Suchodolskiorginal

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Awatar kanału Suchodolskiorginal

Suchodolskiorginal – pierwszy osobisty kanał Majora Suchodolskiego, działający w latach 2016–2017.

Kanał Suchodolskiorginal przyczynił się do wzrostu popularności Nitrodolskiego, który nagrywał na nim po kilka autorskich gniotów dziennie. Intelektualne dno głównego bohatera i całkowite oderwanie od rzeczywistego świata sprawiało, że zaintrygowany widz chłonął treści na kanale jak gąbka i regularnie wracał po więcej.

Historia kanału

Mówię o świecie, jaki ten świot jest. Jacy ludzie są, jaki Kononowicz – ten spaślak.
Major Suchodolski, pierwszy film na kanale Suchodolskiorginal

Okoliczności powstania

Suchodolskiorginal został założony dnia 25 grudnia 2016 przez Krzysztofa Niemieckiego. Herr Redaktor, który nagrywał na Szkolnej 17 od przeszło dwóch lat, uznał, że Szczudlak stał się w Uniwersum postacią równorzędną względem Mlekołaka i zasługuje na swój własny, autorski kanał. Jego awatarem została flaga Federacyjnej Republiki Noworosji z wpisanym w nią godłem tego samozwańczego państwa – był to pomysł rusofila Owsiaka.

Swoją działalność kanał oficjalnie rozpoczął 12 stycznia 2017 w wyniku puczu Suchodolskiego. Tego dnia pojawiły się trzy filmy, na których Patyczak wygłosił swoje exposé o Schetynie i PO i skrytykował Kononowicza za jego donosicielstwo i nibembeństwo. Już premierowe nagranie pod nazwą Expo-ze majora Suchodolskiego. Prawda o Kononowiczu z miejsca przeszło do historii Uniwersum, gdyż Kajor z właściwym sobie wdziękiem i gracją pojechał po grubasie jak po szmacie. W dalszej kolejności na kanale zaczęły pojawiać się satyryczne scenki i komentarze polityczne wyreżyserowane przez Niemca.

Struś podczas legendarnej afery stolcowej.

Początki

Do wiosny 2017 roku za tworzenie treści odpowiedzialni byli wspomniany Krzysztof Niemiecki, a także Mexicano. Rola Dziąślaka ograniczała się głównie do pełnienia roli aktora. Początkowy kontent na kanale nie różnił się zbytnio od tego na Kononowicz Orginal – były to zazwyczaj komentarze polityczne, testowanie produktów oraz odgrywanie zabawnych scenek. 21 lutego 2017 za namową Meksyka wyprodukowano pilotażowy odcinek serii Major psznie je, która od tej pory stał się stałym elementem na Suchodolskiorginal.

Rozwój

Muszę mieć lepszą wiadomość!
Major Suchodolski, pierwsza publiczna inhalacja rozpuchu

Na przełomie maja i czerwca 2017 roku działalność red. Niemieckiego zanikła, zaś Mexicano zaczął nagrywać ze Strusiem sporadycznie, będąc raczej skupionym na kręceniu z Nibembenem. Wynikało to z faktu, że Ptasibrzuch usamodzielnił się już na tyle, że sam był w stanie nagrywać i wrzucać swoje filmy. Zapoczątkował on taśmowe kręcenie autorskich gniotów z dziąsłowaniem brei i pozdrawianiem kogo popadnie. Kanał przyczynił się do dużego wzrostu popularności J00ra, który stworzył na nim własny program kulinarny i rozpropagował język bombaski.

