stan rzeczy trwał aż do 2022 roku.

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.