YouTube

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Logo Jutuby

YouTube (bom. JuTuba, Jutube) – należąca do Google platforma wideo umożliwiająca darmowe publikowanie filmów, transmisji na żywo oraz ich ocenianie i komentowanie. Dzięki niej możliwe było spopularyzowanie Uniwersum Kononowicza w Polsce.

Rola w Uniwersum

7 listopada 2006 roku na JuTubie Axelio opublikował fragment Studia wyborczego TV Jard[1], gdzie dotąd szerzej nie znany Krzysztof Kononowicz prezentuje swoje postulaty jako kandydat na prezydenta miasta Białegostoku. Materiał w krótkim czasie stał się popularny - w ciągu jednego dnia wyświetlono go ponad 230 tysięcy razy [2] co przyczyniło się do wzrostu rozpoznawalności Knura. YouTube jest jednym z filarów Uniwersum ponieważ jest praktycznie jedyną platformą gdzie swoje materiały publikują postacie oraz redaktorzy.

Konon i Major często wchodzili w konflikt z Jutubą, m.in. publikując niewłaściwe treści dostawali bany lub kiedy opóźniała się wypłata pieniędzy z lajtów.

Przypisy

  1. YouTube, https://web.archive.org/web/20070123030750/https://youtube.com/watch?v=gIkR3I-3FTM.Błąd skryptu: Moduł zwrócił wartość nil. Oczekiwano, że zwróci tabelę eksportu.goły link w tytule
  2. Axelio o Kononowiczu, https://forum.media2.pl/viewtopic.php?p=17384#p17384.Błąd skryptu: Moduł zwrócił wartość nil. Oczekiwano, że zwróci tabelę eksportu.goły link w tytule
Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.