Speluna TV

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Logo kanału Speluna TV.

Speluna TV – polski kanał patostreamerski z siedzibą w niemieckim mieście Weißenfels, specjalizujący się w nagrywaniu meneli i innych wykolejeńców.

Skład grupy

Główni bohaterowie

  • Arkadiusz „Prezes” Wójcik (ur. 4 lipca 1991 w Strzyżowie) – szef bandy, poszukiwany za oszustwa, ma chorobę wrzodową
  • Dariusz „Krecik” – okularnik, wspólnik Prezesa, łącznie 3 lata odsiadki
  • Mariusz „Padaczka” Cieślak – kuleje na jedną nogę po upadku z dachu po pijaku, w składzie od lutego 2022
  • Adam „Wiewióra” Rakowski (ur. 9 maja 1976 w Połczynie-Zdroju) – bezdomny z Powalic, pije i śpi 24/7, jego ksywa pochodzi od pofarbowanych na rudo włosów, poszukiwany listem gończym, w składzie od marca 2019
  • Krzysztof „Krzywy” Połuch (ur. 8 marca 1964 w Bytomiu, zm. 5 listopada 2022 w Weißenfels) – bezdomny z Bytomia, ojciec Młodego, wróg Majora, w składzie od marca 2019 do listopada 2022
  • Robert „Młody” Połuch (ur. 1997) – syn Krzywego, w składzie od marca 2019

Bohaterowie poboczni

  • Claudia – niemiecka menelica, pojawiła się na moment w kwietniu 2022 po tym, jak została wygoniona z domu przez partnera
  • menel o siwych włosach – nieznany z imienia ani nazwiska ani pseudonimu menel, od czasu do czasu występuje na lajtach

Powstanie kanału

Ekipa dziarskich meneli podczas spaceru na rynku w Weißenfels. Maszerują od lewej: Major, Krecik, Padaczka, Wiewióra oraz śp. Krzywy.

Kanał został założony 21 marca 2019 przez dwóch Polaków mieszkających w Niemczech: Arkadiusza „Prezesa” Wójcika z Babicy oraz Dariusza „Krecika” ze Śląska. Początkowo mężczyźni zajmowali się nagrywaniem perypetii dwóch bezdomnych zamieszkujących pustostan w Weißenfels (Saksonia-Anhalt) – Krzysztofa „Krzywego” Połucha z Bytomia i Adama „Wiewióry” Rakowskiego z Powalic.

W lutym 2022 roku szefostwo kanału udostępniło menelom mieszkanie, które z grubsza odremontowano z myślą o patostreamingu. Wkrótce do brygady dołączył Mariusz „Padaczka” Cieślak, który został przywieziony przez Prezesa z nieznanego regionu Polski. W marcu 2022 roku członkiem zapijaczonej ekipy został Major Suchodolski, który miał za zadanie wypromować kanał. Struś został wykradziony przez Prezesa od Sradka. Przebywał on w Weißenfels do lipca 2022 roku, przyczyniając się do spopularyzowania Speluna TV, przyciągając tam widzów Uniwersum Szkolnej 17.

Rola w Uniwersum

ℹ️ Osobny artykuł: Pobyt Majora w Niemczech

Dnia 7 marca 2022 nowym nabytkiem kanału Speluna TV został największy przygłup i degenerat w teamie – Major Suchodolski, który został zabrany samochodem z Belwederu. Odnośnie jego przyjazdu powstała momentalnie teoria, jakoby Nitromumia została wypożyczona za zgodą Sradka. Jednak szybko kłam temu zadał Prezes, który oczyścił kanał Wojtek z Bombasu z wpływów gumofilców: pozdejmował bany oraz odinstalował TeamViewera. Z jego wypowiedzi można było wnioskować, że opowiadał się on po stronie antylateksów i gardził Rudzielcem, Aronem, Ekoparówą oraz Meksykiem.

Major w stylówce na pandę po tym, jak został po raz kolejny wyjaśniony przez meneli.

Pojawienie się Suchodolskiego na Speluna TV zapoczątkowało wzrost popularności kanału – dużym zainteresowaniem cieszyły się szczególnie patolajty, na których Szczur sprzedawał lub przyjmował plaskacze lub przewracał się pijany w sztok. Kozaczenie Majora było wynikiem tego, że jako gwiazda patokanału objęty był początkowo immunitetem. Po pewnym czasie jego okres ochronny dobiegł końca, przez co na toluenowy łeb zaczęły spadać ciosy od żądnych rewanżu Krzywego i Adama.

Nad prawidłowym przebiegiem streamów, czyli prowokowaniem meneli do strusiobicia, czuwał zazwyczaj Młody, syn Krzywego Nosa. Po tym, gdy Nitroprzygłup szybko pogrążył się w odmętach taniego olkoholu, Prezes przejął kontrolę nad kanałem Wojtek z Bombasu, podpiął pod niego swój link do donejtów i rozpoczął puszczanie na nim patolajtów. Nie ma jednakże dowodów na to, jakoby rozliczał się z J00rem nieuczciwie. Wraz z pojawieniem się postaci Dziąślaka mało znana Speluna TV szybko stała się jednym z najpopularniejszych kanałów patostreamerskich w Polsce.

Szczudlak opuścił Spelunę 8 lipca 2022, nie mogąc już dłużej znosić upokorzeń. Podczas swojego pobytu w Weißenfels był regularnie bity i pogardzany przez meneli (całkiem słusznie zresztą). Po tych wydarzeniach gruchnęła plotka, że Motylek został wyleasingowany przez Centaura dla Prezesa i opuścił Belweder za porozumieniem z centralą. Pogłoski te zdementował po jakimś czasie szef Speluny. W połowie sierpnia 2022 roku na jednym ze streamów Prezes przyznał, że Struś za „pobyt i rachunki” zapłacił mu 7 tysięcy złotych. Licząc jego liczne zakupy typu alkohol i jedzenie dla nowych „kolegów” był głównym donatorem przez cały swój pobyt. Sam Suchodolski szacował, że pobyt za naszą zachodnią granicą kosztował go ok. 20 tysięcy złotych.

Linki zewnętrzne

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.