Zodiak

Z Kononopedia, encyklopedia US17

Wejście do Zodiaka przed remontem

PSS Społem Białystok supermarket Zodiak – supermarket i bar mleczny zarazem zlokalizowany w Białymstoku przy ul. Wrocławskiej 5 w dzielnicy Starosielce, należący do sieci PSS Społem Białystok.

Rola w Uniwersum

Supermarket Zodiak to główne miejsce zaopatrzenia w żywność i inne produkty niekoniecznie żywnościowe (np. Camele czy alkohol) Szkolniaków oraz jeden z głównych punktów orientacyjnych Uniwersum Szkolnej 17. Jest on uznawany za świat graniczny pomiędzy wymiarem podstawowym a paranormalnym US17, jest swoistym białostockim Xen. Ze względu na znaczną odległość dzielącą Zodiak i Belweder (350 metrów), kryptydy zazwyczaj zmuszone są używać taksówek, aby psznie zjeść lub uzupełnić zapasy mleczka.

Od niemal samego początku – z małą przerwą od kwietnia 2018 roku do grudnia 2018 roku ze względu na remont[1][2] – bar Zodiak zapewnia dostawę cateringu dla prezydenta i jego małżonki Wojciechy. Serwowane są im takie specjalności jak kotlet mielony z ziemniaczkami i burakami, bigos, babka ziemniaczana, żurek, kartacze czy barszcz ukraiński, które spożywać można zarówno na miejscu jak i zabrać do Belwederu[1]. Od kwietnia 2020 roku wprowadzono również możliwość dostawy[3].

Zodiak dawniej graniczył przez płot ze starym domem Mexicano, przez co klienci sklepu i baru mogli naocznie przekonać się, gdzie Jarek i Barbara się załatwiali do wychodka zlokalizowanego na podwórzu.

Przypisy

Linki zewnętrzne

Kononopedia oraz firmy z którymi współpracujemy wykorzystują pliki cookie. Dzięki ciasteczkom na Twoim urządzeniu możemy czasowo przechowywać informacje zapewniające prawidłowe działanie serwisu np. sesje logowania, bądź kontynuować przerwaną edycję artykułu.