W 2017 roku kontent na kanale często opierał się na krytykowaniu Kononowicza i obnażaniu jego obłudy i nibembeństwa. Mistrz Ping-Pongów na co drugim filmie narzekał, że małżonek nie pomaga mu w nagrywaniu. Knur z lubością chadzał na obiadki do MOPS-u, a mimo to pasożytował także na Patyczaku. Nitrodolski utrzymywał się jedynie z zasiłku 317 zł, za które robił zakupy dla obojga małżonków, a grubas żerował na nim i chował pieniądze z listów i paczek tylko dla siebie. Na początku sierpnia 2017 roku na Suchodolskiorginal przekroczono barierę 500 wrzuconych filmów. W tym samym miesiącu za sprawą Matkobijano nagrano pierwszą konsumpcję nitro z reklamówki w tulipany. 6 września 2017 Wąchacz bez skrępowania wrzucił na swój kanał kilka gniotów, na których ewidentnie jest w stanie lepszej wiadomości.

Reporter Kononowicz

Major – przyjaciel Nera – podczas uzyskiwania lepszej wiadomości z reklamówki w tulipany (25 sierpnia 2017).

Suchodolski czasami udostępniał swój kanał prezydentowi śmietników, który wrzucał na niego nagrane przez siebie materiały. Użyczał mu także swojej kamery, gdyż Konon nie dysponował własnym sprzętem. Jego pierwszym reportażem (19 filmów) była impreza w domu seniora z Czarną Tereską z dnia 21 czerwca 2017. Nibemben biegał jak oparzony z kamerą i nagrywał zażenowanych pensjonariuszy, którzy starali się chować przed nim w innych pomieszczeniach. Podczas imprezy do sieci wyciekł wizerunek wspomnianej Tereski – niedoszłej pierwszej damy.

8 lipca 2017 szef BIO osobiście złożył wizytę na budowie ulicy Ciołkowskiego w Białymstoku, gdzie wykopano półtonowy niewybuch z czasów II wojny światowej. W trakcie interwencji przesłuchiwał jak ubek przypadkowych ludzi i przeprowadził inspekcję zabezpieczeń terenu, ze szczególnym uwzględnieniem wizerunków ochroniarzy i tablic rejestracyjnych ich pojazdu. Gdy chciał przekroczyć policyjną taśmę, został przegoniony przez pracownika budowy.

Kolejne materiały Pan Grubszy nagrał 9 lipca 2017, kiedy to wybrał się on wraz z podopiecznymi Tereski na 20. urodziny Radia Jard do nieistniejącego już Klubu Rozrywki „Krąg”. Łaził w kółko po parkiecie i nagrywał bawiących się ludzi. Chciał również wtargnąć z kamerą na scenę.

Major Suchodolski jako ikona rokongrelu. Nawet Dżazes 'o' Roses się chowa (18 sierpnia 2017).

Współpraca z redaktorami z Lublina

W lipcu 2017 roku Major zaczął kręcić filmy z Pawłem i Beatą z Lublina, którzy zostali nowymi redaktorami US17. Posunięcie to okazało się sporym komercyjnym sukcesem – z tego okresu pochodzą m.in. wycieczka do Supraśla, legendarny gryl boży, Intermajor czy rokongrelowe popisy hominidów. Dwa miesiące później do ekipy dołączyła zwabiona zyskiem Natalia z Lublina, która zapoczątkowała na swoim kanale natinawesolo erę lajtów. Wypromowały one Motylka na postać równorzędną Kononowiczowi i przyniosły mu jeszcze większy rozgłos, co finalnie okazało się dla Szczura zgubne. Treściami na Suchodolskiorginal zaczęło interesować się coraz więcej osób – tych, którzy liczyli na kawałek tortu oraz hejterów.

Schyłek

Suchodolskiorginal w trakcie swojej działalności otrzymał cztery bany: 30 stycznia 2017, 11 września 2017 (oba za ekscesy z Karolinką), 31 października 2017 oraz 10 grudnia 2017. Cztery dni po ostatnim zbanowaniu został ostatecznie spierdolony ze stanowiska podczas Czarnego Grudnia, w wyniku afery koszulkowej wywołanej przez Budyniów. Kanał miał wówczas 9260 subów, niespełna 4 mln wyświetleń i znajdowało się na nim 705 filmów. Szczur przeniósł się po tym na swój kanał zapasowy Major z Bombasu, który dzień później również dostał tymczasowego bana.

