Sradek

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Ważna informacja: artykuł nie może zawierać imienia, nazwiska oraz jakiegokolwiek zdjęcia przedstawiającego osobę, którą opisuje. Zasady tej należy bezwzględnie przestrzegać. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz go edytować. Dziękujemy za zrozumienie i przepraszamy za utrudnienia.

Sradek
Diabeł.png
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Sławomir N████
Pseudonim: Sradek, Srawek, Skawek, Marian, Koński odwłok, Centaur, Kula-szpiegula, Lateks, Lordoza, Kobyli zad,, Rudy, Rudy gej, Ruy pastuch, Rudy 102, Ryży, Centrala z Bielska, Cenzor, Rudy wojerysta, Alfa Centauri, Bielszczanin
Data i miejsce urodzenia: █ ████████ ████,
██████
Miejsce zamieszkania: ███████-█████,
również ████████ koło █████
Lata aktywności: od 2019
Specjalność: niszczenie i manipulacje w Uniwersum, zdalne sterowanie Belwederem, sianie fermentu, wąchanie bielizny Majora, okradanie Kononowicza i Majora, wykorzystywanie osób nieporadnych życiowo, wprowadzanie patostreamów do Szkolnej, zacieranie śladów po swojej działalności, zgrywanie ofiary przed mediami


Sradek, właśc. Sławomir N████ – naczelny lateks, psychofan i główny cenzor Uniwersum Szkolnej 17, komputerowiec i redaktor epizodyczny w latach 2019-2020, patostreamer, psychopata, alkoholik, fetyszysta osób z marginesu społecznego, narcyz, megaloman, socjopata. Jako szara eminencja pozostaje aktywny w Uniwersum do dzisiaj (stan na maj 2022).

Ma stały dostęp do komputerów oraz telefonów Majora i Kononowicza, przez co wszedł w posiadanie wrażliwych i kompromitujących ich treści. Znienawidzony przez społeczność Szkolnej przez swoje cenzorskie zapędy, manipulacje, wykorzystywanie osób nieporadnych życiowo i zrobienie z Uniwersum patostreamów. Znany jest z romansu z moczowym sommelierem, proszenia Janka Rodo o „zlizanie śmietany z chuja” jak i ze swoich skłonności socjopatycznych, co udowodnił wyzywając i nagrywając Bogu ducha winnych ludzi na ulicach Kolonii w Niemczech[1].
Podobnie jak Ekodebil ma zaburzenia psychiczne, nie uznaje jakiejkolwiek krytyki oraz sytuacji gdy coś jest nie po jego myśli, na co reaguje histerycznie - gaslightując osoby postronne w przyjęcie jego wersji wydarzeń, strasząc pozwami sądowymi i zgłaszaniem wszelkich nieprzychylnych mu wpisów/komentarzy moderacji wszystkich serwisów, na których ktoś usiłuje o nim coś napisać. Najlepszym tego przykładem było życzenie Mexicano, „żeby nie posrał się od pieniędzy” oraz Olgierdano, którego filmy podobały mu się do momentu, kiedy wrzucił film lateksowa lampa dżina z gór. Wtedy zaproponował smsowo Azejberdżano, żeby doniósł na Olgierda na policję. Grono jego wyznawców i popleczników nosi miano lateksów.

Życiorys

Tak kończą niegrzeczne Myszki, kur… jego mać

Urodził się w 1983 roku w Żywcu. Pochodzi ze wsi Krzyżowa (woj. śląskie), położonej ok. 5 km od granicy ze Słowacją. Z wykształcenia jest informatykiem. Prowadził działalność gospodarczą, polegającą na usługach IT i obsłudze urządzeń peryferyjnych. Jest żonaty z Mariolą z d. P█████, którą zwie „Myszą”, a za jej plecami mówi o niej per „Roksa”. Wrzucił na Instagrama jej zdjęcie z nadciętym łukiem brwiowym z podpisem „tak kończą niegrzeczne Myszki. Kur.. jego mać”, co utworzyło teorię wśród niektórych widzów, że Stalkomir się nad nią znęca. Jego zdaniem jednak Mysza dostała nieumyślnie uderzona zegarkiem albo otwieranymi drzwiami podczas imprezy służbowej - psychopata przedstawia na przemian dwie wersje. Na jednym z jego lajtów można było też usłyszeć rozmowę pomiędzy partnerami, z której wynika, że Sradek zamknął Myszę w pokoju, aby móc w spokoju prowadzić streama. Zapewnił jej jednak rzeczy niezbędne do życia, np. cukierki. W 2021 roku para doczekała się pierwszego potomka.

