Sweter żałobny

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Krzysztof Kononowicz w swetrze żałobnym na kilka chwil przed wybuchem lamentu bembeńskiego (25 grudnia 2021)

Sweter żałobny – jeden ze swetrów Krzysztofa Kononowicza.

Wygląd

Sweter utrzymany jest w żałobnej tonacji – jest w jednolitym, ciemnoniebieskim kolorze. Ma pikowaną teksturę i zapinane na guzik mankiety. Prezydent nosił go w parze z nieodłączną kamizelką BIO i latarką czołową. Ciuch był również ozdobiony wieloma przypinkami, które Knur nosi na swej piersi niczym wojskowy medale.

Rola w Uniwersum

Sweter po raz pierwszy pojawił się na knurzym grzbiecie w wigilię świąt Bożego Narodzenia 2021. Dzień później Kononowicz zdradził, że przywdział go na znak żałoby po zmarłym bracie ciotecznym. Oświadczenie to okraszone zostało wspaniałym lamentem bembeńskim na zawołanie, po którym Odyniec nakazał złożyć sobie kondolencje. Sweter przesiąkł żałobą na tyle, że 4 stycznia 2022, gdy Knur załatwiał zwyczajowe sprawy na trójce, wyproszono go z komendy za nieznośny fetor. 10 stycznia pulower został wreszcie zmieniony.

Linki

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.