Charakterystyka twórczości

Kanał Suchodolskiorginal różnił się od Kononowicz Orginal oraz Kononowicz w olejku lub pomidorkach tym, że pojawiało się na nim znacznie więcej filmów i prezentowały one bardziej insiderski i niewyreżyserowany wgląd w codzienne perypetie i rozterki kryptyd. Dzięki treściom pojawiającym się na kanale widzowie Uniwersum Szkolnej 17 uświadomili sobie, że jedynym zajęciem starosielskich przygłupów jest żarcie, spanie i sranie w nachy, całe te.

Pszne jedzenie – główny kontent Suchodolskiorginal.

Kontent J00ra charakteryzował się taśmowym nagrywaniem gniotów. Laluś nagrywał pszne jedzenie, wizyty widzów, unboxing paczek, narzekał na Kononowicza albo pokazywał nam pogodę. Kontynuował testowanie produktów zapoczątkowane przez Herr Redaktora, czym bardzo się szczycił, uznając to za swoją pracę. Szczudlak średnio ogarniał obsługę kamery, toteż gdy od czasu do czasu ktoś pomagał mu wyczyścić kartę pamięci, na kanał wlatywało jednego dnia kilkadziesiąt zaległych filmów – rekord to 36. Niekiedy pojawiały się też na nim nagrania o długości 1-2 sekund.

Tytuły filmów pisane były w języku bombaskim. Nitrodolski nie wysilał się za bardzo przy ich tworzeniu. Wrzucając kilka gniotów dziennie, stosował szablon typu majormajor nagrwamajor nagrwa wam lub majormajor pozdrawjamajor pozdrawja was. Często jednego dnia pojawiały się nagrania o tej samej nazwie. Czasami zdarzały się natomiast tytuły, które z miejsca frapowały widza i same w sobie opowiadały jakąś historię, jak np. Major wylewa alkochol do zlewObrawo ja niestem alkocholikiem czy też major poszedl sam dosklepu kupil karkuwke i zkobil nikt niedal na rzadne. W sierpniu 2017 roku nastąpiło przełomowe wydarzenie w historii Szkolnej, kiedy to Wąchacz odkrył istnienie wielkiej litery. Istnieją domysły, iż dokonał tego za podszeptem Pawła z Lublina, który pojawił się w tym okresie w Uniwersum.

Spuścizna kanału

  • rozpropagowanie kuchni bombaskiej na ziemiach polskich
  • rozpropagowanie języka bombaskiego na ziemiach polskich
  • kultowe zwroty typu: „całe te” czy „ugułem”
  • dowód na to, że rozpuch degeneruje człowieczeństwo
  • dowód na to, że upośledzeni nie powinni mieć pod opieką zwierząt
  • pokazał nam, że erotomania Motylka nie zna granic
  • dowód na to, że nic tak nie popłaca, jak pasożytnictwo
  • dowód na to, że pranie i koszenie to heroiczny wyczyn
  • wiedza o tym, że Major to przyjaciel Nera
  • wiedza o tym, że Szczudlak musi mieć lepszą wiadomość

Najważniejsze filmy

Linki zewnętrzne

Kanały Majora Suchodolskiego 
Suchodolskiorginal (2016-2017) ◼️ major z bombasu (2017) ◼️ Kononowicz i Suchodolski (2017) ◼️ Wojtek piłkarz (2017) ◼️ major żołneż (2017-2018) ◼️ Generał Suchy (2018) ◼️ Wojciech Suchodolski (2018) ◼️ Bombaska Telewizja Narodowa (MajorVlog) (2018) ◼️ Major Suchodolski (2018-2021) ◼️ Major Lajt (2018) ◼️ Major Suchodolski i Kononowicz (2018) ◼️ Lajty Boze1 (2018) ◼️ Major Zapasowy (2019) ◼️ Wojtek z Bombasu (2021-) ◼️ Major Suchodolski z Bombasu (2021-)
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.