Rola w Uniwersum

Neptun karierę w Uniwersum zaczął jako psychofan wysyłający regularnie paczki na Szkolną, podpisujący się własnym imieniem. Początkowo był nazywany przez Majora Marianem, prawdopodobnie dla ukrycia prawdziwej tożsamości. Pojawił się jako komputerowiec mniej więcej w tym samym czasie co drugi komputerowiec - Rafałek. Było to pod koniec 2018 roku. Mężczyźni mieli mieć na celu polepszenie jakości Uniwersum poprzez moderowanie kanałów oraz obsługę lajtów. W rzeczywistości, jego prawdziwym zamierzeniem było przejęcie całkowitej kontroli nad Szkolną 17 i jej mieszkańcami, do czego wytrwale dążył i ostatecznie udało mu się tego dokonać w czerwcu 2020 roku. Kiedyś ukradł zapasowy kanał Dziąślaka z 10 tys. sypukcji, przywłaszczył go sobie i na nim nagrywał.

Praktycznie zaczynam dzień od przeglądania serwisu i kolejnych zgłoszeń. Mam dwa telefony z dwoma aplikacjami Wykopu do śledzenia tego, co się dzieje.

Błąd skryptu: Moduł zwrócił wartość nil. Oczekiwano, że zwróci tabelę eksportu.

Jego niesamowita uległość wobec Krzysztofa Kononowicza, który go obrażał, podduszał i bił grabiami, pozwalała mu trwać w Uniwersum. To, oraz jego ciągłe wysyłanie prezentów w postaci laptopów, telefonów czy pieniędzy uczyniły go jednym z głównych redaktorów. Dopuszcza się między innymi śledzenia głównych postaci za pomocą lokalizatorów zainstalowanych we wcześniej przesłanych prezentach. Pierwsze oznaki inwigilacji były widoczne już w grudniu 2018 roku. W ten sposób Rudy 5 marca 2019 roku odkrył legowisko Majora (jako pierwsza osoba), w którym spędzał czas podczas nitrotripów.

Swoją wyjątkowo patologiczną naturę pokazał podczas lajta w Belwederze, kiedy to pijany niemal do nieprzytomności zarzygał cały pokój i został zabrany stamtąd przez policję, wezwaną przez Konona. Podczas tego samego lajta, proponował również Janowi Łosiowi seks oralny ("Janek, zliżesz śmietanę z chuja?"). Ukradł też kiedyś Szczudlakowi majtki, które wąchał i trzymał w szczelnej foliowej torebce, by nie utraciły aromatu. Od 2020 roku człowiek z lordozą bardzo rzadko i sporadycznie przyjeżdżał na Szkolną, a kiedy przyjeżdżał, to nie nagrywał stamtąd żadnych materiałów, a jedynie zdawał relacje z wizyt. W 2021 roku nie był na Szkolnej ani razu. Przestał być redaktorem, bo nie było już takiej konieczności. Do nagrywania materiałów stamtąd wynajął marionetkowych redaktorów takich jak Aron, Pato, Kosno oraz Paweł z Warszawy i taki stan rzeczy trwa od połowy 2020 roku.

Śmiertelnie niebezpieczny psychopata od czerwca 2020 roku posiada całkowitą kontrolę nad Pałacem Prezydenckim. Traktuje Uniwersum jak swoje prywatne terrarium i maszynkę do zarabiania pieniędzy, co daje obraz tego, jak bardzo jest on zdegenerowany. Posiada stały dostęp do kamer na posesji, telefonu Odleżynowicza (który podczas jednego z filmików „ożył” i sam zaczął działać na stole) oraz telefonu i laptopa Majora. Zdobył dzięki temu kompromitujące materiały na Strusia, m.in. te, na których ten się masturbuje. 24 stycznia 2022 zostały one opublikowane w sieci, co oznacza, że psychol z Bielska prawdopodobnie z kimś się nimi dzielił. Wersję tę sugeruje Olgierdano, twierdząc że Ryży rozsyłał je drogą mailową - faktycznie z adresu e-mail, na który Major ma założone konto na YouTube były wysyłane te nagrania, wraz z wiadomością pisaną pseudobombaszczyzną w celu zasugerowania, że autorem tych wiadomości jest sam Major.

