Zenon Suchodolski

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Zenon Suchodolski
Ikona brak foto.png
Dane biograficzne
Imię i nazwisko: Zenon Suchodolski
Data i miejsce urodzenia: 20 listopada 1949
Data i miejsce śmierci: 23 października 2015

Zenon Suchodolski (ur. 20 listopada 1949, zm. 23 października 2015 w Białymstoku) – mąż Janiny, ojciec Mariusza i Wojciecha Suchodolskich.

Życiorys

Zenon Suchodolski urodził się 20 listopada 1949[1]. Po ślubie z Janiną Borowską zamieszkał z nią w wynajmowanym drewnianym domu przy ul. Angielskiej w centrum Białegostoku. Doczekał się dwóch synów: Mariusza i Wojciecha. W 1987 roku Janina wyjechała za pracą do Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych. Pieniądze, które przysyłała do domu, Zenon przeznaczał na alkohol. Ze względu na jego nałóg, pod nieobecność żony wychowaniem jego synów zajmowali się głównie jego teściowie. W 1989 roku, dzięki pieniądzom zarobionym przez Janinę, kupił dla rodziny mieszkanie przy ul. Świętojańskiej 13. Po śmierci żony w 1990 roku zamienił dom w melinę i sprzedał wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Według relacji Wojciecha był strażakiem.

Jego starszy syn Mariusz, nie mogąc znieść panującej w domu patologii, wyprowadził się krótko po ukończeniu edukacji. W 1991 roku Zenon sprowadził sobie konkubinę wraz z dwiema jej córkami. Wojtek, dla którego nie było już miejsca w rodzinnym domu, zaczął schodzić na drogę przestępstwa i wylądował w zakładzie poprawczym. Prawdopodobnie od tego momentu przestał utrzymywać kontakt z ojcem. Zenon zmarł 23 października 2015[1]. Został pochowany na komunalnym Cmentarzu w Karakulach, podczas gdy jego małżonka spoczęła na Cmentarzu Farnym[1].

Przypisy

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.