Sradek wraz z Jackiem prowadzi kanał Mleczny Człowiek i kilka pomniejszych kanałów, na którym wrzuca filmy nagrane przez Arona z których trzepie kasę, robiąc wyświetlenia kilkukrotnie większe niż na kanale Nitroszczura. Oprócz tego posiada niezliczoną liczbę multikont służących do wykłócania i wyzywania się że swoimi przeciwnikami, a także napuszczaniem ich na siebie nawzajem w celu odciągania uwagi od siebie. Kiedyś był bardziej zaangażowany w życie Szkolniaków, uzewnętrzniając swoją obsesję częstymi odwiedzinami w Belwederze i np. podsłuchiwaniu kłótni pary prezydenckiej, oglądaniu i ilustrowaniu mlecznej odleżyny oraz stalkowaniu Mariusza z Krzaków. Z powodu przewrotu na Szkolnej został na kilka dni odcięty od kamer i filmów od Jacka, co spowodowało kilkudniową przerwę we wrzucaniu materiałów na jakże zacny kanał Mleczny Człowiek. Skutkiem wycofania się dowódców przewrotu, Centaur odzyskał władzę nad Uniwersum i wszystko wróciło do status quo.

9 marca 2022 Ryży wściekł się, gdy się dowiedział, że Dziąślak nie zamierza już nigdy wrócić do Belwederu.

I tobie i jemu [Majorowi] będę pomagał do końca swojego i twojego życia.

Sradek, rozmowa telefoniczna z Knurem

Błąd skryptu: Moduł zwrócił wartość nil. Oczekiwano, że zwróci tabelę eksportu.

4 kwietnia 2022 pogodził się jednak z tym, że nie ma już powrotu do przeszłości, Major nie wróci i zdecydował się konsolidować swoją władzę w belwederze w oparciu o Andrzeja Geremka. Wymagało to jednak oddanie części strefy wpływów redaktorowi Niemieckiemu i kanałowi Speluna TV nadal odgrywając dominującą rolę w uniwersum, ale już nie tak bardzo jak wcześniej.

Krytyka

Według sondażu przeprowadzonego przez agencję King Press, 62% fanów ocenia negatywnie akcję Uniwersum Szkolnej 17 pod panowaniem Końskiego Odwłoka

Bielszczanin jest postacią znienawidzoną przez społeczność skupioną wokół Szkolnej 17. Główną krytyką skierowaną w jego stronę jest słaba jakość materiałów pojawiających się na głównych kanałach podczas jego panowania, niczym nie dorównujące chociażby dziełom red. Niemieckiego, czy nawet gniotom Szczocha 207. Wynika to ze słabych umiejętności redaktorskich jego parobka Arona, który gdyby nie to, że jest ugadany ze Srawkiem, już dawno zostałby spierdolony ze stanowiska.

Od czasu przejęcia przez rudego geja kontroli nad Uniwersum w czerwcu 2020 roku, Szkolna stopniowo coraz bardziej zaczęła przekraczać bariery dobrego smaku, aż w końcu mainstreamowe media zaczęły jednogłośnie nazywać filmy o Kononowiczu i Majorze mianem patostreamów. Zdecydowana większość widzów Szkolnej ocenia negatywnie jej stan, krytykując tendencyjność i powtarzalność materiałów, które skupiają się na sztucznym wprowadzaniu afer, podburzaniu psychiki mieszkańców Belwederu i które doprowadzają ich do życia w ciągłym stresie i de facto bez jakiegokolwiek prawa do prywatności i samodzielnego decydowania o swoim życiu. Krytykowana jest również jego chorobliwa obsesja względem Dziąślaka i Knura - niedorzeczna, biorąc pod uwagę jego wiek: niespełna czterdzieści lat.

Lista grzechów głównych Odwłoka

Lordotyczny centaur próbujący zrzucić artykuł o sobie - tak, ten który właśnie czytasz
Drugi atak psychopaty - z lutego 2022.
 • podsłuchy w telefonach i lajtopach
 • programy służące do zdalnego sterowania urządzeniami elektronicznymi w Belwederze (komputery, telefony)
 • lokalizatory GPS
 • pełna kontrola przepływów gotówkowych, wyzyskiwanie Kononowicza i Majora z ich udziału
 • wspólne wyjazdy i niejednoznaczne relacje z J00rem
 • fetysz na punkcie zapachu Knura i Majora
 • próby nagrania niczego nieświadomego Majora podczas gdy ten bierze prysznic
 • wejście w posiadanie fotokopii dokumentów tożsamości Kononowicza i Majora, próby legitymowania się nimi, a także dysponowanie wydawanymi przez instytucje państwowe poufnymi dokumentami, które powinny być pod osobistą kontrolą Kononowicza i Majora
 • robienie Truman Show ze Szkolnej, traktowanie Kononowicza i Majora jak marionetki/aktorów do realizowania jego chorych wizji obliczonych na zarabianie pieniędzy, a nie jak ludzi mających prawo do samodzielnego decydowania o swoim życiu
  • można uznać, że Kononowicz i Major nie są zdolni do samodzielnej egzystencji i ktoś się nimi powinien opiekować - powinny to robić jednak odpowiednie instytucje: DPS i MOPR, a nie socjopata z drugiego końca Polski, który zarabianie pieniędzy przedkłada nad faktyczną pomoc Szkolniakom
 • nakłonienie Majora na wykupienie polisy ubezpieczeniowej na życie - spadkobiercą odszkodowania ma być psychol
 • doprowadzenie Majora do stanu całkowitego odczłowieczenia poprzez pogłębienie jego uzależnienia od rozpuszczalnika
 • doprowadzenie Kononowicza do cukrzycy, brak jakiejkolwiek reakcji gdy pojawiły się pierwsze sygnały zagrożenia życia u Kononowicza
 • zmuszanie odurzonego Majora do zostawania na całą noc w lesie w warunkach skrajnego mrozu (-20 °C) ze strachu przed skompromitowaniem się przed Kononowiczem i widzami
 • bawienie się uczuciami Strusia za pośrednictwem Moniki, która wyłudziła od niego 13 tysięcy złotych na nieskuteczną terapię alkoholową w zaprzyjaźnionym ośrodku; a także za pośrednictwem Asi z Rossy, która chciała odurzać Majora narkotykami w celu jak najdłuższego trzymania go na swoich lajtach w celu zbierania donejtów od dzieciaków podpierdalających karty płatnicze rodzicom
 • pozorowanie stawania w obronie Szkolniaków w sytuacjach, kiedy sam jest oprawcą (np. zlecenie oblania odurzonego Majora smarem i osprejowania go farbą z puszki w celu zrobienia taniej sensacji)
 • groźby wniesienia pozwów sądowych przeciwko osobom, które krytykują i działają przeciwko lateksom, jednocześnie preparując/fałszując dowody/kwity (dotychczas ani jedna nie została zrealizowana, pewnie dlatego, bo sam sobie by zrobił przypał albo po prostu nie ma podstawy prawnej ku temu, by ten pozew wnieść)
 • całodobowy monitoring tagu #kononowicz na wykopie (nieustanne zgłaszanie postów mu nieprzychylnych lub informujących o jego zagrywkach i planach)
 • próby ingerowania w zawartość Kononopedii (także i tej)
 • groźby o zrzucenie Kononopedii
 • cenzura materiałów ze Szkolnej, publikacja ich z opóźnieniem i psucie klimatu obróbkami graficznymi estetycznie plasującymi się w upodobania małolatów, by żerować na ich naiwności i fascynacji patologią
 • umieszczanie zdjęć nieżyjącego męża Iwony bez jej wiedzy i zgody w celach prześmiewczych
 • upublicznienie numeru telefonu Fiodorczuka, przez co Marcin był nękany ciągłymi telefonami.
 • całodobowy dostęp do nagrań z monitoringu ze Szkolnej, dysponowanie wizerunkami osób przechodzących pod bramką, a także udostępnianie ich swoim lateksowym podnóżkom w celu określenia, z jakimi intencjami one odwiedzają Kononowicza, a także prześladowania ich (Rudy Neptun panicznie boi się utraty swojej pozycji i będzie próbował zniszczyć każdego, kto mu zagraża)
 • nagranie bez zgody Majora i opublikowanie jego pornola na grupie premium
Jak cię widzą, tak cię piszą

Cytaty

 • "Pierdolą coś po Niemiecku kurwa dziwki.. szmaty. Pierdolą kurwa coś, jak ja nie umiem po Niemiecku."
 • "Jestem w Mona... znaczy.. kurwa, w Kolonii."
 • "To może lepiej jutro wpadnij. Tylko nie zamarznij!"
  • Do Majora
 • "Kurwa Janek.. zliżesz śmietanę z chuja?"
 • "I będę wam pomagać do końca życia, mojego lub waszego."
 • "No nie chcę tego nazwać fascynacją.."
  • O swoim uzależnieniu od Szkolnej

Zobacz też

Przypisy

 1. 1,0 1,1 Wykop, hejt i zamawianie zlewów. Tak się bawi największy polski serwis społecznościowy
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.